Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość KAMIEŃ

Zegarek Sterowany Falami Radiowymi ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KAMIEŃ

WITAM Wszystkich fanow wszelkiego rodzaju czasomierzy !

 

To jest moj debiut na forum - ale tylko ze strony piszacego...

Czesto tutaj zagladam w roli czytajacego i zainteresowanego tematem...

Postanowilem sam sie odezwac, gdyz pomimo wielkich poszukiwan w sieci nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na kilka waznych dla mnie pytan. Mianowicie: - Napalilem sie i kupilem do swojej kolekcji zegarek sterowany falami radiowymi - CITIZEN AS 2031-57E PROMASTER Eco Drive PILOT Radio Controlled... Chcialem miec zegarek, ktory bylby wzorcem do ustawien innych moich zegarkow.

Na dolaczonej fotce przedstawiam ow model ...

Wszystko jest OK z malym 'ale' ... Jak przynioslem go do domu, to dzialal bez zarzutu. Ale postanowilem sprawdzic jak bedzie sam sie ustawial i dzialal?

Przestawilem go: date, godzine, minuty i sekundy.

No i czekam ... czekam i NIC. I tak juz dwa dni. Zegarek chodzi jak chce - sam sie nie przestawia a i moje mozliwosci w jego ustawieniu sie skonczyly. Nie wiem co jest tego powodem?

Wiem na pewno, ze NIE PSUJE SIE RZECZY DOBRYCH - jak mowi chinskie przyslowie i w tym przypadku jet to potwierdzenie tej zasady. Ale potraktowalem to jako test, ktory trwa bezustannie...

Moze ktos z Was wie - jak go mozna ustawic? Czy jest moze jakas opcja, ktora pozwala na zsynchronizowanie go z nadajnikiem lub inna metoda, ktora 'nakazalaby' mu przestawic sie w danej chwili? Czy pozostaje mi czekac... Az sam sie przestawi...

Niestety producent uszczesliwil mnie instrukcja obslugi we wszystkich jezykach, tylko nie w polskim - bo dopiero tlumacza ...

Dodam jeszcze, ze mieszkam w Warszawie i co do zasiegu nadajnika powinno byc OK ...

 

POZDRAWIAM

KAMIEŃ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega nie kupił czasem na allegro czy innym ebayu amerykańskiej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMIEŃ

Aby uchronic sie przed roznymi rodzaju naciagaczami itp. rzeczami kupilem go w salonie w Warszawie.

Takze w razie ostatecznosci moge podjechac do nich...

Ale nie przypuszczam, ze jest on popsuty - raczej wynika to wszystko z mojej niewiedzy...

I licze na to, ze ktos zna temat i mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, bo wersje na USA działają na innej częstotliwości. Skoro kupiłeś w salonie to masz chyba do niego jakąś instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMIEŃ

Oczywiscie, ze mam. Ale jest to instrukcja ogolna - bez podania czestoliwosci. Przeznaczona jest na rynek europejski, tak jak zegarek i wytycznym nadajnikiem jest ten, obok Frankfurtu nad Menem ...

Takze powinno byc wszystko OK - a nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Z podobną intencją kupilem około roku temu zegarek sterowany falami radiowy aby stanowił wzorzec czasu, z tym, że mój zegar (ścienny) sam się nastawia. Pisałem już otym, że zmartwiałem, gdy chciałem wymienić baterie. Po wyjęciu starych baterii zegarek sam się roztroił i nie wiedziałem co robić, ale za jakiś czas po wymianie baterii sam się ustawił.

Myślę, że jeżeli masz gwarancję, najlepiej podjechać do sklepu z zapytaniem lub reklamacją.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek123

Kamień-mam identyczny model zegarka.

Zanim zaczniesz się bawić poczytaj instrukcję.

Ustaw zegarek w oknie , godziną 9 na poł-zach.

wciśnij i przytrzymaj przycisk "a" aż krótsza strono sekundnika zatrzyma sie na indeksie "no" a później przeskoczy na "rx".

W tym momencie zaczyna się synchronizacja, nie ruszaj zegarkiem przez kilka lub kilkanaście minut w zależności od siły sygnału. Po synchronizacji zegarek zacznie normalnie pracować.Jeśli wtedy wciśniesz "a" , krótsza strona sekundnika pokaże ci siłę sygnału.

Zegarek automatycznie synchronizuje się o 3, 4 rano.

Pamiętaj , że włączony telewizor, komputer lub komórka przy zegarku skutecznie zakłóca sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMIEŃ

WIELKIE Dzieki Jacku za fachowa rade. Zrobilem tak jak napisales i poczekam do jutra - moze sie przestawi...?

Chcialbym bo mam go juz od dwoch dni i czuje sie jakbym znalazl na strychu stary zegarek pra, pra, pradziadka - zapomniany i calkowicie rozkalibrowany...

A zapewniano mnie, ze kupuje naj, naj... cud techniki...

Licze, ze sie wreszcie ustawi - chociaz wczoraj wieczorem takze polozylem go na oknie i czekalem do dnia dzisiejszego...

Niestety bezskutecznie...

 

Jezeli bylbys taki mily i uprzejmy, to Prosze przyslij mi na e-mail,a swoj nr telefonu - zadzwonilbym do Ciebie o rade co do tego sprzetu...

Bo jakos intuicyjnie czuje, ze w sklepie i w serwisie nie dadza mi satysfakcjonujacych odpowiedzi...

Co juz nie raz sie potwierdzilo...

 

POZDRAWIAM

Grzegorz ; [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, śe znalazłeś pomocną dłoń. Czy my wszyscy mamy taki yraz do wszelkiej maści serwisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też zegarek sterowany w ten sposób.Ale kiedyś leżał obok telefonu komórkowego i "odebrał sygnał" jak komórka się logowała i wyzerował się..Od tego czasu trzeba go ustawiać a sam nie chce "załapać godziny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Mam też zegarek sterowany w ten sposób

 

 

Medyk

co to za zegarek?

jakiej marki?masz foty?

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE PSUJE SIE RZECZY DOBRYCH - jak mowi chinskie przyslowie

 

Widocznie roleksy nie sa wystarczajaco dobre. ;):):)

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.