Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mercer

G-Shock GA 100 wrażenia z przymiarki

Rekomendowane odpowiedzi

mierzyłem ostatnio GA-100 i powiem szczerze jak bardzo mi się podobał wcześniej na zdjęciach, to jak wziąłem go do ręki, to czar automatycznie prysł. Miałem tą wersję GA-100-1A1- wygląd super, matowe tworzywo świetnie wygląda. Oglądałem też te wersje z błyszczącego (akurat żółty) i badziewnie jak dla mnie wyglądał. W każdym bądź razie do wyglądu nie czepiam się. Natomiast to co Koledzy pisali, czyli podświetlenie, mam kilka g, kilka miałem i żadne nie było tak beznadziejne- jak dla mnie to trochę kpina, ale jeszcze dałbym może radę to przeżyć. Najbardziej odrzuciło mnie samo układanie się zegarka na nadgarstku. Sam pasek jest miękki i ładnie leży, ale między paskiem a nadgarstkiem (przy uszach) zostawały solidne szpary- źle to wyglądało. Nie mam za wielkiej ręki, bo w nadgarstku 18 cm, więc może to być kwestia tego, bo zegarek jest spory, ale mierzyłem też GW-7900, wymiary zegarka niemalże takie same, a układał się pięknie na ręce. Fakt, że on przy uszach ma takie nie wiem jak to nazwać- podkładki???

W każdym razie jak rozczarowałem się GA-100 i już przestał mnie interesować, tak GW-7900 bardzo mi podpasił. Widziałem jeszcze na zdjęciach 7900 w negatywie, forumowy Kolega go pokazywał- ze zdjęć rewelacja, ciekaw jestem jak na żywo na ręce wygląda, bo to, że komfortowo się nosi to już wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawialem nad tym modelem. spodobal mi sie jako jeden z 3 g-shockow. no i myslalem nad tym zoltym, ale teraz mowicie, ze wieje tandeta, od wykonania plastiku, po podswietlenie. 2 pozostale modele, ktore tez mi sie spodobaly sa o 150 zl tansze, ale nie tak fajne (dla mnie oczywiscie) jak ten trzyoki shock :) pozostaje przed zakupem internetowym udac sie do jakiegos salonu z g-shockami. i teraz pytanie - czy w toruniu znajde gdzies salonik,, gdzie moglbym zamierzyc pare modeli g-shock? bo zbyt dokladnie nie znam tego miasta, ogarniam jedynie starowke i galerie copernicus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Time Trend najłatwiej przymierzyć- zawsze któryś z modeli będą mieć do przymiarki. Tak na szybko wszedłem na ich stronkę i widzę, że w Toruniu właśnie w tej galerii Copernicus mają też swój salon, więc tam byłoby Ci najłatwiej. A i cenki na nie mają całkiem spoko, bo 405 zł jest na ich www, tylko pewnie w salonie trzeba się upomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem ostatnio GA-100 i powiem szczerze jak bardzo mi się podobał wcześniej na zdjęciach, to jak wziąłem go do ręki, to czar automatycznie prysł. Miałem tą wersję GA-100-1A1- wygląd super, matowe tworzywo świetnie wygląda. Oglądałem też te wersje z błyszczącego (akurat żółty) i badziewnie jak dla mnie wyglądał. W każdym bądź razie do wyglądu nie czepiam się. Natomiast to co Koledzy pisali, czyli podświetlenie, mam kilka g, kilka miałem i żadne nie było tak beznadziejne- jak dla mnie to trochę kpina, ale jeszcze dałbym może radę to przeżyć. Najbardziej odrzuciło mnie samo układanie się zegarka na nadgarstku. Sam pasek jest miękki i ładnie leży, ale między paskiem a nadgarstkiem (przy uszach) zostawały solidne szpary- źle to wyglądało. Nie mam za wielkiej ręki, bo w nadgarstku 18 cm, więc może to być kwestia tego, bo zegarek jest spory, ale mierzyłem też GW-7900, wymiary zegarka niemalże takie same, a układał się pięknie na ręce. Fakt, że on przy uszach ma takie nie wiem jak to nazwać- podkładki???

