Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Election

Omega Constellation Chronometer f300Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was drodzy forumowicze

 

Upolowałem takiego oto "Tuning Forka"...

 

Zegarek w stanie NOS, na żywo wygląda genialnie. Tarcza jest "osadzona" głęboko względem szkła a te stojące indeksy godzinowe wyglądają niesamowicie. Oczywiście to moje subiektywne odczucia :)

 

W środku certyfikowana na chronometr Omega cal. 1250 (czyli ESA9162) na patencie Bulovy.

 

Przepięknie bzyczy. Jako ciekawostkę powiem fakt, że światło odbija się jakoś od wskazówek i delikatnie załamuje się na szkle, przez co powstaje taki jakby "trójwymiarowy" efekt :) Nigdy czegoś takiego nie widziałem i ciekawie to wygląda - będę starał się to uchwycić na jakimś zdjęciu.

 

Tutaj na razie 3 zdjęcia podglądowe, robione na szybko - zegarek dzisiaj przyszedł, więc nie miałem czasu go porządnie obfocić:

 

Granatowa tarcza (przechodząca w srebrzysty - zależy jak popatrzymy)z charakterystycznym logiem Omega Electronic na czerwonym tle:

f50282be6391b46a.jpg

To co kocham w constellation najbardziej - dekiel z obserwatorium astronomicznym, nawiązujący do historii Omegi jako czołowej firmy produkującej chronometry do astronawigacji:

f9fe1b6abdb9bbeamed.jpg

Dostało mi się nawet pudełko:

4b248a81e45fc5fdmed.jpg

 

Ja jestem oczarowany... i dumny! Że udało mi się zdobyć kolejny zegarek reprezentujący tą zapomnianą, niedocenioną, historyczną technologię. Zegarki z mechanizmem kamertonowym były produkowane przez bardzo krótki (w stosunku do kilkusetletniej historii zegarmistrzostwa) okres czasu, były skomplikowane, delikatne i ciężko je naprawić (większość zegarmistrzów po prostu je ... jeszcze bardziej uszkadza, ze względu na nieznajomość technologii i brak wiedzy o ich delikatności). To wszystko powoduje, że zegarki te się bardzo wykruszyły i wg. mnie za kilka lat upolować działającego kamertona będzie bardzo ciężko. Sam zaniosłem dziś go do Strojnego żeby go ubrać w nowy pasiorek - powiedzieli żebym uważał jak na dziecko bo szkoda by zepsuć

 

Wkrótce wrzucę więcej zdjęć (o ile będzie jakieś zainteresowanie).

Pozdrawiam!


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest to ciekawy i coraz rzadszy zegarek z początku rewolucji elektronicznej (lata 70-te), a tutaj na dodatek w bardzo dobrym stanie zachowania. Gratuluję.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Niech się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny. Kilka razy próbowałem taki model upolować, ale nie dało rady. Dbaj o niego - Gratulacje


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt piękny egzemplarz jednak tym bardziej ciekaw jestem jak wygląda w środku. Gratuluję udanego zakupu i niech się nosi!! (lub się pasie w gablocie :) ).

Sam wczoraj odebrałem przesyłkę z Omega pierwszą jak do tej pory w mojej skromnej kolekcji zerknij jak wygląda po odświeżeniu(temat zaraz pod Twoim), jednak Twoja faktycznie nienadgryziona zębem czasu!!

Raz jeszcze gratuluję i dbaj :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt piękny egzemplarz jednak tym bardziej ciekaw jestem jak wygląda w środku.

 

w środku ESA 9162 produkowana pod szyldem omegi jako cal. 1250. W grafikach na google znajdziesz masę zdjęć.

 

Tutaj filmik z pracy mechanizmu w zwolnionym tempie:


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny dizajn, wygląda fantastycznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widziałem prace takiego mechanizmu i przyznaje że oglądałem jak zaczarowany, faktycznie nie często się widzi coś takiego tym bardziej gratuluje nabytku, i zgadzam się za parę lat jak utrzymasz go w tym stanie może to być biały kruk :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna - gratuluje - napisz jak bzyczy - tzn. czy bardzo wysoko ???? czy tez nizej ???

