Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Majowy Diabeł

chwalimy się swoimi eco-drive'am?

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na mysli pasek? Jesli tak, to jest wygiety, nie jest taki prosty i nie mozna go plasko polozyc.

Tez masz model 032A czy jakis inny?

 

Taki jak w avatarze :blink:


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w awatarze wyglada na bransolecie. W swoim oryginalnie nie miales paska?

 

Pozdrawiam,

voytecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w awatarze wyglada na bransolecie. W swoim oryginalnie nie miales paska?

 

Masz chyba jedyny model, który oryginalnie jest na pasku. Reszta, 7 albo i więcej wariantów kolorystycznych, jest na bransoletach. Co akurat nie jest złe, bo zegar jest w stali, a bransoleta masywna - do kupy to dość ciężkie.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba jedyny model, który oryginalnie jest na pasku. Reszta, 7 albo i więcej wariantów kolorystycznych, jest na bransoletach. Co akurat nie jest złe, bo zegar jest w stali, a bransoleta masywna - do kupy to dość ciężkie.

Jest jeszcze kilka wersji, np na skorzanym brazowym pasku z pozlacana koperta. Natomiast w Polsce nie widzialem wersji na czarnym pasku z szafirowym szkielkiem, a ja wlasnie taka mam :blink: Wiekszosc z czarnym paskiem ma szkielka mineralne.

 

Pozdrawiam,

voytecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kilka wersji, np na skorzanym brazowym pasku z pozlacana koperta. Natomiast w Polsce nie widzialem wersji na czarnym pasku z szafirowym szkielkiem, a ja wlasnie taka mam :blink: Wiekszosc z czarnym paskiem ma szkielka mineralne.

 

Pozdrawiam,

voytecku.

 

W tym wątku na WUSie są wymienione chyba wszystkie:

http://forums.watchuseek.com/f21/gold-stainless-citizen-minute-repeater-240977.html

Co do wersji szkiełka mineralne/szafirowe - to nie ma za bardzo jak tego rozróżnić - na deklu nie ma wypisanego modelu (trzeba by testować śrubokrętem na szkle :D ), więc czasem można było trafić na fake'a ze szkiełkiem mineralnym sprzedawanego jako model z szafirem (szczególnie jak cena bardzo korzystna).

Owszem, wersje późniejsze azjatyckie miały chyba wypisane słowo "sapphire" na deklu, ale nie wszystkie.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku na WUSie są wymienione chyba wszystkie:

http://forums.watchuseek.com/f21/gold-stainless-citizen-minute-repeater-240977.html

Co do wersji szkiełka mineralne/szafirowe - to nie ma za bardzo jak tego rozróżnić - na deklu nie ma wypisanego modelu (trzeba by testować śrubokrętem na szkle :blink: ), więc czasem można było trafić na fake'a ze szkiełkiem mineralnym sprzedawanego jako model z szafirem (szczególnie jak cena bardzo korzystna).

Owszem, wersje późniejsze azjatyckie miały chyba wypisane słowo "sapphire" na deklu, ale nie wszystkie.

Moja wersja ma napisane magiczne slowko "sapphire" na kopercie :D Natomiast BL8700 ma zwykle mineralne, lub co najwyzej wcmocnione mineralne. Na ebayu znalazlem rowniez modele BL9000 o oznaczeniu -41A, ale nie wiem czym one sie roznia.

 

Pozdrawiam,

voytecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja ma napisane magiczne slowko "sapphire" na kopercie :blink: Natomiast BL8700 ma zwykle mineralne, lub co najwyzej wcmocnione mineralne. Na ebayu znalazlem rowniez modele BL9000 o oznaczeniu -41A, ale nie wiem czym one sie roznia.

