Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
STARUSZEK

Klamerki

Rekomendowane odpowiedzi

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz pisałem ale nie mogę się napatrzeć. Chciałbym taką z krzyżykiem...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super odjechane klamry


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001
post-29642-0-37360300-1331341052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zobaczymy moze będą miały juz gojące się rany i na końcu tylko strupek ;) , na razie szwy muszą zostać - zeby się zrastały ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany wpuściłbym "szew" nieco w materiał..

 

ale pomysł super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mój - gdzieś widzialem werk w którym mostek był pęknięty i zostały założone szwy - nie wiem /nie pamietam kto był twórcą tego werku ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również ciekawi propozycja y60...

 

A jak to wygląda od spodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Noooo stary, upsss Saruszku, tego pomysłu nie powstydziłby się Romain Jerome, a oni obecnie mają najbardziej ekstrawaganckie pomysły w branży, gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - ja chciałem tylko w sprawie dopisku do tytułu - czy CNC to potrafi ( w tym rozumieniu "laser" to też CNC )

Spokojnie a prawdę mówiąc dużo, "bardzo dużo" więcej.

Doceniam rękodzieło i dlatego w tym wypadku razi mnie barbarzyńskie użycie szlifierki :).

 

 

CNC to STEROWANIE maszyną, czyli to tylko zastąpienie ludzkich rąk i wzroku a nie maszyna obrabiająca materiał. Oczywiście maszyna musi być do tego przystosowana, ale wg mnie nie należy tego zbyt mocno łaczyć.

 

Wycinałeś szlifierką i się boki zagrzały... a można było frezarką, delikatnie z obrobieniem krawędzi "na gładko"... i nie CNC. Czy wtedy "sztuka" by straciła na wartości ?

Po mojemu, albo ręczna robota i wtedy prąd nie ma prawa pracować, albo używamy elektronarzędzi i wtedy nie należy stawiać granicy jakie to narzędzia można stosować.

Bunt przeciwko CNC wg mnie jest dziwny. To trochę jakby zrobić konkurencję pomiędzy linijką i suwmiarką czy mikrometrem.

Nie można być obrażonym na cały świat, że ktoś precyzyjniejsze urządzenia wymyślił.

 

Szkoda, że niewielu chce zrozumieć, że sztuki jest znacznie więcej w maszynach CNC niż w produkcji ręcznej - więcej ludzkiej myśli , wysiłku, wiedzy koniecznej by coś powstało.

Ludzie kojarzą CNC z Chińską masową produkcją a jakoś nikt przecież nie broni wykonać jedną sztukę i wykasować pliki by nigdy drugi podobny przedmiot nie powstał.

 

Skąd więc w wielu wypadkach ta pogarda dla CNC ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Pikne rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wycinałeś szlifierką i się boki zagrzały... a można było frezarką, delikatnie z obrobieniem krawędzi "na gładko"... i nie CNC. Czy wtedy "sztuka" by straciła na wartości ?

 

Szlifierka jest prowadzona/trzymana w ręku , frezarka ma juz sterowanie jak by na to nie spojrzeć , chyba ze ktoś używa frezu do wiertarki :) . Własnie tym rózni się produkcja reczna od " nie ręcznej" ze nie jest idealna , przypalenia - to nic nadzwyczajnego , a uzywanie szlifierki - no cóż identycznie mozna podejść do każdej dziedziny , w przypadku kwasówki pilnik to nie wszystko . Z Twojej wypowiedzi wnioskuję ze bez sensu jest robic cokolwiek gdyż maszynowo i tak bedzie lepiej , ładniej , równiej etc. Widzisz jakoś nie widziałem takich klamerek podobnie jak damastowe na poczatku ponad roku nie było innych az w koncu się pojawiły - choć i tak nie był to damast do konca nierdzewny, podobnie klamry do paska od spodni etc. -dzisiaj nawet Greg Stevens korzysta z pomysłu . Odbiegam od tematu - wobec tego proszę pokaż ze szwami - zrobione , bo jak wiadomo pogadać zawsze miło ... oczywiście ze się da - ale problem pojawia się ... zrób to zobaczysz ! Nie zapomnij się pochwalić , pzdr Piotr.

Wiem juz - taka też mozna zrobic - spokojnie zapewne :)

 

 

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla nie to jesteś najlepszym bucklemakerem. Produkty pierwsza klasa.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję ze bez sensu jest robic cokolwiek gdyż maszynowo i tak bedzie lepiej , ładniej , równiej etc.

 

Chyba o to mi nie chodziło.

Dlatego to użycie szlifierki ( chyba dobrze odczytane przez Ciebie ) było z przymrużeniem oka.

Do pewnego momentu bardzo dobrze się rozumiemy, tylko jakbyś się zatrzymał w pewnym pkt i nie chciał pójść dalej.

CNC jako maszyny mogą być bardzo precyzyjne. Zapewniam Cię jednak, że nie odróżnisz CNC od ręcznej roboty, jeżeli będzie na tym zależało komuś kto CNC używa.

Na CNC również można robić "niedokładność ręki"

Wszystko zależy od wykonawcy projektu.

Np robiąc cyferblat możesz zrobić, lub co gorsza wziąć szablon I,X,V i potem powielić, ułożyć na projekcie i "masz z głowy" , lub wydłubać to samo z krzywych układając każdą cyfrę osobno bez dociągania do linii itp sposobów. Wtedy każda cyfra będzie inna w minimalnym, niemal niezauważalnym dla oka stopniu.

Problem to przełamać lenistwo :)

 

A co do robienia z ręki - tak tylko dla własnej wiedzy - frezarka już niedozwolona ? nawet jeżeli nie CNC ? ... no dobra - nie ma sprawy.

Ale czy tarcza w twojej szlifierce nie ma prowadzenia wałka na łożysku ? :)

Być może używałeś szlifierki stołowej - one też zazwyczaj mają podparcie pod przedmiot obrabiany... nie maja tylko posuwu.

Użycie suportu w tokarce zegarmistrzowskiej jest "be" ?

Gdzie postawić granicę ?

Przyznam szczerze - pierwszy raz spotykam się z tym, że ktoś stawia granicę nie w sterowaniu cyfrowym a w sposobie prowadzenia narzędzia i to tak "w środku" różnych sposobów prowadzeń.

Nie mówię, że to złe czy niewłaściwe - wszystko zależy od pkt widzenia. Pytanie dlaczego w tym miejscu ?

Równie dobrze możemy użyć zakazu korzystania z imadła :)

Na poważnie - ja bym prędzej granicę postawił w używaniu zewnętrznej energii :)

Nie rozumiem dlaczego w takim "niestabilnym" miejscu postawiłeś granicę pracy "ręcznej"

 

I żeby nie było watpliwości - Twoje klamerki są jak najbardziej OK :)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy tarcza w twojej szlifierce nie ma prowadzenia wałka na łożysku ? :)

Zaczynamy rozpatrywać wyższość świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem . Rower przykladowo - ma co najmniej 12 łożysk a co za tym idzie prowadzenie co najmniej 6 wałków na tychże łożyskach - a napędzany jest podobno siłą mięśni :) wychodzi ze sterowany... no ze nie do końca jest sterowany ręcznie , ja rozumiem wszystko :) albo tak mi się wydaje . Przy obróbce ręcznej w zasadzie wypada zrezygnować również z przedmiotów wykonanych za pomocą narzędzi elektrycznych - pójdżmy dalej

Na poważnie - ja bym prędzej granicę postawił w używaniu zewnętrznej energii :)
- prąd , oświetlenie - tylko świece ręcznie odlewane z knotem ręcznie plecionym ... . Rozumiem ze CNC zrobi to identycznie jak ja - zresztą takich wyrobow jest mnóstwo - co potwierdza tylko to o czym piszesz - przyznaję masz rację - mam tylko jedną prośbę na koniec wstaw kilka przykładów - fotek jeśli mozesz - na poparcie Twojej tezy - tak żebyśmy mieli jakiś punkt zaczepienia.

 

pzdr Piotr.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedną prośbę na koniec wstaw kilka przykładów - fotek jeśli mozesz - na poparcie Twojej tezy - tak żebyśmy mieli jakiś punkt zaczepienia.

 

pzdr Piotr.

 

Prowokujesz :)

W necie znajdziesz mnóstwo przykładów.

Praktycznie większość grawerki teraz to CNC.

Sporo odlewów ( modeli do odlewów )... np http://www.ninja.pl/index.php?id=17&branza=12 - wystarczająco trójwymiarowe ? :)

To nieznana mi firma - grzebnąłem w necie by cokolwiek pokazać.

 

 

Wydaje się jednak, że zgrabnie omijasz odpowiedź na pytanie - wszak ja granic nie stawiam.

Dla mnie granica jest naturalna - granica ludzkich możliwości dojścia do zadanego celu.

Napisałem "ja bym prędzej granicę postawił w używaniu zewnętrznej energii " ... tzn gdybym miał ją w ogóle stawiać.

