Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pablo25

Jak sprawdzic autentycznosc zegarka?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam serdecznie

nurtuje mnie pytanie, jak w domowych warunkach tzn.(bez oceny fachowego zegarmistrza) majac pudelko, instrukcje oraz(zaznaczam) nie podbita karte gwarancyja potwierdzic oryginalnosc zegarka? Czy macie na to jakies dobre sposoby, czy moze jest to np. tania, lecz dobrze wykonana replika z rynku azjatyckiego? Jak moge to w 100% potwierdzic? Co o tym myslicie?

z gory dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam serdecznie

nurtuje mnie pytanie, jak w domowych warunkach tzn.(bez oceny fachowego zegarmistrza) majac pudelko, instrukcje oraz(zaznaczam) nie podbita karte gwarancyja potwierdzic oryginalnosc zegarka? Czy macie na to jakies dobre sposoby, czy moze jest to np. tania, lecz dobrze wykonana replika z rynku azjatyckiego? Jak moge to w 100% potwierdzic? Co o tym myslicie?

z gory dzieki za info

 

 

Wrzuć zdjęcia zegarka na forum. Szybko dostaniesz wstępna ocenę autentyczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale nie moge dodac zdjecia! Opcaja wstaw grafike nie przynosi rezultatu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie uda mi sie przeforsowac tych zdjec! Chyba ze macie namiar na jakies FAQ na stronie odnosnie wklejania zdjec?! Chetnie bym wtedy wrzucil kilka fotek. Ewentualnie piszcie o innych sposobach sprawdzenia oryginalnosci.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest tylko jeden. Trzeba wiedzieć jak wygląda oryginał i z nim porównać.

 

Jeśli nie umiesz dodać zdjęć wklej do nich linki.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc na imageshack.us i wklej pole "kod na forum",czy cos takiego lub od biedy link do zdjecia.Nie zawsze trzeba porownywac z oryginalem.Czasem po prostu widac,ze to podroba.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jest oryginalny Hamilton. Bardzo fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jest oryginalny Hamilton. Bardzo fajny :)

 

 

 

dzieki za info Bartek, ale po czym poznajesz ze to 100% oryginal z fabryki Hamiltona, a nie dobrze wykonana replika na jakims tandetnym automatycznym werku? Moje obawy biora sie z tad, ze pochodzenie zegarka nie jest mi znane! Mam co prawda wszelkie papiery oraz (nie wiem czemu) nie podbita gwarancje! No i cena zakupu byla bardzo dobra biorac pod uwage obecny kurs euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srodku powinien byc mechanizm ETA 2893-2.

Wyglada on tak: Klik

Pare fotek:

gallery_2037_29_14394.jpg

3590607287_0e5b505bbf.jpg

Poobracaj zegarkiem i zobacz,czy wyglada podobnie.Wygladem wachnika automatu sie nie przejmuj,one sie zmieniaja u kazdego producenta.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info Bartek, ale po czym poznajesz ze to 100% oryginal z fabryki Hamiltona, a nie dobrze wykonana replika na jakims tandetnym automatycznym werku? Moje obawy biora sie z tad, ze pochodzenie zegarka nie jest mi znane! Mam co prawda wszelkie papiery oraz (nie wiem czemu) nie podbita gwarancje! No i cena zakupu byla bardzo dobra biorac pod uwage obecny kurs euro.

 

Po jakości, częściowo widocznym napisie na rotorze oraz widać trochę mechanizm jak się przybliży zdjęcie według mnie to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko stwierdzic bo denko nie jest cale przeszklone tylko jego czesc i malo co widac! Z wstepnych ogledzin wyglada dosc podobnie, ale jakos nie jestem przekonany! Dla informacji dodam ze rzekoma ETA 2893-2 ktora ma siedziec w moim Hamiltonie robi jakies 4 sekundy do tylu na dobe(pozostawiajac zegarek na noc w spoczynku) czyli chyba faktycznie jest to oryginal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie,chinskie werki mozna wyregulowac nawet do +2 jak sie postaraja (-;