 

Od Twojego - niczym. Citizen inaczej oznaczał modele wypuszczane na różne rynki, a potem się wszystko wymieszało :D

To są przykładowo wersje japońskie:

http://japwatches.wordpress.com/2007/06/30/citizen-bl9000-75e-bl9000-75l-bl9004-74p-bl9000-41a-and-bl9002-45a/


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajnie. Czy istotnie jest taki lekki?

 

Pozdrawiam,

voytecku.

 

Zegarek waży z paskiem 60g więc jest dość lekki.

Pozdrawiam,

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32649-0-15227600-1331803981.jpg

post-32649-0-24179400-1331803974.jpg

post-32649-0-86734400-1331803975.jpg

post-32649-0-52690900-1331803978.jpg

post-32649-0-10809200-1331803980.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się ten diver podoba. Szkoda że nie ma normalnych uszu, Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegevara, co to za citek? moglbys cos wiecej o nim napisac? wymiary, jakosc, cena itd


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mistrz chwalenia sie? O co ci chodzi?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny z Ciebie typek :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór: Citizen World Perpetual AT Limited Edition CB0013-12E

 

Wie ktoś coś więcej na temat tego zegarka i mechanizmu H144. Generalnie ofert jest stosunkowo niewiele.

 

7806-1-1.jpeg

post-28318-0-98456800-1296422829_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby.

Od kilku dni oglądam zdjęcia CB0030-56E (wersja tytanowa).

Jeśli ktoś już dotykał to proszę o kilka słów.

Edytowane przez draki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest szersze omówienie zegarków na tym kalibrze:

http://www.ablogtoread.com/citizen-eco-drive-world-perpetual-at-watches/

 

a tutaj można ściągnąć instrukcję do kalibru:

http://www.citizenwatch.com/COA/English/settingsresults.asp?caliber=h144

 

Alternatywnie godne zainteresowania są zegarki w japońskiej linii Attesa na kalibrze H148:

ATD53-3091, ATD53-3092 i ATD53-3093 (tytan Duratect i aluminiowy bezel)

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam już zegarek, o którym napisałem powyżej. Moim zdaniem prezentuje się okazale. Chociaż miałem obawy co do czasomierzy o kolorze złota to na tym zegarku to nie razi (odcień jest delikatny). Pasek ze skóry krokodyla w odcieniach brązów z zapięciem motylkowym (nie limitowane egzemplarze tego raczej nie posiadają). Mimo swoich sporych rozmiarów (szerokość) jest bardzo lekki i dobrze leży na nadgarstku.

Przez dwa dni chodził u mnie "po angielsku" zanim się wczytałem w instrukcję i nieco ją sobie przetłumaczyłem. Po przestawieniu strefy czasowej, sprawdzeniu ustawień oraz włączeniu odbioru sygnału radiowego chodzi tak jak należy.

 

Mimo, że nie ma na niego dużo ofert (może dlatego, to limitowana seria), to udało mi się go kupić za przyzwoitą cenę (nawet taniej niż na ebay w USA). Ciekawostka, po mojej transakcji sprzedawca podwyższył cenę za ten zegarek o 1/3.

 

 

pozdrawiam

post-28318-0-13321900-1296973123_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wstawić jeszcze zdjęcie dekla?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przedni, choć szkoda, że materiał nie został poddany obróbce znanej pod nazwą "Duratect". Za niecałe $300 więcej na ebay'u jest Attesa na tym kalibrze (z tytanem Duratect). Ciekawe jak ten stalowy będzie wyglądał po paru miesiącach używania.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby.

Od kilku dni oglądam zdjęcia CB0030-56E (wersja tytanowa).

Jeśli ktoś już dotykał to proszę o kilka słów.

Witam,

ściągnąłem go dla siebie, otrzymałem dzisiaj. Jest niestety dla mnie za elegancki (ma zobowiązującą czerń a tytan wygląda bardziej na stal). Jeśli chciałbyś go odkupić (Wawa) to mogę odstąpić za 1600 pln. Dla kogoś kto lubi bardzo eleganckie citizeny to strzał w 11-kę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.