Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pary RayBan-ów które mają już kilka ładnych lat, wszystkie wyglądają właściwe jak nowe ale zawsze transportowane są w etui. Podczas czyszczenia szkła nie matowieją co zdarza się plastikowym po pewnym okresie użytkowania. Jeśli bedziesz się z nimi obchodził ostrożnie to posłużą długie lata, w razie jakiś problemów mechanicznych serwis naprawia je często za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pary RayBan-ów które mają już kilka ładnych lat, wszystkie wyglądają właściwe jak nowe ale zawsze transportowane są w etui. Podczas czyszczenia szkła nie matowieją co zdarza się plastikowym po pewnym okresie użytkowania. Jeśli bedziesz się z nimi obchodził ostrożnie to posłużą długie lata, w razie jakiś problemów mechanicznych serwis naprawia je często za darmo.

 

 

Ray Ban, Są to na pewno solidne okulary. Przy wyborze trzeba jedynie zwrócić uwagę aby po zamknięciu, "zauszniki" były tak ukształtowane aby ich końcówki nie dotykały wewnętrznej części szkła.

W jednych z moich Ray Banów mam wytarte szkła na środku w dolnej części, właśnie od końcówek "zauszników"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray Ban, Są to na pewno solidne okulary. Przy wyborze trzeba jedynie zwrócić uwagę aby po zamknięciu, "zauszniki" były tak ukształtowane aby ich końcówki nie dotykały wewnętrznej części szkła.

W jednych z moich Ray Banów mam wytarte szkła na środku w dolnej części, właśnie od końcówek "zauszników"

 

Właśnie z tego powodu szkła powinny być szklane (sorry za "szklane szkła"), a nie plastikowe. W plastikach takie porysowanie jest własciwie nieuniknione, jesli normalnie się okulary używa


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W jednych z moich Ray Banów mam wytarte szkła na środku w dolnej części, właśnie od końcówek "zauszników"

 

To akurat częste przy luźnych zausznikach w wielu firmach- trzeba podejść do Optyka zawczasu...... i za free dokręcić :D

Pozdr

GrzecH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat częste przy luźnych zausznikach w wielu firmach- trzeba podejść do Optyka zawczasu...... i za free dokręcić :)

Pozdr

GrzecH

 

Zauszniki są źle zaprojektowane i ich końcówka przypada na środek dolnej części szkła. Ściera on kolor przyciemnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Polaroida z polaryzacją. Kupiłem 2 sezony temu za jakieś 350 zł. Spisują się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu są ceny Ray Banów na allegro:

Ray Ban

 

Z tego co widziałem to podróbki są usuwane z aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, też zaczynam myśleć o okularach - te oferty z allegro wydają się bardzo atrakcyjne, ale przed jaraniem się nimi chroni mnie świadomość, co się dzieje w temacie zegarków i (głównie) kosmetyków. Ktoś może potwierdzić, że nie będzie z tym wtopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt CI nie potwierdzi, podróby Ray banów wykonane są identycznie co oryginał, każdy szczegół się zgadza poza jednym - giętkość metalu w oryginałach jest nie do podrobienia.(mam na myśli druciane oprawki aviatorów)

Edytowane przez zer0

just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt CI nie potwierdzi

Dlaczego? Zapytać nie wadzi, a nuż ktoś wie. Przecież nie wymagam, żeby to stwierdzić po obejrzeniu zdjęć na aukcjach. Pytam o wiarygodność sprzedawców, o czym można wiedzieć skądinąd - w ostateczności mając do czynienia ze sprzedawanymi przez nich okularami i dokonując organoleptycznego testu legendarnej giętkości materiału.

 

A pytam, bo nie mam parcia na RayBany, tylko chcę kupić fajne okulary za 2-3 stówki. Jeśli nie będę miał pewności, to te z Allegro sobie odpuszczę.

Edytowane przez bEEf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy do czego poszukujesz okularow. Mam 2 pary RB, typowo casual, obydwie bez polaryzacji, poniewaz nie przydaje sie w takim zastosowaniu (wybierz sie obejrzec jakis budynek - zobaczysz efekty na szkle). Sprobuj prowadzic samochod z okularami polaryzaycjnymi i zobaczysz o ile zmniejszaja widocznosc przez szyby boczne i tylna w samochodzie (hartowane szyby wywoluja dystorsje w okularach polaryzacyjnaych)

Mam od chyba 5 lat Polaroidy z polaryzacja - sportowy model ktory pasuje na zagle i narty. Kupilem za przystepne pieniadze bo musisz sie liczyc z jakims prawdopodobienstwem utraty lub zniszczenia.

