Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

ile lat mają Wasze najstarsze nadal sprawne i używane modele CASIO ??

Rekomendowane odpowiedzi

1984r DW-2000 z paskiem od dw-1000. Oryginalnie był z bransoletą, którą mam w zestawie. Pierwsze solary casio z lat 80tych jak w-16, w-600, w-850, tw-7100

Witam. Gratuluję - piękny i wiekowy piasek.

Jakiej firmy akumulatorek w nim masz? Czy można odłączyć ten solar żeby chodził na normalnej bateryjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akumulatorkiem jest problem. Fabrycznie była tam japońska yuasa 920R 9.5x2.1mm akumulatorek nie do kupienia w dzisiejszych czasach.

Robiłem próbę na akumulatorku Panasonica mt920 1.5V 5.5mAh. Akumulatorek daje radę ale jest jeden problem przygasają cyfry w trakcie włączenia lampki. Wina leży pewnie w jego małej pojemności (tylko 5.5mAh). Zastosowałem zwykła baterię o pojemności 45mAh i jest zdecydowanie lepiej. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na panel.

 

Panel można odłączyć sam moduł ma sprężynki które stykają się ze stykami panela wystarczy te sprężynki zdemontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akumulatorkiem jest problem. Fabrycznie była tam japońska yuasa 920R 9.5x2.1mm akumulatorek nie do kupienia w dzisiejszych czasach.

 

 

Nie dam sobie ręki uciąć, ale bezpośrednim zamiennikiem akumulatorka/kondensatora Yuasa 920R powinien być chyba Panasonic CTL920F. Ma nieco wyższe napięcie działania niż MT920, bo 2,3V (zdaje się, że Yuasa też ma max. napięcie ok. 2V) i pojemność 7,7 mAh. Akumulatorek, który zastosowałeś ma napięcie max. 1,5V, a znamionowe pewnie ok. 1,2 V, więc nic dziwnego, że podświetlenie przygasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dzięki za info. Z pewnością przetestuje powyższy akumulatorek. Robiłem na tym zegarku testy i generalnie zapodawałem na styki baterii napięcie od 1.2 - 3V

Zegarek dobrze znosił napięcie do 2.5V wszystko powyżej powodowało zbyt mocne wyświetlanie cyfr na lcd. Samo ładowanie panela solarnego mam sprawne gdy świeciłem światłem w panel solarny wówczas panel generował napięcie 1.4 - 1.6V. 

Problem w tym wszystkim jest taki, że nie znam żadnych wartości akumulatorka yuasa 920R, Casio rozkłada ręce na moje zapytania o źródło zasilania dla casio dw-2000.

 

Edit:

zajrzałem do "dotatasheet" tego akumulatorka ctl920f o ile napięcie podejdzie to znowu ma dość wysokie napięcie ładowania: 2.5V to 2.7V nigdy takiego napięcia nie uzyskam z tego panela solarrnego mi max pomiar wychodził 1.6V

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest znamionowe napięcie ładowania, ale będzie się ładował nawet przy napięciu w okolicach nieco powyżej 2,0V. Nie wiem jakie światło wykorzystałeś do pomiarów, ale bezpośrednie światło słoneczne potrafi podnieść napięcie produkowane przez panel o 1V, względem światła sztucznego. Sprawdź jakie napięcie będzie podawał panel przy bezpośrednim oświetleniu światłem słonecznym (nie przez szybę).

Edytowane przez Pawel.G7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test robiłem na szybko kiedy miałem go całego zdemontowanego. Świeciłem diodą LED ze smartphona :) prosto na panel dało mi wynik 1.4 -1.6V.

Akumulatorek zamówiłem zrobię testy i zobaczymy. W osobnym wątku pisałem też o zmianie podświetlenia w tym zegarku. Teraz stosując napięcie powyżej 2V da szansę wsadzić diodę by równomiernie podświetlała cały LCD bo ta oryginalna żaróweczka to jakaś pomyłka w nocy ciężko odczytać godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda LED z telefonu ma się nijak, to słońca, na słońcu pewnie będzie powyżej 2V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test robiłem na szybko kiedy miałem go całego zdemontowanego. Świeciłem diodą LED ze smartphona :) prosto na panel dało mi wynik 1.4 -1.6V.

Akumulatorek zamówiłem zrobię testy i zobaczymy. W osobnym wątku pisałem też o zmianie podświetlenia w tym zegarku. Teraz stosując napięcie powyżej 2V da szansę wsadzić diodę by równomiernie podświetlała cały LCD bo ta oryginalna żaróweczka to jakaś pomyłka w nocy ciężko odczytać godzinę.

Trzymam kciuki i życzę sukcesów, ja swoją niebieską wersję na razie w karton bez zasilania -  czekam na wyniki  B)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszony niedzielnie. Lata 80-te początek zapewne. Rybaczek z japońskiego anime z tamtych lat. 

