Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Tornan

"Niecelność" Sekundnika (SIC!)

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny słuszny wybór to Le Locle. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sprawia tyle przyjemności jak samodzielne odkrywania świata zegarków :D . Dwa lata minęły zanim kupiłem nowy zegarek :cry: . I to też dlatego, że miałem inne wydatki :evil: . I nadal to jeszcze nie jest "ten" zegarek :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

Właściwie to zastanawiam się, gdzie mógłbym znaleźć jakieś info na temat tej Dugeny. Pomijając niemiecką stronę firmową. Każde info pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Brawo Michalop jesteś Gość, co tam półtorej Gościa i nie żartyję tylko na serio. A to dlatego że polecasz coś innego a nie jak pozostali w kółko to samo do znudzenia i wyżygania. Ciągle tylko Tissot i tym podobne jakby nic innego na świecie nie było. Odrazu zaznaczam że nie mam nic przeciwko firmie Tissot żeby nie było nieporozumień, w końcu Moja Żona nosi go od 12-tu albo 15-tu lat, bo już nawet nie pamiętam. Chodzi o to że są jeszcze inne ciekawe firmy, których wyrobów nasi ''kochani handlowcy'' nie dostrzegają. Dugena do takich firm moim zdaniem należy. Ja chciałbym Ci zaproponować zegarek firmy PIERCE. http://www.uhrzeit.org/uhren_details.php3?...uhr&id=1060 to link do niego. Co prawdwa to automat ale za to spełnia wymagania cenowe. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, ale to że na forum wypracowały się typy zegarków które można polecić "w ciemno" to świetnie. kupując taki model, osoba dopiero co zgłębiająca tajemnice i zawiłości świata zegarków, wie że nie popełni błędu.

 

@Tornan

może jeszcze coś z oferty Mido .

 

M3890_4_18_4_detail.jpg

 

http://www.mido.ch/en/collection/baroncelli/gent/default.htm

 

ten powinien się zmieścić w Twoich cenowych ramach.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo Michalop jesteś Gość

No co ty Sławek MAVERICK to jest Gość.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Mido jest rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek nam to chyba jakąśchińszczyznę poleca.

 

Z Mido podoba mi się:

M8830_4_18_4_detail.jpg

M3880_4_26_4_detail.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tornan

Muszę powiedzieć, że chyba na razie po prostu zostanę przy Dugenie ^^

Nie wiem natomiast jak jest z renomą tej firmy. Niemieckiego nie kumam ni w ząb. Więc z rozczytaniem stronki miałbym problemy. Poza tym interesuje mnie zdanie posiadaczy lub ludzi z doświadczeniem, którzy mogą potwierdzić wysoką jakość i trwałość na lata tych zegarków (Dugeny).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No co ty Sławek MAVERICK to jest Gość.

 

No, nie każdy post "użytkownika" o nicku Gość, jest mojego autorstwa ;).

 

Brawo Michalop jesteś Gość, co tam półtorej Gościa i nie żartyję tylko na serio. A to dlatego że polecasz coś innego a nie jak pozostali w kółko to samo do znudzenia i wyżygania. Ciągle tylko Tissot i tym podobne jakby nic innego na świecie nie było.

 

Polecamy dobre i sprawdzone zegarki, a że wybór w pewnych przedziałach cenowych jest dość ograniczony, to już nie nasza wina. Jasne, że możemy wysilić się na znalezienie jakiegoś czasomierza taniego i mało znanego tylko co będzie jak okaże się, iż awaryjność tego "unikatu" jest wysoka :?:. Straci na tym klient, a my stracimy na wiarygodności. Wolę 10 razy polecić komuś Maurice Lacroix, bo znam tę markę i wiem, że jest solidna, niż rekomendować jakieś nieznane szerzej tanie marki, których jakość wykonania może okazać się na dłuższą metę mocno wątpliwa.

Poza tym, jak już chcesz korzystać z kolokwializmów w swoich wypowiedziach, to sprawdź w słowniku jak się dany wyraz prawidłowo pisze. Słowo - "rzygać" pisze się przez "rz", a nie "ż".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Do MAVERICK: za nieznaną szerzej tanią markę można śmiało uznać firmę DUGENA, a jednak michalop poleca jej wyrób. To że ty ''wielki znawca'' nie słyszałeś o firmie PIERCE nie znaczy że jej wyroby są nic nie warte. Sklep który sprzedaje PIERCE prowadzi również inne bardzo znane firmy, a napis na stronce głosi że są to Markenuhren. To link:http://www.uhrzeit.org/uhr.php3 zobacz Sam obok jakich marek są sprzedawane zegarki PIERCE i zastanów się czy to lipa jak sugerujesz. I jeszcze jedno, nie uważam się za mistrza ortografii, ale taktu napewno mam więcej od Ciebie bo nie wytykam Innym błędów tak jak Ty. Chociaż tych błędów jak się przegląda na forum różne tematy jest trochę. Poza tym jak już Jesteś taki spostzegawczy to zauważaj je u Innych. Przykład: otho zagłosował na firmę pojlot! A Ty ''sokole oko'' tego nie zauważyłeś. Szkoda że Twój wzrok działa tak wybiórczo? Chyba że Kierujesz się sympatią i nie chcesz dostrzegać błędów u tych których lubisz a wytykasz je tylko tym których nie lubisz. Ale ten fakt świadczy już tylko o Tobie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otho zagłosował na firmę pojlot!

Poprawione! :oops: Ale zbrodni chyba nie popełniłem? :twisted:

 

Poza tym, odróżniajmy zwykłe literówki, tzw. czeskie błędy, od tych poważniejszych, ortograficznych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do MAVERICK: za nieznaną szerzej tanią markę można śmiało uznać firmę DUGENA, a jednak michalop poleca jej wyrób. To że ty ''wielki znawca'' nie słyszałeś o firmie PIERCE nie znaczy że jej wyroby są nic nie warte. Sklep który sprzedaje PIERCE prowadzi również inne bardzo znane firmy, a napis na stronce głosi że są to Markenuhren. To link:http://www.uhrzeit.org/uhr.php3 zobacz Sam obok jakich marek są sprzedawane zegarki PIERCE i zastanów się czy to lipa jak sugerujesz. I jeszcze jedno, nie uważam się za mistrza ortografii, ale taktu napewno mam więcej od Ciebie bo nie wytykam Innym błędów tak jak Ty. Chociaż tych błędów jak się przegląda na forum różne tematy jest trochę. Poza tym jak już Jesteś taki spostzegawczy to zauważaj je u Innych. Przykład: otho zagłosował na firmę pojlot! A Ty ''sokole oko'' tego nie zauważyłeś. Szkoda że Twój wzrok działa tak wybiórczo? Chyba że Kierujesz się sympatią i nie chcesz dostrzegać błędów u tych których lubisz a wytykasz je tylko tym których nie lubisz. Ale ten fakt świadczy już tylko o Tobie!

 

Po pierwsze, nie uważam się za (jak to w cudzysłowie określiłeś) "wielkiego znawcę" więc daruj sobie te złośliwości. Poza tym, ja nigdzie nie napisałem, że mało znane marki to lipa. Stwierdziłem tylko, że wolę rekomendować zegarki tych firm, które dobrze znam i wiem czego się można po nich spodziewać, tyle. Jeżeli michalop poleca czasomierz marki Dugena, to dobrze, dzięki temu będziemy mieli szerszy przegląd oferty rynkowej. Ja Dugeny polecać nie mam zamiaru, bo nie znam dobrze oferty tej firmy. Każdy wypowiada się więc we własnym imieniu. Co do mojego taktu, to zastanów się czy używanie sformułowań typu "rzygać" jest eleganckie, w mojej opinii zdecydowanie NIE, ale ( i tu cytat) "ten fakt świadczy już tylko o Tobie!". Gdybyś użył innego określenia, to nie zwróciłbym na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Ja kolokwializmów używać się nie boję bo przynajmniej Wszyscy je rozumią. Przepraszam że uraziłem ''delikatnego'' kolegę, który jest tak wrażliwy na bardziej dosadne określenie. Jak już kolega jest tak ''czuły i wrażliwy'' na nasz język ojczysty to powinien przestać używać ''makaronizmów'' co czyni nagminnie w swoich wypowiedziach. A co do lipy to padło określenie że polecam taniochę co sprowadza się do tego samego. Zastanawiam się czy Szanowny Kolega cierpi na kompleks taniego zegarka, bo poleca tylko droższe wyrażając się z wyrażną niechęcią o tych tanich. To tak jakby dla Kolegi liczyła się cena a nie sam wyrób. Dziwne założenie że tanie jest złe zwłaszcza w dzisiejszych czasach, postępu technologicznego we wszystkich dziedzinach? Należałoby się zastanowić czy to co drogie jest aby zawsze tak dobre ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja kolokwializmów używać się nie boję bo przynajmniej Wszyscy je rozumią. Przepraszam że uraziłem ''delikatnego'' kolegę, który jest tak wrażliwy na bardziej dosadne określenie. Jak już kolega jest tak ''czuły i wrażliwy'' na nasz język ojczysty to powinien przestać używać ''makaronizmów'' co czyni nagminnie w swoich wypowiedziach. A co do lipy to padło określenie że polecam taniochę co sprowadza się do tego samego. Zastanawiam się czy Szanowny Kolega cierpi na kompleks taniego zegarka, bo poleca tylko droższe wyrażając się z wyrażną niechęcią o tych tanich. To tak jakby dla Kolegi liczyła się cena a nie sam wyrób. Dziwne założenie że tanie jest złe zwłaszcza w dzisiejszych czasach, postępu technologicznego we wszystkich dziedzinach? Należałoby się zastanowić czy to co drogie jest aby zawsze tak dobre ile kosztuje?

 

Aż taki delikatny i wrażliwy to ja nie jestem, ale jak wypowiadam się na Forum, to staram się trochę lepiej dobierać słowa chyba, że mnie coś zirytuje - wtedy bywa różnie. Nigdy nie czyniłem zarzutu z tego, że polecasz tańsze zegarki. Zwróciłem tylko uwagę na Twoje stwierdzenie, być może zarzut pod naszym adresem, że ciągle rekomendujemy te same zegarki (i tu cytat) "do znudzenia i wyrzygania".

Na kompleks taniego zegarka też nie cierpię. Za ten zegarek, który mam, można by kupić dwa podstawowe Jaegery z linii Master Control i jeszcze by na jakąś Omegę starczyło. Nigdzie również nie napisałem, że tańsze czasomierze są nic nie warte. Bardzo sobie cenię zegarki Maurice Lacroix, a taki można kupić za około 1100 - 1300 zł. Tyle ode mnie. Na zakończenie chciałem powiedzieć, że nasze posty nie wnoszą niczego sensownego do dyskusji dlatego proponuję zakończyć już tę bezsensowną wymianę zdań.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za ten zegarek, który mam, można by kupić dwa podstawowe Jaegery z linii Master Control i jeszcze by na jakąś Omegę starczyło.

 

... to już ? w takim razie gratulacje ! - no i dawaj te zdjęcia Władka !

