Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz Sitkowski

zegarki dla pilotów

Rekomendowane odpowiedzi

Autor tego tekstu jednak chyba nie bardzo wie o czym pisze.

"Ten zegarek dokładnie wskaże prędkość powietrza wewnątrz samolotu, wtedy gdy zepsuje się elektryczny miernik na jego pokładzie." - nie wiedziałem że w środku kabiny jest pęd powietrza..biedny pilot wiatr mu w oczy :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla pilotów ? chyba najważniejszą funkcją będzie odmierzanie czasu wstecz ( do detonacji) ..

Serio trochę to niesmaczny pomysł ,żeby akurat on produkował zegarki dla pilotów .

To tak jakby ktoś z rodziny Mansenów zaczął produkować np noże dla rzeźników ,a rodzina Badera detonatory górnicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać moja informacja poruszyła Kolegów od razu. Trudno komentować tę informację, natrafiłem na nią przypadkiem i jestem tylko jej przekazicielem.

Jednak poszedłem dalej i znalazłem informację zagraniczną. Tych infromacji jest dużo, jeżeli ktoś zechce prześledzić temat, to wystarczy napisać w wyszukiwarce np.: Bin Laden pilots watches - i otworzsy się szereg postów.

zegarki Bin Laden

http://gizmodo.com/5138026/osama-bin-ladens-brother-invents-must+have-tourbillion-watch-for-pilots

http://www.watchdigest.com/?p=462

 

Pozdrowienia Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Nie widzę nic zdrożnego w tej informacji, tym bardziej nie widzę żadnego powodu aby człowiek tylko dlatego że jest spokrewniony z terrorystą nie mógł funkcjonowac w okreslonych obszarach biznesu, notabene rodzina Bin Ladena jest równie liczna co majętna i nie jest żadną tajemnicą że są obecni jako udziałowcy w wielu dużych korporacjach w tym amerykańskich. Yeslam to firma która produkuje wiele linii zegarków, Aviator jest tylko jedną z nich, napewno nie ostatnią. Zegarki mają dobry stosunek jakosc/cena, tym bardziej że na rynku można je pozyskac znacznie poniżej cen nominalnych. Jako ciekawostkę napiszę że nazwa firmy, czyli YESLAM powstała na czesc ojca właściciela firmy a tym samym jego brata Osamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nic zdrożnego jest w tym, żę firma Yeslam produkuje zegarki, lub też usiłuje je produkować, bo nie jest to firma typowo zegarkowa, a raczej firma, która szuka swojego miejsca w gronie firm produkujących dobra luksusowe (wydaje się, że w kontekście stylu orientalnego). W swojej ofercie ma więc "mydło i powidlo" dla ludzi spragnionych dóbr luksusowych - to jest: perfumy, galanterię skórzaną, torebki damskie, portfele, okulary, elementy biżuterii, no i oczywiście też zegarki.

Poruszenie tego tematu dostarcza użytkownikom Forum infromacji, że w ogóle taka firma produkująca zegarki istnieje, bo nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek na Forum była wspominana, oprócz tego trudno znaleźć namiar na tego producenta zegarków w przeglądarkach linków do producentów zegarków.

Tak więc o wartości tej firmy dla zegarmistrzostwa niech może wypowiedzą się Koledzy bardziej umiejący ocenić jej wartość pod tym względem.

Niewątpliwie informacja ta ma pewien swój swoisty "smaczek" lub zniesmaczenie ze względu na fakt, że nazwisko Bin Laden kojarzy się jednoznacznie i nierozłącznie z wykorzystaniem samolotów do ataków terrorystycznych, tak więc produkcja zegarków dla pilotów przynosi to oczywiste skojarzenie.

Taki sens miała wydaje się wypowiedź Darka i zapwene też to skojarzenie legło u podstaw zagranicznych doniesień o takiej produkcji.

Tak więc pożytkiem z tej wiadomości jest doinformowanie na Forum o istnieniu nowego producenta zegarków luksusowych (bo firma nie jest aż tak wiekowa i powstała chyba już w latach bieżącego stulecia), bo co do wartości produkowanych zegarków trudno jednoznzcznie coś więcej powiedzieć.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla ścisłości - była wspominana ale w zagadkach, rok temu. Tak, wiem - mało kto tam zagląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że nie można odpowiadać za rodzinę , obojętnie jak bliską czy dalekę , czy ponosić jakiejś konsekwencji za ich działania.

Ale uważam ,że nieco niesmaczne jest jeśli wykorzystuje się rozgłos związany z bratem terrorystą winnym śmieci tysięcy ludzi do własnych partykularnych interesów . Produkcja pod nazwiskiem Bin Laden zegarków AKURAT dla pilotów jest w mojej opinii przekraczaniem granicy ludzkiej , zwykłej przyzwoitości.

Co innego kiedy inni probowali by obciążąć moralnie jego brata za zamachy w sytuacji kiedy zajmował by się np hodowlą kurczaków , a co innego gdy sam poszedł w segment wprost nawiązujący do zamachów z użyciem pilotów - samobójców. Bez przesady !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Oczywiście ,że nie można odpowiadać za rodzinę , obojętnie jak bliską czy dalekę , czy ponosić jakiejś konsekwencji za ich działania.

Ale uważam ,że nieco niesmaczne jest jeśli wykorzystuje się rozgłos związany z bratem terrorystą winnym śmieci tysięcy ludzi do własnych partykularnych interesów . Produkcja pod nazwiskiem Bin Laden zegarków AKURAT dla pilotów jest w mojej opinii przekraczaniem granicy ludzkiej , zwykłej przyzwoitości.

Co innego kiedy inni probowali by obciążąć moralnie jego brata za zamachy w sytuacji kiedy zajmował by się np hodowlą kurczaków , a co innego gdy sam poszedł w segment wprost nawiązujący do zamachów z użyciem pilotów - samobójców. Bez przesady !

 

To chyba rozmawiamy o dwóch różnych firmach, tutaj była mowa o firmie YESLAM a nie BIN LADEN. Poza tym właściciel firmy wyraźnie odcina się w swoich wypowiedziach od tragicznej działalności swojego brata, a to że wszyscy mogliśmy przeczytac w prasie i necie z kim jest spokrewniony, to nie tyle inwencja właściciela firmy co patrzącej niezbyt przychylnym okiem na firmę Yeslam, szwajcarskiej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.