Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Cyma vs. Doxa - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Doxa. Flieger, graphic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Któż nie zna DOXY? Chyba wszyscy albo prawie wszyscy. Zaryzykował bym nawet twierdzenie że legenda tej firmy wyprzedza ją samą i nie jest to bezpodstawne. O DOXIE usłyszałem od Swojej Babci na długo przedtem zanim zobaczyłem jakikolwiek zegarek tej firmy. Już sama nazwa brzmi dla mnie zachęcająco i kojarzy się jednoznacznie z czymś co cyka. To pewnie przez to X w nazwie. Pomijając sentyment a skupiając się na stylistyce też to samo czyli DOXA. Stylistyka CYMY jest dla mnie trochę pusta od taka zwyczajna. DOXY chociaż nie są jakoś szczególnie wyrafinowane pod względem stylistycznym to jednak mają więcej charakteru, a zwłaszcza modele dla nurków. Punkt dla DOXY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr0506

cyma to prawie longines :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

doxa ale minimalną przewagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr0506
Doxa, za nowoczesne i piękne nawiązanie do tradycji. Głównie za Deco, ale także za Fliegera, nurki. Za to, że w szalonym świecie super hiper zegarków ciągle można kupić, za mniej niż tysiąc złotych, zegarek bryzgoszczelny, z hesalitowym szkłem i ręcznym naciągiem.
może szafirowym :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety (dla mnie stety) Doxa Mechanical ma szkło hesalitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyma:

za model Charisma... 8)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa!

 

Podziwiam markę za dawne zegarki, w których chodził mój pradziadek, dziadek(te dwa niestety nie są w mojej kolekcji) i ojciec (ukradli mu na Batorym). Nie potrafię przejść obojętnie obok żadnej starej Doxy. Może dlatego ostatnio kupiłem już trzecią, chociaż dla laika jast ona identyczna jak dwie poprzednie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
post-0-0-03325800-1330497783.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.