Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dirty Harry

UWAGA NA ZEGARMISTRZA WE WROCŁAWIU !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się ze trzy tygodnie temu - podczas wizyty moich Rodziców w teatrze. Tato bił brawo tak energicznie, że... w pewnym momencie spadł mu zegarek! :) Awaria bransolety: jeden ze sztyftów w ogniwach przeznaczonych do wyjęcia podczas skracania bransolety wypadł czy też pękł - nie wiadomo, w każdym razie zniknął i nie udało się go odnaleźć. Tak więc mimo zamkniętego zapięcia brasoleta otworzyła się i kwarcowy Atlantic Mariner wylądował na podłodze tak efektownie, że zatrzymał się i przestał chodzić.

 

Tato wprawdzie zgłosił się do mnie po sprzęt zastępczy (dostał Tissota PR100 Auto), ale już w sprawie zegarmistrza skonsultować się nie raczył... :D Wiedział tylko, że nie chce iść do gościa naprzeciw DH Kameleon, bo kiedyś wymieniał tam baterię w tymże Atlanticu-kwarcoku i poprosił też o wyczyszczenie bransolety, która latem brudziła rękę. Bateria została wymieniona, zaś bransoletę facet wyczyścił totalnie na odczepkę i nadal brudziła.

 

No więc Tato postanowił poszukać w Internecie i tam ponoć znalazł, że autoryzowany serwis Atlantica jest we Wrocławiu przy ul. Ładnej 7, u niejakiego pana Złocińskiego. Jak znalazł, tak zaniósł. Zegarek trzymali ponad tydzień. Po przyspieszającym telefonie Taty w końcu został naprawiony: wymieniono jakiś moduł elektroniczny, naprawiono bransoletę, przy okazji ją wyczyszono. Nie mam pojęcia, czy zegarek był sprawdzany w komorze ciśnieniowej (WR100, więc należałoby to zrobić...), ale kiedy zobaczyłem, jak wygląda od spodu, to byłem w stanie przedzawałowym!!! :) Nie wiem, czym odkręcano dekiel, ale jest TAK POHARATANY, jakby odkręcał go mechanik od wozów drabiniastych, a nie zegarmistrz!!! :) Nawet koperta jest poharatana przez ześlizgujący się z wycięć dekla klucz!!! :) No koszmar po prostu!!! :( Ale nic, trudno: stówa zapłacona, zegarek odebrany 19.11, gwarancja na usługę 6 miesięcy.

 

Dziś wieczorem - 23.11, a więc cztery dni po odebraniu zegarka - przyszedł do mnie Tato z... rozwaloną bransoletę Atlantica!!! :) Był w sklepie, kiedy poczuł, jak zsuwa mu się zegarek. Na całe szczęście miał refleks i Mariner wyladował na sklepowej ladzie, a nie na podłodze - szczęście w nieszczęściu, zegarek przeżył... :) Miejsce awarii to naprawiany u zegarmistrza sztyft - ten sam!!! Znów się zdematerializował!!! :( Teraz już nawet Tato powiedział, że choć ma gwarancję, to na Ładną już nie pójdzie, bo znów mu naprawią tak, jak teraz - a szczęścia może mieć mniej i albo całkiem zgubi zegarek, albo po twardym lądowaniu będzie się nadawał do remontu...

 

Ostrzegam wszystkich!!! A zegarek Tato ma zanieść do Dolińskich - chyba, że polecacie kogoś innego?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze brudzi reke to czasami sie tak zdarz taka reakcja na pot.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze brudzi reke to czasami sie tak zdarz taka reakcja na pot.

 

to raczej reakcja spowodowana zasyfiala bransoleta. polecam mydlo i wode


FAKE WATCHES ARE FOR FAKE PEOPLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo ladnej a raczej chyba to jeszcze sklodowskiej kole jubilera jest zegarmistz z serwisem seiko (naprzeciw galerii od strony dziurowcow), powinni zrobic na miejscu

 

 

na ladnej zaklad pamietam pan i pani :) i duzo kwarcu:)

 

pozdrawiam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, porysowane dekle po wyjściu od bateryjkarza to Polski standard. Nie widziałem zegarka po wymianie baterii który by nie miał porysowanego i to głęboko dekla. Po odebraniu czasomierza należy go zawsze dokładnie pooglądać, a jeszcze lepi9ej przed oddaniem zegarka spisac mały protokolik w jakim stanie zegarek został oddany. Takie protokoliki spisuje się przy oddawaniu komórek do serwisu przykładowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo ladnej a raczej chyba to jeszcze sklodowskiej kole jubilera jest zegarmistz z serwisem seiko (naprzeciw galerii od strony dziurowcow), powinni zrobic na miejscu

