Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Wagabunda

CASIO DW-6600 - kilka szczegółowych pytań!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wagabunda

Witam,

 

aktualnie zastanawiam się nad zakupem modelu CASIO DW-6600 jednak pomimo przestudiowaniu powyższego forum nie znalazłem odpowiedzi na kilka istotnych dla mnie pytań, poniżej w punktach:

 

1. czym dokładnie różnią się modele: CASIO DW-6600C 1V oraz Casio DW6600 1V

2. czym różni się "Electro-luminescent backlight" od "Illuminator" (są dwa rodzaje napisów na kopertach)i który system jest lepszy?

3. jakie są wymiary tego modelu, w internecie podają dwie różne wielkości?!

 

Pozdrawiam,

 

Wagabunda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Niczym szczegolnym nie musisz na to zwracac uwagi :(

2. Illuminator oznacza, ze ma podswietlenie electro-luminescent backlight. Wersje na rynek japonski i azjatycki maja napis Fox Fire tam gdzie inne Illuminator i electro-luminescent backlight po obwodzie z lewej strony. To wszystko, to to samo.

3. Wymiary: 53.2 x 50.0 x 16.3mm / 67g


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wagabunda

Wielkie dzięki za pomoc!

 

Tak się czaiłem na tego DW 6600 że w końcu kupiłem Casio GW-6900 1C :)! Nie wiem tylko co oznacza to "1C" bo w necie nigdzie nie znalazłem tego modelu?!

Zegarek kupiłem na Allegro, z gwarancją i mam nadzieje że nie wdepnąłem na jakaś minę.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam co oznacza 1C ale gdzies na tym forum bylo to juz wyjasniane. Na mine bys wdepnal jak bys kupil podrobke, a tak na marginesie to zapodaj jakas fotke na zywo. Na pewno kupiles GW? Czy DW?, bo to spora roznica. A tak sie pytam bo wspominales o DW6600 i nagle taki przeskok na serie GW. W PL w autoryzowanym servisie honorowane praktycznie tylko gwarancje firmy Zibi jesli masz inna to moze byc problem z naprawa ale z drugiej strony co ma sie zepsuc zwlaszcza jesli masz model DW6900 - to zegarki nie do zdarcia.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wagabunda

Zegarek kupiłem na Alledrogo i był to model Casio GW-6900 1C czyli z Solarem i WAVECEPTOR-em ale co przyniesie kurier to już inna bajka :)! Firma w której kupiłem "Kazika" ma ponad 10000 pozytywów więc liczę że będzie OK. Reklamują że na zegarek jest 3 lata gwarancji. Zmieniłem zdanie co do modelu bo jakoś to czerwone "G" na wyświetlaczu nie specjalnie mi odpowiadało ale przyznam ze 6600 podoba mi się trochę bardziej od 6900, ale tylko trochę :). Co do jakości Casio to nie mam żadnych wątpliwości. W szafie mam zegarek po moim ojcu, kupiony w Libii w 1980 roku i sprzęt ciągle działa, melodyjki grają. Osobiście mam 13 letniego Casio (dokładnie ten model http://www.pmwf.com/Watches/Casio/IlluminatorAnaDigiChronoFront.jpg) który poza jednym zgonem i szybkiej reanimacji u miłego zegarmistrza w Krakowie przy ul. Krowoderskiej (w Wawie powiedzieli ze zegarek nie do naprawy a okazało się ze styki coś szwankowały - to ap ropo "firmowej" gwarancji) działa non stop a oszczędzany specjalnie nie jest.

Zdjęcia zrobię i postaram się umieścić na forum.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przyniesie Ci to co kupiles. Upewniles sie, ze WC bedzie dzialac w Europie? Bo duzo zegarkow sprowadzanych z USA nie obsluguje czestotliwosci nadajnikow europejskich. Ja kiedys tez zastanawialem sie miedzy 6600, a 6900 ale w tym drugim nie za bardzo podobaly mi sie te 3 okragle wskazniki nad wyswietlaczem i w koncu zdecydowalem sie na DW6600, a ze to G tez mi nie za bardzo pasilo wiec skombinowalem wersje DW6620-2 z rysunkiem scorpiona zamiast litery G. Moj pierwszy casio dzialal 10 lat i przezyl sluzbe w armii, drugi chodzi juz 9 rok, a poniewierany byl troche, 3 to w sumie mlodzieniaszek jakis roczek ma ale tez go nie nosze. Jeden G prawie nowka, drugi ponad 10 lat oba czasem katowane i zero reakcji z ich strony - nadal dzialaja. Casio rulezz! :)

Czekam na foty.