Skoro postawiłeś granicę przed frezarką z manualnym sterowaniem to zapytałem DLACZEGO akurat w tym miejscu.

Przecież jeżeli nie chcesz odpowiadać nie masz żadnego obowiązku - zapytałem z ciekawości.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc gdzie sa te CNC ktore potrafią to zrobić tanio , dobrze i dostępnie ?

 

 

 

Oj nie ta droga.

Nie mówiłem, że CNC na sztuki to będzie tanio.

Wyroby z maszyn CNC bywają tanie pod warunkiem, że jest seryjność.

 

Zapytałeś czy CNC to potrafi - no to uczciwie wg mojej wiedzy odpowiedziałem - tak i sporo więcej.

Pewnie należałoby tu rozwinąć teraz temat samego sterowania numerycznego, ale zanudziłoby to wielu, a i temat rzeka by się zrobił.

Przyjęło się wrzucać całe numeryczne sterowanie do jednego worka, a to chyba spory błąd.

Maszynami CNC jak wszystkimi innymi narzędziami należy się umieć posługiwać. Nie chodzi tu o umiejętność programowania, a o wsadzenie narzędzia w proces produkcyjny tak by efekt wyszedł taki jak potrzeba.

Chcesz mieć efekt ręcznej roboty - proszę bardzo. Ale pamiętajmy - wszystko podlega prawom rynku.

 

Maszyny CNC do tanich nie należą - hobbysta wykorzysta swoją maszynę dla siebie "za darmo" i wtedy coś fajnego powstać może, ale nie będzie tego przeliczał na pieniądze. Profesjonalista nie będzie się napinał na małe produkcje dla idei.

Tu jeszcze jest miejsce na rynku dla nienumerycznych maszyn. JESZCZE - to sobie trzeba powiedzieć uczciwie. Za pierwszy ploter kilkanaście lat temu zapłaciłem tyle co za niezły samochód. Teraz nowy podobny , a może nawet lepszy ploter kosztuje ze 2 tys. Już od dawna się na tym kokosów nie robi .

Obecnie prosta ale znośna mała frezarka 3 osiowa to coś koło 30 tys, ale już pojawiają się próby wejścia na rynek narzędzi po kilka tys pln - coraz bardziej udane te konstrukcje.

Gdy koszty spadną postawi sobie jeden z drugim frezarkę na biurku i będzie "po herbacie" :)

 

Na szczęście jest jeszcze sporo sytuacji w których CNC nie wystarcza - tam gdzie jest potrzebna ludzka ocena co zrobić, wielkie zmiany się nie zapowiadają... chyba.

 

PS a tu:

 

(...) jesli chodzi o twórczość - to faktycznie rzecz gustu , nie wiem sam , jedno wiem jak powstały klamry z damastu to pomimo swojej ceny nie znalazły sie poza jednym przypadkiem - dyskusyjnym w kilku kwestiach inne wykonane juz nie mowię ze ręcznie ale jakkolwiek , nawet nie wiesz być może ilu chętnych jest na kopetę z damastu , tarczę , zegarek no i na koncu klamry ...

 

to się trochę pogubiłem - nie bardzo wiem o co chodzi :) sprecyzujesz ?

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Staruszka. Z pod ręki wychodzi jego niepowtarzalne dzieło, w które oddaje swoje ja. To człowiek tworzy daną rzecz niepowtarzalnie. Tak jak kowal, malarz i inni artyści. Cholera żeby tylko Staruszek nie popadł w samouwielbienie :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam i chyle czoła przed takim dziełem, jak dla mnie pięknie to wyglada i naprawde ryginalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamry mnie powaliły, pełen szacunek.


MarCin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie oddają w pełni klasy jaką są klamerki Staruszka, wiem bo jedną z nich posiadam ;)

klamerka.jpg

Edytowane przez K_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie oddają w pełni klasy jaką są klamerki Staruszka, wiem bo jedną z nich posiadam ;)

 

 

i tu się zgodzę, żałuję, że się nie załapałem na te szyte 22, mam 24mm do Amfibii- Vodołaza - kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - do Właścicieli - rany mogą się zrastać :) , dlatego chyba zacznę robić po dwa cięcia tak jak w tych duzych - jedno się zrosło ;) i musiałem zdjąć szwy - zresztą widać jeszcze ślady ,niestety to nie są szwy rozpuszczalne - wiec jak rana sie zrośnie trzeba zdjąć szwy - pamietajcie o tym !!! Tym razem rozmiar 20 mm - bo mam takie teleskopy :) A tak na poważnie mam na razie dosyć szycia - nie jestem chirurgiem !!!

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.