Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Sopockie Antyki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
449 odpowiedzi w tym temacie

#61 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9797 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 21:48

Piotrze nie masz racji ta koperta ma właśnie zakładaną osobną złota ramkę czyli tak jak poniżej na mojej koperta tylko ramki nie mam obfoconej
sopocki antyk zrobiła taką samą fotkę tylko z złożoną właśnie złotą ramką

A szkło masz zamocowane w ramce, czy w kopercie?
  • 0

#62 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 21:55

A szkło masz zamocowane w ramce, czy w kopercie?

szkło z wewnętrzną lunetę czy tam zbrojeniem jest wciskane w kopertę na to nachodzi właśnie złota osobna ramka , wałek łamany i mechanizm wyciągany od góry poprzez przesunięcie tego pierścienia segera który widać dookoła stalowej koperty

sopocki antyk na foto ma ten pierścień blokujący zdemontowany

nie można tej koperty nazwać jednoznacznie monocoque jednak ta nazwa tak jakoś się przyjęła do tej linii i wszem i wobec jest tak nazywana

jutro mogę to dokładnie obfocić

pzdr

Użytkownik kono edytował ten post 25 kwiecień 2011 - 22:01

• 0

#63 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9797 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 22:02

szkło z wewnętrzną lunetę czy tam zbrojeniem jest wciskane w kopertę na to nachodzi właśnie złota osobna ramka
nie można tej koperty nazwać jednoznacznie monocoque jednak ta nazwa tak jakoś się przyjęła do tej linii i wszem i wobec jest tak nazywana

jutro mogę to dokładnie obfocić

Obfoć. :) No nie jestem nadal jeszcze pewny, czy to jest ta sama koperta, ale prawie mnie przekonałeś, Sopockich się nie będę pytał...
Osobiście miałem Omegę z kopertą bez osobnej ramki, platerowaną, ale faktycznie była ona zupełnie innego kształtu.
  • 0

#64 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 22:09

Obfoć. :) No nie jestem nadal jeszcze pewny, czy to jest ta sama koperta, ale prawie mnie przekonałeś, Sopockich się nie będę pytał...
Osobiście miałem Omegę z kopertą bez osobnej ramki, platerowaną, ale faktycznie była ona zupełnie innego kształtu.

moja koperta to na 101% to samo co sopockich widać zresztą nawet po numerach w środku
fotki jutro zorganizuję i wrzucę pod wieczór tu do tematu , a sprawę czy to litozłoty piersień choć jestem pewny że tak
to i tak postaram się potwierdzić jutro lub w środę u jubilera

tymczasem pozdrawiam

dobranoc

Mariusz
  • 0

#65 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 22:12

Dodam jescze jedno zdjecie uprzejmie prosze ocenić
należy do omegi seamaster de ville modelu który kiedys miałem , bez logo konia na deklu ale jednak .
Konstalacja miała odkrecany dekiel wiec ok, nie była taka sama.
ta jest otwierana górą .

Użytkownik Adi edytował ten post 10 maj 2011 - 13:37
zbyt duże zdjęcie

• 0

#66 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9797 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 22:24

No dobrze, pewnie Sopockie tą ramkę kwieciście nazywa "hełm" , nie ma co już strzępić języka na ten temat. W zasadzie wszystko co on pisze nie można brać wprost, tylko trzeba interpretować. Dla jasności na samym dole aukcji powinien umieścić wyjaśnienia, co autor miał na myśli, pisząc...