W każdym razie jak rozczarowałem się GA-100 i już przestał mnie interesować, tak GW-7900 bardzo mi podpasił. Widziałem jeszcze na zdjęciach 7900 w negatywie, forumowy Kolega go pokazywał- ze zdjęć rewelacja, ciekaw jestem jak na żywo na ręce wygląda, bo to, że komfortowo się nosi to już wiem

 

ja sie nie zgodzę z Twoimi spostrzezeniami...tzn fakt jesli chodzi o podswietlenie pokpili sprawe....ale mierzac na ręce a mam 19 cm w nadgarstku u mnie lezy rewelacyjnie, żadnych szpar itp.... powiedziałbym że zegarek zrobiony jak na miarę...no chyba że ten 1 cm w nadgarstku robi jakąś różnicę....:)


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym że zegarek zrobiony jak na miarę...no chyba że ten 1 cm w nadgarstku robi jakąś różnicę....:)

1 cm to prawie żadna różnica, tylko ja mam dość suchą, kościstą łapkę w nadgarstku i może to stanowi...sam nie wiem. Ale fakt faktem, że źle mi leżał, bo pojechałem do salonu (po wcześniejszym telefonicznym sprawdzeniu, że jest na miejscu) z ewidentnym zamiarem kupna. Więc chyba rozumiesz, że dość mocno musiał mnie rozczarować skoro go nie wziąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzy wybor G-Shock jest tez w Toruniu w Galerii Bielawy, ul. Olsztynska jak jedzie sie na Olsztyn :) Bedzie po prawej stronie za straza pozarna - na pewno zauwazysz.

Sa jeszcze 2 mniejsze sklepy w centrum. Jeden na Starym Rynku (na rogu) to jubiler Eliza, a drugi jak sie idzie w strone Wisly od Starego rynku, na przeciwko restauracji Sphinx. Tem jest jednak wybor duzo mniejszy.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko kupilem CASIO GA-100-1A1ER gdzie ustawic i zobaczyc fazy ksiezyca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzrba go po prostu połączyć przez BT z serwerem NASA. Wtedy wszystko sam ściągnie. 

 

8-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

witam mam pytanko kupilem CASIO GA-100-1A1ER gdzie ustawic i zobaczyc fazy ksiezyca?

Jeszcze w 10 tematach zadaj to pytanie. Wystrzelimy Cie z procy aż do Alfa Centauri dolecisz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo w opisie aukcji bylo napisane ze ma a ja tego znalezc nie moge. a ty dziecko nie badz taki madry bo glupich zabraknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

wstaw zdjęcie tego cuda bo może to egipskie casio :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzrba go po prostu połączyć przez BT z serwerem NASA. Wtedy wszystko sam ściągnie. 

 

8-))

 

830428ceb1.pngfree pic

 

 

:lol:  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Casio G-Shock GA-100 1A4ER mam już ponad miesiąc.

Nie jest to mój pierwszy zegarek Casio choć jest to pierwszy G-Shock jaki mam.

Co zadecydowało, że wybór padł właśnie na ten model?

Wygląd (to zawsze kwestia subiektywna), cena, funkcje i sam fakt że jest to w ogóle Casio no i G-Shock. :D

To istotnie potężny zegar, który przykuwa uwagę w towarzystwie. Sam zwracam uwagę na zegarki ludzi i pamiętam jak pierwszy raz u kolegi go zobaczyłem.

Z wielu GA-100 i GA-110 to właśnie GA-100 1A4ER mi spodobał się najbardziej. Właśnie krytykowana czerwona wskazówka godzinowa, przyciski i "wstawki" ładnie komponują się tworząc coś co cieszy moje oko.

Z zegarkiem prawie nie rozstaję się w ogóle, komfortowo się go nosi zapinam go na 6 parę dziurek (lubię mieć zegar luźniej na nadgarstku).

Wady zegarka są a jakże.

​Podświetlenie - (dla mnie akceptowalne) jest mierne przez co w nocy czerwona wskazówka godzinowa (w dzień taka fajna) jest prawie niewidoczna.

No i to by było na tyle jeżeli chodzi o wady.

Jest cecha, której mi brakuje jeszcze.... brak fosforyzujących wskazówek lub ich fragmentów  :rolleyes:

Ale czego tu oczekiwać od zegarka, którego sprzedaż w detalu plasuje się na poziomie od 300-500PLN.

Ja jestem zadowolony z zakupu i użytkowania tego modelu więc mogę go polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.