Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba tylko nakłonić aby sprzedawca zgodził się na wysyłkę za granicę.

ktoś już pytał o zgodę?

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne pytanie z innego tematu, ale czy istnieje prawdopodobieństwo, że zakupiony zegarek np z Ukrainy będzie mógł być radioaktywny? Chodzi o te zegarki które przebywały swojego czasu w rejonach katastrofy w Czarnobylu. Ciekawi mnie czy posiadanie takiego zegarka może być ryzykowne dla zdrowia. Może wartoby było zaopatrzyć się w licznik Geigera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jakiś Ukrainiec przewoził zegar wymontowany z atomowego okrętu i wywołał niezłe zamieszanie na granicy :D Liczniki mocno trzeszczały chyba ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne pytanie z innego tematu, ale czy istnieje prawdopodobieństwo, że zakupiony zegarek np z Ukrainy będzie mógł być radioaktywny? Chodzi o te zegarki które przebywały swojego czasu w rejonach katastrofy w Czarnobylu. Ciekawi mnie czy posiadanie takiego zegarka może być ryzykowne dla zdrowia. Może wartoby było zaopatrzyć się w licznik Geigera? :)

 

Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym, że napewno istnieje prawdopodobieństwo, że jest sporo takich zegarków,

bo rozmiary katastrofy były duże. Zawsze jak przychodziła paczka z Ukrainy to w głowie przebiegała człowiekowi taka myśl.

Szczególnie, że nieraz dokładało się jakieś trupki na przekładki itp.

Ciekawe Chopin czy my tylko mamy takie przemyślenie czy Koledzy też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno dozymetru nie jest tania sprawą


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

współczesna produkcja opisywana jako zegarek sprzed 1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest? Wygląda ciekawie i ... podejrzanie

http://allegro.pl/ze...2880100319.html

To współczesna rakieta. ZSRR ma napisane dla "ściemy", A mechanizm w środku to nie 2623, tylko przerobiony 2609 (gdzieś na forum znajdziesz dokładny opis które "kółko" tam w niej jest podmienione i jak jest to nieprofesjonalnie zrobione...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Rakieta 24h :) w nienajładniejszej wersji. Wygląda jak ta http://allegro.pl/mechaniczny-zegarek-rakieta-24-godziny-24h-i2897830151.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje podejrzenia były słuszne, dziadostwa nie brakuje.

Ten sam sprzedawca ma też kilka innych "NOS-ów". W żadnym ogłoszeniu nie ma zdjęcia werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje podejrzenia były słuszne, dziadostwa nie brakuje.

Ten sam sprzedawca ma też kilka innych "NOS-ów". W żadnym ogłoszeniu nie ma zdjęcia werku.

Z poljotami-"nosami" z innych aukcji (biały, żółty i sekonda) zapewne wszystko jest jeszcze OK. Choć widzę je już od paru miesięcy na allegro jeśli nie od ponad roku ;) Ale to raczej wynik pospolitości, a nie trefności (choć tak nawiasem mam sentyment do tych rusków w białych kopertach z białymi tarczami i rzymskimi indeksami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rakiety 24h akurat ktoś sobie tak opracował w Rosji że można na nich przyciąć. Wielu sprzedawców je miało/ma. Pierwotnie to były w nich nawet prawdziwe 2623, ale się skończyły, a popyt na nie nie, więc trzeba było jakoś zaradzić i zrobić 24h z 2609 :P Jakby to naprawdę działało tak jak powinno to nawet byłoby spoko, bo niektóre tarcze są całkiem znośne jak na niedużą cenę tych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś kupiłem podobną. Niestety nie pochodziła zbyt długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak infantylnie że nawet skłonny jestem obstawić że to oryginał ale już aktualna produkcja. Nie zakładam że małe źółte rączki byłyby w stanie poskładać coś równie abstrakcyjnego.....

 

Kondon na koronke oraz dekiel z delfinkiem i napisy o podwyższonej wodoszczelności genialne tak się tylko zastanawiam skoro w środku pracuje cal. 2427 to dlaczego na tarczy 24 kamienie? Czyżby cost killerzy dorwali się do linii technologicznej i wypatroszyli gdzieś 3 brakujące? Ale jak działa znaczy nie były potrzebne....

Edytowane przez quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Wskazóweczki jakieś takie nieradzieckie/rosyjskie :unsure: . Cyferblat też za bardzo "lukrowy" :) no i ten wypolerowany dekiel od spodu. To takie nierosyjskie! Gdzie złożyli go do kupy nie wiem ale na pewno nie w starych dobrych czasach i miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To współczesna Slava, model chyba z 2011 roku - bo w katalogach na ich stronie na rok 2012 jej nie ma. Na sieci jest kilka podobnych - w takiej samej kopercie i z takim samym mechanizmem tylko z inną tarczą. Więc na 99 % taka powinna być. Choć raczej bym się na nią nie napalał - na rosyjskich forach raczej nie jest chwalona za niezawodność.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie współczesne Slavy to niezłe brzydale :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucałem tej drugiej bo wygląda mi na kombinowaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.