Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Sopockie Antyki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
449 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2011 - 23:16

Za zlota damke z oryginalna bransoletka mozna bylo by jeszcze sie zastanawiac czy tyle dac, natomiast za pozlacana ?Ten sznurek....nie ,no okazja jak sie patrzy.
  • 0

#22 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 07 marzec 2011 - 23:29

Dla mnie najbardziej niezrozumiała rzecz to ten imienny certyfikat
ja zastanawiam sie jaką on ma wartość i jeżeli ten SP poskręca z czterech jeden to też on jest oryginalny bo jest na niego imienny certyfikat . Kim on jest?
Smieszna jest ta otoczka kogoś poważnego z renomą .

Cena ja bym tyle nie zapłacił ale wart jest tyle ile był wart dla Ciebie .
  • 0

#23 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9801 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 01:34

Dla mnie najbardziej niezrozumiała rzecz to ten imienny certyfikat
ja zastanawiam sie jaką on ma wartość

Ma on taka sama wartość, jak ten cały pozostały bełkot marketingowy w opisie aukcji.
  • 0

#24 wojtekimarco

wojtekimarco
  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 10:04

Za zlota damke z oryginalna bransoletka mozna bylo by jeszcze sie zastanawiac czy tyle dac, natomiast za pozlacana ?Ten sznurek....nie ,no okazja jak sie patrzy.

Ten sznurek na pewno oryginał, z tego co pamiętam paski w cymach też były oryginalne.

A zainteresowanych sopockimi antykami zapraszam do poczytania tego tematu
http://zegarkiclub.p...l__cyma__st__80
  • 0

#25 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 08 marzec 2011 - 20:10

Ten sznurek na pewno oryginał, z tego co pamiętam paski w cymach też były oryginalne.

A zainteresowanych sopockimi antykami zapraszam do poczytania tego tematu
http://zegarkiclub.p...l__cyma__st__80

przeczytałem temat choć długi ;)

Tekst SP że ma ambicje byc największym sprzedawcą w polsce zakrawa na mitomanie

Puknij ty sie człowieku w głowę,sprzedajesz czasami nie wiesz co a udajesz wielkiego sprzedawce z renomą :P
  • 0

#26 wojtekimarco

wojtekimarco
  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 09 marzec 2011 - 19:38

przeczytałem temat choć długi :angry:

Tekst SP że ma ambicje byc największym sprzedawcą w polsce zakrawa na mitomanie

Puknij ty sie człowieku w głowę,sprzedajesz czasami nie wiesz co a udajesz wielkiego sprzedawce z renomą ;)

Temat długi, choć dawno nieaktualizowany. Wygląda na to, że nos'y cymy się skończyły
  • 0

#27 Bartosz 86

Bartosz 86
  • Użytkownik
  • 1623 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 17:24

Napisze na swoim przykładzie - jak byłem zielony i niewtajemniczony w nasze forum to się zachwycałem zegarkami wystawianymi przez użytkownika sopockie antyki, ale teraz jak sie troche przy Was doedukowałem to omijam te aukcje.

Wniosek taki że na te zegarki skusi się raczej nowicjusz który jest na tyle zielony, że nie wie ile dany zegarek jest warty.

Użytkownik Bartosz 86 edytował ten post 14 kwiecień 2011 - 17:25

• 0

#28 goldwatches

goldwatches
  • Nowy Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 15:39

Witam
Czy Ktoś z szanownych forumowiczów może wyjaśnić ten bełkot??i ile jest w TYM prawdy?? jaki ?? hełm?? tzn złocona?? ---odnośnie tej aukcji.
http://allegro.onet....1572329771.html

Wskazówki oryginalne, złote. Koperta zegarka oryginalna, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, przykryta "hełmem" z żółtego złota (tzw. "gold on steel"), wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana.
  • 0

#29 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9801 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 16:26

Czy Ktoś z szanownych forumowiczów może wyjaśnić ten bełkot??i ile jest w TYM prawdy?? jaki ?? hełm?? tzn złocona?? ---odnośnie tej aukcji.
http://allegro.onet....1572329771.html
Wskazówki oryginalne, złote. Koperta zegarka oryginalna, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, przykryta "hełmem" z żółtego złota (tzw. "gold on steel"), wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana.

