Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz64

Jaką marką jest Nautica?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, proszę o wyrażenie opinii o kwarcowych Nauticach. Jakie sa w porównaniu z Orientami lub zegarkami Casio. Którą markę doradzicie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowo poziom festiny

marka amerykanska zwiazana z firma odziezowa dobrze znana za oceanem (u nas troche).

zegarki bardzo przyzwoite produkowane we wspolpracy z timexem. Czyli jakosc timexa a wykonczenie i materialy i design klase wyzej. Konkurencja dla casio edifice, pulsara, festiny, certiny i paru innych marek. ostatnio sporo modeli w nizszych cenach okolo 400 zl.

osobiscie polecam casio, bo tym sie zajmuje, ale nautica tez jest niezla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowo poziom festiny

marka amerykanska zwiazana z firma odziezowa dobrze znana za oceanem (u nas troche).

zegarki bardzo przyzwoite produkowane we wspolpracy z timexem. Czyli jakosc timexa a wykonczenie i materialy i design klase wyzej. Konkurencja dla casio edifice, pulsara, festiny, certiny i paru innych marek. ostatnio sporo modeli w nizszych cenach okolo 400 zl.

osobiscie polecam casio, bo tym sie zajmuje, ale nautica tez jest niezla.

Nautica konkurenca dla Certiny. hmmm ciekawe, Ni nauta kojarzy sie z oim swterem i kurtkami zzeglarskimi. moim zdaniem zegarek nautiki to jak zegarek dolce gabana itd


Oris Diver Small Second Date 47mm -Steinhart Ocean2 White -Orient CEU07008DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nautica konkurenca dla Certiny. hmmm ciekawe, Ni nauta kojarzy sie z oim swterem i kurtkami zzeglarskimi. moim zdaniem zegarek nautiki to jak zegarek dolce gabana itd

 

A czy D&G robi przede wszystkim zegarki 20atm jakich Nautica oferuje sporo? NIE....wiec prosze nie wprowadzaj w błąd


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna porownywac Nautice do Certiny ? :) bez przesady...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito to wlasnie pisalem powyzej,

 

A czy D&G robi przede wszystkim zegarki 20atm jakich Nautica oferuje sporo? NIE....wiec prosze nie wprowadzaj w błąd

 

Ja po prostu uwazam ze firma robiaca ciuchy jest do robienia ciuchow a nie do zegarkow, to jak zegarki levis , everlast, Armani etc. Wiem ze mozesz znalezc tez zegrki chanel za 10 tys pln ale gdybym mial i podejzewam nie tylko ja 10 k to wybralbym cos odpowiedniego a nie chanel.


Oris Diver Small Second Date 47mm -Steinhart Ocean2 White -Orient CEU07008DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito to wlasnie pisalem powyzej,

 

 

 

Ja po prostu uwazam ze firma robiaca ciuchy jest do robienia ciuchow a nie do zegarkow, to jak zegarki levis , everlast, Armani etc. Wiem ze mozesz znalezc tez zegrki chanel za 10 tys pln ale gdybym mial i podejzewam nie tylko ja 10 k to wybralbym cos odpowiedniego a nie chanel.

 

A dlaczego nie....jesli robi dobre diverki kwarcowe ja nie mam nic przeciwko:) Fakt moze generalnie w Polsce sa za wysokie ceny ale kupujac wg cen ze USA czemu nie.... Jakosc wykonania na dobrym poziomie

 

Polecam recenzję:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37296-nautica-yacht-chronograf-a2309-mini-recenzja/

 

 

Nie twierdzę, że to jakiś szczyt techniki ale porównanie do D&G jest bez sensu


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu uwazam ze firma robiaca ciuchy jest do robienia ciuchow a nie do zegarkow, to jak zegarki levis , everlast, Armani etc.

 

Jeśli robią w tej samej fabryce jedno i drugie - to się zgadzam :D

A jeśli nie - to trudno powiedzieć. Na świecie jest masa "szerokich" producentów, którzy produkują spory asortyment i to nie przeszkadza w jego jakości. Fakt, że zwykle pod różnymi markami handlowymi, ale przecież sama zmiana nalepki nie ma żadnego znaczenia.

Philips robi golarki i telewizory plazmowe.

Siemens - odkurzacze i telefony komórkowe.

Seiko - soczewki optyczne i zegarki.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jednak jeśli firma specjalizuje się w jednym. Wolę sprzęt audio Denona od Philipsa (choć ten robi bardzo przyzwoite rzeczy). Tak czy siak - Nautiki wyglądają na solidnie wykonane i mogą się podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jednak jeśli firma specjalizuje się w jednym. Wolę sprzęt audio Denona od Philipsa

 

Niby jo, ale np. Harman (ten od Harman/Kardon :D ) robi też nawigację samochodową. Więc wg mnie to, że firma robi kilka rzeczy, niekoniecznie musi być na minus.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaufanie do marki casio,ich zegarki sa solidne i w zależnosci od modelu bardzo funkcjonalne i dlatego mogę je polecic. A jaki budżet posiadasz na nowy zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Taa a wiesz że Seiko robi świetne igłówki?

WTF? O co w tym sporze chodzi?

Nautica to lowendowy, tani zegarek użytkowy o zddecydowanie przekręconych w Polsce cenach, ale poza tym jest ok. Ani to podróba, ani guano.

Co do Certiny to zupełnie inna parafia i porównanie z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa a wiesz że Seiko robi świetne igłówki?

WTF? O co w tym sporze chodzi?

Nautica to lowendowy, tani zegarek użytkowy o zddecydowanie przekręconych w Polsce cenach, ale poza tym jest ok. Ani to podróba, ani guano.

Co do Certiny to zupełnie inna parafia i porównanie z kosmosu.

 

otóż o to mi chodziło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nautika była moim 2 zegarkiem po Seiko. Jakość całkiem ok - nic nie mogę jej zarzucić. Jak napisali poprzednicy zupełnie przyzwoite zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas1

Zgadzam się z Tobą,sam nie jestem fanem zegarków fashion,ale jak w takim razie ocenisz zegarki CALVINA KLEINA ze SWISS MADE na tarczy i ETĄ w środku? Producent bielizny i jednocześnie szwajcarskich zegarków? Oczywiście szwajcarskich w znaczeniu przynależności do FHS. Czy są to zegarki dobre,czy marne? Ocena nie jest już taka jednoznaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok CK przynalezy do FHS( ale w ilu % jest produkowany w CH) albo od ilu lat zajmuje sie produkcja zegarkow raczej nie od 50 czy 100 lat.


Oris Diver Small Second Date 47mm -Steinhart Ocean2 White -Orient CEU07008DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście CK nie ma żadnej tradycji w produkcji zegarków. Chciałem tylko powiedzieć,że jednak widzę różnicę-nieważne małą,czy dużą-między zegarkami marki NAUTICA a zegarkami DOLCE@GABBANA. Podobnie jak między zegarkami CK a zegarkami takiego np LEVISA. Co wcale nie znaczy,że jestem fanem zegarków którejkolwiek z tych firm,bo nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do marek odzieżowych to na forum jest gdzieś temat w którym nieco można przeczytać o nich, a przynajmniej o tych topowych i robią one zegarki na naprawdę bardzo wysokim poziomie aczkolwiek nie jestem ich zwolennikiem i nigdy takiego zegarka nie kupię. Rzecz gustu i nic po za tym.

Porównanie Nautici do Certiny jest aż śmieszne. To tak jakby porównać divera seiko do Omegi, oczywiście można ale po co, nie ta półka.

Nosiłem kwarcową nautice przez kilka dni po tym jak mój kolega z niej zrezygnował po 2 miesiącach posiadania. Jedyne co mogę zarzucić to to, że koperta była podatna na zarysowania. Reszta to indywidualna kwestia, jednemu się spodobają, innemu nie. Mnie się nie podobają.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że "Nautica" jest na Timex - ie. A ja słyszałem, że jest na Miyocie i jak sobie dobrze poszukacie w necie to tylko takie dane "mechanizmu" są podawane. Sam od niedawna posiadam takowy z Allegro, ale go po prostu jeszcze nie odkręcałem. Ale chyba to zrobię i rozwieje wszelkie wątpliwości... A tak na marginesie. Ostatnio jakiś sprzedawca na Allegro w wystawionej przez siebie aukcji napisał, że ETA już nie istnieje. Wiecie coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym umieścił zegarki nautica między timexem a casio-ich cena w USA zależnie od modelu to 40-400$.Oczywiście że firma nautica produkuje ubrania sportowe,jeansy,ręczniki,pościel a nawet męski perfumy ale ma też sporą kolekcję sportowych,kolorowych,wodoszczelnych i całkiem fajnych zegarków.Nie wypowiadam się co do jakości ani też nie wiem dokładnie kto je produkuje ale uważam że jest to świetna alternatywa do zegarków casio,timex,swatch,orient czy festina,ewentualnie tańszych citizenów czy seiko,choć te 2 ostatnie firmy są na pewno dużo zacniejsze.A Certina oczywiście to już całkiem inna(wyższa) półka niż nautica.


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka pisanina nie ma większego sensu, porównywać trzeba zegarki, nie marki.

To tak jak wcześniej ktoś napisał, że diver Seiko to nie Omega.

Zależy które Seiko, bo jest takie

SBDB001.jpg

 

i takie

SBDC003_big.jpg

 

Próba prostego przyłożenia marek nie zawsze działa - szczególnie jeśli marka ma potężny asortyment zegarkowy.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.