Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miko90

Rolex Daytona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem tu nowy i nie wiem co i jak. Moje pierwsze pytanie to jak mozna samemu sprawdzic czy Rolex Daytona jest prawdziwy czy fejk?! dostalem Rolexa od ojca i nie mam papierow ani podla ani nic tylko zegarek. nie mam jego zdjec i nie mam za bardzo jak zrobic wiec byl bym wdzieczny jezeli mi byscie mogli powiedziec jak samemu mozna sprawdzic czy orginal. ;) jezeli to nie pomoze to postaram sie zrobic i wrzucic zdjecia. jedyne co to moge dac linka do strony gdzie znalazlem identyczny zegarek... moze identyczny wedlug mnie.

Nie wklejamy linków komercyjnych w tym dziale
. jedyne co mnie zdziwilo to to ze pod szklem na krawedzi jest napisany jakis numer ( F761720 ) na bransolecie jest napisane Rolex Geneve 18k. a szkla nie da sie zarysowac. ma tez te 3 kropki na koronce czyli ok ale nie wiem czy nie fejk . z gory dziekuje za pomoc. :( pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy takie jak Twój pojawiają się bardzo często na forum. Zrób w miarę dokładne zdjęcia zegarka i wrzuć na forum, bez tego nie liczyłbym na pomoc. Nawet jeżeli ktoś się odezwie to będzie to raczej jałowa dyskusja

 

A nawiasem mówiąc post powinieneś umieścić w dziale "podróbki i zapyt. o autentyczność", nie tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - czy często otrzymujesz od ojca prezenty za 30 tys zł - czy raczej spodziewasz się czegoś za kilkadziesiąt/ kilkaset/ kilka tysięcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - czy często otrzymujesz od ojca prezenty za 30 tys zł - czy raczej spodziewasz się czegoś za kilkadziesiąt/ kilkaset/ kilka tysięcy ;)

 

dokładnie o to samo chciałem zapytać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce ci się wysilić na fotki to spytaj ojca ;)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć koronke i delikatnie wyciągnij.

submariner_crowns.jpg

 

jak zobaczysz widok taki jak po lewej stronie zdjęcia to być może oryginał.

Jak zobaczysz widok taki jak po prawej to wywal go do kosza.

 

Osobne pytanie, czy Twojego ojca stać żeby robić Ci lekką rączką prezenty za klikadziesiąt kilo PLN?

Na to pytanie odpowiedz sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

na branzolecie jest napisane Rolex Geneve 18k.

 

Za jakie 30k ? Przeciez to zlota sztuka. Przynajmniej 80k PLN. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć koronke i delikatnie wyciągnij.

submariner_crowns.jpg

 

jak zobaczysz widok taki jak po lewej stronie zdjęcia to być może oryginał.

Jak zobaczysz widok taki jak po prawej to wywal go do kosza.

 

Osobne pytanie, czy Twojego ojca stać żeby robić Ci lekką rączką prezenty za klikadziesiąt kilo PLN?

Na to pytanie odpowiedz sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ta gumke i jest jak na zdjeciu po lewej ;) ale moze tez byc dobry fejk? czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;) troche sie dowiedzialem :( ale dalej nie wiem czy moj jest fejk:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze w zlym temacie napisalem:( no to mi wytlumaczcie jeszcze jak tu wkleic fotki to sie postaram wrzucic i najlepiej jeszcze mi powiedzcie czy chcecie zebym zrobil zdjecia jakiejs konkretnej rzeczy w zegarku. otworzyc raczej nie dam rady bo nie mam pojecia jak to sie robi ;) dziekuje bardzo za dotychczasowa pomoc. pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na www.imageshack.us

klikasz "Browse"

wybierasz zdjęcie

klikasz "prześlij teraz"

kopiujesz kod z ramki "Kod forum"

wklejasz go w wiadomość na forum

 

uważaj na wielkość zdjęć, żeby nie były "za wielkie" - w razie czego przed "prześlij teraz" masz opcje zmniejszania

powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na www.imageshack.us

klikasz "Browse"

wybierasz zdjęcie

klikasz "prześlij teraz"

kopiujesz kod z ramki "Kod forum"

wklejasz go w wiadomość na forum

 

uważaj na wielkość zdjęć, żeby nie były "za wielkie" - w razie czego przed "prześlij teraz" masz opcje zmniejszania

powodzenia ;)

 

 

 

 

Dziekuje za pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym podziekowaniem będzie zaprezentowanie nam wreszcie tego Rolexa ;)


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec udalo mi sie skombinowac pare fotek. mam nadzieje ze sa ok. jezeli byscie chcieli jakies szczegolne miejsca zegarka zobaczyc to sie postaram zrobic:) nie udalo mi sie niestety zrobic zdjecia bransolety tam gdzie jest napisane rolex geneve 18k bo sie swiatlo odbija i nic nie widac. wiec narazie dodaje to co mam:

post-30266-0-89689400-1331371552.jpg/

post-30266-0-28870600-1331371555.jpg/

post-30266-0-31770200-1331371557.jpg/

post-30266-0-18054900-1331371560.jpg/

 

 

Dziekuje bardzo za odpowiedzi ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale napis na bransolecie sugeruje ze to ma byc biale, 18 karatowe zloto. Niestety zamiesciles zdjecia i chyba nie bedzie dobrych wiesci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale napis na bransolecie sugeruje ze to ma byc biale, 18 karatowe zloto. Niestety zamiesciles zdjecia i chyba nie bedzie dobrych wiesci ;)

 

aha ok hehe B) ja chcem tylko wiedziec prawde :D

na bransolecie przy zegarku sa wybite numery tez: 70216 a na zegarku od spodu tam gdzie zegarek z bransoleta sie laczy sa wybite numery po kazdej stronie 4558 albo 455B nie wiem czy to 8 czy B B) hehe dziekuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis na bransolecie sugeruje białe 18K złoto.

Problem w tym że jeśli numer referencyjny bransolety jest tak jak podajesz 455B (nie ma 4558) ten numer referencyjny wskazuje bransolete bikolor stalowo złotą z żółtego złota co oznacza że nikt tu nie ma dla Ciebie dobrych wiadomości co do autentyczności tego Rolka.

 

Po prostu chińczyk który robił kopie dostał jako referencje Rolka z bransoletą bicolor o takim numerze referencyjnym, no i ten numer skwapliwie skopiował powielając na wszystkie podróby niezależnie od tego z czego są zrobione. Nie zdając sobie pewnie sprawy z tego że ten numer oznacza materiał bransolety i na podstawie tego numeru będzie można łatwo stwierdzić że to podróba.

Twój Rolex to podróba, pomimo sygnatury białego złota 18K wykonany jest prawdopodobnie ze stali (w najlepszym wypadku, bo w gorszym będzie to tani stop mosiądzu tylko pochromowany). Koszt oryginalnej samej bransolety do tego zegarka to około 2500$

 

Jak na podróbe to nawet dobrze zrobiony, koronka z 3 kropkami sygnalizuje triplock (system zabezpieczeń Rolexa przed dostaniem się wody do wnętrza zegarka) i nawet to podrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis na bransolecie sugeruje białe 18K złoto.

Problem w tym że jeśli numer referencyjny bransolety jest tak jak podajesz 455B (nie ma 4558) ten numer referencyjny wskazuje bransolete bikolor stalowo złotą z żółtego złota co oznacza że nikt tu nie ma dla Ciebie dobrych wiadomości co do autentyczności tego Rolka.

 

Po prostu chińczyk który robił kopie dostał jako referencje Rolka z bransoletą bicolor o takim numerze referencyjnym, no i ten numer skwapliwie skopiował powielając na wszystkie podróby niezależnie od tego z czego są zrobione. Nie zdając sobie pewnie sprawy z tego że ten numer oznacza materiał bransolety i na podstawie tego numeru będzie można łatwo stwierdzić że to podróba.

Twój Rolex to podróba, pomimo sygnatury białego złota 18K wykonany jest prawdopodobnie ze stali (w najlepszym wypadku, bo w gorszym będzie to tani stop mosiądzu tylko pochromowany). Koszt oryginalnej samej bransolety do tego zegarka to około 2500$

 

Jak na podróbe to nawet dobrze zrobiony, koronka z 3 kropkami sygnalizuje triplock (system zabezpieczeń Rolexa przed dostaniem się wody do wnętrza zegarka) i nawet to podrobili.

 

 

znaczy ten nummer 455B nie jest na bransolecie jest na spodzie zegarka czyli odzielnie od bransolety a ten kawalek widac ze nie jest z bialego zlota:) to jest bardzo mala czesc od zegarka oznaczona tym numerem. na branzolecie jest napisane tylko 70126 po obu stronach przy laczeniu. i na spodzie jest napisane 18K. tam gdzie sie zpaina bransolete.

;)

dziekuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie dobrze to wygląda :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. Dobrze wygląda. Nawet za dobrze.

Możesz drogi właścicielu pofatygować się do jakiegoś zegarmistrza, odkręcić dekiel i zrobić fotke mechanizmu?

 

Choć porównując ze zdjęciami oryginału to różnic widać naprawde sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. Dobrze wygląda. Nawet za dobrze.

Możesz drogi właścicielu pofatygować się do jakiegoś zegarmistrza

Jakiegoś? Czy czasem rolex nie wymaga specjalnego klucza? Ma taki klucz byle wymieniacz baterii i skracacz bransolet? Po co miałby mieć taki klucz, gdy rolex, poza nielicznymi modelami z przeszłości, nie ma kwarcowych mechanizmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wyglada dobrze. To nawet nie jest kopia z faktycznie dzialajacym chronografem. Azjatyckie 21 kamieni. $80-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok :lol: a nie ma jakiejs rzeczy po ktorej mozna poznac czy to orginal czy nie ? jakiejs szczegolnej ? zeby nie otwierac ? dziekuje za dotychczasowa pomoc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.