Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lester_87

Tarcza jest ok, ale wskazówki już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych stalowych Poljotach oryginalne wskazówki pasowały do koperty jak pięść do nosa B) Była na przykład wersja ze srebrną tarczą i szerokimi czarnymi wskazówkami, była też ciemnoczerwona tarcza + złote wskazówki. W Poljocie z tej aukcji chyba po prostu zamieniono jedynie tarczę, bo wskazówki pasują do "stalówki" z oliwkową tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Nieprawda mój jest idealnie spasowany.Wracając do powyższego zegarka jestem prawie pewny, że cyferblat jest ok,chociaż...

Już sam nie wiem... Zasiałeś ziarno wątpliwości.

 

Sory za niską jakość tak na szybko.

post-33942-0-56640600-1331635809_thumb.jpg

Edytowane przez lester_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ładniutki złocony wostoczek ciekawe jak się wyceni - ja tylko poobserwuje, bo postanowienie 3 zegarki/miesiąc trzeba utrzymać B)

 

Wostoczek pierwsza klasa, tylko na jednym uszku od spodu ma zdarte złoto. Na ostatnim zdjęciu to widać.

Ale piękna sztuka!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda mój jest idealnie spasowany.

 

Z tym spasowaniem chodziło mi o to, że stosowane barwy wskazówek i tarczy średnio pasowały do stalowych kopert. Na przykład czerwona tarcza z białymi indeksami i złotymi wskazówkami w stalowej kopercie - w moje opinii takie "ciepłe" barwy tarczy nie pasują do "chłodnej" stalowej koperty. Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszło na myśl po zobaczeniu takiej kombinacji było takie, że zabrakło złotych kopert i mechanizmy, które miały do nich trafić "na siłę" wciśnięto w trochę mniej szlachetne opakowania w postaci "all steel". Co do kroju wskazówek Poljota z aukcji - we wspomnianej czerwonej wersji oraz w wersji oliwkowej występował właśnie taki kształt wskazówek. W "stalówkach" ze srebrnymi tarczami stosowano nieco krótsze czarne wskazówki z seledynowym wypełnieniem. Jak tylko znajdę okazję aby pożyczyć aparat, to cyknę fotki mojej stalowej rodzince 2609 :mellow:

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno takiej kosmicznej ceny nie widziałem, dodatkowo za zegarek w takim stanie.

 

Obserwuję z czystej ciekawości tą aukcję i nasuwa się tu jedynie słuszne stwierdzenie "kosmici są wśród nas" :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajdę okazję aby pożyczyć aparat, to cyknę fotki mojej stalowej rodzince 2609 ;)

 

Czekam niecierpliwie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Rodinka ale cena trochę zaporowa: http://allegro.pl/ro...2227502077.html

i tarcza do starego kirova: http://allegro.pl/wo...2228805363.html

:)

 

[chopin] Jeśli chodzi o Rodinkę to faktycznie jak na początek aukcji cena zaporowa, ale u ATLANTIC72 raczej nie ma co szukać okazyjnych cen, można jedynie popatrzeć nie raz na ciekawe zegarki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn, o których nie będę się tu rozwodził (jest ich wiele i doszło do przelania czary goryczy), wyprzedaję na alle kilka amerykańców i wczesnych ruskich oraz praktycznie wszystkie noworadzieckie (1950-90), oprócz kilku sztuk, kóre noszę i czajki 1200, kóra jednak zostaje. Są Sławy 32K, Oficerskie, Amfibia 300M, Wostok 2428, łacznie 50 aukcji - brać, przebierać, na pewno coś się nada, a fajnie, jak zostanie u nas. Nick taki, jak i tu. Wiem, ze to zakrawa na autoreklamę, ale... parę z tych zegarków to naprawde okazje. Miały zostać, ale... nie można mieć wszystkiego - noworuskie zostawię entuzjastom, a moją kolekcje zbuduję od nowa, nieco inaczej niż dotąd...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Z przyczyn, o których nie będę się tu rozwodził....

Ej no PMWAS... mam nadzieję, że nie spotkało Cię nic tragicznego, co by na zdrowiu miało się odbić. Jak najlepiej życzę kamratom z forum. Spróbuję na amfibię 300m w beczce się zasadzić, bo mi wielki apetyt na nią kiedyś sprawiłeś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... po prostyu - amerykańce, noworuskie, staroruskie... poszło to w bardzo złym kierunku i zarówno samo kupowanie nowych, jak i nawet ta kolekcja leżąca na półce mnie przestała cieszyć w swoim obecnym kształcie. Znów było tego za dużo i nie takie, jak chce, a do tego trzeba byo ostatecznie zakończyć ślepe uliczki projektów, które i tak nigdy nie doczekają się realizacji, bo entuzjaz,m opadł za bardzo, zeby to ruszyć (patrz Girard Perregaux choćby). Ja po prostu nie jestem kolekcjonerem sensu stricto, bo jak cos tylko leży i się rozrasta, to mnie nudzi. To przychodzi nagle, zupełnie bez zapowiedzi i jest odpowiedzią na różne czynniki, kóre razem dają impuls do zmian. taka rewolucja - zburzyć i budowac od nowa. A noworuskie w nowym schemacie się nie mieszczą - okazuje się, ze mogę mieć milion zegarków, a i tak najbardziej lubię te, które są piękne na łapce, albo bardzo stare i niesamowicie wygladają - takie małe dzieła sztuki. A jak jest tylko rzadkie, to jest ten moment niemal ekstazy, ze w końcu go MAM i... entuzjazm opada, bo... ja po prostu nie jestem wcale typem kolekcjonera. Ot - dogonic, złapać, nacieszyć się i niech idzie dalej. Chyba, ze się naprawdę pokochamy ;). Poi prostu nagle stwierdziłęm, ze jestem "nasycony", że kolejny rzadki rusek już mnie nie ucieszy. Mam teraz inne cele, co nei znaczy, że z ruskimi całkiem kończę. Ograniczam się tylko do Pabiedek z lat '40 (póki co tu trwam dalej przy swoim ;) ) i najpiękniejszych kirowek - przynajmniej tak pięknych, jak ta, która zostaje. I tu jest właśnie kolejny powód mojej decyzji. Ostatnio była kirowka tak cudna, że mózg dęba stawał i poszła za $200, bo więcej dac nie mogłem. I tak sobie spojrzałem na kilka niedawno kupionych noworuskich i stwierdziłe,m, ze sto razy bym wola tamtą kirowkę. nie da się mieć wszystkiego, a przynajmniej nie przy moich dochodach... Jest tylu fanów noworadzieckich, którzy o Pabiedach z lat '40 czy kirowkach za bardzo nie myślą, szukając właśnie Amfibii 300M czy Sławy 32k - prosze bardzo :D

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa mistrza!

Po części rozumiem. Podziwiam taką postawę.

A teraz czekajmy z niecierpliwością aż Kolega pochwali się jakimś nowym, wyszukanym nabytkiem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas tak z ciekawości, w którą teraz pójdziesz stronę?

Cieszę się, że chociaż te bidulki Pabiedki sobie zostawiłeś ;) Podziwiam Cię za konsekwencję w ich wynajdywaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stronę - piękne zegarki z USA (ale takie naprawdę fajne Veritas, Bunn Special) - rzadko, ale "konkret", Pabiedy z lat '40, ale takie naprawde ładne (srebrne, ładne stany itd.), wczesne kirowki 1GCzZ w zdobionych kopertach, ja się trafi to typI chrono, TypII - to, co najbardziej lubię :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stronę - piękne zegarki z USA (ale takie naprawdę fajne Veritas, Bunn Special) - rzadko, ale "konkret", Pabiedy z lat '40, ale takie naprawde ładne (srebrne, ładne stany itd.), wczesne kirowki 1GCzZ w zdobionych kopertach, ja się trafi to typI chrono, TypII - to, co najbardziej lubię ;)

 

Konkurencja mi rośnie dry.gif, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis Szanghaja na aukcji piękny ;). Zasadziłem się na parę sztuk, ale jak znam życie takie zegarki pójdą za nieosiągalne dla mnie w tej chwili kwoty. Lecę tym czasem wymieniać szkło w Ruchli, to powinno być tanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co będę pisał - ten Shanghai to tragedia! Nie widziałem NIGDY z bliska tak fatalnego zegarka... jakościowo jest na poziomie najtańszych Rolnixów i tym podobnych wynalazków, tylko ma mechanizm automatyczny, sądząc po parametrach - z odrzutu. Chińskie zegarki z dworca w Katowicach prezentowały na oko mniej więcej podobny poziom wykończeń - ohyda. Bezel (tzn wypełnienie) też musiałem podkleić, bo się gdzieś wybierał, ewidentnie. Ale stop-sekundę posiada :D No i to oczko bezela - jedyny nieźle swiecący element całego zegarka, bardzo odstaje jakością od reszty ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.