Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Piramida marek - Uhren Exclusiv 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z zaprzyjaznionego forum ;) zakupil na prezent świateczny dla teścia jeden z lepszych niemieckich katalogów zegarkowych "Uhren Exclusiv" (wydanie na 2010). Na ostatniej stronie (s576), redakcja przeprowadziła ocenę 40-stu najlepszych w ich ocenie manufaktur na świecie. Łączna ilośc punktów do zdobycia to 66pkt (max 6 punktów w każdej z rozpatrywanych kategorii: Design/Prestiż/Jakośc Postrzegana/Przyjaznośc Serwisu/Technika (technologia)/Cena-Jakośc/Marketing/Trzymanie Ceny/Lifestyle/Innowacyjnośc/Komplikacje.

 

A oto top 5 tego rankingu:

 

1. Patek Philippe 63pkt

2. Rolex 62pkt

3. Officine Panerai 59pkt

4. JLC 56pkt

5. Breitling 54pkt

 

post-25547-0-02134900-1331285075.jpg

post-25547-0-17163400-1331285076.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu wydaje mi się, że piramida ma mały sens - a teraz nabieram pewności ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? To nie jest piramida prestizu. Prestiz nie jest miarodajny ale jakosc wykonania, komplikacje czy wyniki sprzedazowe/marketingowe chyba juz bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling przed AP, przy czym ma gorszy współczynnik cena/jakość od AL&S :lol::lol:

Muszę zmienić forum, bo mi głupot nawciskaliście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artme, prestiż jest jednym z jedenastu parametrów na tej liście. Dobra, nie znam się, trudno, ale dla mnie to jakieś kuriozum.

 

Co z tego, że (powiedzmy) w każdej kategorii można przydzielić punkty mniej więcej obiektywnie, skoro ich suma daje tak dziwaczne wyniki i jeszcze nazywa się to "najlepszymi" manufakturami. Dla mnie to numerologia stosowana prowadząca do dezinformacji.

 

Z teorii informacji wynika, że po zsumowaniu wielu ciągów danych wyjdzie nam tylko szum ;) Tak, jak napisał Pinus, to tylko dowód, że takie zestawienia nie mają sensu ani żadnej wartości informacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - dla mnie tez kontrowersyjne - ale wyluzujcie - ja tylko wkleilem a nie to pisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris przed Piagetem,Girard-P., Corum.... i wszyskto wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - dla mnie tez kontrowersyjne - ale wyluzujcie - ja tylko wkleilem a nie to pisalem :lol:

Dzięki za wklejenie. Luzik ;)

Choć kontrowersyjne jak cholera...

Zresztą nie widziałem jeszcze zestawienia, które nie wzbudziło by... dyskusji..

Ale w końcu każdy ma prawo do własnego zdania i swoich "piramid". Również "UE" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nazwał bym tego "kontrowersyjnym", tylko "błędnym", ponieważ metodologia jest całkowicie absurdalna. "Kontrowersyjne" to mogło by być, jakby zespół redaktorów uzgodnił np w głosowaniu swoje subiektywne zestawienia najlepszych marek, tak, jak się układa np listy "albumów wszechczasów". Natomiast tu jest jakieś "coś" aspirujące do obiektywizmu (punkty, kategorie). To są takie manowce statystyki, mocno ostatnio popularne, ale ja mówię zawsze temu gromkie "NI".

 

Napiszę na przykładzie: 4 punkty za "postrzeganą jakość" (co to kurna jest??) + 5 za "lifestyle" jest równe w tym zestawieniu 5 za "komplikacje" + 4 za "technikę". Jest zupełnie równe. Widzicie tu absurd takiego sumowania? Ono totalnie eliminuje cały kontekst, jest jak użycie cepa do regulacji chodu zegarka.

 

Oczywiście, przeważnie piszą - jak ktoś ma inne priorytety, to niech nie uwzględnia tego czy innego składnika. Ale w takim razie po co w ogóle ta suma? Po co ustalanie po niej kolejności? Kolejności, która NIC nie znaczy, a zostaje w świadomości konsumentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdublowany temat, już było.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37515-uhren-exlusive-2010/

 

A prawda jest taka, że tu nie ma czego nawet komentowac. Oris powyzej GP czy Piageta, a Tissot powyzej chronoswissa......


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że (powiedzmy) w każdej kategorii można przydzielić punkty mniej więcej obiektywnie, skoro ich suma daje tak dziwaczne wyniki i jeszcze nazywa się to "najlepszymi" manufakturami. Dla mnie to numerologia stosowana prowadząca do dezinformacji.

 

W tym zestawieniu manipulacja idzie znacznie dalej.

Bardzo lubię swojego Taga (bardzo dobre wykonanie, niezawodność, ciekawy design) ale jak patrzę na zestawienie i widzę że nie ma kategorii w której byłby gorszy od VC (tak samo ocenione design, prestiż a technologia lepsza niż VC) to jest już pusty śmiech.

Przy okazji przeciętna technologia (4) to VC, Breguet i Tissot ;)

 

To nie jest manipulacja odpowiednią listą czynników - to już jest manipulacja na poziomie poszczególnych kategorii.

 

Przy okazji uważam, że takiej ankiety nie da się zrobić "uczciwie" chociażby z tego powodu, że wiele firm oferuje produkty z zupełnie różnych półek: z jednej strony zegarmistrzowskie dzieła sztuki i równocześnie ładnie zapakowane popularne mechanizmy (Ulysse Nardin, Cartier, Franck Muller).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn wyżej niż Vacheron i Ulysse Nardn :lol:

Chronoswiss pod Tissotem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ;):lol:

A my uważaliśmy że nasza, klubowa piramida wyszła słabo...

F.P journe ma niższy współczynnik prestiżu niż Porshe Design, Tag czy Rado :lol: Dobre, nie powiem. Dobre :lol:


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezzzzu...ale afera...przyznaje sie to ja zarzycilem ten teman na "zaprzyjaznione forum", tylko dlatego, aby podbudowac fanów "zegarków z zaprzyjaznionego forum" :lol:;) ....i choc manufaktura , o ktorej traktuje to "zaprzyjaznione forum" uwazam ze zasluguje na bardzo wysoka lokate (biorac pod uwage brane kategorie, etc)...to nie wiedzialem, ze lista ta wywola taaaaaaka burze..pamietajmy, ze to tylko ranking i biorac pod uwage rozne aspekty danej manufaktury (chociazby Przyjaznosc Serwisu)..Tissot moze spokojnie byc na Chronoswissem....abstrahuje zupelnie oczywiscie od faktu czy dodawanie punktow w poszczegolnych kaegoriach ma sens czy nie,itd , itp...to tylko ranking jakich tysiace...""Uhren Exclusiv", trzeba przyznac, jest chyba jednym z bardziej szanowanych katalogow....faktem jest jednak, ze procedura przyznawania punktow w poszczegolnych kategoriach nie jest jasna do konca....zycze udanego podsumowywania rqankingu ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crk, git, ale "to tylko ranking jakich tysiące" zupełnie jego badziewności nie umniejsza, ani nie czyni kompromitacji Uhren Exclusiv mniej bolesną. Oczywiście fajnie się z niego pośmiać i tę jego "wartość" doceniam, ale jego twórcom raczej nie o to chodziło. W sumie o co im chodziło jest dla mnie rzeczą niepojętą. Trudno mi uwierzyć w jakąś manipulację - ja tu nie widzę za bardzo jakiegoś klucza. Trudno mi, z drugiej strony, uwierzyć w niekompetencję redaktorów - wot, zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie wiekszy chyba sens dla kupujacego zegarek danej marki ma rozpatrywanie tego rankingu "kolumnowo" (tzn. pozycje poszcegolnych marek dla dane kategorii), koniec koncow jednemu zalezy na prestizu (wybierze PP np, jak go stac), jak komus zalezy na jakosci-do-ceny (a niekoniecznie ma fure pieniedzy) to wybierze np. Sinna, albo jak ktos po prostu chce miec zegarek , ktory bardzo latwo serisowac (choc prestizu moze nie ma), to kupi sobie tissota. patrzac jednak nie na to jak na ranking zegarkow poszczegolnych producentow, a na ranking producentow samych w sobie, uwazam ze rankig jest w miare miarodajny (Tissot jednak , jako producent (nie marka zegarka!) jest i o wiele poszechniej rozpoznawalny, bardziej dostepny, przystepny cenowo, latwiej znalezc do niego serwis, etc) , niz Chronowswiss...

 

tutal fotki na ktorych lepiej widac punkty w poszczegolnych kategoriach:

 

d9c737f31121ef33med.jpg

d1fc9b5401ce535amed.jpg

 

crk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestige: Sinn kontra Zenith 3:3, Rado kontra Franck Muller 4:4

Tego typu kwiatków jest trochę, dlatego nie brałbym tego typu

rankingów na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaa........

Albo "ossssooo chodzi"????

OP na 3 miejscu przed JLC, L&S, AP.... Za rozmiar? ;)

Rolex tuz za patkiem?

VC na 18 miejscu?

UN na 17?

Porsche przeniosło miejsce z rankingu samochodów na ranking zegarków?..

Za...sty ranking...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn wyżej niż Vacheron i Ulysse Nardn :lol:

Chronoswiss pod Tissotem ;)

Uhren Exclusive zawsze wypisywał bzdury jeśli chodzi o rankingi. No i zawsze forował firmy rodzime, stąd obecność Sinna w zestawieniu


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna w ogonie stawki poniżej Tissota ....no comment , a już Porsche Design które robi przecież Eterna na absurdalnie wysokim miejscu. Niemiaszki jak zwykle swoje windują ;)

 

PS. Kategoria Design - zupełny bezsens, subiektywne oceny robiącego zestawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kategoria Design - zupełny bezsens, subiektywne oceny robiącego zestawienie.

Tak jak wybory Miss Swiata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten katalog od miesiaca i moje pierwsze wrazenie bylo takie jak Wasze. Smiech na sali!!

Pozniej zaczalem sie zastanawiac skad taka piramida. Przyszło mi do głowy kilka argumentów bo nie wierze w to ze ludzie ktorzy robia ten "magazyn" zupełnie nie znaja sie na zegarkach. Moim zdaniem sa pewne pewniaki ktore musza byc wysoko ale miedzy nie trzeba wrzucac kwiatki ktore płacą..... Redakcja zyje pewnie nie tylko z tego magazynu. Jakby sie wglebic w temat maczaja pewnie rece w wielu elementach "marketingowego, prasowego" wymiaru zegarkowego świata i jak ktos daje zarobic to sie go winduje!!!! Swiatem rzadzi kasa i tyle. Zadna filozofia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za wklejenie bo lista jest ciekawa i bardzo kontrowersyjna - jeżeli SINN jest na 15 miejscu a obok Porsche Design to wiem, nie czytając wcześniejszej informacji, z jakiej została przeklejona gazety. To tak jakbym czytał Auto Świat gdzie w testach zawsze wygrywa VW a zaraz obok jest Skoda (należy do VW Group) !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Nie jest kontrowersyjna, chyba wszyscy zgadzają się że jest absurdalna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.