 

Jest, jest...ale cenami zbliżyli się do Dolińskich

 

Pozdrawiam Piotr


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej reakcja spowodowana zasyfiala bransoleta. polecam mydlo i wode

Wcale nie prawda mam fortisa i bransoleta jest CZYSTA a ja mam brudna reke pod zegarkiem czasami nawet czarna.I to tylko przy tym zegarku!!!Oczywiscie mowa o okresie letnim gdy sie czesciej poci.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Wrocławskich zegarmistrzów to miałem przypadek z jednym zakładem, ul. Szewska. Fachowe oko, po otwarciu dekla stwierdziło zatarcie mechanizmu i zażyczyło sobie 300 złotych, czyli kwota zbliżona do wartości całego zegarka-automat z lat 70-tych. W Krakowie fachowe ręce rozebrały mechanizm, wyczyściły, naoliwiły i przyjęły za usługę całe 40 złotych. Nie każdy zna ceny usług, które wszak są umowne więc zawsze warto szukać fachowców, którzy nie są zbyt łapczywi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując Panowie, który zakład we Wrocławiu jest obecnie godny polecenia? Szczególnie mnie to interesuje teraz bo dostałem ciekawego trzydziestolatka do lekkiej renowacji z drugiej strony w zakładzie na Uniwersyteckim jeden mój zegarek już leży od dwóch miesiący a odbiór planowany jest na okres przedświąteczny:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrafi poradzić sobie z zegarkiem mój lokalny zegarmistrz to zawsze wysyłam do Głowackich.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odświeżam temat. Ostatnio oddałem do naprawy (gwarancyjnej) przy ul. Ładnej ("Bohater posta" ;) lorusa chrono - naprawa fachowa, szybka, problem usunięty, satysfakcja 100%, zero rys, zniszczeń, etc. Dodam, że pracochłonna (ponowne nałożenie wskazówek na tarczce 12-godzinnej chronografu, jak mi się zdaje, z synchronizacją ośki), dodam, że wcześniej zegarek był u dwóch innych dobrych (polecanych na forum) zegarmistrzów, z których jeden nie rozwiązał problemu, a drugi raczej nie chciał się podjąć naprawy.

Kilka lat temu oddałem do opisywanego zakładu pamiątkowego komandira (z lat. ok. 60-tych) - prawidłowo przesmarowany i ustawiony.

Trudno zatem generalizować, każdy popełnia błędy, pytanie, czy wyciąga z nich wnioski. Moim zdaniem nie można jednoznacznie negatywnie ocenić tego zakładu tylko na podstawie jednej źle wykonanej naprawy. Liczy się całokształt, ja jestem z ich usług zadowolony, przy czym nie podważam wiarygodności opinii Kolegów z forum.

"Pan, pani...i dużo kwarcu". Zapytam zatem -  i co z tego? Czy to, że sprzedają dobre kwarce, wpływa na poziom fachowości? Dodam, że Pan i Pani są uprzejmi, nie zasłużyli zatem na lekceważenie, czy nawet ironię.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat zegarmistrza na ul.Ładnej. Naprawa dotyczyła LORUSA który jest prezentem od żony. Zarówno Pani jak i Pan Zlocinski okazali się wspaniałymi fachowcami i ludźmi. Szybka, bezproblemowa naprawa, życzliwość bijąca z Państwa zegarmistrzów sprawia że na pewno wrócę do ich zakładu. Opinie nie pozytywne to z pewnością konkurencja. Polecam wszystkim zakład na Ładnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie wysyłam do Dolińskich, jeszcze nie odebrałem zegarka który nie spełniał by moich oczekiwań, zawsze na początek piszę maila do Pana Karola w nim przesyłam zdjęcia i wstępny opis , czego od nich oczekuję,

Pan Karol raz szybciej innym razem później, ale odpisuje zawsze, nie chciał bym tu pisać, drogo, czy tanio, bo to pojęcie względne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wrzucajcie opinie o zegarmitrzach w naszej klubowej Apce. Bardzo to przydatne będzie dla innych!!!

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ... Kilka lat temu oddałem  Czy to, że sprzedają dobre kwarce, wpływa na poziom fachowości? Dodam, że Pan i Pani są uprzejmi, nie zasłużyli zatem na lekceważenie, czy nawet ironię.

 

pozdrawiam

Tomek

Łatwo ludzi zgnoić na podstawie jednego przypadku i to dosyć wątpliwego :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Łatwo ludzi zgnoić na podstawie jednego przypadku i to dosyć wątpliwego :o

Nie ma to jak odpowiadać na post sprzed 4 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odpowiadać na post sprzed 4 lat :D

Odnosiłem się pośrednio do postu #12. B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.