Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

http://www.gumtree.pl/c-PostersOtherAds-W0QQPageZ7QQUserIdZ68201916

A to myślę dobra propozycja dla rozpoczynających przygodę z radzieckimi zegarkami.

Czy dobra czy też nie to bym najpierw porównał z cenami na bardziej popularnym serwisie i wyciągnął wnioski z tych obserwacji ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...że jak? tajemniczy don'pedro t...r  to Ty?? :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...że jak? tajemniczy don'pedro t...r  to Ty?? :)

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...że jak? tajemniczy don'pedro t...r  to Ty?? :)

Don Pedro zadziałał, co? To mój zaufany przedstawiciel na Kraje Związku Radosnego, Kraje Wspólnoty i Wielki Kraj Z Mchu i Paproci   ;)   


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aż się zarumieniłem :) (co nie zmienia faktu, że i tak bardzo dziękuję za słowa uznania).

 

Co do tej aukcji, to zważcie, że 385 zł było ceną minimalną sprzedawcy. Gdyby nie było minimalnej i naszej dzisiejszej dyskusji, licytacja skończyłaby się na poziomie 285 zł. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam dychę, że pójdzie przez kup teraz. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszłooooooooooooooooooooooooo............................ B)

Sam się zastanawiałem ale to kłóciło się z zasadami ekonomicznymi mojej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszłooooooooooooooooooooooooo............................ B)

Sam się zastanawiałem ale to kłóciło się z zasadami ekonomicznymi mojej kolekcji.

Już wieki temu poszło! :D Nieźle: D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszłooooooooooooooooooooooooo............................ B)

 

oj tam, oj tam.... drogo . :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to już tutaj zostało napisane: niechaj pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przepłacił za zegarek... :)  Dziękuję Chopin, naprawdę długo rozglądałem się za Drużbą w dobrym stanie, a na ogólnoświatowym portalu to jest dopiero baaardzo drogo (i zwykle gorsze). :)

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zgłosić się po dychę?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, oj tam.... drogo . :)

Krezus.. :D:P

 

Jak to już tutaj zostało napisane: niechaj pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przepłacił za zegarek... :)  Dziękuję Chopin, naprawdę długo rozglądałem się za Drużbą w dobrym stanie, a na ogólnoświatowym portalu to jest dopiero baaardzo drogo (i zwykle gorsze). :)

Brawo! Przybyło na naszym forum..! ^_^

 

Gdzie zgłosić się po dychę?

No chyba do sowy.. :ph34r:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat do oceny.

Jedno z kół chronografu jest srebrne, reszta żółta. Takie koło nie jest elementem łatwo psującym się, więc należy założyć że nie zostało wymienione przez zegarmistrza, ale tak wyszło z fabryki - czyli pochodzi z Valjouxowych zapasów. To oznacza że zegarek jest stary, z tych rzadszych, prawdopodobnie przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Do tego wieku pasuje też regulowana dźwignia resetu i tarcza. Kombinacja jest na wskazówkach na małych tarczakach. Po lewej powinna być smukła czarna, a jest czerwona ze strzałką - która to powinna być po prawej.

 

Główna niewiadoma to fakt, czy zegarek jest sprawny - jeżeli byłby ok to po co go rozkompletowywać i zdejmować przyciski i wskazówki? Cały sprzęt jest trochę zmaltretowany (ale nie ekstremalnie), poodchodziła farba ze wskazówek, widać przetarcia na kopercie, jest skaza na szkiełku - raczej trudna do przeszlifowania. Śrubki wyglądają na nie ruszane od dłuższego czasu, no może poza dwiema mocującymi do koperty (rozkręcany by podmienić/założyć małe wskazówki).

 

Temat ryzykowny, ale z drugiej strony: Кто не рискует, тот не пьет шампанское. Osobiście sądzę że prawdopodobieństwo porażki jest spore, a doprowadzenie do przyzwoitego stanu będzie wymagało sporo środków i nakładu pracy. Z drugiej strony jeżeli się uda, satysfakcja odratowania sprzętu który dostępny był tylko dla wysokich rangą przedstawicieli władzy - bezcenna :-) Sporo za zakupem, sporo przeciw - decyzja należy do Ciebie. Weź pod uwagę czy masz cierpliwość, umiejętności i możliwości żeby się pobawić.

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat do oceny.

Jedno z kół chronografu jest srebrne, reszta żółta. Takie koło nie jest elementem łatwo psującym się, więc należy założyć że nie zostało wymienione przez zegarmistrza, ale tak wyszło z fabryki - czyli pochodzi z Valjouxowych zapasów. To oznacza że zegarek jest stary, z tych rzadszych, prawdopodobnie przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Do tego wieku pasuje też regulowana dźwignia resetu i tarcza. Kombinacja jest na wskazówkach na małych tarczakach. Po lewej powinna być smukła czarna, a jest czerwona ze strzałką - która to powinna być po prawej.

 

Główna niewiadoma to fakt, czy zegarek jest sprawny - jeżeli byłby ok to po co go rozkompletowywać i zdejmować przyciski i wskazówki? Cały sprzęt jest trochę zmaltretowany (ale nie ekstremalnie), poodchodziła farba ze wskazówek, widać przetarcia na kopercie, jest skaza na szkiełku - raczej trudna do przeszlifowania. Śrubki wyglądają na nie ruszane od dłuższego czasu, no może poza dwiema mocującymi do koperty (rozkręcany by podmienić/założyć małe wskazówki).

 

Temat ryzykowny, ale z drugiej strony: Кто не рискует, тот не пьет шампанское. Osobiście sądzę że prawdopodobieństwo porażki jest spore, a doprowadzenie do przyzwoitego stanu będzie wymagało sporo środków i nakładu pracy. Z drugiej strony jeżeli się uda, satysfakcja odratowania sprzętu który dostępny był tylko dla wysokich rangą przedstawicieli władzy - bezcenna :-) Sporo za zakupem, sporo przeciw - decyzja należy do Ciebie. Weź pod uwagę czy masz cierpliwość, umiejętności i możliwości żeby się pobawić.

A ja po prostu napisałem do sprzedającego :) Porobił gusła, bo przecież z tym chrono to nie problem i efekt jest taki, że nie rusza (fajny, sprawny kontakt ze sprzedającym, jakby ktoś na przyszłość potrzebował). Czyli to nie tylko kwestia przycisku, ale w ogóle zrobienia całego mechanizmu. Do tego przyciski, przegląd zegarmistrza i robi się skórka, która nie jest warta wyprawki, chyba że rzeczywiście masz kogoś, kto go tanio zrobi. Czyli może to być okazja, ale ....

Produkcja rzeczywiście pierwsza połowa lat osiemdziesiątych, czyli ta bardziej atrakcyjna :) Sam się zastanowię ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za konkretne wskazówki. Przemyśle to wszystko ale bedzie ciezko bo dawno już zachorowałem na 3133... :)


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackie01 na podstawie własnych doświadczeń z 3133 proponuję jednak kupić coś z kompletnym chodzącym i po przeglądzie mechanizmem. Ja miałem dwa 3133 których naprawa u zegarmistrza (nie mówiac o czasie i cenach poszukiwanych do uruchomienia części) pochłonęła kasę wystarczającą na zakup kolejnego chrono. Najtrudniej jest dostać części do mechanizmu. Prędzej znajdziesz tarczę, wskazówki, kopertę itd... Dlatego pomyśl, może warto napisać do forumowego kolegi który sprzedaje chrono na bazarku ( ponoć po przeglądzie i w 100% sprawne wszystkie funkcje) i poszukac orginalnej tarczy. Link tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113705-poljot-3133-szturmańskie-mod/ 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski circa 35 zl szkielko circa 20, uruchomienie u majstra bez extra czesci 80 do 100 pasek circa 20. Tak na wejscie. Wskazowka smukla jest od czapy. Jak bedzie pech i jakas czesc do wymiany to bedzie sky high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam pytanie do tych, którzy mieszkają na alle. Jakie są ceny poljotowskich chrono takich jak u Phila (pomijam już fakt, że szalenie rzadko się pokazują). Za ile realnie można to kupić bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnej aukcji.

 

http://www.netgrafik.ch/chrono7.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.