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 26 kwiecień 2011 - 06:59

• 0

#67 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 22:34

No dobrze, pewnie Sopockie tą ramkę kwieciście nazywa "chełm" , nie ma co juz strzępić języka na ten temat. W zasadzie wszystko co on pisze nie można brać wprost, tylko trzeba interpretować. Dla jasności na samym dole aukcji powinien umieścić wyjaśnienia, co autor miał na myśli, pisząc...

sopockie antyki to bajarz i krętacz tak jak Pan pisał kieruje swoje opisy do ludzi co mysla o boże jakie to mądre.
nigdy nie stanął bym za nim bo mnie serce boli jak widze jego obrobione zdjecia i opisy .
Ciesze sie tylo że dał sie Pan przekonać w sprawie bezla :)
Moze to juz za dużo jak na świąteczny wieczór ale pozwolę se dodać (dla spokoju sumienia swego) - wskazówki tez złote :)

Użytkownik starhidiamu edytował ten post 25 kwiecień 2011 - 22:35

• 0

#68 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 08:37

sopockie antyki to bajarz i krętacz tak jak Pan pisał kieruje swoje opisy do ludzi co mysla o boże jakie to mądre.
nigdy nie stanął bym za nim bo mnie serce boli jak widze jego obrobione zdjecia i opisy .
Ciesze sie tylo że dał sie Pan przekonać w sprawie bezla :)
Moze to juz za dużo jak na świąteczny wieczór ale pozwolę se dodać (dla spokoju sumienia swego) - wskazówki tez złote :)

Myślę, że nie ma co sobie robić jaj z tej sprawy tylko warto to rozwikłać. Skoro w przypadku jednych zegarków producent wyraźnie wskazuje na kopercie, że ring jest z litego złota, a na innych nie (tak jak w ptrzypadku tej Omegi od Sopockich) to może powstać pewna wątpliwość. Tym bardziej, iż w archiwach Omegi również brak jest wzmianki w przypadku tego modelu żeby ring był złoty. Nie twierdzę, że nie jest ze złota tylko mam tu pewną wątpliwośc. Jeżeli kolega Kono ma taką samą Omegę jak Sopockie i będzie tak uprzejmy i ściągnię ring i złotnik potwierdzi, że jest to lite złoto to sprawa rozwiązana. Myślę, że ta operacja będzie również z pożytkiem dla sprzedających takie Omegi, będą oni bowiem mieli na przyszłość pewność, że nie wprowadzają (zakładam, że nieumyślnie oczywiście) kilentów w błąd.
A wskazówki ustalmy raz na zawsze złote nie są:)
  • 0

#69 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 14:58

A więc Panowie dziś z rana rozmonciłem :) trzy różne omesie wszystkie w takich samych kopertach o jakie tu wojujemy (myślałem że mam cztery a okazało się że mam pięć tych zegarków ale to mniej ważne )wybrałem trzy tak by każda była stosunkowo inna co widać zresztą po numerach wewnątrz kopert

1 Seamaster DeVille manual różowe złoto/stal
2 Seamaster DeVille autoamt gold/ss
3 Seamaster automat gold/ss

żaden z moich zegarków nie ma nic nabite między uszami na pasem

bezele zawiozłem z rana do złotnika ...zostawiłem ..odebrałem około godziny 14 i tak ....

do rzeczy w zasadzie jak już wczoraj pisałem wyniku byłem na 100% pewny , bo tych zegarków prze moje łapy przeszło już z ponad pół setki :D
pierścienie jak widać z dołu podtoczone i co najważniejsze są jednolite , jednobarwne , jedne z bezeli ma dość wyraźne uszkodzenie ubytek jak widać też jest w tym samym kolorze

Jak wczoraj pisałem i zamieszczałem też foto bezel kryty złotem czyli GOLD CAP jest zupełnie inny i od spody stalowy
i Panowie to widać nie trzeba tego potwierdzać

Myślę że obfociłem to co trzeba przepraszam tylko za jakość bo foty robione " na kolanie " :) nie miałem czasu klamorni wyciągać :)

..aha Panowie nie żądałem od złotnika żadnych certyfikatów bo tu nie o to chodziło a raczej o sam fakt