Opis jest skierowany do kupujących jednego konkretnego rodzaju, to znaczy do takich ludzi, którzy czytając ten tekst myślą: o Jezu jakie to mądre, przecież ja nic z tego nie rozumiem. :)
Tłumacząc z ichnego na nasze, bez zbędnych "ornamentów", to wystarczy jak zdanie brzmi tak: Koperta zegarka polerowana, ze stali nierdzewnej platerowanej złotem (stal-złoto).

• 0

#30 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1135 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 17:38

Przede wszystkim nie fair jest pisanie w tytule aukcji, że zegarek jest 14 karatowy i stalowy. Sugeruje to, że w jakiejś części zegarek (np. pierścień) jest z litego 14 karatowego złota. Oczywiście tak nie jest. Również napisanie, że wskazówki są ze złota to przekłamanie. Złoto jest zbyt miękkie by mogłyby być z niego robione wskazówki.
  • 0

#31 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 22:49

Przede wszystkim nie fair jest pisanie w tytule aukcji, że zegarek jest 14 karatowy i stalowy. Sugeruje to, że w jakiejś części zegarek (np. pierścień) jest z litego 14 karatowego złota. Oczywiście tak nie jest. Również napisanie, że wskazówki są ze złota to przekłamanie. Złoto jest zbyt miękkie by mogłyby być z niego robione wskazówki.

mylisz się
pierscień może być z szczerego złota wskazówki również.

Użytkownik starhidiamu edytował ten post 24 kwiecień 2011 - 22:52

• 0

#32 goldwatches

goldwatches
  • Nowy Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 00:32

Szanowny @starhidiamu mod. edit. Tu przegiął:
Ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty.Wcześniej czy współcześnie jest to często pierścień obrotowy, zawierający rozmaite skale, umożliwiające np. odczyt drugiej strefy czasowej, prędkości pojazdu, itd., w zależności od typu zegarka.
owszem może być złoty !!! ale wcześniejszy link pokazuje o jakiej Omedze piszemy :)
A jeśli chodzi o wskazówki to też bym polemizował bo nie wie chyba co to jest "szczere złoto" na pewno by się lekko wygły :)
i myślę że kolega @maze123 ma rację.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 25 kwiecień 2011 - 19:51

• 0

#33 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 10:45

Ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty.Wcześniej czy współcześnie jest to często pierścień obrotowy, zawierający rozmaite skale, umożliwiające np. odczyt drugiej strefy czasowej, prędkości pojazdu, itd., w zależności od typu zegarka.
owszem może być złoty !!! ale wcześniejszy link pokazuje o jakiej Omedze piszemy :)
A jeśli chodzi o wskazówki to też bym polemizował bo nie wie chyba co to jest "szczere złoto" na pewno by się lekko wygły :)

nabije se jescze jeden :)
I dodam że tego modelu omegi nigdy w reku nie miałeś :)

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 25 kwiecień 2011 - 19:54

• 0

#34 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 16:53

mod. edit. komentujemy treść, a nie przymioty osobiste dyskutanta. Ustne ostrzeżenie.

a ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty w tym właśnie modelu omegi jest wykonany z
LITEGO ZŁOTA 14K , uszu koperty są pogryte złotą blachą grubości około 0,35mm czyli tzw GOLD CAP i nie myl tego ze złoceniem bo to dwie inne i całkiem rożne technologie

kolego @maze123

.. absolutnie nie masz racji ...zegarek wykonany właśnie ze złota 14K i stali i jak okiem sięgał po całym świecie prze eBay po chrono24
przez Indie aż po Amerykę tego typu omega zawsze w tytule aukcji ma właśnie ...GOLD/SS :) i jest to jak najbardziej fair bo jest to też jak najbardziej szczera prawda

pozdrawiam

:)

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 25 kwiecień 2011 - 19:57

• 0

#35 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9801 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 19:33

a ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty w tym właśnie modelu omegi jest wykonany z
LITEGO ZŁOTA 14K ,

