Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

 - zbieractwo to nie jest łatwa rzecz  :D

 

To jest taki ,no jeden z najstarszych zawodów świata to zbieractwo.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym chyba nie dał 60/70 dyszek za de luxa. Za tyle to bardzo dobry szwajcar jest   :D

Ale szwajcar jest gorszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już, zdobycie tego ringu to duży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożona z dwóch zegarków,  ring i tarcza mają zupełnie inne odcienie, ale warto ją przygarnąć ze względu na sprawny werk !

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożona z dwóch zegarków,  ring i tarcza mają zupełnie inne odcienie, ale warto ją przygarnąć ze względu na sprawny werk !

 

Ring i tarcza były nieco inaczej pokrywane (lub różnie się starzały). W zależności od padającego światła widać albo obydwa w jasnoniebieskim, albo (tak jak na zdjęciu w aukcji) tarczę jasnoniebieską a ring ciemniejszy i przygaszony. Wydaje mi się że te Czajki taką mają urodę, niekoniecznie są składane z dwóch egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ring i tarcza były nieco inaczej pokrywane (lub różnie się starzały). W zależności od padającego światła widać albo obydwa w jasnoniebieskim, albo (tak jak na zdjęciu w aukcji) tarczę jasnoniebieską a ring ciemniejszy i przygaszony. Wydaje mi się że te Czajki taką mają urodę, niekoniecznie są składane z dwóch egzemplarzy.

Dobrze prawisz :D

Egzemplarz Krisa:

https://plus.google.com/photos/107247623220063053982/albums/5845214813776485777/5845214862398462738?banner=pwa&pid=5845214862398462738&oid=107247623220063053982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te czajki miały bardzo słabą farbę na tarczy łuszczyła się i to bardzo bardzo mocno, i takie zabiegi w postaci podmiany tarcz to normalka. Ale żeby nie było dopytajmy naszego GURU od kwarcoków czyli kolegę Stholla :) niech się wypowie i wszystko będzie jasne :).

a czy Kris ma ten egzemplarz z fabryki ?? a po drugie z różnym starzeniem się powłok lakierniczych idąc twoim tokiem myslenia to w samochodzie różne elementy powinny mieć inny odcień ! a chyba tak nie jest !


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po drugie z różnym starzeniem się powłok lakierniczych idąc twoim tokiem myslenia to w samochodzie różne elementy powinny mieć inny odcień ! a chyba tak nie jest !

 

To nie był mój tok rozumowania :-) _Niektóre_ powłoki starzały się różnie (np. spękania na tarczach Amfibii, czy zmiany kolorów pod wpływem UV ze Słońca), ale to nie znaczy że _wszystkie_ różne powłoki miałyby inne odcienie (jak te w samochodach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

te czajki miały bardzo słabą farbę na tarczy łuszczyła się i to bardzo bardzo mocno, i takie zabiegi w postaci podmiany tarcz to normalka. Ale żeby nie było dopytajmy naszego GURU od kwarcoków czyli kolegę Stholla :) niech się wypowie i wszystko będzie jasne :).

a czy Kris ma ten egzemplarz z fabryki ?? a po drugie z różnym starzeniem się powłok lakierniczych idąc twoim tokiem myslenia to w samochodzie różne elementy powinny mieć inny odcień ! a chyba tak nie jest !

 

 

Że niby ja jestem GURU kwarcowów? :D Może i tak, ale bardziej od ich strony technicznej niż "poprawności katalogowej" :) Przyznaję jednak rację, że te Czajki miały nietrwałe powłoki lakiernicze na tarczach, ale na pewno występowały co najmniej dwie wersje kolorystyczne. Poprzeglądałem nieco fotek tego modelu w Internecie - owszem na pewno są składaki, ale przeważają konfiguracje "błękitna tarcza + błękitny ring" oraz "jasnoniebieska tarcza + ciemnoniebiski ring". I właśnie ku takiej poprawności bym się skłaniał. Choć do końca nie można być pewnym, zwłaszcza, że niekiedy zdjęcia też potrafią "przekłamywać" kolory.

A porównanie obu wersji kolorystycznych mieliśmy przecież nie tak dawno na Forum - w "Stawce" pojawiły się dwa egzemplarze w tej samej rundzie; jeden Krisa drugi Daktarina (dla leniwych: strona 11 tematu turniejowego:) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby ja jestem GURU kwarcowów?

 

Jesteś GRU, jesteś, i to skromnym bo zaprzeczasz :-)

 

Zagadka - ile wersji kolorystycznych tej Czajki widać na poniższych dwóch zdjęciach, i ile na nich widać egzemplarzy Czajek?

 

post-25494-0-80873500-1421948376_thumb.jpg

 

To ta sama Czajka - w zależności od kąta padania światła zewnętrzny ring albo ma taki sam kolor jak tarcza, albo wydaje się ciemny. To taka sama wersja, moim zdaniem nieskładana, jak na aukcji.

 

Kris2 pokazał zupełnie inną wersję, z bardzo jasną tarczą i jeszcze ciemniejszym ringiem, ale tam to nie jest kwestia zdjęcia.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113825-stawka-turniej-zegarków-radzieckich/?p=1345478

Edytowane przez Nim Odues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim Odeus - masz całkowitą rację . A co do tej Czajki z aukcji, to nie chciałbym tłumaczyć sprzedającego :)  ale wystarczy spojrzeć na czwarte w kolejności zdjęcie na tej aukcji i tam odcień zewnętrznego ringu jest taki sam jak samej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była okazja. :(  Gdyby nie to że nie dał zgody na wysyłkę.... :angry:

http://molotok.ru/chasy-hronogaf-polet-i5019578733.html#tabsAnchor

http://molotok.ru/chasy-hronogaf-polet-i5019575802.html

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknu stan tarczy :( Koperta też :( I od razu dwie sztuki :(( Jedyne, co Cię mogę pocieszyć, to to, że ten za dwa tysiące to tylko koperta, tarcza i skrawek mechanizmu, ten drugi też wybebeszony i niesprawny. Na ich naprawie popłynąłbyś, bo części są nie do zdobycia praktycznie, trzeba dorabiać albo pruć z innych.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowa okazja ,.Naprawa dosyć kosztowna.,ale mam na zapasie zarówno oski balansu jak i cały balans.

post-67292-0-69914800-1421957751_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknu stan tarczy :( Koperta też :( I od razu dwie sztuki :(( Jedyne, co Cię mogę pocieszyć, to to, że ten za dwa tysiące to tylko koperta, tarcza i skrawek mechanizmu, ten drugi też wybebeszony i niesprawny. Na ich naprawie popłynąłbyś, bo części są nie do zdobycia praktycznie, trzeba dorabiać albo pruć z innych.

Myślałem o tym droższym a ten drugi w zasadzie na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym droższym a ten drugi w zasadzie na części.

Ty się lepiej zastanów, jak gościa namówić do wysyłki zagranicznej :)

Popatrz, co jeszcze np ma i w jakich cenach

 

http://molotok.ru/chasy-hronograf-i4983840454.html

http://molotok.ru/chasy-svet-i4988222365.html

http://molotok.ru/chasy-raduga-i4988264317.html

http://molotok.ru/chasy-pavel-bure-i5019347929.html


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.