P.S.
Pan złotnik zaproponował mi 270zł za te trzy pierścionki B) :D :)

dsc0023800x600o.jpg

dsc0021800x600y.jpg

dsc0020800x600e.jpg

dsc0018800x600.jpg

dsc0017800x600.jpg

dsc0016800x600.jpg

dsc0014800x600g.jpg

dsc0013800x600.jpg

dsc0012800x600w.jpg

dsc0011800x600.jpg

dsc0009800x600s.jpg

dsc0008800x600t.jpg

dsc0006800x600.jpg

dsc0005800x600.jpg

dsc0003800x600.jpg

myślę że to już powinno rozwiać wszelkie niejasności :)

pozdrawiam

Mariusz

Użytkownik kono edytował ten post 26 kwiecień 2011 - 15:03

• 0

#70 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 16:05

Sprawa profesjonalnie wyjaśniona. Ponieważ sam jestem fanem Omeg to tym większe podziękowania dla kolegi Kono za zaangażowanie. Ta niewielka ilość złota nie zmienia tak naprawdę zbyt wiele (szczególnie w wartości zegarka), ale dla zasady warto było to wyjaśnić.

Użytkownik maze123 edytował ten post 26 kwiecień 2011 - 16:07

• 0

#71 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 1726 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 17:23

Wyręczyłeś mnie. Właśnie to chciałem pokazać. I teraz zachodzi pytanie. Czy Omega opisywałaby w archiwum, że pierścień nie jest ze szczerego złota? Ta kwestia nie daje mi spokoju.
Przy okazji czy masz jeszcze zdjęcie mechanizmu i dekla. Lub napisz jaki tam był mechanizm i nr na wewnętrznej stronie dekla to zobaczymy w archiwum jak jest ten zegarek opisany.
Pytanie jeszcze do Mariusza. Jak złotnik zbadał te pierścienie, że stwierdził że są ze szczerego złota?
  • 0

#72 starhidiamu

starhidiamu
  • Użytkownik
  • 935 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 17:52

zegarka juz nie mam od dawna
długo mi zeszło szukanie tego zdjecia bo wtedy juz byłem zdziwiony tym oznaczaniem
teraz pasowało do tematu .

była bez daty automat wiec pewnie kal 552. ref. nie znam .
tak oto wygladała
Dołączona grafika
  • 0

#73 whb

whb

yrlocalchemist

• Użytkownik
  • 1783 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 17:57

(...)Jak złotnik zbadał te pierścienie, że stwierdził że są ze szczerego złota?

A szczere złoto to nie jest złoto 24-karat ?

Szczerość jakoś bardziej mi się kojarzy z cechą charakteru niż próbą złota.
  • 0

#74 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:49

Wyręczyłeś mnie. Właśnie to chciałem pokazać. I teraz zachodzi pytanie. Czy Omega opisywałaby w archiwum, że pierścień nie jest ze szczerego złota? Ta kwestia nie daje mi spokoju.
Przy okazji czy masz jeszcze zdjęcie mechanizmu i dekla. Lub napisz jaki tam był mechanizm i nr na wewnętrznej stronie dekla to zobaczymy w archiwum jak jest ten zegarek opisany.
Pytanie jeszcze do Mariusza. Jak złotnik zbadał te pierścienie, że stwierdził że są ze szczerego złota?

Cześć Rafał
w sumie tego to nie wiem bo zostawiałem te pierścienie z rana a odbierałem dopiero po południu ..przy odbiorze pytałem dla 100% pewności , potwierdził że to LITOZŁOTE pierścienie i tak jak pisałem zaoferował za nie 270zł po 60zł za gram czternastki , jak je oddawałem to objaśniłem mu w czym tkwi wątpliwość ...czyli gold cap
ale jak kiedyś mi coś tam badał już dość dawno to brał kilka próbek przez ścieranie na jakąś płytkę potem bodajże kwachem jakimś to traktował ,wtedy wywnioskował że była osiemnastaka i to było prawdę bo była to francuska koperta omegowska z punca głowy orła ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem
Rafał ale to była tylko kwestia potwierdzenia bo ja byłem tego pewien jak Ci już pisałem miałem kiedyś identyczny pierścień całkowicie pęknięty
w środku był litozłoty i tak jak pisałem złotnik wykonywał na nim naprawę czyli lutowanie złotem 14K i po za polerowaniu nie było absolutnie najmniejszego śladu

