Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Voli

Zakupy na Aukro - czeskim allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszperałem na czeskim allegro zegarek który mnie interesuje. Napisałem email. Sprzedajacy napisał, ze większość klientów z Polski płaci mu gotówką w listach poleconych bo jest najtaniej (w stosunku do przelewu zagranicznego etc.). Prześledziłem jego komenty i rzeczywiście jest tam kilka nicków forumowiczów. Pchać się w takie coś? Płacić "w kopercie"? Lub szerzej: jak sfinalizować taką transakcję by było i tanio i bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie na temat ale chyba masz na myśli AUKRO a nie ARUKO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te literówki... Dziękuję i już się poprawiam z pisownią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy warto wysyłać pieniądze w kopercie?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się to "nie widzi"... Poczta polska oferuje jeszcze coś takiego jak przekaz za granicę, ale tu też parę groszy szarpną. Poradźcie jaka forma płatności bedzie najbardziej połacalna - zegarek nie jest drogi i trochę głupio by było wydać na dodatkowe opłaty tyle co na zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś go o udostępnienie zapłaty via PayPal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta forma niestety teraz odpada (na przyszłość pewnie na to przejdę) - ani ja ani sprzedajacy nie mamy kont tego typu i raczej w wypadku jednej transakcji nie zostaną one założone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kasa nieduża (a tak wynika z uwagi, że koszty płatności mogą być na poziomie ceny zegarka), to jeżeli bardzo zależy Ci na zakupie zaryzykowałbym włożenie kaski do koperty. Paredziesiąt złotych (bo to max koszt przelewu zagranicznego, zwłaszcza w ramach Unii) niewielka strata jakby co :) . Jeżeli więcej, preferowałbym rozwiazanie bardziej formalne - w mbanku dla przykładu przelew kilku tysięcy pln na drugi koniec świata zamyka się w 50 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

List polecony jest automatycznie ubezpieczony na kwotę w granicach 100 zł może nawet więcej (musiałbyś się dowiedzieć) więc jeżeli kasa jaką masz zapłacić jest przybliżona do tej kwoty to ja bym wysyłał w ten sposób.

To, że polecony jest ubezpieczony na jakąś kwotę wiem z doświadczenia. Swojego czasu wysyłałem polecone i za każdym razem w przypadku zagubienia przesyłki otrzymywałem 100 zł + zwrot kosztów przesyłki (taka była wartość przedmiotów jakie wysyłałem i takiej kwoty żądałem w odszkodowaniu).

Uprzedzam, że polecone, które wysyłałem zawsze były adresowane w kraju i tu też musiałbyś się dowiedzieć jak wygląda sprawa z zagranicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jakiś Western Union albo coś podobnego. Opłata na pewno jakaś jest ale tego nie unikniesz tylko przy wysłaniu pieniędzy listem.


do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dowiedz się jakie są koszty takiego przelewu. Ja w BZWBK za przelew EUR płacę 9,50zł. Jeżeli bank otrzymujący zapłatę nie pobiera opłat to nie jest to jakoś szczególnie drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem kilka małych zakupów u Czechów i słałem kasę w kopercie ,najtaniej i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.