 

post-98917-0-95388500-1557678435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszony niedzielnie. Lata 80-te początek zapewne. Rybaczek z japońskiego anime z tamtych lat.

 

attachicon.giffisherboy.jpg

Piękny model. Perełka poprostu!

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Lata 80-te, ukłon w stronę japońskiego anime z tamtych lat.

attachicon.gifcasio anime.jpg

No poprostu, Bomba! Szkoda ale i dobrze że takich nie robią inaczej nie było by smaczku :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casiotron 29CS-49 być może 1976 rok, prosty staruszek, jedna strona instrukcji, ale ustawić go bez niej graniczyłoby z cudem  :wacko:  :D .

post-98917-0-08985100-1558172934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casiotron 29CS-49 być może 1976 rok, prosty staruszek, jedna strona instrukcji, ale ustawić go bez niej graniczyłoby z cudem :wacko::D .

 

02.jpg

Mam staruszka który kilka lat spędził w pudełku,bo byłem pewien,że jest zepsuty - aż w końcu coś mnie tknęło żeby poszukać instrukcję w necie... Tak jak piszesz : nie do ustawienia bez instrukcji


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajny klasyk.

Ten dw-260 był równorzędnie produkowany też w Korei co było można poznać na 1szy rzut oka po szkiełku brak napisu "Japan" i na deklu "made in Korea"

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny klasyk.

Ten dw-260 był równorzędnie produkowany też w Korei co było można poznać na 1szy rzut oka po szkiełku brak napisu "Japan" i na deklu "made in Korea"

A to nie wiedziałem, że w Korei też :) jak cos to szukam nowej koperty do niego, trzeba odpicowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DEP-500

Lata '90, za 10 lat kończy mu się kalendarz

gallery_100403_3701_128089.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

... szukam nowej koperty do niego, trzeba odpicowac :D

możesz zawęzić szukanie o model dw-210, dw-270 koperty są identyczne kolorystyką na szkiełku tylko się różni a w dw-270 zastosowano pozłacane przyciski 

 

e5f381142eea583c.jpg

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zawęzić szukanie o model dw-210, dw-270 koperty są identyczne kolorystyka na szkiełku tylko się różni

No właśnie szukam konkretnie od 260,musi być jak w fabryce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

DEP-500

Lata '90, za 10 lat kończy mu się kalendarz

napisz coś więcej o nim

On na swoim pokładzie ma 4szt baterii każda zasila co innego? czy na 3 bateriach też działa jak to w nim wygląda. 

 

Przemekw jak mój moduł dasz radę mi go jutro odesłać?

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazio,od niego się zaczęła zabawa z zegarkami :)

post-74783-0-07935600-1558860229_thumb.jpg


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz coś więcej o nim

On na swoim pokładzie ma 4szt baterii każda zasila co innego? czy na 3 bateriach też działa jak to w nim wygląda.

 

Przemekw jak mój moduł dasz radę mi go jutro odesłać?

Pomijając fakt, że zegarek trudny do zdobycia i drogi, to w zasadzie "nic nie ma" ;-) Model dostępny był na pasku i bransolecie. Ja polowałem na tego, bo wg mnie lepiej wygląda i bardziej mi się podoba. Jest też przez to cięższy. Jak pisałem - kalendarz jest do 2029. Naciśnięcie MODE nie powoduje przejścia do żadnej funkcji. MODE trzeba przytrzymać i wtedy zegarek wchodzi w tryb głębokościomierza. Nie nurkowalem w nim wiec nie jest to sprawdzone. Jest 5 pamięci takich logów nurkowania. W trybie głębokościomierza podswietlenie świeci przez 3s po zwolnieniu przycisku, normalnie gaśnie od razu. Baterie są 4, ale raczej wszystkie trzeba włożyć, aby działał. Nie pamiętam już dokładnie. Wydaje mi się, że na trzech jeszcze sie nie uruchomił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pada...  B)  DW-1000 - jako ciekawostka na baterii 2020 - praktycznie firmowe nie istnieją. Za trzy lata czterdziestka mu stuknie?

post-98917-0-64947800-1560699304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-1000, DW-1500 polowałem ostatnio na jeden z tych modeli ale szukałem ideał lub nówkę sztukę jest kilka nowych NOS dw-1500 na ebayu ale cena zaporowa $ 700. Narazie nie w moim zasięgu za taką cenę :D

Tak twój dw-1000 jest z 1982r dokładnie to model DW-1000-1 (bo jest na bransolecie B-319L, DW-1000C był na czarnym gumowym pasku)

 

P.S wyprostuj sobie moduł w środku bo lekko przekrzywiony a jak sam się przekrzywia to w tych zegarkach vintage między modułem a kopertą na rancie fabrycznie powinna być taśma piankowa o wymiarach może (2mm x 2mm) to ona trzyma moduł w środku by się nie przekręcał

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.