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystosowałem zarzut, że polecasz chińszczyznę. I obstaję, że polecany przez Ciebie zegarek ma chiński mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Jeżeli stara szwajcarska firma założona w 1883 roku stosuje chińskie mechanizmy jak uparcie twierdzi kolega grzesiek to chyba nieżle świadczy o ich jakości. Ciekawe tylko na jakiej podstawie opiera Kolega swoje twierdzenie? Domyślam się że Kolega jest jakimś medium albo innym jasnowidzem. Ja też jestem takim jasnowidzem bo widzę jak jest jasno. Gdyby Kolega chciał się upewnić w swoim przekonaniu to służę uprzejmie adresem internetowym firmy PIERCE: www.pierce-watches.com . Gdyby jednak po obejrzeniu tej strony ( w co nie wątpię napewno nastąpi) Kolega jednak zmienił zdanie to mam nadzieję że posiada na tyle samokrytycyzmu i cywilnej odwagi żeby przyznać się do błędu. Z góry zaznaczam że takowy wybaczam, albowiem rzeczą ludzką jest błądzić. Adres firmy polecam również pozostałym Kolegom a zwłaszcza Koledze MAVERICK-owi żeby zrobił sobie ''wycieczkę internetową '' na stronę tej taniochy, tak z nudów albo dla rozrywki. Albowiem jak mawia pewne pożekadło: wycieczki kształcą . A poza tym uwarzam że wiedzy nigdy za wiele nawet jeśli dotyczy tańszych zegarków, bo nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać. Pozdrawiam wszystkich i życzę udanej i miłej ''internetowej wycieczki''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie tą "ciekawą" wycieczkę... niestety nie urzekła mnie ta historia... Pomijam kwestię mechanizmów, ponieważ dla mnie najważniejszy jest wygląd zegarka... a firma Pierce robi je według mnie bardzo brzydkie. Ruscy biją ją na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskość mechanizmu wnioskuję po miejscu wyprowadzenia osi wskaźnika rezerwy chodu (mechanizm TY ileśtam). Historię to sonie każdy może napisać, a firma jest tak poważna, że nawet nie ma fizycznego adresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci można znaleźć sporo pięknych zegarków Pierce - np chronografów... - ale starych (lata 40, 50)... Niewykluczone że to była kiedyś świetna firma.

 

Później jakoś ciszej.... Historia napisana na stronie też jakoś się urywa.... A mechanizmy na zbliżeniach nie wyglądają zbyt ciekawie... Generalnie strona raczej zniechęca i budzi podejrzenia :roll: Być może nieuzasadnione.

 

W sieci strasznie mało (brak) informacji o dokonaniach Pierce w ostatniej 30 - latce. Może ktoś wie o co chodzi? Bo na logikę wygląda to na kolejną kiedyś świetną markę wykupioną obecnie przez.... kogoś....

 

Sławek, napisz coś więcej o tej marce - jakie to mechanizmy, może jakieś testy zegarkównowych... cokolwiek... Ciężko coś znaleźć.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Kolega Sławek mógłby ograniczyć te pseudo-inteligentne, sarkastyczne tekściki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Może Kolega LukasS ma rację? Może rzeczywiście przestanę pisać a zacznę wstawiać po kilka emotikonów tak jak to jest w wielu postach na tym forum. Tak przynajmniej będzie naprawdę inteligentnie, a nie pseudo jak do tej pory. Co do Pierce-a:istotnie ciężko coś znależc i sam z ciekawości szukam, nawet jeśli mają chińskie mechanizmy to czy od razu znaczy to że są złe? Przecierz nie wszystko co szwajcarskie jest takie dobre, czasami markowy wyrób za spore pieniądze a w porównaniu z innym znacznie tańszym wypada śmiesznie. Można oczywiście tkwić w kręgu tych samych firm, markowych, prestiżowych, uznanych, podziwianych i niestety cenowo dla większości niedostępnych. Ale świat zegarków to również a dla mniej zamożnych społeczeństw jak nasze to przede wszystkim świat zegarków tańszych i tanich. A jak już ktoś określa się jako miłośnik tych wyrobów. należy do klubu to powinien moim zdaniem traktować wszystkie jednakowo, a nie chołubić znane i pogardzać tanimi i mało znanymi, wyrażając się o nich z pogardą : taniocha, chińszczyzna. Jeszcze nie tak dawno nasi Dziadkowie też mogli powiedzieć : jakaś japońszczyzna, a przecierz dzisiaj nikt kto się tym interesuje naprawdę nawet tak nie pomyśli. Chiny to gigant o olbrzymim potencjale i niestety dla Europy o taniej sile roboczej. Jeśli wezmą się na serio za produkcję zegarków to może się okazać za kilkanaście już lat że spora część innych producentów będzie musiała zwinąć manatki. Kończę ten pseudo-inteligentny sarkazm żeby Was nie zanudzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

pewnie że tak Szwajcarzy oprócz wysokich( :!: )cen to tylko dobrą czekolade mają :!:

:twisted: :twisted: :twisted:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.