Skocz do zawartości


MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy


Zdjęcie

Jak zadać tutaj pytanie, żeby uzyskac konkretną odpowiedź.

Wskazówka

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9806 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 04 kwiecień 2010 - 11:23

Zegarków są już miliony i nikt nie jest wstanie zapamiętać jak one wszystkie wyglądają, dlatego zadając pytanie o identyfikację zegarka koniecznie załączamy jego zdjęcia, pamiętając, że do identyfikacji zegarka najważniejsze jest zdjęcie mechanizmu. Mechanizm to jest twarz zegarka, a pytania o rozpoznanie osoby bez widoku jej twarzy, kieruje się w zasadzie do jasnowidzów, to samo jest z zegarkami. Dopóki nie mamy tu zdjęcia mechanizmu, najlepiej z widocznymi dobrze oznaczeniami, sygnaturami itp, to niech nikt się nie spodziewa, że ktoś tu coś zobaczy w swojej kryształowej kuli.

Uzyskanie konkretnej odpowiedzi znakomicie ułatwia również zadawanie konkretnego pytania, czyli zawierającego opisy ułatwiające odpowiedź (przykładowo datę zakupu zegarka), a pomijanie nieistotnych szczegółów w rodzaju od kogo go dostaliśmy w spadku, czy też gdzie go znaleźliśmy...

Wycena starych, często zabytkowych zegarków, jest trudna i w dużej mierze subiektywna (kolekcjonerska), a dokładnych (sklepowych) cen takich zegarków poprostu nie ma, dlatego na łamach forum zegarków nie wyceniamy.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 10 wrzesień 2011 - 09:33

  • 1
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych