Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Rolek w Warszawie :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaczor76

kaczor76
  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 18:48

Na pl. Trzech Krzyży otwarto autoryzowany salon marki Rolex link

Swoje sklepy mają tu już marki takie, jak Burberry, Hugo Boss czy Armani. Do warszawskiego zagłębia luksusowych butików dołączyła w środę szwajcarska marka Rolex, która ulokowała się tuż obok banku ING. Teraz warszawiacy nie będą mieć problemu, żeby kupić jeden z najsłynniejszych zegarków na świecie.

Można go określać mianem zwykłego czasomierza, ale to wyznacznik stylu i statusu społecznego. Na rolexa stać jedynie najbogatszych. Dlatego na otwarcie ściągały tłumy gwiazd i celebrytów. Aktorka Olga Borys razem z mężem Wojciechem Majrzakiem podziwiali i przymierzali luksusowe zegarki. Na otwarciu nie zabrakło też Tomasza Kammela, Grażyny Wolszczak, Dawida Wolińskiego czy Ilony Łepkowskiej, którzy skrupulatnie obejrzeli każdy model zegarka dostępny w salonie.

Otwarcie ściągnęło też uwagę przechodniów, którzy próbowali zajrzeć do środka. Mogli podziwiać jedynie witrynę sklepu, na której zaprezentowano różne modele zegarków. - Chciałabym taki mieć, ale musiałabym chyba sprzedać mieszkanie - mówiła pani Marta Gruszyńska, oglądając przez szybę jeden z zegarków za ponad 30 tys. zł.

Tymczasem w salonie celebryci oglądali zegarek z białego złota zdobiony platyną. Jego cena to 116 tys. zł. To najdroższy model Rolexa dostępny w salonie. Najtańszym modelem Rolexa i najbardziej rozpoznawalnym jest Oyster Perpetual. Cena modelu damskiego to prawie 20 tys., a męskiego 25 tys. zł.

Prócz zegarków w salonie znajdziemy także biżuterię W.Kruk, który jest partnerem Rolexa na polskim rynku. Słynne zegarki w swoich sklepach sprzedaje już ponad trzy lata. Do tej pory można je było kupić na placu Konstytucji 6 oraz w Alejach Jerozolimskich 11/19. W zeszłym roku W.Kruk sprzedał około 100 rolexów. Przedstawiciele firmy jubilerskiej szacują, że w ciągu trzech lat ta liczba będzie rosła w tempie nawet 40-procentowym.
Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Użytkownik kaczor76 edytował ten post 05 marzec 2010 - 19:09

• 0

#2 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6068 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 20:13

Na rolexa stać jedynie najbogatszych.

Kto to chciał kupić rolka dopiero co zainteresowany bedzie wiedzial ze o Niego chodzi? To teraz niech przeczyta powyższe zdanie i da sobie spokój :D .
Nie rozumiem - ludzie sa w stanie wziać kredyt na mieszkanie za 500 tys. i jeżdzić samochodem za 40 tys. i twierdzą ze na zegarek za 20tys. stać tylko najbogatszych - nonsens..., tym bardziej ze mozna go mieć za duzo mniejszą kwotę .

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 05 marzec 2010 - 20:14

• 0

#3 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 21:37

Nawet impreza inauguracyjna była...niestety tylko dla wybranych.
  • 0

#4 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6068 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 22:17

No trudno żeby była dla mnie czy dla Ciebie !!! Masz pieniędze - ni masz :D , ja też nie , jakby wszystkich zainteresowanych zaprosili w dodatku bez pieniędzy to jeszcze by coś zginęło - znaczy ukradli by myśmy :D .
Trzeba się przyzwyczaić do bycia dziadem - ja juz sie przyzwyczaiłem - dziwię się tylko ze czasem ktoś kto nie jest wybrany ma jakies złudzenia :lol:
  • 0

#5 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 05 marzec 2010 - 22:53

Liczyłem, że domyślisz się, w jakim kontekście mam żal.
  • 0

#6 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2010 - 00:21

Nie ma czego żałować, bo to nuuuuda na resorach. O wiele bardziej wolałbym znaleźć się na imprezie organizowanej przez AHCI (nie mylić ze specyfikacją kontrolerów SATA :D) niż wśród polskich celebrytów zachwycających się błyszczącym badziewiem.
  • 0

#7 artme

artme
  • Użytkownik
  • 4755 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 08:47

...niż wśród polskich celebrytów zachwycających się błyszczącym badziewiem.

No chyba z tym badziewiem, to troszke przesadziles.
  • 0

#8 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2010 - 10:05

No chyba z tym badziewiem, to troszke przesadziles.

Naprawdę uważasz, że przesadziłem z błyszczącym badziewiem ?. Proszę, przejrzyj katalog biżuteryjnych zegarków Roleksa i wtedy porozmawiamy na ten temat. Moim zdaniem większość z nich jest zbyt krzykliwa i kiczowata.

Użytkownik McIntosh edytował ten post 06 marzec 2010 - 10:06

• 0

#9 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 1723 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 10:11

Moim zdaniem większość z nich jest zbyt krzykliwa i kiczowata.

To kwestia gustu, mody i potrzeby rynku. Jednak jestem ciekawy Twojego zdania w przypadku gdyby takie błyskotki wydał VC. Czy Twoja opinia byłaby taka sama?
  • 0

#10 zbyszke

zbyszke

Maly zuczek

• Użytkownik
  • 3104 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 10:26

Naprawdę uważasz, że przesadziłem z błyszczącym badziewiem ?. Proszę, przejrzyj katalog biżuteryjnych zegarków Roleksa i wtedy porozmawiamy na ten temat. Moim zdaniem większość z nich jest zbyt krzykliwa i kiczowata.

