Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kaido2

Wojskowe z samolotow,pojazdow,urzadzen oraz taktyczne i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaido2
post-0-0-73422400-1331337295.jpg<

post-0-0-50922000-1331337292.jpg

post-0-0-41601700-1331337294.jpg

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut postanowilem pokazac zegar z niemieckiego me109/ju87 stuka

 

No a gdzie jest reszta, to znaczy ten me109/ju87 stuka? ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By the way

 

Proszę o wysyłanie na PW , jesli ktoś jest zainteresowany do użyczenia swoich zbiorów następną wystawę do Muzeum Techniki pod roboczym na razie tytułem " Zegary i zegarki techniczne" start czewiec 2010

Powino być doborowe towarzystwo ( rozmawiam z Omegą ale psss...)

Oczywiście jak będą szczegóły to założę nowy wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

No a gdzie jest reszta, to znaczy ten me109/ju87 stuka? ;)

 

Z tego samolotu ostal sie tylko katownik z kokpitu :)

 

Messiorem albo stukasem z ktorego pochodzi ten zegar zapewne zaopiekowali sie ludzie gdzie rozbil/zostal zestrzelony ten samolot.Zegar pochodzi z okolic Krakowa.Czesto ludzie wykorzystywali czesci z rozbitych samolotow i pojazdow do budowy komorek oraz innych pomieszczen gospodarczych,lub blachy szly na polki ,przedzialy,regaly.Ludzie brali wszystko co mozna bylo gdzies wykorzystac, bo w czasie wojny bylo ciezko nietylko z materialem(wiadomo wszystko szlo na uzbrojenie).Kiedys widzialem takie foto gdzie ktos zbudowal sobie z blach pojazdu taka komorke, wiec prawdopodne jest, ze samolot posluzyl do podobnego celu :).

 

Tak na marginesie to piszac wczesniejsze zdanie przypomina mi sie piwnica znajomego gdzie jako mocowanie dzwi posluzyl czesciowo przerobiony mauser 98k z dorobionymi zawiasami i przybity do futryny :)

 

Na fotce z ksiazki knirima w pierwszym poscie jest wnetrze wczesnej bf-ki 109-ki(rok 36-8) z wyjetym do przodu pulpitem we wczesnej wersji.Widac tam tez ten zegar(pierwszy od lewej).Sam pulpit sie zmienial wraz z wersjami me i stukasow ktorych bylo mniej jak bf-ow i zrezygnowano z niego w 43/44 roku ze wzgledu na kiepskie osiagi w porownaniu do innych maszyn.Nowsze wersje tych mysliwcow mialy juz BoUK1-BoUK3.Oprocz wyzej wymienianych maszyn ,tego borduhra mozna bylo spotkac w transportowym ju52(gdzies mi wcielo fote),me 108Tajfun i pierwszej wersji me110.Pozniejsze modele mysliwcow od FW190 po me262 mialy montowane BoUK1-BoUK3 w zaleznosci do jakich zadan sluzyl mysliwiec.

 

Jezeli chodzi o wystawe to moge udostepnic zegar,nie widze problemu.Mam nadzieje ze zdaze do tego czasu uzupelnic braki kosmetyczne(sekundnik,wskazniki /uchwyty do regulacji czasu lotu na pierscieniu).Jak uda mi sie zdobyc tarcze do tego drugiego pojazdowego junghansa na werku j30 w innym wykonaniu to tez nie ma problemu,ale o tym psssss na PW.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
post-0-0-32264500-1331808310.jpg Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestaw. Dorzuć może jeszcze zdjęcia mechanizmów i jakiś krótki opis (typu gdzie mogły być zamontowane, jak zdobyte itp.)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elgin, Jaeger MK4 i Waltham to standardowe zegary lotnicze sił powietrznych Wielkiej Brytanii z okresu II WŚ. Montowane były w wielu typach samolotów bojowych. Doprowadziłem je do stanu sprawności (a raczej uczynił to zaprzyjaźniony mistrz sztuki zegarmistrzowskiej)jakimś tam kosztem i cierpliwością w poszukiwaniu części. Prawie wszystkie, w chwili zakupu, nie działały. Zegar Kienzle jest dla mnie zagadką. Nie wiem czy i z jakiego rodzaju sprzętu bojowego pochodzi. Może pomożecie w jej rozwiązaniu. Gdy znajdę chwilę czasu spróbuję pokazać mechanizm Jaegera - jest tego wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ten 8-mio dniowy Fl.23886-1 Bo-UK2 od Kienzle, montowany byl zamiennie z chrono Junghansa(chyba nawet pisalem o tym wyzej) w niemieckich FW190 czy Me109 od 1942 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zenith type 20 :) ....z 1939 roku....ale widze ze ten dział trochę podupadł...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fotki? Bez tego to wcale nie pomożesz :D


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie zegar ,ale wskazówkę ma :D

Wysokościomierz z Ju 87 i Me 108 ktoś przerobił go na barometr i przykleił papierową tarczę na oryginalną ,dlatego taka zniszczona ;) a pilnikiem zatarł cały tył .Ale i tak ciekawostkahoh%20prz%C3%B3d.JPGty%C5%82.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znalezione to jest to stary tachograf, obudowa otwierana/zamykana na klucz.

Mechanizm na licencji firmy Zenith.


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie wygląda jak stary tachograf., z wojskiem nie ma nic wspólnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś tam odkupiłem od starego stażem zegarmistrza (jego ojciec też był zegarmistrzem) ze 4 kartony po bananach różnych szpargałów zegarkowych czego tam nie było to trudno wymieniać, kolekcja powiększyła mi się o ok 10 budzików przedwojennych, żona stwierdziła że chyba zwariowałem że przytargałem tyle gratów, po kilku latach zegarmistrz przenosił się w inne lokum i wyniósł na złom wysoki karton gratów po budzikach z PRL-u ale nie tylko, na szybko złożyłem sobie budzik z Bolkiem i Lolkiem,  ale w śród tych szpargałów znalazłem taki oto zegarek z jakiegoś pojazdu może koledzy rozpoznają co to za cudo, szukałem na necie tej firmy ale nic nie znalazłem, trochę gratów wyrwałem po innym zegarmistrzu któremu się zmarło ale już się spóźniłem bo spadkobiercy zdążyli co nieco drobnicy wyrzucić po tym zegarmistrzu wyrwałem sporo literatury zegarmistrzowskiej, pozdrawiam Hieronim.


części po poltikach


Bolek i Lolek


Zegarek co nic o nim nie wiem

post-36884-0-44479100-1503330578_thumb.jpg

post-36884-0-50636600-1503330701_thumb.jpg

post-36884-0-41163000-1503330777_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Eliana Krawczyk na pokładzie argentyńskiego OP. W tle klasyka.

post-93944-0-39134300-1511177361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny..co w środku ?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.