 

Pozdrawiam.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wagabunda

Zegarek był u mnie na drugi dzień, kurier trochę pobłądziła ale liczy się finał. Wszystko jest ok, sprzęt działa, piszczy i mruga - ogólnie TIP-TOP! Ale oczywiście żeby nie było tak pięknie do końca, okazało się że nie ma instrukcji w naszym pięknym języku. Wiekszośc funkcji jest prosta jak..., ale jest kilka nowości których trochę nie łapię. Może ktoś ma ta instrukcje po polsku to będę bardzo wdzięczny, moge sie jakoś zrewanżować. A tak na szybko to pojawia się np napis "GET" i jakieś cyferki - wyczytałem po angielsku że jest to informacja kiedy ostatnio zegarek połączył się z zegarem atomowym, ale dla czego data jest z września? Jak często "waveceptor" aktualizuje bieżący czas? I czy można jakoś wymusić aktualizacje w danym momencie? W końcu skąd mam wiedzieć że waveceptor" działa OK? I jeszcze jedno pytanko, z jakim przekaźnikiem łączą się wasze Casio z waveceptor-em?

 

Pozdrawiam;),

 

Ps. fotki zrobię niebawem...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waveceptor standardowo próbuje się łączyć co noc z nadajnikiem (u nas najczęściej z Uk, jak mu się nie uda to z Niemiec). Możesz wymusić manualną synchronizację poprzez długie przytrzymanie przycisku, który normalnie pokazuje kiedy była aktualizacja. Wtedy właśnie pojawia się napis GET połóż zegar (jak nabliżej) wyświetlaczem do okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wagabunda

Czyli "domyślnie" zegarek ma ustawione automatyczne dostrajanie i każdej nocy odbywa "sesję"? U mnie przeleżał pierwsza noc w oknie i to GET nic się nie zmieniło?

I jeszcze jedna sprawa... jak jest z tymi strefami czasowymi bo ustawiłem sobie ręcznie BER a on mi ciągle STO pokazuje? Poza tym zegarek BOMBA (info dla tych którzy się zastanawiają co wybrać :()!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "domyślnie" zegarek ma ustawione automatyczne dostrajanie i każdej nocy odbywa "sesję"?

 

Dokładnie. Chyba, że ktoś ją wyłączył. Każda poprawna aktualizacja jest w jakiś sposób zaznaczona na wyświetlaczu. Sorki, ale nie mam siły szukać w instrukcji jak, najprawdopodobniej jedno z górnych "oczu" będzie zaczrnione. Poza tym właśnie jak krótko wciśniesz ten przycisk pojawia się data ostatniej poprawnej aktualizacji.

 

Niestety w zależności od tego gdzie mieszkasz, sygnał może być zakłócany z jakiegoś powodu i nie zawsze się połączy. Czasem po prostu trzeba znaleźć czarodziejskie miejsce, gdzie łapie sygnał :(

 

I jeszcze jedna sprawa... jak jest z tymi strefami czasowymi bo ustawiłem sobie ręcznie BER a on mi ciągle STO pokazuje? Poza tym zegarek BOMBA (info dla tych którzy się zastanawiają co wybrać :))!

 

Z tego co pamiętam ja chyba ustawiałem na Atheny, ale to zależy chyba jeszcze od tego jak ustawisz czas letni (czy on czy off). Ogólnie musisz zmienić poprzez przycisk adjust, gdy będzie mrygać nazwa miasta ustawiasz porządane - > zmieniasz jak chcesz wszystko po koleji -> na koniec zatwierdzasz przyciskiem adjust.

 

Jeśli coś nie tak to sorry, ale z pamięci bo pod ręką nie mam w tej chwili nic z Waveceptorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wagabunda

Jak sobie zmieniam strefy to mi się tez godziny zmieniają?! Bawię się tym zegarkiem biegam z pokoju do pokoju i na taras i ciągle to samo?! Pokazuje mi to GET i datę 9-4 i godzinę 0:04?!

Gdzie mogę sobie zmienić ten czas letni tzn włączyć lub wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie zmieniam strefy to mi się tez godziny zmieniają?!

 

Jak zmieniasz strefę czasową to chyba oczywiście, że masz inną godzinę. Zegarek automatycznie ustawia godzinę na podstawie sygnału z nadajnika na podstawie strefy, którą masz ustawioną.

 

 

Bawię się tym zegarkiem biegam z pokoju do pokoju i na taras i ciągle to samo?! Pokazuje mi to GET i datę 9-4 i godzinę 0:04?!

 

Więc cały czas ci się nie połączył... Możesz mieszkać w jakiejść "czarnej dziurze" dla tego sygnału, dlatego może się nie łączyć. Przede wszystkim nie panikuj - zostaw go przez parę nocy przy oknie, może mu się uda w końcu coś znaleźć.

 

 

Gdzie mogę sobie zmienić ten czas letni tzn włączyć lub wyłączyć?

Jest to jedna z opcji po wciśnięciu lewego górnego przycisku, która nie pamiętam. Jak będę miał siłę to sprawdzę po południu w instrukcji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wagabunda

Wszystko już działa OK. Okazało się że u mnie w mieszkaniu i w firmie jest po prostu słaby sygnał radiowy na poziomie L1 i zegarek nie "łapał ustawień". Kilka minut spaceru i zegarek bez problemu złapał L3 - czas się zaktualizował.

Poniżej kilka fotek Casio GW 6900 w terenie!

 

GW_6900_1.jpg

 

GW_6900_2.jpg

 

GW_6900_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, pieknie wyglada, na pewno bedziesz z niego zadowolony. Czekamy na jakas recenzje.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial problem z funkcjami mozesz do mnie napisac, mam ten model znam wszystkie jego funkcje.


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co te modele mają w sobie. Aż miło popatrzeć chyba nigdy się nie zestarzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co ? Przeciez to najlepszy z wszystkich G-Shockow :) Joke, lecz szczerze nie moge stwierdzic modelu ktory definitywnie podobal by mi sie bardziej. Sam mialem do wyboru bialego, czarnego i zoltego. Nie za duzy, nie za maly a w sam raz i ma wszystko co w G dla mnie potrzebne :)


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś białego na żywo - jakie wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś białego na żywo - jakie wrażenia?

 

Wersja biala wydaje sie jak gdyby miala byc noszona tylko w wazne dni :)

Wersja zolta sie wogule nie wydaje :)

Wersja czarna wydaje sie pasowac na kazda okazje, dodaje zegarkowi tego czym na prawde jest. Zegarki G nie sa zwykle wiec nie powinny byc traktowane jako zabawki. W dzisiejszych czasach G-Shock jest tak samo znany jak Rolex.


G-Shock GW-6900-1ER, FESTINA 16390/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

aktualnie zastanawiam się nad zakupem modelu CASIO DW-6600 jednak pomimo przestudiowaniu powyższego forum nie znalazłem odpowiedzi na kilka istotnych dla mnie pytań, poniżej w punktach:

 

1. czym dokładnie różnią się modele: CASIO DW-6600C 1V oraz Casio DW6600 1V

 

 

Pozdrawiam,

 

Wagabunda

 

 

CASIO DW 6600C 1V - posiada wyświetlacz z dużą,czerwoną literą G

natomiast

CASIO DW 6600 1V-posiada czysty wyświetlacz,bez żadnych czerwonych znaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się do tematu i odświeżę temat, może ktoś pomoże. Posiadam DW-6600 kupiony dawno, dawno temu, kiedyś użytkowany cały czas jednak z różnych przyczyn wylądował w szufladzie i przeleżał ładnych parę lat, teraz postanowiłem wrócić do niego bo drażni mnie szukanie telefonu po kieszeniach żeby zobaczyć, która jest godzina:), kupiłem nową baterię, wymieniłem, poczyściłem, ale podczas wymiany wypadła mi mała złota sprężynka od alarmu i teraz nie mam dźwięków, nie jest to jakiś straszny problem, ale chciałbym mieć to "pikanie"...Mam tą sprężynkę, ale nie wiem gdzie i w jaki sposób ją umieścić, ile powinna wystawać, jak mocno dotykać do dekla, czy lekko, czy ma być osadzona sztywno czy ma się ruszać, no nie mam pojęcia, wsadziłem ją w taki otwór, ale nie ma dźwięku w dalszym ciągu, nawet troszkę podczyściłem delikatnie to coś naklejone na deklu od wewnątrz...byłem u zegarmistrza, ale on nie wie...a ma kaseton z logo Casio nad swoim lokalem...ech, ręce mi opadły...pomoże ktoś?:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ''podczyściłeś'' nawet delikatnie to coś naklejone na deklu od wewnątrz ( membrana ), to może być kiła mogiła. Jak otworzysz dekiel i zdejmiesz dużą uszczelkę chroniącą moduł, to patrząc na moduł bez dużej uszczelki ( którą podobno zdjąłeś ) masz po lewej stronie taki mały otwór. Tam powinieneś wsadzić sprężynkę. Sprężynka z jednej strony ma taką kotwicę ( dobrze się przypatrz ) i tym powinieneś zacumować w otworze. Sprężynka powinna dotykać tego czegoś naklejonego na deklu od wewnątrz. Jeśli nie dotyka, to kiła mogiła. Ma dotykać. Jeśli nie dotyka, to albo jest na to za krótka, albo rozciągnij ją trochę, żeby w końcu dotykała. Pokombinuj coś w każdym razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę lekko temat, dziś w swoim DW-6600 wymieniłem bezel i pasek...zegarek jak nowy i jaka radość...co prawda nie mam w dalszym ciągu "pikania", ale to jest najmniej istotne, może kiedyś się za to wezmę, spręzynka jest itd. jest jeden plus braku dźwięku: przynajmniej bateria dłużej pociągnie... :)

 

post-58085-0-72977300-1400014940_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu upłynęło i mam mały problem: ukręcił mi się gwint w kopercie, jeden z tych w który wkręca się 4 śruby dokręcające tylną pokrywę/blaszkę, trzy pozostałe trzymają...może ktoś coś podpowie czy tylko zostaje mi zakup nowej koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.