Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość 110010000010011001

Recenzja Casio G-SHOCK GIEZ GS-1100-1AER

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest w tym zegarku, ale naprawdę ciężko mi się z nim rozstać. Nosiłem się z zamiarem sprzedaży już kilka razy, ale za każdym razem dochodziłem do wniosku, że w podobnej cenie nie da się kupić lepszego zegarka. No i po prostu lubię ten zegarek. A to niby taki "zwykły" kwarcok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś mnie złapała taka myśl, ale następnego dnia już mi przeszło, na szczęście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Nie mialem mysli sprzedazy ale juz z kilka razy pytano mnie tutaj na forum "czy to ty sprzedajesz na allegro swojego gieza?" hehehe :D to zegarek nie na sprzedaz i co najwazniejsze on nadal mi sie nie znudzil :) i nadal mu pstrykam fotki :)http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40958-giez/page__pid__688589__st__20#entry688589

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ????

Tutaj tego nie pisalem wiec dodam ze jest to najwygodniejszy zegarek jakikolwiek posiadalem i tych ktore obecnie posiadam. Nosze go non stop - dzien i noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, jeszcze dorównuje mu wygodą użytkowania Riseman, ale Giez jest wygodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

giez jest wygodny glownie ze wzgledu na ten elastyczny, dobrze wyprofilowany i mieciutki pasek, nie wiem jak by z wygoda bylo na bransolecie. Riseman ma za sztywny pasek i dlatego giez jest wygodniejszy.

Pasek, uksztaltowanie koperty, waga to wszystko wplywa na to czy zegarek jest wygodny badz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się jaka jest różnica pomiędzy GIEZEM a G1000D? Nie chodzi mi oczywiście o dizajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wznowię trochę temat i wrzucę mały kamyk do tego ogródka. w gs-1100 byłem zakochany od dawna. aż w końcu odłożyłem parę groszy i kupiłem. zakupu dokonałem we wrześniu w TimeTrendzie za 970zł. do marca byłem w siódmym niebie!! aż w końcu pewnej niedzieli patrzę a wskazókwka dni tygodnia zaspała i jeszcze jest w sobocie. w żadnym z trybów pracy nie reagowała. nawet ustawiania bazowe wskazówek nie pomagało. oddałem do serwisu. po prawie miesiącu oddali z adnotacją: regulacja wskazówki dni tygodnia. krew mnie zalała, bo przecież nie jestm idiotą, wyregulować się nie dało więc musiała być naprawa!! ale cóż tam, dobrze że działa minęły 3 dni, nadeszła niedziela. i teraz zgadnijcie co się stało...? tak, tak, wskazówka ponownie zaspała (dodam że nie było żadnej imprezy więc nie mogła tak jak ja czasami-zaniemóc!!) ponownie oddałem do serwisu. tym razem trwało to prawie 1,5 miesiąca. w międzyczasie dzwoniłem do serwisu centralnego w W-wie, mówili że tak długo bo czekają na części. wniosek: za pierwszym razem nic kompletnie nie zrobili!! teraz z niecierpliwością czekam na jutrzejszy dzień, bo to będzie pierwsza niedziela po naprawie. ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, jak w tej chwili będzie się sprawować wodoszczelność po tych dwóch naprawach?? moczyłem go co prawda w szklance bo w tej chwili innej możliwości nie ma, na razie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety serwis zibi tak się potrafi czasami zachowywać. <_< W ubiegłym roku Bartek (barteq891) miał problem ze swoim GS-1150 (samoprzestawianie się wskazówki sekundowej kilkakrotnie w ciągu dnia) i w jego przypadku serwis również odsyłał zegarek, nic z nim nie robiąc. W moim GS-1150 problem z sekundnikiem także występował, ale był na tyle sporadyczny (maksymalnie 2-3 razy w miesiącu), że mając na uwadze przykre doświadczenia Bartka, postanowiłem nie odsyłać go do serwisu. W marcu, mniej więcej po troszkę ponad roku użytkowania zegarka, problem nasilił się jednak na tyle, że w końcu wskazówka zaczęła się blokować i ruszała dopiero po stuknięciu w zegarek. Tym razem jednakże awaria była już tak ewidentna, że zegarek odesłałem i na szczęście nie miałem kłopotów z serwisem - po tygodniu dostałem sms-a z informacją, iż moja reklamacja została zaakceptowana i naprawa potrwa około 4 tygodni ze względu na konieczność sprowadzenia części. Co prawda czekałem troszkę dłużej, bo jakieś 6-7 tygodni, ale najważniejsze że zegarek wrócił naprawiony i od miesiąca działa idealnie. :)

 

O szczelność nie masz co się martwić, to w końcu zakręcany dekiel. :) Poza tym po każdej naprawie powinien zostać przeprowadzony test szczelności, a jego wydruk dołączony do karty gwarancyjnej. Mój Giez także był w serwisie dwukrotnie - pierwszy raz we wrześniu na wymianę akumulatora - ale niestety tylko w pierwszym przypadku dostałem ten wydruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, to ja niestety w żadnym przypadku takiego wydruku nie zobaczyłem. najlepsze jest to, że jak pytałem gościa w punkcie gdzie zegarek oddawałem, czy ten mój to jakiś felerny przypadek, to otworzył mi 3 szuflady pełne zegarków "do" i "z" naprawy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko były zegarki Casio? Bo jeśli o GS-1100 chodzi to chyba pierwszy raz spotkałem się z opisem poważnej usterki tego modelu. Pod względem niezawodności ma on bardziej udany mechanizm niż nowsze analogi, którym może przytrafiać się zacinanie wskazówek (oczywiście są to sporadyczne przypadki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, no trudno mi powiedzieć czy wszystkie były Casio, w każdym razie sam serwisant powiedział mi że teraz niestety liczy się ilość nie jakość. aczkolwiek do tej pory nie mogę wyjść z szoku że Giez się zepsuł. jedyna dobra informacja jest taka, że jak na razie jest ok, ale niesmak pozostał!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w innym temacie, ale może pomożecie. Mam zegarek ustawiony na PAR , po aktualizacji czasu ręcznie zamiast 16:44 jest 12:44. Najlepsze jest to, że o 20:00 pika doba i przestawia datownik jak by była 0:00. No i doszedłem do sedna - przeczyną okazała się zła synchronizacja wskazówek i właśnie te 4 godziny myliło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w gs1100 zamontować bransoletę od gs1100d? Gdzie taką kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś jeszcze czyta ten temat ale mam pytanie. Czy w gs-1100 da się ustawić powiadomienie dźwiękiem o pełnej godzinie? Pomóżcie kumotrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze instrukcja Zibi nic o tym nie mówi. Ale zegarek posiada dźwiękowe powiadomienie np. o włączeniu funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jeszcze pochwalić zdjeciem.Od wczoraj w mojej kolekcji. Zdjęcie kiepskie ale wszystko robię komórką. Najtrudniej zrobić odpowiedni rozmiar żeby wstawić. Wybaczcie. Pzdr

post-61575-0-53512400-1421524573_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jeszcze pochwalić zdjeciem.Od wczoraj w mojej kolekcji. Zdjęcie kiepskie ale wszystko robię komórką. Najtrudniej zrobić odpowiedni rozmiar żeby wstawić. Wybaczcie. Pzdr

 

Korzystaj z edycji, nie pisz posta pod postem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.