Krzykliwa i kiczowata, zgoda - chociaz inne firmy, i to z wyzszej polki tez maja niejedno na sumieniu.

Ale na pewno nie badziewie - jakosc wykonania bardzo dobra.
  • 0

#11 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2010 - 10:28

To kwestia gustu, mody i potrzeby rynku. Jednak jestem ciekawy Twojego zdania w przypadku gdyby takie błyskotki wydał VC. Czy Twoja opinia byłaby taka sama?

Vacheron ma w swojej ofercie zegarki biżuteryjne. Wiele z nich wyposażono w mechanizmy z Pieczęcią Genewską, a znawcy tematu zachwycają się doskonałym wykończeniem powierzchni drogocennych kamieni. Takie modele jak Kalla Flame, to małe dzieła sztuki. Rolex natomiast serwuje swoim klientkom odpust.
  • 0

#12 zbyszke

zbyszke

Maly zuczek

• Użytkownik
  • 3104 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 10:36

He, he fajny jestes. Wiesz dobrze, ze mechanizmom Rolexa niewiele mozna zarzucic. Estetyka natomiast jest rzecza gustu - sprawa czysto subiektywna. Mnie np. wiele bizuteryjnych zegarkow Rolexa bardzo sie podoba (chociaz, z uwagi na moje skrzywienie, mam na mysli raczej troche starsze modele). Np. cecha Tridor - bezposrednie laczenie trzech roznych odcieni zlota w jednej brazolecie - dla mnie "na zywo" wyglada po prostu swietnie. Czy tez ta Daytona, kiedys pokazywana na Forum, cala wysadzana brylantami - piekna robota IMO - jak brylka iskrzacego sie lodu.

A o modelach bizuteryjnych VC moge powiedziec tylko tyle - te ktore ogladalem (lata 50-60-te, czesto z sygnatura Gubelina czy Turlera) sa jakies takie niepozorne, jak dla mnie (chociaz oczywiscie bardzo dobrze wykonane).
  • 0

#13 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2010 - 10:58

page24ref2081oyster1.jpg <
  • 0

#14 RUSKI

RUSKI
  • Użytkownik
  • 1723 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 11:22

Gdzie jest ten stary, dobry Rolex ?.

Zgodzę się. Wiele a może większość modeli w ogóle do mnie nie trafia. Ale tak jak napisał zbyszke

Ale na pewno nie badziewie - jakosc wykonania bardzo dobra.

Wiesz dobrze, ze mechanizmom Rolexa niewiele mozna zarzucic.

• 0

#15 SphinX

SphinX
  • Użytkownik
  • 5337 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 12:23

Oj..czy ty kiedyś nauczysz się wyraża opinie w sposób bardziej kulturalny i cywilizowany ??? Czy to tak ciężko...
Doskonale wiesz, że z kolei twój ukochany VC to nie jest święta krowa, a wręcz większości stylistyka ich zegarków się - delikatnie mówiąc - nie podoba.
  • 0

#16 dwatch

dwatch
  • Użytkownik
  • 671 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 12:37

Do mnie z Rolexów trafia 14060M, Submariner Date (tylko nie z zielonym bezelem) oraz Daytona w limitowanej serii z czarna tarczą i czerwonymi subtarczami. Reszta średnio. Date Just II jest poprostu jakąś pomyłką to tak jak by 36mm oglądać przez lupę. Co do artykułu i krótkiej transmisji w telewizji, chyba w TVN to jedno i drugie pisane i zrobione przez ludzi bez pojącia dlatego wygląda jak tandetna reklama. Ja tego który zatwierdził te materiały do publikacji to bym z pracy wyrzucił.

"Na otwarciu nie zabrakło też Tomasza Kammela, Grażyny Wolszczak, Dawida Wolińskiego czy Ilony Łepkowskiej, którzy skrupulatnie obejrzeli każdy model zegarka dostępny w salonie" - no to jest kurzcze wydarzenie prawie jak rocznica rewolucji.
  • 0

#17 malbert

malbert
  • Użytkownik
  • 574 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 13:28

- towat pierwszej potrzeby?
  • 0

#18 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2010 - 13:30

Oj..czy ty kiedyś nauczysz się wyraża opinie w sposób bardziej kulturalny i cywilizowany ??? Czy to tak ciężko...
Doskonale wiesz, że z kolei twój ukochany VC to nie jest święta krowa, a wręcz większości stylistyka ich zegarków się - delikatnie mówiąc - nie podoba.

Jak masz coś do mnie, to pisz na PM. Nie ma sensu zaśmiecać wątku. Poza tym, nie wiem co jest niekulturalnego w moich powyższych wypowiedziach. Czy ja kogoś uraziłem ???. Co do VC, to rozumiem, że w kontekście tej firmy prowadziłeś jakieś badania statystyczne skoro wypowiadasz się za tzw. większość ?.
  • 0

#19 malbert

malbert
  • Użytkownik
  • 574 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 13:32

- towar pierwszej potrzeby?
  • 0

#20 MasterFan

MasterFan

RoyalOakFan

• Użytkownik
  • 4726 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 13:42

Co do VC, to rozumiem, że w kontekście tej firmy prowadziłeś jakieś badania statystyczne skoro wypowiadasz się za tzw. większość ?.

Jakie badania, po co badania, wystarczy być tylko odrobinę obiektywnym, nie mieć kłopotów z oczami i spojrzeć na ostatnie dokonania tej firmy, która w większości bazuje na tym co było, żeby było łatwiej...

Marcin
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych