Skocz do zawartości

Ogłoszenie

RELACJE FILMOWE - X Jubileuszowe Spotkanie Klubu

Na około tydzień lub dwa wyłączamy definitywnie tapatalk na forum.

Aktualizacje statusu

• Zdjęcie
    lukkluj

Zapytanie, które dostaliśmy jest chyba (oby) prowokacją dziennikarską: "Jestem lekarzem ginekologiem. Chciałbym zakupić pozytywne komentarze na swój temat na róznych portalach medycznych, forach dyskusyjnych, blogach itp. Chciałbym wiedziec czy po pierwsze świadczycie Państwo takie usługi, po drugie ile by cos takiego kosztowało w zalezności do liczby opinii i zapewne stron, na których miałyby być zamieszczone? Potrzebuję przynajmniej wstępną ofertę dziś do godziny 12."

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

"Ruskie" okazje na aukcjach

Zegarki, którymi warto się zainteresować.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5150 odpowiedzi w tym temacie

#1041 ridah

ridah
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 10:12

Ja uważam, że w kwestii zegarków może być bardzo różnie w nadchodzących miesiącach/latach. Już od jakiegoś czasu wszędzie trąbią o nadchodzącym kryzysie. Jeżeli to się sprawdzi to ceny mogą znacząco spadać. Część z nas będzie potrzebować gotówki na gwałt i zacznie wyprzedawać kolekcje. Jeżeli kryzys będzie poważny to sprzedających będzie dużo i ceny się posypią. Z drugiej strony może na przykład gwałtownie wzrosnąć cena złota i co za tym idzie pozłacanych zegarków. Swoją drogą to mój zegarmistrz powiedział, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy ceny spadły.

Zaznaczam, że to nie moja opinia a tylko moje przeniesienie opinii ekonomistów na rynek zegarkowy. Chciałbym żeby kryzys przeszedł bokiem ale chyba mało kto w to wierzy (przynajmniej z tych co się interesują tematem).
  • 0

#1042 profaner

profaner
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 11:32

pozostają jedynie pchli targ

Tu to ja doświadczenia mam podobne jak JustynaB.
Wole kupować w necie nawet z większym ryzykiem.
W Poznaniu np standardem było że ze "studencką Rakiete" cena to ok 80 zł na targu staroci,
na allegro taka tylko z nieoryginalną koperta 17 zł.
Ale ceny niektórych rusków zaczynają się robić szalone.
  • 0

#1043 Goral35

Goral35

młotkowy - młotkiem z głowy wybijam wyceny

• Użytkownik
  • 1146 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 11:36

Wpadł mi w oko co o nim sądzicie.

1. %20http://img253.imageshack.us/img253/7870/2596262617.jpg
2. Dołączona grafika
3 Dołączona grafika

Wart ceny??? Czy można poczekać na tańszą ofertę. W sumie w ładnym stanie nieprawdaż???

ładny i nawet w znośnej cenie
  • 0

#1044 Casio G-SHOCK GD-100 GB

Casio G-SHOCK GD-100 GB
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Gadu-Gadu: 42310314

Napisano 30 sierpień 2012 - 12:02

Pamiętam jak mój Świętej Pamięci dziadek miał kilk radzieckich zegarków. Jednak słuch po nich zaginął, zniknęły gdzież w tłoku codzienności, zabiegania. Ludzie odchodzą, pamięć po nich zostaje, czasem przychodzi nostalgia jak spojrzy się na podobną rzecz (zegarek), która kojarzy się z bliskim.
Tak mnie wzieło.....:(
  • 0

#1045 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1665 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 12:03

Ja uważam, że w kwestii zegarków może być bardzo różnie w nadchodzących miesiącach/latach. Już od jakiegoś czasu wszędzie trąbią o nadchodzącym kryzysie. Jeżeli to się sprawdzi to ceny mogą znacząco spadać. Część z nas będzie potrzebować gotówki na gwałt i zacznie wyprzedawać kolekcje. Jeżeli kryzys będzie poważny to sprzedających będzie dużo i ceny się posypią. Z drugiej strony może na przykład gwałtownie wzrosnąć cena złota i co za tym idzie pozłacanych zegarków. Swoją drogą to mój zegarmistrz powiedział, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy ceny spadły.

Zaznaczam, że to nie moja opinia a tylko moje przeniesienie opinii ekonomistów na rynek zegarkowy. Chciałbym żeby kryzys przeszedł bokiem ale chyba mało kto w to wierzy (przynajmniej z tych co się interesują tematem).

Zgadzam się. Choć nie jest to normą, to jednak ceny towarów luksusowych na rynku wtórnym w okresie recesji, z uwagi na wyższą podaż, mogą zmaleć i to znacznie. Skoro jednak jesteśmy zgodni, że ceny niektórych rusków są ostatnio na wysokim (a może nawet bardzo wysokim) poziomie, to jest dobry moment, żeby sprzedawać - zwłaszcza, że istnieje ryzyko znacznego spadku cen w perspektywie zbliżających się miesięcy. To z kolei znaczy, że warto teraz kupować od kolekcjonerów z południa Europy, a nie warto w Polsce.
  • 0

#1046 aronus

aronus

Miłośnik zegarków

• Użytkownik
  • 1391 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 12:44

Moim zdaniem ceny jakoś gwałtownie nie podskoczyły, chociaż może widoczny jest niewielki wzrost cen w dłuższym okresie. Poprostu w Polsce wszystko po mału drożeje więc zegarki również. A w ciągu roku występują wahania cen wynikające np z tego, że ludzie wydają kasę np na wakacje a nie na zegarki, a pod koniec roku np ceny rosną ze względu na kupowanie zegarków na prezenty świąteczne. Jakoś nie przewiduję gwałtownych ruchów cen ruskich zegarków w kilkuletnim okresię. Z jednej strony jest popyt na te zegarki z drugiej w Polsce tych zegarków dosyć dużo jest, jak również niektórzy ludzie zwietrzyli na nich interes i sprwoadzają je z Ukrainy, Rosji itp.
  • 0

#1047 ridah

ridah
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:01

Zgadzam się. Choć nie jest to normą, to jednak ceny towarów luksusowych na rynku wtórnym w okresie recesji, z uwagi na wyższą podaż, mogą zmaleć i to znacznie. Skoro jednak jesteśmy zgodni, że ceny niektórych rusków są ostatnio na wysokim (a może nawet bardzo wysokim) poziomie, to jest dobry moment, żeby sprzedawać - zwłaszcza, że istnieje ryzyko znacznego spadku cen w perspektywie zbliżających się miesięcy. To z kolei znaczy, że warto teraz kupować od kolekcjonerów z południa Europy, a nie warto w Polsce.

Ja nie jestem pewny czy to jest dobry moment na sprzedaż zegarków. Zauważ, że banki centralne jako broń na kryzys stosują masowy dodruk pieniądza (FED robi to od lat, ECB nieśmiało ale coraz bardziej się przekonuje do tego rozwiązania). Jeżeli ta tendencja się utrzyma (FED prawdopodobnie wkrótce przeprowadzi QE3, ECB również coś musi zacząć robić) to jej efektem ubocznym będzie inflacja, czyli wzrost cen. Przy takim rozwiązaniu wzrost cen zegarków powinien się utrzymać. Niestety nie wiem co planują nasi "władcy" i które z powyższych rozwiązań jest bardziej prawdopodobne. Moim celem jest zasygnalizowanie, że nie można być pewnym ani dalszego wzrostu cen ani również ich spadku. Szczerze polecam interesowanie się sytuacją gospodarczą (nie tylko Polski ale przede wszystkim Europy, USA i innych) bo pod tym względem dużo się dzieje i czasy do spokojnych nie należą. Moim zdaniem w tej sytuacji nie należy robić żadnych gwałtownych ruchów i spokojnie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

A jeżeli chodzi tylko o zegarki radzieckie to wg. mnie są ciągle ewidentnie niedowartościowane w stosunku do zegarków szwajcarskich. Czy to się jednak może kiedykolwiek zmienić? Chyba większość ludzi uważa, że co ruskie to musi być dziadostwo.

Moim zdaniem ceny jakoś gwałtownie nie podskoczyły, chociaż może widoczny jest niewielki wzrost cen w dłuższym okresie. Poprostu w Polsce wszystko po mału drożeje więc zegarki również. A w ciągu roku występują wahania cen wynikające np z tego, że ludzie wydają kasę np na wakacje a nie na zegarki, a pod koniec roku np ceny rosną ze względu na kupowanie zegarków na prezenty świąteczne. Jakoś nie przewiduję gwałtownych ruchów cen ruskich zegarków w kilkuletnim okresię. Z jednej strony jest popyt na te zegarki z drugiej w Polsce tych zegarków dosyć dużo jest, jak również niektórzy ludzie zwietrzyli na nich interes i sprwoadzają je z Ukrainy, Rosji itp.

W ciągu ostatnich 2 lat ceny rusków podskoczyły +/- o 100%. To jest bardzo wyraźna różnica. Co będzie dalej? Chciałbym wiedzieć już dziś :)
  • 0

#1048 Goral35

Goral35

młotkowy - młotkiem z głowy wybijam wyceny

• Użytkownik
  • 1146 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:20

chyba nie liczysz że zaczną taniec :)
  • 0

#1049 profaner

profaner
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 13:31

W ciągu ostatnich 2 lat ceny rusków podskoczyły +/- o 100%

Łooooo Matko Bosko... W tej sytuacji uratować nas może tylko Wladimir Wladimirowicz
  • 0

#1050 antigalacticos1980

antigalacticos1980
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 15:27

...ten, którego nazwiska się głośno nie wymienia...? ;)

Pozdrawiam,
W.
  • 0

#1051 profaner

profaner
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 20:44

...ten, którego nazwiska się głośno nie wymienia...?

Ten sam. On nawet z tylnej kanapy potrafi kierować.
  • 0

#1052 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1665 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 07:24

Wygląda ciekawie:

http://allegro.pl/ze...2599457380.html
  • 0

#1053 ridah

ridah
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 10:04

Wygląda ciekawie:

http://allegro.pl/ze...2599457380.html

Ma lipny sekundnik. A dostać prawdziwy jest bardzo ciężko - właśnie to przerabiam.
  • 0

#1054 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1665 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:17

Ma lipny sekundnik. A dostać prawdziwy jest bardzo ciężko - właśnie to przerabiam.

Nie jestem specjalistą, ale porównując z tym:

http://www.ussrtime....ails.pl?id=0562

wydaje się mieć taki sam kształt.
  • 0

#1055 aronus

aronus

Miłośnik zegarków

• Użytkownik
  • 1391 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:56

Cały urok tega zegarka polega na tym, że sekundnik z kropka odzwierciedla krążenie sputnika na orbicie. Nie wszystkie zegarki na stronie Marka Gordona sa w pełni orginalne. Ma on super zbiory, ale mała cześć jego zegarków ma nieorginalne elementy i tak jest w tym przypadku.
Wskazówka sekundowa jest do zdobycia jedynie z drugiego sputnika kupionego na części.

Użytkownik aronus edytował ten post 31 sierpień 2012 - 11:57

• 0

#1056 tomektomek

tomektomek
  • Użytkownik
  • 232 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 12:37

Coś w ten deseń?
http://alanwatch.hom...putnikfake.html

Użytkownik tomektomek edytował ten post 31 sierpień 2012 - 12:38

• 0

#1057 ridah

ridah
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 12:59

Może to jest to?

http://aukro.ua/cife...2564074235.html
  • 0

#1058 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1665 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 13:21

Wychodzi na to, że zegarek z aukcji ma nieoryginalną tarczę i wskazówkę sekundową + nic nie wiadomo o werku. Dzięki forum, znów się czegoś dowiedziałem. :)
  • 0

#1059 Breitling

Breitling
  • Użytkownik
  • 1456 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 18:34

Justyna, dlaczego masz żeński nick? :blink:
  • 0

#1060 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 1665 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 19:27

Justyna, dlaczego masz żeński nick? :blink:

Konto na forum pierwotnie założyła moja narzeczona, bo szukała dla mnie zegarka. Potem ja zacząłem z niego korzystać, ale jakoś nie było czasu, żeby zmienić nick. Właściwie, jak to zrobić?
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych