Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu wygląda całkiem przyjemnie :lol:. Śledzę aukcję, żeby zobaczyć za ile pójdzie. Chyba, że sam się skuszę, mimo ostrzeżeń, dla zabawy. A do Ruhli (widzę, że poprzednio przez "ch" napisałem ;/)szkła plastikowanego się na Ochocie nie dostanie. Paranoja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On faktycznie przyjemnie wygląda :lol:. Ale tylko wyglada :lol:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem w szoku jak zobaczyłem Twoje aukcje :lol:

Decyzję jak najbardziej rozumiem, sam dojrzewam do podobnej. Nie można mieć wszystkich fajnych zegarków, trzeba się na coś zdecydować. Dobrze chociaż, że mój wybór nie będzie kolidował z Twoim. :lol:

P.S.

Rzetelność opisów rzadko spotykana na Allegro, ale w końcu cytując klasyka: "w pewnych kręgach" jesteś osobą znaną :P

P.S. 2

Trochę z forumowej solidarności a trochę z wyrachowania, i ja spróbuję szczęścia przynajmniej w jednej aukcji...

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu przenajświętszy myślę że wiesz co robisz !!!!!!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu przenajświętszy myślę że wiesz co robisz !!!!!!

Nie, nie... po prostyu - amerykańce, noworuskie, staroruskie... poszło to w bardzo złym kierunku i zarówno samo kupowanie nowych, jak i nawet ta kolekcja leżąca na półce mnie przestała cieszyć w swoim obecnym kształcie. Znów było tego za dużo i nie takie, jak chce, a do tego trzeba byo ostatecznie zakończyć ślepe uliczki projektów, które i tak nigdy nie doczekają się realizacji, bo entuzjaz,m opadł za bardzo, zeby to ruszyć (patrz Girard Perregaux choćby). Ja po prostu nie jestem kolekcjonerem sensu stricto, bo jak cos tylko leży i się rozrasta, to mnie nudzi. To przychodzi nagle, zupełnie bez zapowiedzi i jest odpowiedzią na różne czynniki, kóre razem dają impuls do zmian. taka rewolucja - zburzyć i budowac od nowa. A noworuskie w nowym schemacie się nie mieszczą - okazuje się, ze mogę mieć milion zegarków, a i tak najbardziej lubię te, które są piękne na łapce, albo bardzo stare i niesamowicie wygladają - takie małe dzieła sztuki. A jak jest tylko rzadkie, to jest ten moment niemal ekstazy, ze w końcu go MAM i... entuzjazm opada, bo... ja po prostu nie jestem wcale typem kolekcjonera. Ot - dogonic, złapać, nacieszyć się i niech idzie dalej. Chyba, ze się naprawdę pokochamy ;). Poi prostu nagle stwierdziłęm, ze jestem "nasycony", że kolejny rzadki rusek już mnie nie ucieszy. Mam teraz inne cele, co nei znaczy, że z ruskimi całkiem kończę. Ograniczam się tylko do Pabiedek z lat '40 (póki co tu trwam dalej przy swoim :lol: ) i najpiękniejszych kirowek - przynajmniej tak pięknych, jak ta, która zostaje. I tu jest właśnie kolejny powód mojej decyzji. Ostatnio była kirowka tak cudna, że mózg dęba stawał i poszła za $200, bo więcej dac nie mogłem. I tak sobie spojrzałem na kilka niedawno kupionych noworuskich i stwierdziłe,m, ze sto razy bym wola tamtą kirowkę. nie da się mieć wszystkiego, a przynajmniej nie przy moich dochodach... Jest tylu fanów noworadzieckich, którzy o Pabiedach z lat '40 czy kirowkach za bardzo nie myślą, szukając właśnie Amfibii 300M czy Sławy 32k - prosze bardzo :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam nadzieję, ze wiem co robię :lol:. A tak dszczerze - pamiętam jak kiedyś sprzedałem całą kolekcję monet z Rosji carskiej. Piękna była... i do dziś czasami zdarzają się dni, że bym sobie jej jeszcze raz zobaczył. Ale cóż... poszedłem dalej i nie ma co do tego wracać. Stawiam na staroradzieckie, bo je bardziej lubię po prostu. A jak się czowiek rozdrabnia, to ma dużo, ale takich sobie zegarków. Prawda jest taka, że jedna porządna Kirowka z początku lat '30 przyćmi wszystkie moje noworadzieckie, oprócz może kilku tych najciekawszych. Miałem nawet te najciekawsze sobie zostawić, ale jak to poukładałem na półce - tak jakoś łyso się zrobiło, że stwierdziłem, ze likwiduję cakiem. To, co noszę, to zostało, zostawiłem sobie też precyzyjnego (dla mechanizmu), a reszta niech idzie w świat szeroki. Ja się zreszta specjalnie nie przywiązuję - nacieszę się, pooglądam i puszczam, chyba ze trafi się coś, co naprawdę pokocham :D Jak to:

 

poljpotw.jpg

 

Właśnie wrócił z przeglądu prosto na łapkę ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmwas czy będziesz sprzedawał starego 1GCzZ typ-17 ? :lol:

Ciekaw jestem jak zakończy się aukcja Slavy 2427N 32j ;)

 

Znalazłem ciekawą stronkę o zegarkach: http://german242.com/index.htm

Niestety w języku rosyjskim. Dużo pięknych zdjęć zegarków radzieckich, szwajcarskich, niemieckich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEEEEEEEEEEE! Tylko nie mój typ-17 :rolleyes: !!! Zostaje, zostaje, nie ma bata :lol:

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Karol teraz Ty. Z jednej strony dobrze bo jest możliwość wylicytowania czegoś fajnego ale z drugiej aż się nie chce wierzyć...

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj... Karol miał inne powody i inaczej się to skończyło. On sprzedał całą kolekcję, ja tylko swoją przemeblowuję. Skupiam się na tym, co naprawdę mnie cieszy. Zresztą - zobaczycie już w poniedziałek nowe oblicze kolekcji PMWas'a :rolleyes: Nowy nabytek wyznaczy nowe standardy - może być sensacja :lol:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Zresztą - zobaczycie już w poniedziałek nowe oblicze kolekcji PMWas'a :) Nowy nabytek wyznaczy nowe standardy - może być sensacja B)

Doczekać się nie możemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się kupować. Jedna cewka jest ułamana a zwoje z pewnością uszkodzone. Jak jeszcze do tego dojdzie zużyte kolo indeksowe to przy braku części zamiennych będzie to tylko rzadki trupek w kolekcji

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie będzie leżał i właściciela wkurzał :)

 

A popatrzta tu:

 

http://www.ebay.com/itm/EXTREMELY-RARE-1Mchz-POLJOT-2200-WRISTWATCH-BALANCE-COMPLETE-/270946081359?pt=Wristwatches&hash=item3f15a51a4f

 

może mało ciekawe, ale rzadkie na pewno... szkoda, że nie ma reszty :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzadkie na pewno - ale nabywców chyba tak łatwo nie znajdzie; cena na pewno nie działa tu na korzyść :) Swoją drogą ciekawe aukcje ma ten armeński sprzedający - jest nawet wskazówka datownika do Kosmosa: http://www.ebay.com/itm/RARE-ORIGINAL-UNUSED-POLJOT-COSMOS-POINTER-DATE-HAND-/280848057857?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4163d94601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam mechanizm z tarczą... Teraz pewien Forumowicz całą taka Rakietkę sprzedaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktem jest, ze ten sprzedawca ma dostęp do jakichś niesamowitych zasobów rzadkich części i zegarków. Sprzedał już takie rzeczy, że głowa mała :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godna uwagi jest ta Slava:

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-RARE-SLAVA-ASTROLOGICAL-ZODIAC-SIGNS-DIAL-DAY-DATE-MECHANICAL-WRISTWATCH-/270943738146?pt=Wristwatches&hash=item3f15815922

24 kamienie! Ciekawe, bo w Slavach z podwójnym datownikiem liczba kamieni wynosiła 26. Oczywiście mówimy o liczbie pisanej na tarczy, bo w rzeczywistości kamieni było chyba więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... 24 jeszcze nie widziałem, ale w Rosji faktycznie ilość kamieni spadała, więc to najpewniej okrojona wersja 26K (21 bodaj okroili na 19 :) )