Zwroc uwage na regulacje (to kolo balansu (tego zlotego kolka,ktore kreci sie w ta i z powrotem) na zdjeciach,ktore wrzucilem.Jesli jest podobne,to sa szanse,ze zegarek jest prawdziwy.A jesli dalej nie bedziesz mial pewnosci,to zajdz do lepszego zegarmistrza,zeby go otworzyl i wtedy porownaj (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał. Będzie lepiej niż 4 sekundy jak mechanizm się dotrze. Ile zapłaciłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginał. Będzie lepiej niż 4 sekundy jak mechanizm się dotrze.

Bartek,mam zegarek na chinskim werku Dixmont-Guangzhou DG2813 i robi +2 sekundy na dobe.Kosztowal mniej wiecej tyle co oryginalny pasek hamiltona.Wniosek?Wystarczy dobra regulacja (-;

Dokladnosc chodu nie swiadczy o oryginalnosci zegarka.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,mam zegarek na chinskim werku Dixmont-Guangzhou DG2813 i robi +2 sekundy na dobe.Kosztowal mniej wiecej tyle co oryginalny pasek hamiltona.Wniosek?Wystarczy dobra regulacja (-;

Dokladnosc chodu nie swiadczy o oryginalnosci zegarka.

 

A, przeczytałeś co napisałem wyżej ??? Chyba powiedziałem na jakiej podstawie sądzę że to oryginał.

Pablo za ile go kupiłeś? I gdzie? Podaj link jak w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie,chinskie werki mozna wyregulowac nawet do +2 jak sie postaraja (-;

Zwroc uwage na regulacje (to kolo balansu (tego zlotego kolka,ktore kreci sie w ta i z powrotem) na zdjeciach,ktore wrzucilem.Jesli jest podobne,to sa szanse,ze zegarek jest prawdziwy.A jesli dalej nie bedziesz mial pewnosci,to zajdz do lepszego zegarmistrza,zeby go otworzyl i wtedy porownaj (-;

 

 

No wlasnie ''chinskie werki'' to mnie tutaj martwi! Co prawda zegarek jest noszony od 2 tyg. takze mysle ze z czasem sie jeszcze dotrze. Co do kola balansu to wyglada bardzo podobnie niemalze tak samo, jak na moje oko. Moze dla pewnosci postaram sie jutro porobic lepsze zdjecia makro i je tu umiescic. Co prawda mam wszelkie papiery i pudelko, aczkolwiek karta gwarancyjna jest pusta! Jesli cos sie stanie, mam niby odeslac zegarek do najblizszego europejskiego serwisu na koszt producenta. No i ta cena ktora byla bardzo atrakcyjna(niecale 500euro:)) i z tad moje obawy ze robia te zegarki gdzies na tajwanie w jakiejs podziemnej fabryce i opatrzaja potem logiem Hamiltona!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ''chinskie werki'' to mnie tutaj martwi! Co prawda zegarek jest noszony od 2 tyg. takze mysle ze z czasem sie jeszcze dotrze. Co do kola balansu to wyglada bardzo podobnie niemalze tak samo, jak na moje oko. Moze dla pewnosci postaram sie jutro porobic lepsze zdjecia makro i je tu umiescic. Co prawda mam wszelkie papiery i pudelko, aczkolwiek karta gwarancyjna jest pusta! Jesli cos sie stanie, mam niby odeslac zegarek do najblizszego europejskiego serwisu na koszt producenta. No i ta cena ktora byla bardzo atrakcyjna(niecale 500euro:)) i z tad moje obawy ze robia te zegarki gdzies na tajwanie w jakiejs podziemnej fabryce i opatrzaja potem logiem Hamiltona!

 

Podstawowe modele Hamiltona takie jak Twój w PL zaczynają się od 2000zł

Za granicą wiadomo że taniej.Dla mnie to oryginalny bo napisy nawet na deklu pokrywają się z innymi modelami. Napis który częściowo widać na rotorze też zgodny z oryginałem. Jakość jest poprawna. Część mechanizmu którą widać też wygląda ok. Więc w czym jeszcze problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Bartek za fachowe info, chyba czas zamknac temat i cieszyc sie w pelni z tego co sie ma. Od dawna podobal mi sie ten model i wreszcie trafila sie okazja:) dodam ze jakis czas temu widzialem identyczny model na Allegro za jakis 2699zl z tego co pamietam. Na Ebay ceny od okolo 750 euro takze moj zakup mozna chyba nazwac okazja:) Jeszcze raz dziekuje Panowie za pomoc i mila dyskusje naprawde mi pomogliscie przy ustaleniu autentycznosci.

pozdraawiam serdecznie

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zegarki - nowki na werkach ety (2892.A2, VX7750) - "docierajac" sie zwykle chodza nieco wolniej niz na poczatku. Po okresie paru tygodni zwalniaja o ok 2-4 sekundy na dobe w porownaniu do predkosci poczatkowej. Zaden nie dotarl sie do tej pory zwiekszajac swoja predkosc. Dlatego trudno mi sie pogodzic z mysla, ze werk ktory juz inicjalnie pozni sie o pare sekund dotrze sie w ten sposob zeby zyskal na dokladnosci. Ale moze sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hamilton - jaki to model? bardzo ładny


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hamilton - jaki to model? bardzo ładny

 

Hamilton Riva :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział w którymś tomie "Zegarmistrzostwa" brat Podwapiński: 'Zegarki markowe są do siebie podobne'. Ale było to kilkadziesiąt lat temu, gdy marzeniem Chińczyka był rower, a jego żony maszyna do szycia. Ja jako zegarmistrz uważam, że trzeba uważac. Jeszcze całkiem niedawno nie było takich obrabiarek jak dzisiaj. Zauważcie ile powstało nowych dobrych jakościowo firm po roku 80 - tym. Ja właśnie w tym roku rozpoczynałem swoją przygodę z zegarmistrzostwem i wtedy naprawdę było kilkanaście marek uważanych za "najlepsze". Dziś, mając kupę kasy, nie jest problemem zakup maszyn i urządzeń wraz z programami komputerowymi i uruchomienie dobrej manufaktury. Uważam, że w dzisiejszych czasach można podrobic ABSOLUTNIE wszystko! Wszak ludzi też się podrabia. Wróc! Klonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak naprawdę są średnie szanse że kupując zegarek z papierami i w pudelku że dostaniemy oryginał?!

Pytam z ciekawości bo jest wiele firm np(www.watches.co.uk)oferujących takie zegarki w internecie bądź osoby prywatne np(www.chrono24.com) a ja zobowiązałem się że kupie sobie Breitlinga po śmierci ojca czyli zegarek o którym marzył co prawda na pewno nie nowy ale zawsze. Pytanie tylko czy kwarc czy automat i co łatwiej podrobić. A po filmie wygrzebanym gdzieś w internecie gdzie najwyraźniej fachowiec, którym ja na pewno nie jestem jako właściciel pro-treka, pokazywał oryginał i podróbę nie różniąca się niczym z zewnątrz w najdrobniejszych szczegółach grawerki na deklu czy bransolecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, mając kupę kasy, nie jest problemem zakup maszyn i urządzeń wraz z programami komputerowymi i uruchomienie dobrej manufaktury. Uważam, że w dzisiejszych czasach można podrobic ABSOLUTNIE wszystko!

 

Zgadza się,

tylko ponosząc koszty zakupu takiej maszynerii, zatrudniając ludzi którzy będą umieli jej użyć, i nię będą to dzieci 15 letnie z głębokiej rolniczej prowincji, koszt wytworzenia takiej podróbki mocno wzrasta. Może być to połowa ceny oryginału, ale nie 100 USD za brajtlinga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.