 

swietny werk - mialem w wersji iwc :lol: i wg. mojego zegarmistrza bardzo przemyslany i mily do serwisowania - z wad to chyba potrzeba poteznego powiekszenia,

 

 

gratuluje raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie

 

Rafal

 

ps.

wybaczcie ze mam ostatnio tyly i na forum czasu nie starczalo ale nadrabiam \i juz od nastepnego tygodnia mam nadzieje ze bede normalnie,

 

 

pozdrawiam

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem zegarek, obejżałem filmik i to jest po prostu 2001: Odyseja Kosmiczna. PIĘKNY!


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna - gratuluje - napisz jak bzyczy - tzn. czy bardzo wysoko ???? czy tez nizej ???

 

Bzyczy dość wysoko - przepiękny dźwięk, jednak na zewnątrz słychać je nieco ciszej niż w Accutronach. Tak więc trzeba ucho przyłożyć żeby to usłyszeć.

 

swietny werk - mialem w wersji iwc ;) i wg. mojego zegarmistrza bardzo przemyslany i mily do serwisowania - z wad to chyba potrzeba poteznego powiekszenia,

 

Widziałem kiedyś jednego kamertonowego IWC na Alledrogo... niestety cena była astronomiczna i zupełnie nie na moją kieszeń. Nie ukrywam - bardzo bym chciał takiego mieć :D Masz jakieś zdjęcia tego swojego IWC? Bardzo chętnie bym je zobaczył.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek. Od kilku dni szukam i czytam i... chyba chce mieć Omegę z takim mechanizmem ;)

Pomimo, że wpadłem w "zegarki już kilka lat temu" moja wiedza jest nadal malutka.

Im więcej czytam tym bardziej zdaje sobie sprawę, że coraz mniej wiem. A o mechanizmie kamertonowym dowiedziałem się z tego tematu.

Dzięki za to :D

 

Mam też pytanie jeżeli mogę w tym wątku. Znalazłem na allegro omegę z mechanizmem kamertonowym.

Przypadła mi do gustu i chciałbym wiedzieć co o niej sądzicie.

Nie wiem czy można wklejać w tym dziale linki dlatego też tego nie uczynię. Podam jedynie nr aukcji dla osób, które chciałyby mi pomóc.

numer 1021877851

 

z góry dziękuje i pozdrawiam

trebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możemy Ci powiedzieć to jak nam się podoba jej wygląd. Wszystkie firmy (pomijając Bulove, która miała różnorakie mechanizmy kamertonowe) stosują takie same mechanizmy (czyli ESA9162 dla pojedynczego datownika, ESA9164 dla podwójnego i ESA9210 dla chronografów). Czy to będzie IWC, Omega czy inny Zenith to zegarki jedynie różnią się obudową i blaszką z logo na Werku. Tak więc oceniaj po wyglądzie. To właśnie wygląd, wraz ze stanem technicznym i wizualnym decydują o końcowej cenie zegarka z danym typem mechanizmu kamertonowego.

 

Mi się np. ta omega z aukcji się nie podoba. Kwestia gustu. Na moją omesie też niektórzy mówią że paskuda (Pozdrawiam Maćku... tak Ty, z Tarnowa!).

 

Polecam przekopanie eBay - napewno znajdziesz coś ładniejszego a kto wie, często i za ciekawą cenę. Polecam również porozglądanie się za "prawdziwymi" kamertonami czyli Accutronami. Sam poluję na jakiegoś Spaceviewa... Poszukaj w dziale vintage tematu forumowicza Cytochrom o jego Accutronie. Sam nie podam Ci do niego linka bo poprostu nie mogę się na jego zegarek patrzeć. Zazdrość mnie poprostu zżera i skacze ciśnienie ;)

 

A tutaj specjalnie dla Ciebie - moja ulubiona reklama tunig forka:

 

Pozdrawiam


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam postu a ta reklama całkiem, całkiem ;)

Powiem tak: przekonała mnie i wydam 125$ plus TAX :D

 

pozdrawiam

 

PS

Ta Omega trafia w mój gust. Wygląda na ładnie zachowaną.

Gdyby jeszcze miała kilka mm więcej. Ale nie mam pojęcia do jakiej kwoty warto o niej myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przeczytałem i jestem pod wrażeniem.

 

trebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

125$ to baaardzo duża cena na tamte czasy. Tyle to się miesięcznie zarabiało.

 

jeśli Ci się podoba tamta Omega to licytuj. Pamiętaj że to świetna lokata kapitału - zwykłe mechaniki były są i będą. Kamertony były tylko przez chwilę i to kilkadziesiąt lat temu (co dla elektroniki jest wiekiem dość dużym). Tak więc zegarków tych będzie coraz mniej i ich ceny powoli zaczynają rosnąć logarytmicznie.

 

(...) wg. mojego zegarmistrza bardzo przemyslany i mily do serwisowania - z wad to chyba potrzeba poteznego powiekszenia

 

Miły do serwisowania? Chyba w hameryce ;)

 

Ja sam miałem kilkanaście uszkodzonych kamertonów które próbowałem odratować. Zaglądałem do niejednego zegarmistrza i wiem jak sytuacja przedstawia się w Polsce. Możemy trafić na taki oto wariant:

 

Przychodzimy do zegarmistrza z kamertonem a on na to:

A ) A co to takiego?

 

(prognozowana częstotliwość występowania, bazująca na moim doświadczeniu: 20 %)

 

B ) O proszę... kamerton! (i robiąc mądrą minę znawcy, która ma zakryć fakt że ostatni raz widział taki mechanizm 20 lat temu a i tak go wtedy nie umiał naprawić, mówi..) no dobra, spróbujemy coś naprawić.

Mija miesiąc czasu...

Dzwoni i informuje że nie udało się.

Potem po jakimś czasie okazuje się u następnego zegarmistrza (sytuacja C), że zegarmistrz B próbując naprawić jeszcze bardziej spieprzył mechanizm, nie traktując go wystarczająco delikatnie.

(prognozowana częstotliwość występowania, bazująca na moim doświadczeniu: 79 %)

C )Zobaczymy... myślę, że da się to zrobić o ile znajdę jakieś części. Bez problemu rozpoznaje mechanizm, zadaje szczegółowe pytania i mówiąc wprost - gość się zna. Jak nie znajdzie jakiejś części (np cewki) to rozwija zepsutą i nawet często udaje mu się ją jakoś prowizorycznie naprawić. Ogólnie naprawa trwa długo i duuużo kosztuje.

(prognozowana częstotliwość występowania, bazująca na moim doświadczeniu: mniej niż 1(?) % - ja znalazłem tylko 3 ludzi w Polsce, którzy znają się na naprawie Kamertonów)

 

D ) Spoko... mam NOSowy mechanizm, mogę wymienić bez problemu. Po spytaniu o cenę - grzecznie dziękujemy i szybko wychodzimy.

(jeden gość w Polsce)

 

Podsumowując - jeśli masz uszkodzonego kamertona w Polsce, to raczej nic i nikt tego nie naprawi. Chyba, że wydasz więcej pieniędzy niż jest wart. Jedyna droga ratunku to kupić taniej jakiś inny np. zaniedbany zewnętrznie model ze sprawnym mechanizmem i poprostu przełożyć.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
125$ to baaardzo duża cena na tamte czasy. Tyle to się miesięcznie zarabiało.

Wiem. Stąd ;) przy wpisie.

 

Interesuję się zegarkami od 3 lat i mam za każdym razem dylemat a moje zakupy są chaotyczne.

Postanowiłem jakiś czas temu robić listę zegarków, które chciałbym nosić i nie musiałbym w tym celu sprzedać samochodu lub mieszkania :D

Ta Omega chyba na nią trafi :)

 

Lubię zegarki z historią tą zbudowaną przez producenta i tą jaka stoi za żywotem zegarka.

Jeżeli nie mogę opowiedzieć o zegarku historii jaka za nim stoi, to traci on trochę uroku.

 

A jak jeszcze poluję na zegarek dłuższy czas i kończy się to sukcesem to pojawia się :) na mojej twarzy.

 

Pozdrawiam

trebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowując - jeśli masz uszkodzonego kamertona w Polsce, to raczej nic i nikt tego nie naprawi. Chyba, że wydasz więcej pieniędzy niż jest wart. Jedyna droga ratunku to kupić taniej jakiś inny np. zaniedbany zewnętrznie model ze sprawnym mechanizmem i poprostu przełożyć.

 

No, właśnie, datownik mojej Omegi f300 stanął na dacie 22 i dalej ani rusz. Jak go przestawię ręcznie na 23 to już idzie, ale znów tylko do 22. Niby nieistotna usterka, ale wkurza mnie i za bardzo nie wiem do kogo się udać z tym.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazna uwaga odnosnie tego werku esy - nie cofamy wskazowek i nie cofamy daty na quick secie - bardzo latwo spierzyc

Miromat - mozesz miec wylamany a raczej wyrobiony zabek na kole daty albo na posrednim ktore sie z nim zazebia.

 

Serwisowanie tych werkow wymaga doswiadczenia i bardzo dobrego powiekszenia - mikroskop - na kolach mamy po ponad 300 zebow a kola sa maluskie i delikatne, ponadto kazda ryska na zwojnicach - widelcu nawet minimalna moze negatwnie odbic sie na zegarku - tym latwiej o nia iz sa to silne magnesy wiec srubki beda zmierzac w tym kierunku,

 

Kamertony to piekne werki i nie sa ciezkie do serwisu pod warunkiem iz zegarmistrz jest odpowiednio przygotowany inaczej ciezko liczyc na sukces.

 

jeszcze raz gratuluje omesi,

 

niezlym rezerwuarm czesci sa titussy - w pewnym momencie przejeli produkcje 300 i w sumie mozna spokojnie i za rozsadne pieniazki dokupic potrzebne czesci - tak ratowalem iwc - potzrebowalem zwojnicy.

 

pozdrawiam

 

 

aha tu iwc

 

a taki Bsg6rugBWkKGrHqYOKkYEvPP1BkV1BL4JC0tehw_12.JPGhamilton w drodze ale nie wiem jaki werk - wersja z data ciut pozniejsza jak dojdzie podladuje zdjatko i jak cos mrugnij bo wzielem razem z jlc wiec nie ma watpliwosci co zostanie

Rafal IMGP0057-3.JPGIMGP0065.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj link do dyskusji (po angielsku) na temat celowosci usuwania baterii:

 

http://forums.timezone.com/index.php?t=tree&th=1168944&mid=4077900&rid=73104&rev=&reveal=

 

W skrocie: mechanizm kamertonowy ETA (Omegi) mozna calkowicie "rozlaczyc" za pomoca koronki - to jego przewaga nad mechanizmem Bulowy.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton przepiękny. A o IWC to już w ogóle... będę na taki polował - może kiedyś uda mi się upolować jakiegoś za rozsądną cenę.

 

Co do Titusów - zgadzam się. NOSy chodzą za bardzo przyzwoite kwoty na eBay. Kiedyś udało mi się nawet jednego kupić na Allegro. Co ciekawe właśnie poprzez przejęcie produkcji f300 od omegi te zegarki są praktycznie Omegami. Mają również koperty Omegi a na szkiełkach nawet znajduje się logo omegi. Różnią się chyba jedynie tylko tarczą i mają spolerowane logo omegi z koronek.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doszedl - szkoda ze nie mark 2 ale 4 tez mnie cieszy

 

Fullscreen%20capture%20592010%2020703%20AM.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie naszło dziś na czarno-białe zdjęcia mojej "konstelacji":

 

a304648adcc36135.jpg

 

828b99b551031057.jpg

 

3eabfe4676563fee.jpg

 

016d53cb8ebe9621.jpg

 

1f21b97990f61e79.jpg

 

Pozdrawiam!


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te "zdjęcia" to tak na prawdę nie zdjęcia tylko screncapy z ujęć z kamery. Stąd więc nie najlepsza ostrość i format 16:9. Muszę w końcu dopaść jakąś lustrzankę i obfocić porządniej te moje zegarki :rolleyes:


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.