Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andrei123

ZENITH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki zegarek

2e261630df4a6289m.jpg

cddbd79244560e5bm.jpg

b5d1a546052e6cabm.jpg

Jest to zegarek zenith i z ciekawości chciałem się dowiedzieć czyj jest on coś warty a jeśli tak to ile . Ale czy jak ktoś wie coś więcej o nim też bym się chętnie dowiedział .Tyle co o nim wiem to że jest z 14k złota i jest firmy zenith i jest nakręcany . A i jeszcze jedna rzecz na pewno jest bardzo stary . A co najważniejsze dalej chodzi.

Pozdrawiam i jeśli ktoś coś wie to proszę o wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek zenith i z ciekawości chciałem się dowiedzieć czyj jest on coś warty a jeśli tak to ile . Ale czy jak ktoś wie coś więcej o nim też bym się chętnie dowiedział .Tyle co o nim wiem to że jest z 14k złota i jest firmy zenith i jest nakręcany . A i jeszcze jedna rzecz na pewno jest bardzo stary . A co najważniejsze dalej chodzi.

 

Bez specjalnej ciekawości odpowiadam, że w takim stanie dla mnie to on nie jest nic warty. Kaliber tego Zenitha znajdziesz najprawdopodobniej pod balansem, a na moje oko jest to jakaś 16, z okolicy 1915 roku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez specjalnej ciekawości odpowiadam, że w takim stanie dla mnie to on nie jest nic warty. Kaliber tego Zenitha znajdziesz najprawdopodobniej pod balansem, a na moje oko jest to jakaś 16, z okolicy 1915 roku.

Myślę, że masz na myśli , że nie ma dla Ciebie wartości kolekcjonerskiej?... Bo jeśli jest ze złota to na pewno jest wart tyle ile jego równowartość w złomie... Jeśli chcesz go sprzedać to zapytaj jubilera ile warte jest owe złoto i za tyle go wystaw na allegro... Wszystko co dostaniesz powyżej będzie ową wartością kolekcjonerską! Natomiast jeśli zegareczek np. jest pamiątką po pradziadku albo kimś z rodziny to sobie lepiej go zostaw bo majątku i tak na nim nie zbijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może złotnik dolutuje Ci brakujące ucho ... to wtedy go noś...Przynajmniej ekologicznie będzie(mówię to bez jaj)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz na myśli , że nie ma dla Ciebie wartości kolekcjonerskiej?... Bo jeśli jest ze złota to na pewno jest wart tyle ile jego równowartość w złomie...

 

No o to mi chodziło, ale tego złota też zazwyczaj jest tam niewiele...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że masz na myśli , że nie ma dla Ciebie wartości kolekcjonerskiej?... Bo jeśli jest ze złota to na pewno jest wart tyle ile jego równowartość w złomie... Jeśli chcesz go sprzedać to zapytaj jubilera ile warte jest owe złoto i za tyle go wystaw na allegro... Wszystko co dostaniesz powyżej będzie ową wartością kolekcjonerską! Natomiast jeśli zegareczek np. jest pamiątką po pradziadku albo kimś z rodziny to sobie lepiej go zostaw bo majątku i tak na nim nie zbijesz.

 

Pamiątką to on nie jest. A gdyby go odrestaurować czyli przyczepić brakujące ucho i pasek . Ja oceniam jego stan ogólnie za dobry+. Na złom to on na pewno się nie nadaje chociarz by dlatego że to oryginalny zenith szwajcarski i na pewno był ręcznie robiony w 99 % z części szwajcarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby go odrestaurować czyli przyczepić brakujące ucho i pasek . Ja oceniam jego stan ogólnie za dobry+.

 

Ja natomiast oceniam jego stan na trzy z dwoma minusami. Jakby go odrestaurować, to koszt restauracji może przekroczyć wartość. Wprawdzie za podobne ale rzadkie Zenith'y, w bardzo dobrym stanie, zbieracze potrafią dać i kilkaset dolarów, ale ten moim zdaniem nie jest jakiś super rzadki, a kopertę ma mocno zmaltretowaną (urwane ucho i dekiel), no i tarcza w nie najlepszym stanie...

 

to oryginalny zenith szwajcarski i na pewno był ręcznie robiony w 99 % z części szwajcarskich.

 

:blink: A jakiej narodowości jest ten pozostały 1% części?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Era manufaktur gdzie recznie wytwarzano zegarki( i nie tylko) umarla w pierwszej polowie XIX wieku.Recznie mogl tylko byc zlozony z podzespolow/czesci zenitha czyli szwajcarskich:)Czy on do konca jest oryginalny?Moze tak,jezeli znasz jego historie(poprzedni wlasciciele), bo rownie dobrze moglbyc pasowany do zlotej koperty.Uszko mozna dorobic,odrestaurowac/wymyc a potem nosic jak kto lubi tyle ze to damski zegarek jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

:blink: A jakiej narodowości jest ten pozostały 1% części?

 

Heheh...Moze ten co go skladal byl Zydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(urwane ucho i dekiel)
jaki dekielek urwany dekielek się tak otwiera ja go otworzyłem żeby pokazać jak w środku wygląda ON NIE JEST URWANY a tarcza wygląda 2x lepiej te zdjęcia komórka robiłem i trochę do d***y wyszły jedyne czego mu brakuje TO BRAK DOLNEGO UCHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dekielek urwany dekielek się tak otwiera ja go otworzyłem żeby pokazać jak w środku wygląda ON NIE JEST URWANY

 

Jakby tu, żebyś się czasem nie obraził... hmm... Postaraj się pisać tylko o tym, o czym masz jakieś pojęcie. Przyjmij do wiadomości, że ten "dynks" który jest przy deklu i przy kopercie, a w Twoim mniemaniu służy pewnie do ozdoby, to jest zawias i jak każdy zawias powinien łączyć te obie części razem, a jak nie łączy to najczęściej jest urwany...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Urwac go nie mogles bo on juz byl urwany.Ewidentnie widac zawiasy.W dekielku brak uszka zawiasu ktory zapewne jest w kopercie(pod pretem).Ktos byc moze probowal wczesniej go otworzyc ,a ze zegraek dawno nie otwierany i zawias zaszedl w srodku syfem(stwardnialy pot,sniedz z preta,brud...), to dekiel stal sie nieruchomy, i przy probie otwarcie poszlo uszko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dam sobie spokój z tym zegarkiem :) . Chciałem się tylko dowiedzieć czy to jest co kolwiek warte ale jak niewiele to sobie go odpuszczam niech leży i się starzeje :blink: .

Temat Uważam Za Zamknięty

Dzięki za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mimo iz to jest juz zabytek i to na chodzie, to zamiast lezec i sie starezc lepiej by bylo naprawic koperte(ucho,zawias) i moze go sprzedac,badz sprzedac w takim stanie jakim jest.Bo zegarka trochu szkoda jak lezy i gnije a tak ktos moglby go pokochac i sie nim cieszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się będę upierał przy tym aby naprawić ucho i nosić , jak nie samemu to dać np> jakiejś kobiecie w prezencie... Jak dekielek da się zamknąć i nie odpada to i tak przy noszeniu uszkodzenia widać nie będzie... Pasek jakiś zapodaj przedziewany i będzie git...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

blase i kaido 2 (w ostatnich 2 postach) święte słowa. Zegarek ten z pewnością można uważać za bezwartościowy złom, ale są tacy co za taki złom dali by wiele by się nim cieszyć

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.