Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mija nam 30 lat razem😊

Dwa razy dłużej niż moje małżeństwo 😆

 

IMG_20230327_162735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230426_103304016.jpg


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam i ja. Miło mi się znaleźć w tym zacnym gronie :)

IMG_20230322_161226.jpg

IMG_20230322_162214.jpg

 

Edit: Zegarek do sprzedania, w jego miejsce kupiłem Glycine. Ewentualnych zainteresowanych zapraszam na pw :)

Edytowane przez Wisnia_Daniel
Pozbywam się zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja piętnastoletnia piątka ma 38 mm, czyżbym kupił seiko damskie dla nurkowczyni albo sportowczyni? Kiedyś zdarzyło mi się kupić buty z wełnianą cholewką, a na pudełku przy okazji chowania po zimie odkryłem napis " trzewiki damskie"....

Pytanie techniczne bezel nie obraca się na sucho, a po spa w Ludwiku trochę- czy zdołam naprawić to bez pomocy zegarmistrza

20230512_160018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mapaja napisał(-a):

Pytanie techniczne bezel nie obraca się na sucho, a po spa w Ludwiku trochę- czy zdołam naprawić to bez pomocy zegarmistrza

 

 

Spróbuj wpuścić w szczelinę między kopertą a bezelem trochę smaru silikonowego w sprayu. Jest rzadki, wpłynie wgłąb. Po myciu zegarka detergentami występuje taki efekt, ponieważ wymywany jest smar na "uszczelce", która się tam znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od tygodnia użytkuje swój pierwszy zegarek - Seiko SRPG27K1.

 

Początkowo miałem dylemat między klasycznym zegarkiem, a Apple Watchem. Ostatecznie skusiłem się na to drugie, lecz po kilku tygodniach już się go pozbyłem. Fenomen smartwatchy kompletnie do mnie nie przemówił, zbędny gadżet jak dla mnie. Jednak w trakcie użytkowania smartwatcha przekonałem się, że chce wymienić go na klasyczny zegarek i ma to być tylko i wyłącznie automat, płynący sekundnik ma w sobie „to coś”.

 

Wybór początkowo padł na SRPJ81K1. Kiedy otrzymałem zegarek, to jednak przez jego rozmiar (36 mm) entuzjazm opadł, kompletnie go nie czułem, mimo ok. 17 cm w nadgarstku. Jednak sam model zegarka jak najbardziej mi odpowiadał, stąd szybki wybór jego większego brata. Różnic żadnych między tymi modelami nie zauważyłem, jednak w temacie zegarków jestem jeszcze laikiem.

 

Na plus zdecydowanie sam design, szukałem zegarka uniwersalnego do codziennych, casualowych stylizacji. Usłyszałem nawet opinię, że mam dość elegancki zegarek. Sama tarcza zdecydowanie trafia w mój gust i jest o wiele ładniejsza na żywo. Ponadto 100 m wodoszczelności jest tym czego szukałem.

 

Co do minusów to brak większej mikroregulacji bransolety, przez 3 dni zmieniałem ilość ogniw u zegarmistrza. Zobaczymy też jak będzie sprawował się hardlex, gdyż początkowo byłem nastawiony wyłącznie na szafirowe szkiełko.

 

Póki co jestem zachwycony nowym nabytkiem i liczę, że mi długo posłuży.

IMG_4405.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć raz Seiko nie wydziwiało przy reedycji, tym razem modelu 6106-8120 z 1968 roku. Reedycja posiada oznaczenie SRPK17J, będzie dostępny w lipcu, cena 410 euro. Niestety limitka, ale do 15555 sztuk (na 55-lecie Seiko 5).

 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/5sports/srpk17

SRPK17K1.thumb.png.edd3fc05c1304152484c2c653ba2968d.png

 

Będą jeszcze regularne modele w kopertach typu SKX, ale dla mnie nie mają one zupełnie znaczenia 🤪

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2023 o 10:37, Kobuz napisał(-a):

Choć raz Seiko nie wydziwiało przy reedycji, tym razem modelu 6106-8120 z 1968 roku. Reedycja posiada oznaczenie SRPK17J, będzie dostępny w lipcu, cena 410 euro. Niestety limitka, ale do 15555 sztuk (na 55-lecie Seiko 5).

 

https://www.seikowatches.com/global-en/products/5sports/srpk17

SRPK17K1.thumb.png.edd3fc05c1304152484c2c653ba2968d.png

 

Będą jeszcze regularne modele w kopertach typu SKX, ale dla mnie nie mają one zupełnie znaczenia 🤪

Oj, niedobrze, trzeba znowu zbierać pieniądze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2023 o 10:31, Artur74 napisał(-a):

 

 

IMG_20230408_122912.jpg

Screenshot_2023-06-17-23-26-26-326.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pawel88 napisał(-a):

Witam, nigdy nie miałem zegarka firmy Seiko i zastanawiam się nad SNKK27K1

Stare piątki mają klimat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Stare piątki mają klimat. 

Dokładnie, a nowa fabrycznie jest za 649, więc chyba warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pawel88 napisał(-a):

Dokładnie, a nowa fabrycznie jest za 649, więc chyba warto :D

Pewnie nie nadążam za inflacją. ale do tej pory nie przekraczałem 600 za swoje piątki. Z drugiej strony po co truć się groszami, jak się podoba - bierz! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.