Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maslo

Prośba o identyfikacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na temat tego zegarka. Z jakiego okresu może pochodzić, informacje na temat producenta i czy opłaca sie go naprawiać. Zegarek posiada napis "swiss made" na godzinie szóstej oraz napis "swiss" na werku. Śmiem więc wnioskować że jest Szwajcarem ;) Na wskazówkach oraz godzinach niegdyś posiadał luminescencję. Bedę wdzieczny za każdą wiadomość. Pozdrawiam wszystkich.

 

post-28754-0-87218600-1331254572.jpg

post-28754-0-21487200-1331254574.jpg

post-28754-0-13777600-1331254576.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na necie na watchforum.co.uk wątek o zegarkach wprawdzie kieszonkowych ale firma i logo by się zgadzało:

watchforum - services. Z wątku wynika, że firma jest z Lester a czy kupili ją Szwajcarzy who knows..

skoro na Twoim jest sygnowanie "swiss..." - no chyba, że coś pokręciłem.


do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy nie znam, ale to że ma na tarczy "swiss made" nie musi oznaczać że kupili ją szwajcarzy ;) Nie wiem z którego roku jest zegarek, bo na przestrzeni lat zmieniały się wymogi co do możliwości wykorzystywania "swiss made". Obecnie chyba wystarczy że ponad 50% zegarka musi być wyprodukowane w Szwajcarii i tam też musi być złożony. No i można mu wstawiać dumny "swiss made" ;)


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziekuje za pomoc :) John, dzięki Twojemu linkowi zdołałem troche pogrzebać i oto co udało mi sie odszukać:

 

Fabryka firmy Services Watch Co. Ltd mieściła się w Leicester (GB). Według Leicestershire Business Directory - spisu firm producent figurował w nim w latach 1928 do 1969 (pózniejsze egzemplarze spisu nie zachowały się).

Kolejna informacja na temat "Services" to że firma została zarejestrowana jako Services Watches Limited, 23 Grosvenor Street, London W1K 4QL i działala od 29/03/1949 po czym dzialalność rozwiązano 26/11/2002.

 

"Services" nie produkowała samych zegarków a jedynie składała je u siebie używając części głównie sprowadzanych z Niemiec. Pod koniec dzialalności sprowadzano zegarki w całości z już nadrukowanym logiem firmy ;) Poniżej zamieszczam zdjęcie starszego kolegi mojego Services wystawionego na ebayu.

"Vintage Military Services Watch" sprzedający określa wiek zegarka na lata 1940 -1960.

 

Uff...troche już wiem ;)

 

post-28754-0-75927600-1331254643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.