Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Jak przechowujecie swoje zegarki?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ciagle przybywa, mam w conajmniej w 2-ch sufladach i roznych pudelkach.

Z tymi do naprawy- no problem - czekaja na odpowiednich polkach w gablocie ( na widoku zebym nie zapomnial).

Zauwazylem ze tworzy sie maly balagan, stad prosba o danie dobrego przykladu.

 

Jak przechowujecie swoja kolekacje? Nareczne i kieszonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie moje kieszonkowe cacka trzymam w pudełkach na okulary , po 2 w każdym , ale myślę nad sposobem ciekawej ekspozycji , naręczne trzymam w szufladzie.


Nie wszystko co się opłaca to warto , nie wszystko co warto to się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... Ja się przymierzam do tych dużych gablot co są np.: na allegro. Mam nadzieję że zmieszczą się tam kieszonki i naręczne oraz jakieś drobiazgi typu: dewizki i kluczyki. Wchodzi jeszcze w rachubę zrobienie czegoś u stolarza, mój już jest przyzwyczajony do tego , że przychodzę do niego z nietypowymi robótkami. Najwyżej sam na końcu wszystko pomaluję i pościelę. Tymczasem swoje zegarki przechowuję w pudełkach po butach, kieszonki w etui, aha a do pudełek powrzucane mam te torebeczki z kulkami żelowymi, też od butów, przeciw wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Sorki, ja chodze tylko po vintage i po zegary, czasami sprzedam i paski.

Masz racje, niektore pomysly super.

Szukalem cos na ksztalt etui robaka i dzieki temu znalazlem propozycje na allegro -etui.

Dzieki i przepraszam....smutnio, ze ruski sa bardziej aktywne niz ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Sorki, ja chodze tylko po vintage i po zegary, czasami sprzedam i paski.

Masz racje, niektore pomysly super.

Szukalem cos na ksztalt etui robaka i dzieki temu znalazlem propozycje na allegro -etui.

Dzieki i przepraszam....smutnio, ze ruski sa bardziej aktywne niz ww.

 

Ja też trochę skorzystałem na tamtym dziale :-)

A tak w ogóle, to aż dziwne, że oferta różnych gablot, etui, pudeł itp jest taka skromna.

Ja zakupiłem taka gablotkę na 52 zegarki - ogólnie fajna, ale jakość wykonania nie zwala z nóg.

Sam trochę eksperymentowałem - jakies kasetki po akcesoriach winiarskich, jakies adaptacje pudełek po czyms tam. Droższe zegarki przechowuję w indywidualnych pudełeczkach a la mahoń, których jakość też taka sobie... Niestety, wsród zegarków vintage egzemplarz z oryginalnym etui to biały kruk...

Myslę nad kompleksowym "ogarnięciem" kolekcji, żeby to jakos wyglądało, było i eleganckie i praktyczne. Chyba zakupię jeszcze dwie gablotki na 52 szt oraz takie gablotki na numizmaty, w których można przechowywać zegarki bez pasków. Jeśli zegarek z założenia nie jest uzytkowy, to własciwie po co mu pasek? Zakup przyzwoitych pasków dla kilkuset zegarków to kupa kasy, a zakładanie badziewia po 3zł na sztukę mija sie z celem. Tak to chyba właśnie uporzadkuję - egzemplarze, które od czasu do czasu zakładam trafia do gablot na poduszeczki, a te, które są tylko do "miecia" beda leżeć w pudełkach numizmatycznych


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chronofil pudełeczko na 52 zegarki, takie dość przyzwoite kosztuje na allegro około 500 złotych wybacz ale to dla mnie za drogo, ja w to miejsce mam kolejny zegarek i nie byle jaki. Szkoda mi ładować kasę choć Was wszystkich rozumiem bo pomału sam zaczynam mieć problem z pomieszczeniem naręcznych w szufladzie, jak do tej pory gwizdnąłem żonie drewniane pudełko dość sporych wymiarów polakierowałem i wyłożyłem bordowym welurem, daszek nad głowa mają :unsure: a ja oszczędzam w ten sposób kasę. Nie powiem, że mi się nie podobają gablotki na ścianę na kilkanaście okazów ale przyznaje się Wam szczerze ja zaraz to przeliczam na zegarki \ ;) taka ładna gablotka kosztuje tyle co przyzwoita omega!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę skorzystałem na tamtym dziale :-)

A tak w ogóle, to aż dziwne, że oferta różnych gablot, etui, pudeł itp jest taka skromna.

Ja zakupiłem taka gablotkę na 52 zegarki - ogólnie fajna, ale jakość wykonania nie zwala z nóg.

Sam trochę eksperymentowałem - jakies kasetki po akcesoriach winiarskich, jakies adaptacje pudełek po czyms tam. Droższe zegarki przechowuję w indywidualnych pudełeczkach a la mahoń, których jakość też taka sobie... Niestety, wsród zegarków vintage egzemplarz z oryginalnym etui to biały kruk...

Myslę nad kompleksowym "ogarnięciem" kolekcji, żeby to jakos wyglądało, było i eleganckie i praktyczne. Chyba zakupię jeszcze dwie gablotki na 52 szt oraz takie gablotki na numizmaty, w których można przechowywać zegarki bez pasków. Jeśli zegarek z założenia nie jest uzytkowy, to własciwie po co mu pasek? Zakup przyzwoitych pasków dla kilkuset zegarków to kupa kasy, a zakładanie badziewia po 3zł na sztukę mija sie z celem. Tak to chyba właśnie uporzadkuję - egzemplarze, które od czasu do czasu zakładam trafia do gablot na poduszeczki, a te, które są tylko do "miecia" beda leżeć w pudełkach numizmatycznych

I tu się z Tobą zgodzę trzeba rozważyć demontaż pasków :unsure:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chronofil pudełeczko na 52 zegarki, takie dość przyzwoite kosztuje na allegro około 500 złotych wybacz ale to dla mnie za drogo, ja w to miejsce mam kolejny zegarek i nie byle jaki. Szkoda mi ładować kasę choć Was wszystkich rozumiem bo pomału sam zaczynam mieć problem z pomieszczeniem naręcznych w szufladzie, jak do tej pory gwizdnąłem żonie drewniane pudełko dość sporych wymiarów polakierowałem i wyłożyłem bordowym welurem, daszek nad głowa mają :unsure: a ja oszczędzam w ten sposób kasę. Nie powiem, że mi się nie podobają gablotki na ścianę na kilkanaście okazów ale przyznaje się Wam szczerze ja zaraz to przeliczam na zegarki \ :) taka ładna gablotka kosztuje tyle co przyzwoita omega!!!

 

Cóż, koszty dodatkowe, to urok tego hobby. :)

Niestety, z takimi wydatkami należy się liczyć. Zegarek, to pewna całość, która ma cieszyć. Żeby cieszyć, musi jakoś wyglądać - po prostu potrzebuje oprawy. Jesli spojrzysz na swój zbiorek w estetycznej gablotce, to satysfakcja jest inna, niż gdy wszystko to gdzieś tam poupychane. No a jeśli chcesz się swoją kolekcja pochwalić, to już w ogóle nie teges wyciagać po jednym z szuflad, półek i kieszeni ;)

Mercedes będzie mercedesem w szopce z nieheblowanych desek, ale zdecydowanie lepiej mu jest w eleganckim garażu.

Diament błyszczy też w popiele, ale oprawiony w platynę jakby bardziej :)

A własnie ze wzgledów ekonomicznych postanowiłem umieścić zegarki, których i tak nie noszę w pudełkach numizmatycznych bez pasków. Takie pudełko na 60 zegarków to ok 180zł - wychodzi po 3zł na sztukę, wiec koszt niewielki. Gablotka za ok 500zł mieści 52 zegarki, czyli eleganckie mieszkanko dla zegarka wypada poniżej 10zł.

A powiem jeszcze tak, że doswiadczenie nauczyło mnie, że rózne półśrodki po prostu się nie opłacają. Nakombinujesz się, poniesiesz jakieś tam koszty i na koniec stwierdzisz, że efekt niezadawalający.

Przerabiałem, więc piszę z własnego doswiadczenia :)

Moja Babcia mawiała, że "za tanie pieniądze, to psi mięso jedzą", a podstawowe prawo ekonomii stosowanej głosi, że "seks za pieniądze, jest zawsze tańszy od seksu za darmo..." :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje na razie leżą luzem w szafce:)


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam na razie sztuk zaledwie 8,więc leżą sobie grzecznie niebożęta póki co na specjalnej półeczce przymocowanej do ściany...Na razie dobrze im tam,ale wiem,że niebawem trzeba będzie rozejrzeć się za jakimś zgrabnym pudełeczkiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w starociach taka oto szafeczke na sztucce i odrazu wiedzialem, ze to bedzie to!!!

 

5d745f152f85f936med.jpg

 

7ca194876ee1fd1amed.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja szukalem dlugo dlugo,

jako ze zbieram vintage wiekszosci szwajcarskie i w niewielkich

ilosciach to w koncu uznalem ze trzeba zainwestowac

w szkatulke a nie w kolejny zegarek.

post-2541-0-74787000-1331637377.jpg

 

mam takie dwie,

prezentuje sie super :D

(zdjecie wziete z dzialu sprzedam, nie moje zegarki).


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed - ta szafka to jest to - poszukuje takiej w wersji bardziej przemyslowej i troche mniejszej.

Sanka - swietna skrzynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jest znalezc cos takiego wiem po swoim przykladzie. Moze by zlecic jakiemus stolarzowi taka robote.

 

sanka bardzo fajne masz pudeleczko mam tez takie tyle ze drewniane i podwujne.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy używają rotomatów?Nie wiem czy to takie konieczne,z tego co wyczytałem to automaty nie powinny leżakować bezczynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy koledzy używają rotomatów?Nie wiem czy to takie konieczne,z tego co wyczytałem to automaty nie powinny leżakować bezczynnie?

 

Ja uzywam i jestem zadowolony! Lezakuja tam niektore automaty i sa zadowolone ze tam przbywaja! Szczegolnie takie co sa po serwisie.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie ma jak...

173b66498997a7d0m.jpg

...ołtarzyk? ;)

Rewelacja :D Jaccarta przebiłeś wszystkich :). Ale pomysł i efekt jest fajny.....


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ale pomysł i efekt jest fajny.....

Dzięki. Pomysł wpadł po wystawie naszych "Błoniaczy". Teraz pracuję nad dyskretnym oświetleniem.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja szukalem dlugo dlugo,

jako ze zbieram vintage wiekszosci szwajcarskie i w niewielkich

ilosciach to w koncu uznalem ze trzeba zainwestowac

w szkatulke a nie w kolejny zegarek.

post-617-0-63871400-1331812326.jpg

 

mam takie dwie,

prezentuje sie super :(

(zdjecie wziete z dzialu sprzedam, nie moje zegarki).

Wygląda na to, że zamówiłem podobne etui na zegarki. Skóra naturalna, przeszklone wieczko. Zdjęcie zapożyczone od sprzedawcy z Allegro (nie moje zegarki).

 

1c4c3c708a357a34m.jpg 9f4f06f7abe1d937m.jpg 30d9fd63c42baf0cm.jpg

 

Mam nadzieję, że będę zadowolony z zakupu.

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą tyle że na 10 sztuk, towar ekstra klasa, zadowolony będziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...towar ekstra klasa, zadowolony będziesz

Miałeś rację! To był strzał w dziesiątkę, a dokładniej u mnie - w piątkę :)

 

6be516333da13c69m.jpg


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja postanowiłem również pokazać swoją jedna z czterech skrzynek. Prosta, zrobiona przez stolarza, za szybką. Jak się okazało "zawsze za mała". Miała pomieścić tylko RAKIETY. Upchnąłem 100 szt. I już wiem ,że powinna być większa. Moja kolekcja to 4 równoległe zbiory. Na zdjęciu "zbiór podstawowy". Ale na początku "wieszałem" rakiety w skrzynce wiszącego i za tamtą szybką pięknie się prezentowały, Szybko skrzynka się zapełniła, bo pomysł na kolekcję się zmodyfikował. Dziś mam 4 takie skrzyneczki,

post-19770-0-05616600-1298149508_thumb.jpg

Pozdrawiam zbierających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spam01

A zemnie się w domu śmieją, że sobie kapliczkę na ścianie powiesiłem :)

 

dscf5003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.