Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pasjonat

Wyjazd na wycieczke do JLC

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na nieodległy termin majowego weekendu, który mam już nieodwołalnie zarezerwowany, muszę i ja z przykrością zrezygnować z wyjazdu.

Oferuję jednak pomoc w organizacji i postaram się dowiedzieć bardziej szczegółowo odnośnie kosztów dojazdu autobusem/busem.

 

Pozdrawiam

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym terminie ja również nie mogę.


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, moze warto również rozważyć pociąg. Z Warszawy do Bazylei jedzie bezpośrednio Euro Night, wyjeżdża o 18.10, jedzie 16 godzin i po 10 rano jest na miejscu, powrót tak samo. Istynieje jeszcze dzienne połączenie do Bazylei, nawet szybsze z przesiadką na Berlin Ost. Dane szczegółowe na stronie PKP. Nie sprawdzałem cen, ale wydaje mi się, że powinny być sensowniejsze niż samolot i jednak znacznie szybsze niż bus z Wawy. Do przemyślenia i sprawdzenia.

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byłem wczoraj na Centralnym i sprawdziłem pociągi. Są, ale... panienka w kasie międzynarodowej poinformowała mnie, że pociąg sypialny w jedną stronę to "około 700 zł". Dokładniej się jej nie chciało sprawdzać (ok, późno było), ale wychodzi drogo, są tylko sypialne i jak mnie poinformowała jedzie tam wagon "białoruski", cokolwiek to miałoby znaczyć. Połączenie z przesiadką w Berlinie ma kosztować podobnie, może minimalnie taniej.

 

Wychodzi tak czy inaczej kosztownie, bo jeszcze trzeba dodać 3 doby hotelowe. Bus z Warszawy wydaje mi się rozwiązaniem ekstremalnym, jechałem ostatnio z Poznania do Niemiec i dało się utrzymać średnią ok. 100 km, ale naprawdę szybkim samochodem (uwzględniając drobne korki, postoje, posiłki itp.). Z Wawy będzie trudniej. Dodatkowo przy tej trasie busem to wyjdzie doba, a więc albo nocleg po drodze (koszty) albo dwóch kierowców (też koszty).

 

Podsumowując, proponuję rozważyć przesunięcie wizyty na czerwiec-lipiec, to daje wystarczająco długi okres na zakup tanich biletów lotniczych. Jeżeli chodzi o mnie to muszę zrezygnować z terminu kwietniowego, dodatkowo nie jestem w stanie uzgodnić jednego mojego terminu, a trzeba się decydować.

 

Jednocześnie podtrzymuję moje zgłoszenie na późniejszy termin, jeśli taka opcja jest jeszcze możliwa.

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może rozważymy propozycję Marcina - jest sensowna.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, propozycja Marcina jest sensowna, tylko po pierwsze jak ten wakacyjny termin wpłynie na plany urlopowe Kolegów, którzy chcą odwiedzić JLC i po drugie, jak samo JLC odbierze taką zmianę?

 

Pociąg IMHO odpada- po pierwsze jest bardziej kłopotliwy od autobusu /przesiadki, zmiany dworców itp./ po drugie jest bardzo drogi /przy wcześniejszym zakupie biletów lotniczych/ wychodzi drożej niż samolot! Jedzie 18-20h i kosztuje około 800zł w jedną stronę! Jedynie Klubowicze z Pragi mogą się nad tym zastanawiać, bo stamtąd pojadą bezpośrednio i pewnie sporo taniej :)

 

Pozostaje transport autobusem lub... wylosowanie 5-6 chętnych, którzy pojadą samochodem i zabiorą kolegów :)

Autokar nie jest najgorszy- ma swoje duże plusy jak już ktoś wspomniał- są firmy, które działają na tych kierunkach, autokary są wysokiej klasy, przejazd trwa około 24h z Wa-wy, no i dużym argumentem jest cena- wymęczysz się, ale pojedziesz w obie strony za 500zł. Wrażenia widokowe jak i towarzyskie- bezcenne ;)

 

Reasumując- terminu wizyty raczej bym nie zmieniał.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutalna prawda jest taka, że ta wycieczka będzie droga i nie pomogą tu żadne 'czary-mary'! Jest daleko i to musi kosztować. Marcin ma rację - przejazd koleją wychodzi drożej od samolotu, moim zdaniem ta opcja odpada. Zmiana terminu niczego nie załatwi bo taniej nie będzie, a lipiec to urlopy, szkolne wakacje i turystyczny tłok. A jak zaczniemy wyglądać przed JLC po takich manewrach ? Samolot wydaje się opcją optymalną z wielu powodów, ale też drogą /rejsowy to około 1,8 do 2 tys zł/ nie sprawdzałem możliwości 'tanich przewoźników' - może ktoś ma już jakieś doświadczenia ? A może konkretnego dnia tj. 29-04-2010r o godz 8.30 zainteresowane osoby spotykają się przed siedzibą w Le Sentier, czyli dojazd jak kto może i lubi, a zwiedzanie Klubową Grupą ;) Wszystkie dodatkowe atrakcje pt. zwiedzamy jeszcze 'coś' to koszty w górę ! Mnie jeszcze nie przeszło i mimo wszystko uważam, że warto tam pojechać /polecam prezentację Jaeger-LeCoultre w Chronosie 1-2009 Marzec-Maj str 12/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniuszu, nie wiem gdzie sprawdzałeś ceny połączeń lotniczych, ale ja teraz spróbowałem /wcześniej nie szukałem, odruchowo się przed tym bronię :) / i na Aero.pl, na którym ostatnio kupowałem 4 bilety, znalazłem lot 28.04-02.05 Wawa- Genewa- Wawa, LOT'em za kwotę 655zł.....

Ja mimo wszystko nadal zostaję przy kółkach ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment temu dzwoniłem do biura Lot w Al.Jerozolimskich i dostałem taką info - przelot Lot'm, lot rejsowy w dniach 28/04/2010 - 30/04/2010 na trasie Warsz-Genewa-Warsz to 2132,16 zł. Poinformowano mnie, że można wystąpić o zniżkę dla grupy /mam adres e-mail do osoby odpowiedzialnej/ rozpatrzą, policzą i może być taniej. Ja się nie upieram przy 'podróży w obłokach' tylko sądzę, że do JLC jest b.daleko i po 26 czy więcej godzinach w autokarze człowiek ma chęć tylko na sen ;)

 

Dzięki, że zrobiłeś rozeznanie, może ktoś jeszcze się przyłączy do poszukiwań satysfakcjonujących nas rozwiązań ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Aero.pl, faktycznie, biletu na LOT, który mają na stronie nie można zakupić, ale jest lot liniami BA Warszawa-Londyn-Genewa-Londyn-Warszawa czas podróży łącznie tam 5,5h, z powrotem prawie 7h. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, ceny wahają się od 1384zł do 1484zł. Wylot 28.04 o 11.55, powrót 30.04 o 10.20.

Hmmm, to prawie 700zł różnicy ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda się nie wybieram ale jak przed chwilą wstukałem w sieci" lot warszawa-genewa-warszawa" to pojawiło mi się coś o nazwie fru.pl

 

i tam kilka ofert(w tym terminie) po średnio 580 pln ,(swissair ,airfrance i coś tam jeszcze) ,nie wczytywałem się dokładnie ,może to cena w jedną stronę ale pewnie warto sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie

 

Dla mnie bomba 650 PLN jest do zaakceptowania.

Podaj moze konkretnego linka na te oferte i szybko podejmiemy decyzje

Chodzi o to ze im pozniej kupimy bilety tym drozej to wyjdzie

Co do przesuwania terminu to sorry, ale ja sie nie podejmuje - kontakt z nimi to jakis koszmar Odpowiadaja po 1,5 miesiaca i naprawde nie wierze ze da sie to przełożyc. Powiedza sorry ale juz nie w tym roku i tyle zobaczymy

Dla nie JLC to numer 1 na liscie firm do obejrzenia i nie chcialbym tego zawalic.