 

Do garnituru uzywam Gucci lub Bossa, zalezy od reszty stroju ale tez bez polaryzacji.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodam ze kupuj tylko w salonie - nigdy na aukcjach. Okulary sa bardziej podrabiane niz zegarki ;)

A wydatek 100 - 150 EUR na oryginaly amortyzuje sie potem przez 5-6 lat.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj prowadzic samochod z okularami polaryzaycjnymi i zobaczysz o ile zmniejszaja widocznosc przez szyby boczne i tylna w samochodzie (hartowane szyby wywoluja dystorsje w okularach polaryzacyjnaych)

 

"Kratkę" na szybach widać - to fakt. Ale jakoś nie zauważyłem zmniejszenia widoczności w polarach przy jeździe samochodem. Co więcej - polary to błogosławieństwo przy prowadzeniu auta w słoneczny dzień. Może Ty masz ine odczucia, ale ja nie załozę okularów bez polaryzacji do samochodu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..., ale ja nie załozę okularów bez polaryzacji do samochodu

Przednia szyba jest nie hartowana i nie ma tego efektu - dotyczy to szyb bocznych i tylnej. W ruchu miejskim nie widzisz czerwonego swiatla samochodu hamujacego dwa samochody przed Toba. Efekt polaryzacji na samochodzie przed Toba "zaglusza" czerwone swiatlo.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Zapytać nie wadzi, a nuż ktoś wie. Przecież nie wymagam, żeby to stwierdzić po obejrzeniu zdjęć na aukcjach. Pytam o wiarygodność sprzedawców, o czym można wiedzieć skądinąd - w ostateczności mając do czynienia ze sprzedawanymi przez nich okularami i dokonując organoleptycznego testu legendarnej giętkości materiału.

 

A pytam, bo nie mam parcia na RayBany, tylko chcę kupić fajne okulary za 2-3 stówki. Jeśli nie będę miał pewności, to te z Allegro sobie odpuszczę.

 

Chodzi mi o co innego - oczywiście każdy sprzedawca może napisać, że produkt jest oryginalny i niestety nie potwierdzisz tego na podstawie zdjęć, będziesz musiał bazować na jego opinii i ewentualnie ogólnej opinii o sprzedawcy. Chciałem tylko zaznaczyć, że nawet zdjęcia produktu nie są wystarczające, trzeba mieć te okulary w ręku, żeby być na 100% pewnym


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba jest nie hartowana i nie ma tego efektu - dotyczy to szyb bocznych i tylnej. W ruchu miejskim nie widzisz czerwonego swiatla samochodu hamujacego dwa samochody przed Toba. Efekt polaryzacji na samochodzie przed Toba "zaglusza" czerwone swiatlo.

 

Co Ty opowiadasz? Polaryzacja powoduje niwelowanie światła odbitego, a nie świecących np. wprost w Twoje oczy żarówek stopu.

 

  • okulary polaryzacyjne ? okulary z filtrem polaryzacyjnym, przez który przedostaje się jedynie światło o polaryzacji zgodnej z kierunkiem polaryzacji filtru, dzięki czemu m.in. nie są widoczne niepotrzebne odbicia od powierzchni niemetalicznych.

 

Ja do jazdy samochodem używam szczególnie okularów polaryzacyjnych. Najbardziej denerwuje mnie odbicie deski rozdzielczej w przedniej szybie. I nigdy nie zauważyłem, zeby w jakikolwiek sposób ograniczały moją widoczność na boki czy do tyłu.


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba jest nie hartowana i nie ma tego efektu - dotyczy to szyb bocznych i tylnej. W ruchu miejskim nie widzisz czerwonego swiatla samochodu hamujacego dwa samochody przed Toba. Efekt polaryzacji na samochodzie przed Toba "zaglusza" czerwone swiatlo.

 

Zawsze gdy jadę autem to mam okulary z polaryzacją, nie przypominam sobie by mi zagłuszało czerwone światło ?

 

Nie zaobserwowałem także tych utrudnień przy patrzeniu przez boczne szyby!

 

Jedynym minusem to jest fakt że ograniczają widoczność na wyświetlacze LCD ( ale to w momencie jak przekrzywię głowę na "bok" mam taki problem .. )

 

Ale za to wiem jak bardzo pomaga gdy jadę pod światło gdy zatrzymuje odbicia błyszczącego asfaltu ..

Edytowane przez KURNAJANEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba jest nie hartowana i nie ma tego efektu - dotyczy to szyb bocznych i tylnej. W ruchu miejskim nie widzisz czerwonego swiatla samochodu hamujacego dwa samochody przed Toba. Efekt polaryzacji na samochodzie przed Toba "zaglusza" czerwone swiatlo.

Pierwsze słysze o takim "zagłuszaniu" jezdze w polarach ponad 15 lat w szarych Ray Banach lub pomarańczowych Solano w starszych samochodach widać

na szybie "kratke" nawet przedniej ale nowe samochody juz praktycznie nie maja szyb hartowanych i ten efekt juz nie wystepuje

a czerwone swiatła zawsze widac doskomnale- polary wrecz sa polecane do jazdy samochodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochody (powiedzmy wyprodukowane po 1980 roku) maja boczne i tylne szyby hartowane.

Efekt naprezen w szkle hartowanym (szklo hartowane powstaje przez wprowadzenie odpowiedniego poziomu naprezen podczas chlodzenia) powoduje zalamanie swiatla ktore mozna zaobserowac w okularach polaryzacyjnych jako ciemne (czarne) plamy. Generalnie nic przez nie widac poniewaz cale swiatlo ktore powinno przeniknac przez szybe zostaje rozproszone wentatrz szkla.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochody (powiedzmy wyprodukowane po 1980 roku) maja boczne i tylne szyby hartowane.

Efekt naprezen w szkle hartowanym (szklo hartowane powstaje przez wprowadzenie odpowiedniego poziomu naprezen podczas chlodzenia) powoduje zalamanie swiatla ktore mozna zaobserowac w okularach polaryzacyjnych jako ciemne (czarne) plamy. Generalnie nic przez nie widac poniewaz cale swiatlo ktore powinno przeniknac przez szybe zostaje rozproszone wentatrz szkla.

 

Jeżdżę w polarach od bardzo dawna. Żadnych ujemnych efektów nie zauważyłem. Widocznosć przez wszystkie szyby bez zastrzeżeń. Widocznosć stopów jadacych przede mną również. Za to odbicia od deski i asfaltu pieknie wytłumione. Jedyny problem to wyswietlacze LCD, ale to raczej nie dotyczy warunków na drodze


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam powyższe, bez sensu ta teoria z ograniczoną widocznością w polarach, bo nie ma przełożenia na praktykę


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę tylko w polaryzacyjnych, dlatego że są do tego najlepsze. Każdy kto prowadził auto w polarach wie, że w żadnych innych tyle i tak dokładnie nie zobaczy. Teoretycy oczywiście mają inne zdanie... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Goggle z polaryzacją i znakomicie się w nich prowadzi.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja ze swojej strony polecę markę Solano. Mam już drugie okulary tej marki - pierwsze mi ukradli... :/

Wcześniej miałem innej marki, nie pamiętam niestety jaka to była ale były dużo gorsze.

 

Twoja sprawa co kupisz ja na pewno bym się nie pakował w Ray Bana. Okulary tej marki pewnie są lepsze choć też nie o tyle na ile wskazywałaby różnica w cenie ale... za jedną parę okularów RB masz kilka par okularów Solano, które są wystarczająco dobrej jakości.

To jest zdecydowanie lepsza opcja wg mnie zwłaszcza po doświadczeniu o którym wspomniałem wyżej - zdecydowanie mniej stracisz na okularach Solano jeżeli Ci je ukradną bądź je zgubisz niż przy RayBanach. Inna sprawa, że osobiście bardziej się przejąłem nie tyle wartością okularów, które mi ukradli a tym, że się do nich przywiązałem a model, które miałem już w tym czasie nie był produkowany i niestety nie mogłem sobie kupić takich samych...

 

PS Co do tej dyskusji wyżej - to są bzdury, mam polaryzację w okularach i bardzo dobrze się jeździ w nich samochodem. Jedynie z wyświetlaczami LCD jest problem, np. po spojrzeniu na radio w okularach efekt jest niezbyt ciekawy ale przez samochodowe szyby wszystko pięknie widać.

Edytowane przez _Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup już wprawdzie dokonany,ale również polecam okulary SOLANO-mają filtry,polaryzację i do tego przystępną cenę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.