Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Majowy Diabeł

chwalimy się swoimi eco-drive'am?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post na forum - witam serdecznie.

 

Dołożę się do wątku zdjęciami mojego Eco-Drive AP1030-53. Zegarek nie jest już produkowany a szkoda, bo to bardzo ładny nieduży zegarek pod koszulę (nie koniecznie wyprasowaną).

Zdjęcia na szybko więc nie do końca wymyta szyba jak należy, no i zegarek z tych trudniejszych do sfotografowania (delikatne faktury pod różnymi kątami na czarnym tle).

 

citizen_01_001.jpg

citizen_01_002.jpg

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę świeżym nabytkiem :P

post-27684-0-97850700-1331844430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaluznyM

 

Fantastyczny ten zegarek! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WraQ - świetna Orca i super zdjęcia. Poluje na ten sam model, niełatwa sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może ja też się pochwale

Z lewej najstarszy z prawej wczorjszy nabytek.

post-32196-0-15887800-1306058319_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo świetna attesa! też nad nią myślę! :) AS4020 (lub 4050) też świetny jednak ciężko byłoby z niego cokolwiek wyczytać (przynajmniej dla mnie)... AS2020 też całkiem zacny choć mniej ciekawy niż 2 poprzednie... :)

 

 

 

Choć moim marzeniem jest (możliwym do spełnienia :)) jest pmv65-2241

 

276472d1271356026-one-do-you-prefer-pmv65-2241.jpg

 

może na wrzesień się zdjęcia znajdą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trafiła mi się Attesa "Direct Flight"

 

IMGP7882b.jpg

 

model ATD53-3012, tytan Duratect + zewnętrzna powłoka DLC na kopercie i bransolecie

jak widać, unikalny wybór strefy czasowej - standardowo w analogach odbywa się to poprzez strefy wypisane na bezelu - tutaj jest wybór w okienku przy dacie

 

kaliber H610, nie kojarzę "wersji międzynarodowej"

 

konstrukcja 4-silnikowa (Oceanusy ze swoimi 5-ma silnikami cały czas niedoścignione):

1. duża sekunda

2. minuta połączona z małą sekundą

3. godzina połączona z czasem 24h

4. data połączona z minutą chronometru (4 obroty minuty chrono - przeskakuje data - bardzo dziwne ;) )

 

antena "waveceptora" na godz. 9 (w kalibrze U600/U680 jest na 12-tej)

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

Czyżbyś zakupił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyżbyś zakupił ?

 

Nie inaczej, to moja fota i moja łapa ;)

Byłem mocno ciekawy tego kalibru - tak to się musiało skończyć :P

 

W sumie to noszę się już od jakiegoś czasu, żeby zrobić jakiś większy, porównawczy test japońskich zegarków radiowych (głównie pod względem kalibrów).

 

Poza tym do tej pory nie miałem żadnego zegara z DLC, korci mnie, żeby zrobić praktyczne testy z prób zarysowania - takie jaki widziałem na WUSie :P

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

Napisz w wolnej chwili o nim coś więcej, coraz bardziej mnie zaczynają kręcić takie mądre bateryjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisz w wolnej chwili o nim coś więcej, coraz bardziej mnie zaczynają kręcić takie mądre bateryjki.

 

Od strony wykonania - "made in Japan" pełną gębą - tytan Duratect to waga, przy której zegarka się nie czuje na ręku, a DLC to jedna z najtwardszych powłok - można po niej stalą mazać i to stal się kruszy. DLC stosuje się jako powłoka na wszelkiego rodzaju ostrza skrawające - pracują w stali więc są od niej sporo twardsze. Szafir podwójnej grubości.

 

Od strony kalibru, to do tej pory z kalibrem H610 Citizena się nie zetknąłem. Ma obsługę 4-ech sygnałów radiowych (tak jak jest wypisane na kole sekundnika), do tego chronograf i alarm. Konstrukcja 4-silnikowa (4-y niezależne silniczki zapewniają niezależny ruch wskazówek - np. jak w tym przypadku wskazówka godzin przekręca się bez ruszania minutowej) - dokładne napędzanie wskazówek przez poszczególne silniczki opisałem wyżej. Wskaźnik minut od chrono służy także do pokazywania stanu "rezerwy chodu", czyli wielkości energii w ładowanym ze światła akumulatorze.

 

Model to ATD53-3012, średnica (bez koronki) 41mm, spora grubość (porównując z konkurencją) 14.3mm, waga z bransoletą 107g

ATD53-3012.jpg

 

Patrząc na konkurencję (Oceanusy, bo Seiko nie dochrapało się kalibru radiowego z chronografem) na plus:

+ powłoka DLC

+ beznarzędziowa regulacja obwodu bransolety w zapince (chyba wszystkie Attesy to mają)

+ wskaźnik rezerwy chodu

+ przy sprawdzaniu ostatniej synchronizacji - pokazuje źródło (rodzaj) odebranego sygnału

+ za koronkę ;)

+ za rozdzielenie zasilania wskazówki godzinowej od minutowej - zmiana czasu robi się szybko

+ brak szerokiego bezela (bez stref czasowych)

na minus (porównując do rzeczy występujących jako standard w Oceanusach):

- grubość (Oceanusy przy tej samej skomplikowalności i WR'rze są parę milimetrów chudsze)

- brak prezentacji dnia tygodnia

- ograniczona autokorekcja położenia wskazówek, w Prefex 3000 autokorekcja "pilnuje" tylko pozycji sekudnika (nie wiem jak to wygląda w H610, kiedy sekuda jest mała)

- brak rozdzielenia zasilania wskazówki minut i małych sekund - obrót wskazówki minut trochę trwa (idealny jest nowy mechanizm 5-silnikowy Casio, zastosowany w Oceanusie T1000, gdzie sekunda, minuta i godzina mają oddzielne zasilanie - żadna ze wskazówek nie kręci kółek przy przestawianiu wskazań)

- brak szerokiego bezela (w zależności kto co lubi, to może być albo plus, albo minus)

- brak oddzielnego drugiego czasu (World Time), żeby sprawdzić jaka godzina jest gdzie indziej, trzeba zmieniać główną strefę czasową

 

Podsumowując - może z wyjątkiem dnia tygodnia cała reszta minusów wynika z kwestii przyzwyczajenia i są to bardziej niuanse, niż faktyczne problemy. Fajne jest to, że zarówno Citizen, Seiko jak i Oceanusy Casio to całkowicie różne zegarki, począwszy od stylistyki (nie pomyli się Citizena z Oceanusem lub Seiko), a skończywszy na indywidualnych szczegółach kalibru. Dzięki temu jest w czym wybierać.

 

W Attesach oprócz tej jednolitej czarnej występują jeszcze 2 inne kolorystyki:

ATD53-3011.jpg

ATD53-3011 (najmniej kosztowy model, pozbawiony DLC)

 

ATD53-3013.jpg

ATD53-3013

 

Na kalibrze H610 są też japońskie modele w Promasterach: PMD56-3021 i PMD56-3022.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

A jak z jego "optyczną" wielkością na nadgarstku, Oceanus 650-ka którego kupiłem jest dla mnie ciut za mały. Pytam, bo suche wymiary katalogowe nieraz nie przekładają się na wygląd zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak z jego "optyczną" wielkością na nadgarstku, Oceanus 650-ka którego kupiłem jest dla mnie ciut za mały. Pytam, bo suche wymiary katalogowe nieraz nie przekładają się na wygląd zegarka.

 

Miałem wrażenie, że jest spory, ale konfrontując go z Oceanusem P500 (większy niż 650-ka) wygląda na to, że Oceanus ma większy rozmiar. Na pewno Attesa jest szersza (przez koronkę), bardziej pękata (grubsza). Pewnie to powoduje, że zegarek, mimo że czarny, wydaje się optycznie spory.

Załączam poglądowo "trzech tenorów":

 

IMGP7889b.jpg

IMGP7887b.jpg

IMGP7890b.jpg

 

Z moich pomiarów średnicy bez koronki:

Citizen 42mm

Seiko 39mm

Oceanus 43mm (bezel, oprócz tego profile koperty osłaniające przyciski wystają z obydwu stron)

 

Za to w szkiełku (bez takiego zewnętrznego szlifu):

Citizen 37mm

Seiko 35mm

Oceanus 32mm

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

Czyli wynika z tego że ten Kaszalot by mógł mi pasować. Są nowe w USA za 700$, może by się trafiła używka.

Tylko jeszcze pytanie, bo na Zatoce nie piszą na ten temat, czy ten model ma tytan utwardzany czy zwykły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli wynika z tego że ten Kaszalot by mógł mi pasować. Są nowe w USA za 700$, może by się trafiła używka.

Tylko jeszcze pytanie, bo na Zatoce nie piszą na ten temat, czy ten model ma tytan utwardzany czy zwykły?

 

Twardy i jasny. Widać na zdjęciu, że jaśniejszy od tytanu w Seiko Spirit'cie. Cachalot to był swego czasu model wzorcowy - większy od linii M800 i dostał to, co najlepsze.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Attesa ATD53-3092, kaliber H148

to jest japoński odpowiednik międzynarodowej serii Citizen World Time AT (kaliber bodajże H144)

w wersji japońskiej tytan Duratect, szafirek z AR

 

Kilka szybkich fotek naręcznych:

IMGP8005b.jpg

IMGP8006b.jpg

IMGP8007b.jpg

IMGP8008b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski szczególnie mi pasuje. Miałem kilka Citizenów z DLC i zdaje się, że parę lat temu coś o tym napisałem. Nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że ta metoda utwardzania zdecydowanie przewyższa wszystkie inne stosowane do utwardzania tytanu. Jeżeli chodzi o rysy, to absolutna rewelacja. Nie zabezpiecza natomiast przed wgnieceniem, co jest oczywiste z racji jej "cienkości" i miękkiego podłoża. Chyba wyślę Ci dzisiaj PW, Serg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest ta Attesa ATD53-3092 ;)

 

Zgadzam się. Niestety, przez niektórych forumowiczów nie zdążyłem nawet zrobić dobrych zdjęć B)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. To jest japoński Promaster czy jakaś wersja międzynarodowa? Szukałem jakiś czas temu, ale znalazłem tylko te wersje japońskie.

Zauważyłeś już, jak śmiesznie jest wspólnie zasilana tarcza minut chrono i data?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.