Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Książka o Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Szykuje się super opracowanie. Franco Cologni, który napisał rewelacyjne książki między innymi o Vacheron Constantin i Jaeger-LeCoultre, teraz znowu sięga po szacowną manufakturę - Audemars Piguet. Opracowanie zostanie wydane przez Flammarion więc możemy być pewni doskonałej jakości. Przewidywana data publikacji to 26 października 2010. Już nie mogę się doczekać ;).

 

post-0-0-23640600-1331371514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku, pozwolisz Mariusz, że trzymając się tematu, dopisze tutaj.

 

Również ciekawą propozycję książkową przygotowuje IWC. Jej tytuł to "Engineering Time Since 1868"

Książka będzie po części katalogiem, po części prezentacją historii marki, a dodatkowo zbiorem specjalnie na tę okazję napisanych 6 opowiadań Paulo Coelho.

Dostępna w 10.000 egzemplarzy w języku Angielskim, Niemieckim lub Francuskim.

Od końca kwietnia do kupienia na stornie IWC oraz w dobrych księgarniach (zapewne nie u nas) - cena: 250 CHF.

 

RTEmagicC_10_0317__IWCBook.jpg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No i sprawa się rypła. Pierwsze informacje podane przez Amazon okazały się niezbyt trafione. Książkę o AP napisał Francois Chaille, a termin jej wydania został przesunięty na marzec 2011. Szkoda, bo liczyłem, że jeszcze w tym roku na jej podstawie opiszę historię AP :lol:. No nic, pozostaje czekać do marca ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się na nią szykowałem. Szkoda... mam nadzieję, że będzie więcej opisu werków, niż w "VC" Cologniego (też wyd. przez Flammarion) sprzed 5 lat, gdzie owszem, opisano (i pokazano) sporo modeli i dzieje manufaktury, ale po macoszemu potraktowano mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

też się na nią szykowałem. Szkoda... mam nadzieję, że będzie więcej opisu werków, niż w "VC" Cologniego (też wyd. przez Flammarion) sprzed 5 lat, gdzie owszem, opisano (i pokazano) sporo modeli i dzieje manufaktury, ale po macoszemu potraktowano mechanizmy.

 

To prawda, ale i tak opracowanie Franco należy do moich ulubionych. Chętnie do tej książki wracam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też zajmuje honorowe miejsce wśród zegarmistrzowskich opracowań ;) pięknie wydana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.