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys panie. Koleś faktycznie ma sporo dobra. Choć i niektóre ceny nieco kosmiczne. Trochę dziwny ten Kosmos w jego wykonaniu nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były w ogóle Kosmosy w stalowych kopertach? Drugiego też ma w "stalówce" tyle, że tej odpowiadającej Poljotowi De Luxe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... po prostyu - amerykańce, noworuskie, staroruskie... poszło to w bardzo złym kierunku i zarówno samo kupowanie nowych, jak i nawet ta kolekcja leżąca na półce mnie przestała cieszyć w swoim obecnym kształcie. Znów było tego za dużo i nie takie, jak chce, a do tego trzeba byo ostatecznie zakończyć ślepe uliczki projektów, które i tak nigdy nie doczekają się realizacji, bo entuzjaz,m opadł za bardzo, zeby to ruszyć (patrz Girard Perregaux choćby). Ja po prostu nie jestem kolekcjonerem sensu stricto, bo jak cos tylko leży i się rozrasta, to mnie nudzi. To przychodzi nagle, zupełnie bez zapowiedzi i jest odpowiedzią na różne czynniki, kóre razem dają impuls do zmian. taka rewolucja - zburzyć i budowac od nowa. A noworuskie w nowym schemacie się nie mieszczą - okazuje się, ze mogę mieć milion zegarków, a i tak najbardziej lubię te, które są piękne na łapce, albo bardzo stare i niesamowicie wygladają - takie małe dzieła sztuki. A jak jest tylko rzadkie, to jest ten moment niemal ekstazy, ze w końcu go MAM i... entuzjazm opada, bo... ja po prostu nie jestem wcale typem kolekcjonera. Ot - dogonic, złapać, nacieszyć się i niech idzie dalej. Chyba, ze się naprawdę pokochamy :blink:. Poi prostu nagle stwierdziłęm, ze jestem "nasycony", że kolejny rzadki rusek już mnie nie ucieszy. Mam teraz inne cele, co nei znaczy, że z ruskimi całkiem kończę. Ograniczam się tylko do Pabiedek z lat '40 (póki co tu trwam dalej przy swoim :wacko: ) i najpiękniejszych kirowek - przynajmniej tak pięknych, jak ta, która zostaje. I tu jest właśnie kolejny powód mojej decyzji. Ostatnio była kirowka tak cudna, że mózg dęba stawał i poszła za $200, bo więcej dac nie mogłem. I tak sobie spojrzałem na kilka niedawno kupionych noworuskich i stwierdziłe,m, ze sto razy bym wola tamtą kirowkę. nie da się mieć wszystkiego, a przynajmniej nie przy moich dochodach... Jest tylu fanów noworadzieckich, którzy o Pabiedach z lat '40 czy kirowkach za bardzo nie myślą, szukając właśnie Amfibii 300M czy Sławy 32k - prosze bardzo :D

 

Obserwuje Twoje aukcje i na niektore zegarki poluję. Mogę jednak kupic jeden. Szkoda, że wszystkie kończa się mniej więcej w tym samym czasie. W ten bowiem sposób moge zalicytować tylko jeden zegarek. Gdyby aukcję kończyły się w odstepach, wtedy bym wiedział, nie kupiłem jednego, poluję na nastepnego itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, rozbicie tego w czasie byłoby korzystne dla mnie także, z przyczyn finansowych. Ale to są szybkie decyzje i szybkie działania. Po prostu jednego dnia dochodzę do wniosku, że cos jest nie tak, po jakims czasie uczucie to okazuje się chwilowym spadkiem nastroju, albo też zdaję sobie sprawę, że naprawdę coś nie ra. Potem zaczyna mnie to coraz bardziej wkurzać, pojawia się nowy, z reguły lepszy pomysł, jeszcze trzy dni na przemyslenie sprawy i łup :blink:. Lawina ruszyła i leci w dół. A potem trzeba budować dalej, jednak już nieco inaczej :D

 

A Kosmos to na 99% składak. Nie wierzę w KOCMOC'a ALL STEEL AUTOMATIC. Byłby to Poljot. Z takim samym nawet datownikiem, ale Poljot :wacko:

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.