na drugiej fotce widać choć słabo że jest dość duże "zaoranie" na jednym pierścieniu to znowu upewnia że jest on z litego złota bo w najgłebszym miejscu uszkodzenia jest jak najbardziej ten sam materiał
co na zewnątrz

PS
jeśli dalej nie dowierzasz to mogę Ci to udowodnić na 110% ale zabieg będzie ryzykowny i jeśli się uda to na pewno wpłynie na niekorzyść przeszłego nabywcy testowanej Omegi B) tzn mam możliwość podfrezowania na maszynie CNC jakiegoś małego dość głębokiego rowka :D od spodu pierścienia :D i ocenić wgłębnie strukturę materiału

nie chciał bym tego robić ale jeśli diagnoza złotnicza i moje zapienienia nie są dość wiarygodne ..to mogę poświęcić jeden zegarek dla dobra nauki :)

pzdr

Użytkownik kono edytował ten post 26 kwiecień 2011 - 18:54

• 0

#75 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 1726 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:56

Przy kalibrze 563 znalazłem w archiwum taki opis koperty
Case : cushion-shaped,

Case
Solid yellow gold

Case back
  • Screw-in
  • Full metal
Dla mnie jest to niezrozumiałe dlaczego Omega opisuje w archiwum, że pierścień nie jest cały ze złota a jubiler twierdzi, że jest?

Widzę, że odpowiedziałeś w miedzy czasie. Nie niszcz pierścienia bo nie ma sensu żeby dla wyjaśnienia tego problemu coś niszczyć. Jednak dla mnie wciąż pozostaje wątpliwość sensu wpisu w archiwum.

Użytkownik RUSKI edytował ten post 26 kwiecień 2011 - 19:00

• 0

#76 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 19:17

Jednak dla mnie wciąż pozostaje wątpliwość sensu wpisu w archiwum.

Rafał nie mam pojęcie dlaczego tak jest w bazie omegi
ale ja Ci powiem tak gdyby nawet złotnik miał jakiś wątpliwości :D
to ja za to daję swoje dwie łapy obciąć że te bezele które są na moich fotkach są litozłote

poniżej masz foto gdzie widać lepiej numery ref w moich badanych omesiach

dsc0023gm.jpg

..a ...dodam jeszcze że bezel w gold cap-ie jest złoty ale musi być od spodu stalowy i często też na łączeniu z kopertą podchodzi korozją , moim zdaniem absolutnie nie ma takiej możliwości by kiedykolwiek był wykonany jakiś pierścień w gold -cap-ie który byłby także od spodu złocony jest to raczej niewykonalne bo nie było by możliwości by uzyskać taki ostry kant na łączeniu się pierścienia z kopertą ..zresztą jaki by to miało sen by ktoś zadawał sobie trudu i utrudniał życie owijając dookoła pierścień który ma milimetr grubości blachą która w gold capie ma około 0,35mm ??? B) więc owijając do okoła trzeba było by w środek wsadzić stalową blachę o grubości też około 0,3mm ?? więc po kiego szwajcar miał by tak kompilować sobie życie ????nie dość że to cała masa kombinacji to oszczędność absolutnie żadna
a co ważne zauważ że te bezele są także złote od spodu

nie mam obecnie fotki takiego pierścienia w gold capie ale wcześniej czy później zorganizuje takowa

:D

Użytkownik kono edytował ten post 26 kwiecień 2011 - 19:39

• 0

#77 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 1726 postów

Napisano 26 kwiecień 2011 - 19:45

Rafał nie mam pojęcie dlaczego tak jest w bazie omegi
ale ja Ci powiem tak gdyby nawet złotnik miał jakiś wątpliwości B)
to ja za to daję swoje dwie łapy obciąć że te bezele które są na moich fotkach są litozłote

a jak będziesz browar pić :) no chyba, że przez słomkę :D
spoko, nie będę sprawdzał. Poddaje tylko do oceny to co jest napisane w archiwum a nie Twoje zegarki :)

..zresztą jaki by to miało sen by ktoś zadawał sobie trudu i utrudniał życie owijając dookoła pierścień który ma milimetr grubości blachą która w gold capie ma około 0,35mm ??? :D więc owijając do okoła trzeba było by w środek wsadzić stalową blachę o grubości też około 0,3mm ?? więc po kiego szwajcar miał by tak kompilować sobie życie ????

Może, jeżeli faktycznie tak jest, chodziło o sztywność pierścienia i dlatego miało to sens. Choć z drugiej strony jeżeli były też same ze złota...sam nie wiem.

Użytkownik kaido2 edytował ten post 26 kwiecień 2011 - 21:23

• 0

#78 Election

Election
  • Użytkownik
  • 372 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 21:43

Wracając na chwilę do głównego wątku - Nasz ulubiony allegrowy sopocki wirtuoz sprzedaje aktualnie Rolexa Datejust. Szukam sobie właśnie czegoś takiego, wiec zajrzałem na aukcję i jedna rzecz mi się rzuciła w oczy:

w opisie zegarka:

Bransoleta zachowana w bardzo dobrym stanie, jednakże nosi ślady użytkowania

Ja przez takie coś rozumiem, że jej stan jest świetny poza drobnymi rysami wynikających z normalnego użytkowania.

Tymczasem jak się dobrze przyjrzeć to bransoleta ma jedno ogniwo najnormalniej w świecie uje... urwane! Wygląda to okropnie. Zwłaszcza że zegarek jest wyjątkowo biżuteryjny i jego zadaniem podstawowym jest dobrze wyglądać.

Niby szczegół i widać to na zdjęciu, ale wypada chyba napisać to w opisie, a nie pierdzielić że jest w bardzo dobrym stanie. Ja to zauważyłem dopiero po dłuższej chwili.

Ciekaw jestem jaka kosmiczna cena minimalna jest ustawiona... bo zegarek zacny (choć chyba skuszę się na wersję w stali lub z biało-złotymi wstawkami - właśnie poluję na eBay.

Użytkownik Election edytował ten post 29 kwiecień 2011 - 21:53

• 0

#79 kono

kono
  • Użytkownik
  • 534 postów

Napisano 03 maj 2011 - 23:33

tak sobie dziś aukcyjki przeglądałem które się kończyły i natrafiłem na kolejny kwiatuszek Pana z sopockich zabytków :) a dokładniej znowu zmataczony na maksa opis czyli

Przedmiotem aukcji jest unikatowy męski złoty LONGINES. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, legendarny ze względu na precyzję chodu i trwalość mechanizm kwarcowy LONGINES kaliber L.420.1

DZIEŁO SZTUKI ZEGARMISTRZOWSKI buhahahahah !!!! :) :)

nie dość że opis pokręcony niby szanowny sprzedawca wspomina w opisie że to kwarc , ale zegarek wystawiony w mechanicznych , a na do dodatek jeszcze brak fotki werku tego "bateryjkowca"

http://allegro.pl/ze...1584537498.html

...oj nieładnie Panie z Sopotu ciekawe czy kupujący szukając i licytując w zegarkach mechanicznych jest przygotowany na pięknego kwarca :)

POWODZENIA :)
  • 0

#80 Bartosz 86

Bartosz 86
  • Użytkownik
  • 1623 postów

Napisano 03 maj 2011 - 23:46

Ktoś za niego dał 3,5 k :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych