Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tadek32

Citizen Eco-drive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam pytanie z innej beczki:-) Czy mozna dokupić same ogniwa do bransolet Citizen??

Z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie. Całe bransolety są w dużym asortymencie np. na dutyfree, ale ceny rzędu 50$.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Posiadam Zegarek Citizen Eco Drive BL1243 taki jak w linku poniżej tylko WR200, nie wiem skąd ta różnica bo wygląda identycznie.

http://www.czaszegarkow.pl/citizen-bialy-skora-p-80845.html

 

Mam z nim problem a mianowicie jakiś czas temu sekundnik zaczął dziwnie przeskakiwać tak co 2 sekundy a później przestał chodzić w ogóle. Zegarmistrz zdiagnozował skończony akumulator lecz nie miał na stanie i nie wymienił. Na własną rękę sprowadziłem i wymieniłem akumulator Panasonic MT920. Różnica była taka że w zegarku był on z taką małą blaszką od spodem a ten co zamówiłem tego nie miał. Oderwałem od starego i podłożyłem pod nowy akumulator i tak zostawiłem. Po wymianie Citizen chodzi ale nadal sekundy przeskakują co 2. Ładował się całe popołudnie na parapecie lecz nic to nie zmieniło. Pomoże ktoś?? Dodam że w mojej okolicy może być problem z dobrym serwisem zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Please before you order compare our image with your existing power cell; the MT920 power cell has 12 versions and they are not interchangeable. Each MT920 is designed for a specific time piece and caliber or movement. Only order after you compare and diligently verify this is the correct version of the MT920 your time piece requires."

 

Podobno jest 12 wersji akumulatorka MT920, które nie powinny być ze sobą zamieniane.

W Twoim przypadku prawdopodobnie te użyte ponownie blaszki nie przylegają dokładnie jak te oryginalne - przylutowane i przez to maja zbyt duza rezystancje w miejscach styku. Byc może, oprócz blaszek, MT920 różnią się miedzy sobą innymi parametrami (wydajność prądowa, rezystancja wewnętrzna akumulatora). Jeśli wymiana MT920 na dokładny odpowiednik nie pomoże, to winny jest układ ładowania i/lub ogniwo solarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano już sporo o tym że taki ECO nie powinien zbyt długo leżeć w szufladzie.  Czy ktoś może się pokusić o stwierdzenie ile to jest "długo"  ?  Dzień ? dwa dni? tydzień?  Jaką częstotliwość noszenia zastosować aby nie doprowadzić do uszkodzenia  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano już sporo o tym że taki ECO nie powinien zbyt długo leżeć w szufladzie.  Czy ktoś może się pokusić o stwierdzenie ile to jest "długo"  ?  Dzień ? dwa dni? tydzień?  Jaką częstotliwość noszenia zastosować aby nie doprowadzić do uszkodzenia  ?

W instrukcjach nic nie widzę prócz tego:

"Storing your watch in dark places for extended periods of time may cause the stored energy to become depleted and your watch to stop"

 

Bez obaw, mi zdarzyło się kiedyś zostawić w szufladzie jeden z eco na kilka miesięcy... żyje w dalszym ciągu , a mam go już parę ładnych lat...

Co do noszenia - to nie automat, że musisz go nosić z jakąś częstotliowścią ;)

Zależnie od modelu możesz mieć informację o np. słabej baterii i potrzebie "ładowania", poszukaj sobie swój mechanizm: http://www.citizenwatch.com/en-us/support/setting-instructions/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od wielkości zapotrzebowania na energię powinien mieć rezerwę na jakieś 5-7 miesięcy, jeżeli akumulator był naładowany do pełna.

Należy tego jednak unikać i, tak jak również jest napisane w instrukcji, wystawiać zegarek do źródła światła najczęściej jak się da.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc szybką odpowiedz.   Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat: otóż posiadam zegarek Eco-drive AW1360. No i po prawie dwóch latach przestał chodzić - nie pomaga już żadne ładowanie światłem. Pytanie co teraz? Zegarmistrz radził oddać do serwisu (czy ktoś się orientuję gdzie jest na śląsku autoryzowany serwis Citizena?), ale najpierw spróbować podładować na wyciągniętej koronce. Jednak to ostatnie nie pomaga. Czy trzeba jakoś resetować zegarek do takiego ładowania? Jakieś odpowiednie ustawienie wskazówek itp?

Czy po prostu padł już na amen akumulator i nie podtrzymuje w ogóle pracy zegarka?

I gdzie szukać w razie czego serwisu, który by coś poradził bo jak na razie nie udało mi się znaleźć zegarmistrza, który posiada akumulatory do takich zegarków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzymałeś w szufladzie, co? ;)

Prawdopodobnie padł aku.

Wyszukaj w necie jaki rodzaj akumulatora tam pasuje.

Zakup go gdzieś i idź do dobrego zegarmistrza, to ci wymieni. Nie musi być autoryzowany, ale fajnie jak będzie wiedział co robi ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepnę się pod temat: otóż posiadam zegarek Eco-drive AW1360. No i po prawie dwóch latach przestał chodzić - nie pomaga już żadne ładowanie światłem.

Ile go ładowałeś i jakim światłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro "nie pomaga już żadne ładowanie światłem" to zrób dokładnie jak pisze Sol, wydasz kilka złoty ale będziesz miał spokój na parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że o dbaniu o ładowanie przypomniałem sobie jak zegarek już przestał chodzić (choć na codzień go używałem). Już mam upatrzonego zegarmistrza, pozostał tylko akumulator. Dzięki za pomoc choć może pomożecie znaleźć jaki typ aku jest w tym zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz model w google'a > wyszukaj jaki ma moduł > poszukaj instrukcji > powinno być napisane

Nauczysz się i będziesz umiał na przyszłość ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem Citizena Eco Drive, jednak jestem zielony jak groszek w temacie mechanizmów wykorzystywanych w zegarkach. Może moje pytanie będzie nieco śmieszne, ale czy w tym mechanizmie również występuje charakterystyczne "tykanie" podczas pracy zegarka, czy jest ona raczej porównywana do pracy zegarków kwarcowych z tą różnicą, że zamiast baterii źródłem energii jest naturalne lub sztuczne światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energia słoneczna jest przetwarzana na elektryczną i gromadzona w akumulatorze, który następnie zasila mechanizm kwarcowy.

Tyka co sekundę jak inne mechanizmy kwarcowe.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również zgłaszam się z problemem z zegarkiem Citizen - model CA4210-16E. Zegarek kupiłem używany i będę miał chyba nauczkę na przyszłość. Nie było żadnego problemu przez pierwsze dni - działał doskonale, leżąc na biurku. Następnego dnia po nałożeniu go pierwszy raz, przestał chodzić. Sprzedawca stwierdził, że trzymał go na podświetlonej witrynie na wyciągniętej koronce. Również kilka dni trzymałem go na parapecie, a 2 noce przeleżał pod włączoną lampką. Po jakimś czasie ładowania i ustawieniu godziny, robi okrągłą minutę i ponownie się zatrzymuje. Nie przeskakuje w tym czasie po 2 sek. Wskazówka sek potrafi też zatrzymać się na 12 i delikatnie wahać w obie strony. Czy to akumulator, czy jest jeszcze szansa na ponowne działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wymiana akumulatora da Ci jasność, to wahanie sekundnika jest typowe dla dogorywającej baterii. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi udzielić informacji,

gdzie mogę kupić akumulator CTL 920 z dolutowaną blaszką i czy można sprawdzić

sprawność akumulatorka (padł mi po 4 latach). Mieszkam w Warszawie. 

Pozdrawiam

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdziesz do zegarmistrza, który ma serwis zegarków i zamówi Ci odpowiedni. Mi padł po 3 latach (inny model), a koszt wyniósł 140 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdziesz do zegarmistrza, który ma serwis zegarków i zamówi Ci odpowiedni. Mi padł po 3 latach (inny model), a koszt wyniósł 140 zł.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poproszę o opinię na temat zegarka CITIZEN BN 0150-10E    post-104682-0-74886700-1526129904_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, oryginalna, może nawet nieco przerysowana diverowa stylistyka. Swietne wykonanie, bardzo ładne i ładnie osadzone indeksy, doskonała luma, żadnych kompleksów w stosunku do najlepszych lum Seiko, a wręcz mnie ta niebieskawa od Citizena bardziej podchodzi. Zakręcana koronka i kompaktowa wielkość czyni z niego świetne, sportowe EDC. No i eco-drive. :wub: To jest to! Świetny zegar na tej półce cenowej. Miałem dwa BN0151 (niebieskie), chodzi za mną BN0150 (czarny) i jak zobaczę w dobrej cenie (a będę przy kasie) to kupię znowu. :P    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.