 

Co do terminu - Napisałem posta o terminie jakis czas temu i prosze przyjrzyjcie sie ILE z posrod 23 osob napisało cos na ten temat. Tylko kilka..... a szkoda bo na te rozmowe byl czas wczesniej

 

Do dzisiaj dostałem informacje o ktore prosilem od 5 osob Czyli tyle potwierdzaja chec wyjazdu

Wychodzi na to ze nie bedzie nas dużo

Pozdrawiam

Artur

 

Eugeniuszu, nie wiem gdzie sprawdzałeś ceny połączeń lotniczych, ale ja teraz spróbowałem /wcześniej nie szukałem, odruchowo się przed tym bronię :) / i na Aero.pl, na którym ostatnio kupowałem 4 bilety, znalazłem lot 28.04-02.05 Wawa- Genewa- Wawa, LOT'em za kwotę 655zł.....

Ja mimo wszystko nadal zostaję przy kółkach ;)

 

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.eurobus.pl

W dwie strony ok 460/ 500 PLN

wyjazd 27 powrot 1 maja - takie dane wpisalem

Dla mnie cena i terminy OK. Wybrałem opcje 5 osób Moze to mialo znaczenie na jakas grupowa znizke. Nie mam teraz czasu szukac ale orientacyjnie wychodzi 500 PLN

Do tego noclegi

Do tego wypozyczenie busa ktory nas do nich zawiezie ale moze oni nam cos beda mogli podstawic Jak bedziemy wiecej wiedziec - ile osob jedzie to sie zapytam

 

Nie jest najgorzej. Mysle ze te koszty są OK

Jedyny minus to czas przejazdu ale jak ktos ma ochote moze leciec samolotem i spotkamy sie na miejscu

Ja juz te trase robiłem autobusem, co prawda mialem wtedy 19 lat ale nie jest najgorzej Po 6 godzinach przerwy w Genewie jechalem dalej do Hiszpanii.... i tez dalismy rade :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda się nie wybieram ale jak przed chwilą wstukałem w sieci" lot warszawa-genewa-warszawa" to pojawiło mi się coś o nazwie fru.pl

 

i tam kilka ofert(w tym terminie) po średnio 580 pln ,(swissair ,airfrance i coś tam jeszcze) ,nie wczytywałem się dokładnie ,może to cena w jedną stronę ale pewnie warto sprawdzić...

Tak, takich ofert wyskoczy pełno, ale tych biletów już fizycznie nie ma :)

 

Marcinie

 

Dla mnie bomba 650 PLN jest do zaakceptowania.

Podaj moze konkretnego linka na te oferte i szybko podejmiemy decyzje

Chodzi o to ze im pozniej kupimy bilety tym drozej to wyjdzie

No bomba Artur, tylko trochę niewypał ;) Tak jak pisałem w poprzednim poście, dzwoniłem do Aero.pl i najtańszą DOSTĘPNĄ opcją jest lot liniami BA przez Londyn. Kilka miejsc jest- sprawdziliśmy na pewno 7, dalej nie sprawdzaliśmy, bo trzeba wstukiwać każdorazowo na nowo ustalenia- taki dziwny system :)

Gdyby co dysponuję kontaktem do sympatycznej pani.

Nie ma się czego obawiać, kupowałem u nich daleki lot i wszystko było tak jak miało być :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No bomba Artur, tylko trochę niewypał ;)

 

Jak zaczalem pisac mojego posta Twojego nie bylo a jak skonczylem juz byl. Nie chcialo mi sie edytowac bo w tej chwili zarobiony jestem :-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uparliscie sie na samolot do Genewy, ktora jest jednym z drozszych lotnisk. Zorientujcie sie ile bedzie kosztowal lot np. do Zurichu, a potem pociag. Jazda szwajcarska koleja to przyjemnosc, a czas przejazdu krotki. Dla mnie termin jest niefortunny w zwiazku z majowym weekendem, ale jestem pewien ze milo spedzicie czas.

Pzdr.

 

Edit: Sprawdzilem, tez jest drogo. Nie bardzo wiem czemu, moze to ten termin? Niecaly miesiac temu za bilety na 16 marca placilismy po 600 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziekuje wszystkim którzy przesłali oczekiwane przez JLC dane. Otrzymalem maile od maraas, Krzychu S, Master Fan, Paweł Jankowski, Marcin LL, KLOD 100, EUGENIUSZ SZWED. Razem ze mna jest nas osmiu i taka liste dostanie JLC. Zrezygnowali DAMIANCE JEDREK 38, DOMMIR, GK1 i Pan Igor. Pozostali - nie wiem czy jada czy nie.

Proponuje teraz ustalic jak jedziemy. Czy kazdy z osobna czy autobusem. Ja jade autobusem i zapraszam wszystkich ktorzy chcieliby dolaczyc. Jesli ktos rowniez wybiera te opcje to prosze dajcie znac i na poczatku marca kupimy sobie bilety. Miałbym rowniez prosbe aby ktos rozejrzał sie w najblizszym czasie za noclegiem dla nas wszystkich. Na poczatku marca podpytam JLC czy mogliby podstawic nam do Genewy autobus. Jesli nie to zostaje nam organizowanie dojazdu do fabryki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, ja nie wysłałem, bo czekam an decyzje o kosztach....dla mnie to sprawa podstawowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem dopiero dziś, czekam na rozwój wydarzeń, wolałbym dojazd samodzielny, samochodem własnym

 

Stanisław Ostrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wysłałem - nie doszły?

 

 

Wczesniej nie dostalem :-( ale nic straconego:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy uczestnicy wycieczki :-)

 

W zwiazku z chwila wolego czasu zabralem sie dzisiaj za sprawdzanie biletow lotniczych

Znalazlem bezposredni przelot z Warszawy do Genewy na 28 kwietnia za 690 PLN Powrot 1 maja

Linie lotnicze LOT do Genewy. Do domu wracamy SAS-em

W zwiazku z tak atrakcyjna cena kupiłem bilety

Mysle ze wszyscy ktorzy mysla o przelocie powinni szybko je nabyc bo za chwile bedzie za nie trzeba zapłacic 2 lub 3 razy tyle...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy uczestnicy wycieczki :-)

 

W zwiazku z chwila wolego czasu zabralem sie dzisiaj za sprawdzanie biletow lotniczych

Znalazlem bezposredni przelot z Warszawy do Genewy na 28 kwietnia za 690 PLN Powrot 1 maja

Linie lotnicze LOT do Genewy. Do domu wracamy SAS-em

W zwiazku z tak atrakcyjna cena kupiłem bilety

Świetna oferta Artur i dobra, szybka decyzja ;)

 

Co do hoteli, proponuję przejrzeć stronę http://www.agoda.pl , rezerwacje poprzez tę stronę gwarantują niższą cenę za dobę niż zakup bezpośrednio poprzez stronę wybranego hotelu.

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj poszło do JLC zestawienie osob ktore zgłosiły swoja obecnosc na wycieczce

Pasjonat x2

Dariusz Chlastawa x2

Masterfan x2

Stanisław Ostrowski x2

KrzychuS

Maraas

Paweł Jankowski

Eugeniusz Szwed x2

Marcin LL

Klod100

 

Jesli ktos sie jeszcze namysli to sa miejsca. Mozemy uzbierac do 20 osob

Dostałem rowniez informacje ze pomoga nam w kwestii transportu z Genewy do fabryki i w druga strone.

Tak wiec nie pozostaje nic innego jak załatwic sobie przejazd do Genewy.

W marcu mozemy zabrac sie za organizowanie noclegow

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.