Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Cyma vs. Doxa - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Doxa, za nowoczesne i piękne nawiązanie do tradycji. Głównie za Deco, ale także za Fliegera, nurki. Za to, że w szalonym świecie super hiper zegarków ciągle można kupić, za mniej niż tysiąc złotych, zegarek bryzgoszczelny, z hesalitowym szkłem i ręcznym naciągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Kolekcja Cymy ani trochę mnie nie przekonuje.

Doxa!Za wspomnianego Fliegera i klasykę w postaci SUB-ów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa bez zastanowienia. W nowej kolekcji podoba mi się właściwie wszystko - wspaniałe nurasy (Sub) , Flieger, kolekcja Deco. No i chyba nie widziałem starej klasycznej Doxy, która by mi się nie podobała. Wśród moich "emerytów" to właśnie Doxa Antimagnetique jest zdecydowanie najpiękniejsza - kwintesencja zegarkowej elegancji lat `50 (co z tego że spieszy ze 2 min. na dobę ;) )

 

W ofercie Cymy nie znalazłem nic co by mnie ruszało - poza niektórymi modelami kolekcji Imperium


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za współczesne - Doxa.

Przez sentyment do dawnych modeli (jeden mam): jednak Cyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mój typ to Doxa. W kolekcji firmy Cyma nie znalazłem nic co szczególnie by mi się podobało poza niektórymi czasomierzami z linii Imperium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa!! Przez sentyment a! Nowe Doxy śliczne o cymie niemoge tego powiedzieć!


Zdrówka!

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

jasne że Doxa

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za współczesne - Doxa.

Przez sentyment do dawnych modeli (jeden mam): jednak Cyma.

Tak jak mój imiennik - typuję Cymę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa, szczególnie za lotniki i nurki!

Oferta Cymy wydaje się być uboższą. Stąd mój typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa, za Sub-a, klasyzne zegarki, które ciągle są w obiegu i ostatnio za fajne odradzanie się charakteru marki.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

Doxa, za nurasy, lotniki i przepiękną historię:

 

4414290543e3f.jpg

 

Czyż można jej się oprzeć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa

- za kultowego Sub'a

- wogóle design jej zegarków bardziej mi odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pomysłodawca pojedynku doxa v cyma chciałbym najpierw podziekować Maverick za zorganizowanie tego pojedynku.

Sam nosze Doxe i jestem wielkim zwolennikiem tej firmy.Dla mnie jest kultowa i na nią oddaję głos.

Zrobie tutaj małą aluzję do samochodów.Są takie firmy jak VW czy Ford które może nie są tak renomowane jak Roys Royce ale wypuściły w swojej historii VW garbus, Ford Capri samochody które przeszły jako legendy motoryzacji.Myślę ze Doxa jest właśnie taką firmą. Ma wspaniałą historie teraz może na trochę gorsze czasy niż dawniej ale wypuściła w swojej historii DOXA SUB 600 który to model stał się kultowym zegarkiem.

Kocham firmę Doxa a jej wyroby są piękne.Głosuję DOXA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

HISTORIA FIRMY DOXA:Fabryka zegarków DOXA powstała w 1889 roku w sercu jednego z najważniejszych regionów słynących z produkcji zegarków w Neuchatel w górach Jura. Założycielem firmy był George Ducommun (1868 - 1936). Pochodził z biednej i wielodzietnej rodziny, był jednym z trzynaściorga dzieci. Już w wieku 12 lat rozpoczął pracę zawodową. Pracował przy produkcji zegarków. W wieku 20 lat założył mały zakład zegarmistrzowski. Dzięki swojej ciężkiej pracy i solidności wyrobił marce DOXA opinię doskonałego producenta niezawodnych zegarków. W domu w którym mieszkał George Ducommun " Chateau des Monts" znajduje się obecnie światowej sławy muzeum zegarków. Liczne nagrody i wyróżnienia za nowatorskie rozwiązania zegarmistrzowskie są niezaprzeczalnym świadectwem dorobku firmy i przyczyniły się do tego, iż marka DOXA znana jest na całym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa, bo porównanie współczesnej kolekcji wypada na jej korzyść, a historia obu marek daje im podobne powody do chwały. Poza tym mam dwie Doxy i jestem mniej obiektywny ;)

 

Mam jednak wrażenie, że Cyma jest bardziej prestiżowa.

 

A na osłodę Cymie zamieszczam link do znakomitych zdjęć Steve'a G. (część z Was na pewno zna te zdjęcia).

 

http://ninanet.net/watches/others11/Mediums/mcymawww.html

http://ninanet.net/watches/others08/Mediums/mcyma.html

 

Polecam!!!

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Doxa.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divery DOXY mają mało konkurentów jesli chodzi o klasyczny, ale "mocny" i wyrazisty design... rewelacja.


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyma- mam do niej sentyment, ale pod względem wykonania i jakości, też wskazałbym raczej na tę markę :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doxa

Historycznych modeli, przyznam nie znam dobrze, ale obecnie doxa ma fajniejsze zegarki (no i sub), a w ofercie Cymy jednak za duzo jest kwarców i zegarków biżuteryjnych.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doxa

-za historyczne modele (tutaj cyma może śmiało konkurować)

-za obecne, dostępne dla każdego śmiertelnika, a przy tym naprawdę różnorodne (jakoś kolekcje cymy z czasów nam współczesnych kompletnie do mnie nie przemawiają)

-za fakt, że właśnie dzięki doxie trafiłem na to jakże interesujące forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.