Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Igor

Nowości z IWC

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem jaką kolekcję na 2010 rok przedstawi nam IWC, na tę chwilę wiadomo, że zaprezentują takie oto 4 modele:

 

e3d0f5d7.jpg

 

927359c7.jpg

 

098a3abe.jpg

 

3fa42955.jpg

 

Oprócz Portugalczyka 5001 żaden mi się nie podoba...


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę takie samo wrażenie. Może to tylko "propozycje" jakiejś manufakturki z kraju z którego pochodzą te informacje prasowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie... Zaprezentowane informacje pochodzą z uznanej gazety Tokei Begin, wydawanej na rynku japońskim...

 

Jak tak patrzę na tego nowego Portugalczyka Chrono, to zastanawiam się jak można było zniszczyć tak piękny, klasyczny zegarek...

 

I.


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nowości nie nowości, na pewno rodzynki czekają na premierę we właściwym terminie.;)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czekają albo kryzys nakazuje nazywać lifting nowością ;).


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki to potwierdzone nowości 2010 B)

- Portuguese Yachtclub Chronograph (45,4 mm/14,5 mm), dostępny w stali (czarna i srebrna tarcza) i różowym złocie (tarcza antracytowa) mechanizm Cal.89360

- Portuguese Handwound (44 mm) Cal. 98295 (Jones)

- Portuguese Automatic IW500114 (42,3 mm) stal, już dostępny w sprzedaży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk z ręcznym naciągiem podoba mi się bardzo w wersji czarnej z białą małą sekundą (druga wersja znacznie gorsza moim zdaniem). Automatic jak to automatic - super, ale jakoś trudno mi powiedzieć że to nowość. Yachtclub trochę bez wyrazu, choć może na żywo będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnością i mocno nadal w to wierzę na żywo będą wyglądały fantastycznie, bo na tych zdjęciach wyglądają beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie IWC pojawiła się już zakładka z nowościami 2010 - Portugalczykami ;)

Jest kilka ciekawych zegarków. Mnie najbardziej cieszy nowy, ręczny naciąg IW5454 :)

post-970-0-36721100-1331334726.jpgiw545404.jpg

 

Perpetual Calendar z białego złota i nową tarczą

post-970-0-31886400-1331334727.jpg

 

Yacht Club

post-970-0-52078100-1331334728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie, z powyższych zdjęć najciekawszy perpetual - mimo, że na tarczy dużo się dzieje, to biel + błękit świetnie się komponuje. Natomiast ręcznie nakręcana biała wersja z popielatą małą tarczą i złotymi indeksami - to wg mnie nieporozumienie stylistyczne - przynajmniej na zdjęciach.

 

Przeglądam właśnie pozostałe modele na stronie.

Bardzo podoba mi się Portugalczyk Grande Complication 3774 z motywem globusa na tarczy, właśnie poprzez siatkę kartograficzną małe tarcze nie rzucają się tak w oczy a całość doskonale się komponuje.

 

Generalnie oferta bardzo ładna, jedyny zgrzyt to w moim odczuci popielaty kolor na tarczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu chronograf Yacht Club nie wygląda najgorzej..hmm ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na tym zdjęciu chronograf Yacht Club nie wygląda najgorzej..hmm ;).

 

A w czerwonym złocie to już w ogóle super. Aż dałem komentarz do swojego opracowania na Chronos24 celem "wyprostowania" swojej wcześniejszej opinii. Szkoda, że w Portuguese Hand-Wound nie dali jednolitego koloru tarczy. Kontrastująca tarczka małego sekundnika w ogóle mi się nie podoba. A to mógł być naprawdę ładny zegarek :). To, co nie pasi mi w tym modelu nadrabia z kolei repetier minutowy tylko ta cena... ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że bardzo podoba mi się również Perpetual. Moim zdaniem ta wersja kolorystyczna (białe złoto i niebieska tarcza) wypada najlepiej z całej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26579-0-58098300-1331335154.jpg

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nowy Portugalczyk z manualnym naciągiem może być na żywo bardzo ładnym zegarkiem.

 

Ładny to on może i jest, ale bez tej paskudnej kontrastującej tarczki sekundnika. Może taki :) ?

 

post-0-0-72448900-1331335161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny to on może i jest, ale bez tej paskudnej kontrastującej tarczki sekundnika. Może taki :) ?

 

post-1039-0-34254100-1331335165.jpg

 

fajnie Mariusz, że wstawiłeś to zdjęcie. Do tej pory widziałem je tylko na forum IWC i nie chciałem wstawiać tamtych zdjęć - sam wiesz dlaczego.

 

Ten Portugalczyk jest zachwycający i to moim zdaniem najfajniejszy IWC od dobrych kilku lat. Szkoda, że zrobią tylko 1500 szt :-(


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Ten Portugalczyk jest zachwycający i to moim zdaniem najfajniejszy IWC od dobrych kilku lat. Szkoda, że zrobią tylko 1500 szt :-(

 

Też uważam, że jest super choć wersja z małym sekundnikiem podobałaby mi się jeszcze bardziej, gdyby zachowano jednolity kolor tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post po powrocie z Genewy...

Portuguese Pure Classic na werku Piageta jest boski jednak... dostępny tylko i wyłącznie

dla Niemiec, Szwajcarii i ewentualnie Austrii. Większość egzemplarzy bierze Wempe gdyż

doszły mnie słuchy że właśnie z ich strony padł pomysł tego zegarka. Limitacja 500szt

250 tarcza jasna i 250 ciemna. Cena to 5.800 EUR więc szybko zniknie z półek :)

No i jest jeszcze info na temat nowego Cousteau Divera Chrono :) Uwierzcie mi że będzie

wspaniały (zegarek nie był prezentowany - tylko wizualizacja).

Z widzianych najlepsze wrażenie zrobił oczywiście Portuguese Grande Complication oraz

DaVinci w ceramice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Portuguese Pure Classic na werku Piageta jest boski jednak... dostępny tylko i wyłącznie

dla Niemiec, Szwajcarii i ewentualnie Austrii. Większość egzemplarzy bierze Wempe gdyż

doszły mnie słuchy że właśnie z ich strony padł pomysł tego zegarka.

 

Tomek,

 

wiesz może jaka jest średnica tego zegarka ?. Pytam, bo regularny model z sekundnikiem ma 44 mm i wydaje mi się, że Pure Classic przy braku wskazówki sekundowej może sprawiać wrażenie zbyt dużego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Classic ma chyba 42mm - jest bardzo cienki i ma wspaniałe proporcje. Handwound jest troszkę

duży jak na zegarek do garnituru (moim zdaniem oczywiście) ale też daje rade :)

Mam szczupły nadgarstek (17,5mm) i Pure Classic wyglądał po prostu idealnie! :) Mam

niesamowite ciśnienie na ten czasomierz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pure Classic ma chyba 42mm - jest bardzo cienki i ma wspaniałe proporcje. Handwound jest troszkę

duży jak na zegarek do garnituru (moim zdaniem oczywiście) ale też daje rade :)

Mam szczupły nadgarstek (17,5mm) i Pure Classic wyglądał po prostu idealnie! :) Mam

niesamowite ciśnienie na ten czasomierz... :D

 

Nie dziwię się, bo czasomierz rzeczywiście sprawia bardzo dobre wrażenie, a i cena nie zabija. W ogóle tegoroczny SIHH nieźle zamieszał. Jest sporo czasomierzy, które chciałbym mieć, ale większość z nich i tak pozostanie jedynie w sferze marzeń. Jak się sprężę, to może dam radę "łyknąć" nowego Patrimony Traditionnelle z sekundnikiem na godzinie 6. No chyba, że złotówka znowu mocno osłabnie i trzeba będzie poczekać na lepsze czasy.

 

PS. A co do Twojego nadgarstka, to może bardziej 17,5 cm niż mm :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek o którym jest dosyć cicho a robi piorunujące wrażenie jest nowy DaVinci

Chronograph z kopertą ceramiczno-tytanową. Imponująca jest tarcza która ma kilka

"warstw" (popatrzcie na podziałkę minutową!) oraz (z racji użytych materiałów)

waga zegarka. Będzie to rzadki gość w salonach lecz na pewno warto będąc blisko

butików IWC wejść i pooglądać właśnie ten model...

 

5140ac523680f29f030338f553ed5594.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej z zaprezentowanych przemawia do mnie yacht club :) pikny!

post-25011-0-71719300-1331336133.jpg


"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Uzupełniając temat nowości IWC dorzucę link...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej z zaprezentowanych przemawia do mnie yacht club :lol: pikny!

post-15668-0-74824200-1331336213.jpg

 

Szkoda tylko, że cena astronomiczna. Ale po zegarku z własnym mechanizmem chronografu można się było podobnej spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.