Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość P3nny

Jak Ustawić datownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość P3nny

witam

Posiadam takowy zegarek od dwóch dni i za skarby świata nei mogę przestawić datownika tzn jak przejade 24h na tarczy to sie przestawia ale czy nie ma w tym modelu ustawienia koronki tylko dla daty?

Mam jeszcze takie pytanie techniczne, mianowicie czy kręcenie wskazówkami do tyłu uszkadza ten mechanizm?

 

ib_p009_1_3.jpg

 

Pozdrawiam P3nny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Posiadam takowy zegarek od dwóch dni i za skarby świata nei mogę przestawić datownika tzn jak przejade 24h na tarczy to sie przestawia ale czy nie ma w tym modelu ustawienia koronki tylko dla daty?

Mam jeszcze takie pytanie techniczne, mianowicie czy kręcenie wskazówkami do tyłu uszkadza ten mechanizm?

 

ib_p009_1_3.jpg

 

Pozdrawiam P3nny

 

Ad. Ustawiania daty - obawiam się że kręcenie wskazówką godzinową to jedyny sposób w tym zegarku... Co do cofania niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni :( Generalnie sa 2 frakcje jedna twierdzi ze może zaszkodzić a druga że nie szkodzi.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie do tyłu podobno nie jest szkodliwe. Profilaktycznie unikam kręcenia do tyłu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P3nny

no dobrze a co z tym datownikiem bo jesli trzeba przekrecic milion razy koronką-teraz mam 29-wiec troche pokręce to czy to nie uszkadza mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze a co z tym datownikiem bo jesli trzeba przekrecic milion razy koronką-teraz mam 29-wiec troche pokręce to czy to nie uszkadza mechanizmu?

 

samo kręcenie nie powinno wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie sprawnego i naoliwionego mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca, bo tarcie na połączeniu mechanizm-wskazówki musi być (normalnie chodzi oćwiertnik, ale tu w sławie jest ponoć inne rozwiązanie i być może nazywa się inaczej). A skoro jest tarcie, to jest i zużycie - nie ma bata. Niestety nie wiem, czy w tych Sławach da się jakos szybcie3j nastawić datę, ale z tego co pamiętam cofanie wskazówek powoduje przeskoczenie daty do tyłu, choć pewności nie mam. Sławy zeby sprawdzić też nie. Samo w sobie cofanie wskazówek nie powinno uszkodzić mechanizmu, są nawet takie mechanizmy, w których do prawidłowego ustawienia daty cofanie jest niezbędne (np Volmax-Poljot 26669). Należy jednak pamiętać, że niektóre datowniki wybvitnie nie lubią cofania w zakresie swojej pracy.

Jeśli już trzeba kręcić w kółko do przodu, a w tej sławie chyba tak jest, to ponoć lepiej przestawić o kilka dni, odłożyć na dłuższa chwilę i dalej o kilka dni i tak do końca. W sumie logiczne, bo wskutek tarcia moze teoretycznie miejscowo wzrosnąć temperatura, choć myślę, że jak raz ustawisz i potem juz tylko raz na 2 miesiące będziesz korygował wskazanie daty, to nie odczujesz spadku żywotności mechanizmu. Gortzej gdybyś zakładał na jeden dzień, odkładał i tak co chwila ustawiał na nowo - zużyje się.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale tu trzeba kręcić "milion" razy (a raczej 10-15 minut) - inaczej się nie da ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem się ludziska dziwią, ze wskazówek nie ciągnie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na uciążliwość ustawiania datownika w zegarkach bez szybkiej zmiany po prostu ją (datę) ignoruję jeśli wymaga przestawienia o więcej niż kilka dni - i tak niemal każdego dnia noszę inny zegarek. Jeśli ktoś ma jeden to ustawi raz i już :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.