A gdzie mianowicie ten zegarek ma "lunetę, bezel"?
No bo "ściśle rzecz ujmując" to są nazwy ramki nie połączonej na stałe z kopertą, a jeszcze ściślej ujmujac to w Polsce używane są one do określenia obrotowej ramki/pierścienia/ występującej najczęściej w zegarkach ze stoperem, przeznaczonych do nurkowania.
No a lite to inaczej jednorodne, tak?
  • 0

#36 goldwatches

goldwatches
  • Nowy Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 19:37

Dziękuje szanownym forumowiczom (szczególnie dwóm ostatnim )za wyczerpujące odpowiedzi , mod. edit.
Zostanę z wiedzą odpowiedzi moderatora który jest TU autorytetem mod. edit.
pozdrawiam. :)

Wystarczy tyle, reszta to osobiste wycieczki, zakazane przez regulamin.
Ostrzeżenie ustne.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 25 kwiecień 2011 - 19:47

• 0

#37 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9801 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 19:53

Macie szczęście, że są Święta. Następne będzie ostrzeżenie wpisane do akt.
  • 0

#38 Gość_kaido2_*

Gość_kaido2_*
  • Gość

Napisano 25 kwiecień 2011 - 20:22

mylisz się
pierscień może być z szczerego złota wskazówki również.

Odniosę się jedynie co do wskazówek, mianowicie były takie wykonywane i bardzo szybko przestano takich wykonywac.Gdzie niegdzie można takowe spotkac w szpindlowych repetierach z kalendarzem wysokiej klasy z drugiej polowy XVIII w. Złoto jest za miekkie na wskazowki,te które wykonywano były bardzo grube(cieńkie by się gieły a otwory na oś w nich rozłaziły) i przy niezmiernych umiejetnościach dało się ją nabić tylko raz na oś,były też takie z wtopioną tuleją i te można bylo kilka razy nabić.Przy próbie nabicia takowej na oś np nabijakiem albo się, wygnie albo się otwór na osi rozjedzie.Patrzac na wskazówki w tej Omedze to:

Są za cieńkie jak na złote wskazowki ktore mozna nabic........(co ja tu bede pisal).Proszę się przyjrzeć dokładniej tym wskazówkom,czy naprawdę nie widać na nich wyłażacej korozji(zwłaszcza sekundowa)?
  • 0

#39 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1135 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 20:30

mod. edit. komentujemy treść, a nie przymioty osobiste dyskutanta. Ustne ostrzeżenie.

LITEGO ZŁOTA 14K , uszu koperty są pogryte złotą blachą grubości około 0,35mm czyli tzw GOLD CAP i nie myl tego ze złoceniem bo to dwie inne i całkiem rożne technologie

kolego @maze123

.. absolutnie nie masz racji ...zegarek wykonany właśnie ze złota 14K i stali i jak okiem sięgał po całym świecie prze eBay po chrono24
przez Indie aż po Amerykę tego typu omega zawsze w tytule aukcji ma właśnie ...GOLD/SS :) i jest to jak najbardziej fair bo jest to też jak najbardziej szczera prawda

pozdrawiam

:)

Kolego Kono,

Proszę o uważne czytanie tego co piszę. Ja nie kwestionuje, że są zegarki, których koperty wykonane są ze stali i złota i że opisuje się je GOLD/SS jak zresztą i Ty robisz w swoich aukcjach. Ja tylko napisałem, że wprowadzaniem w błąd jest pisanie w tytule aukcji 14k/SS podczas gdy koperta pokryta jest "hełmem" 14 karatowego złota, a żaden element nie jest z litego złota. Tak ja odczytałem to co napisał sprzedawca w opisie aukcji - nie wspomina on tam, że pierścień wykonany jest z litego złota (przy okazji, w tym modelu nie ma chyba osobnego pierścienia tylko koperta jest jednorodna - a więc może być albo cała złota, albo cała stalowa). Co do wskazówek to z tego co wiem złoto jest za miękkie by były z niego robione wskazówki. Ale możę masz pewność również w tym, iż w tym modelu są jednak złote? pozdrawiam

Użytkownik maze123 edytował ten post 25 kwiecień 2011 - 20:35

• 0

#40 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 20:34

tak to absolutnie nie podlega dyskusji wskazówki w tej omedze jak i zresztą prawie w każdej innej są w całości wykonane ze stali i tylko pozłocone jakąś tam cienką powłoczką złota
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych