Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GONZO

Zegarek z wysokościomierzem i termometrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu zegarka, który docelowo ma gościć na ręce podczas wędrówek po górach.

Założenia:

 

- budżet ok. 500 PLN z możliwością przekroczenia jeżeli coś bardzo mi się spodoba

- kwarc :)

- WR100 albo WR200

- wysokościomierz

- termometr

- opcjonalnie: kompas

- inne cuda mile widziane

- może coś w stalowej kopercie?

 

Póki co w grę wchodzą CASIO GW-9200 RISEMAN i może coś z serii Pathfinder.

 

Czekam na jakieś ciekawe propozycje i z góry za nie dziękuję.


Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pathfinder, albo Protrek dla rynku EU. Wyjdzie taniej (chyba) niż Riseman, szukaj takiego z waveceptorem i , fajna rzecz, książką rekordów - zegarek np. sam zapisuje wysokość co parę minut, potem fajnie można to synchronizować z mapą.

 

Na bazarku ostatnio widziałem podobny model do tego, który mam, chyba PRW-1300.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kup RISEMANA :) .Za nieduże pieniądze świetny G-SHOCK .Osobiście posiadam GW-9200 i jestem z niego bardzo zadowolony .Świetnie sprawdził mi się w górach przede wszystkim wysokościomierz i barometr a poza tym nieźle wygląda na ręku.Jeżeli nie zależy Ci na kompasie to kupuj RISEMANA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kup RISEMANA :) .Za nieduże pieniądze świetny G-SHOCK .Osobiście posiadam GW-9200 i jestem z niego bardzo zadowolony .Świetnie sprawdził mi się w górach przede wszystkim wysokościomierz i barometr a poza tym nieźle wygląda na ręku.Jeżeli nie zależy Ci na kompasie to kupuj RISEMANA :)

 

Miałem już chyba wszystkie Pathfindery 40, 80, 1100, 1300, 1500 i moim zdaniem najlepszy z nich był i jest PAW1100T, jak będzie możliwość to znowu go kupię. Z G-shocków to jedynie Riseman, zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riseman Protreka nie zastąpi, bez kompasu mapy się nie zorientuje, na samym tylko wysokościomierzu ... hmm, ciężko.

Wg mnie warto mieć i Protreka i dedykowanego G-Shocka, ale już mniejszego rozmiarowo. W obydwu przypadkach termometr to tylko ciekawostka, bo mierzy temperaturę ręki. Wysokościomierz będzie działał dobrze, jak będzie w miarę często kalibrowany (np. wg poziomic mapy), bo zbyt zależy od ciśnienia atmosferycznego - podobnie zresztą jak samolot który ma lądować - z wieży muszą mu podać aktualne ciśnienie do kalibracji przyrządu.

Więc sens tych obydwu rzeczy "na co dzień" w Risemanie - cokolwiek wątpliwy, a jeśli już się z tego korzysta łażąc po górach, to znów bez kompasu ni rusz.

 

Miałem już chyba wszystkie Pathfindery 40, 80, 1100, 1300, 1500 i moim zdaniem najlepszy z nich był i jest PAW1100T

Bohush, w 1300 jest pamięć azymutu, czego brakuje w 1100. Wydaje mi się to dość istotne. Ustawiasz azymut i potem tylko idziesz na kierunek strzałki.

Poza tym pierdoły, ale przydatne, czyli większy zakres timera i stopera (do 24h) i możliwość włączenia/wyłączenia dźwięku przycisków.

 

Ja bym optował za modelem 1300.

Natomiast 1500 dodaje tylko graf pływów i fazy księżyca, więc jak ktoś nie łowi - to nikła przydatność. A jak łowi - to lepiej dołożyć i nabyć ten model.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tegosuunciaka lub na inne. Jeżeli chodzi o twoje wymagania to Suunto ma dość sporą ofertę.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz też jakieś opinie (po angielsku) Suntoo vs Pathfinder:

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?p=846012

 

W skrócie to co piszą: Protrek tańszy, Suntoo - droższy i bardziej dokładny. W Suntoo zdarzają się zwiechy softu, mowa jest o jakimś upgrad'ie softu (nie wiem na ile rzecz skomplikowana), w Protreku pod tym względem jest stabilnie.

Poza tym jeśli chodzi o waveceptor (kalibracja czasu z sygnału radiowego) i ToughSolar, to w Suntoo nie ma czegoś takiego. Ale to już kwestia wygody i nie ma wpływu na samą część "górską" :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riseman Protreka nie zastąpi, bez kompasu mapy się nie zorientuje, na samym tylko wysokościomierzu ... hmm, ciężko.

 

...Riseman wcale nie ma zastępować Protreka :) ...wszystko zależy od tego co chcemy żeby zegarek pokazywał.

 

Wg mnie warto mieć i Protreka i dedykowanego G-Shocka, ale już mniejszego rozmiarowo. W obydwu przypadkach termometr to tylko ciekawostka, bo mierzy temperaturę ręki. Wysokościomierz będzie działał dobrze, jak będzie w miarę często kalibrowany (np. wg poziomic mapy), bo zbyt zależy od ciśnienia atmosferycznego - podobnie zresztą jak samolot który ma lądować - z wieży muszą mu podać aktualne ciśnienie do kalibracji przyrządu.

Więc sens tych obydwu rzeczy "na co dzień" w Risemanie - cokolwiek wątpliwy, a jeśli już się z tego korzysta łażąc po górach, to znów bez kompasu ni rusz.

 

...termometr ,barometr czy też kompas pokazują wartości przybliżone ...i to chyba wszyscy wiedzą :) ...i oto chyba w tym wszystkim chodzi :) Jeżeli ktoś chciałby wartości dokładne to musiałby ze sobą nosić stację pogody :) ...dla mnie takie wartości w zupełności wstarczają nawet na codzień... :) .Myślę że kolega GONZO wie jakie funkcje będą mu odpowiadały najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake08, Protrek to naprawdę poważny zegarek w góry, a nie "dodatkowy bajer". Odchyłka na kompasie to raptem 3 stopnie (o ile się nie mylę). A jeśli na bieżąco wykorzystywać "z głową" ciśnieniomierz, to będzie dobry i jako wysokościomierz i jako ostrzeżenie przed zmianą pogody (bo ciśnienie będzie się zmieniać "na płaskim"). Natomiast termometr jest troszkę bezsensowny, bo różnica wskazań może iść w dziesiątki stopni - na zewnątrz 9 stopni, a Protrek na ręku pokazuje 20 - ciężko mówić o wartościach przybliżonych :)

Nie mam w powyższym na myśli kupowania Protreka dla wyglądu z "bajerami".

 

I jeśli dobrze rozumiem pierwszy post, to czegoś takiego praktycznego szuka GONZO.

 

No chyba, że GONZO góry będzie "zwiedzał" z pokładu kolejki górskiej, a zegarek na ręku ma być dla wyglądu. Wtedy to inna bajka :)

 

[dodane]

Zajrzałem dla pewności do manuala, kompas ma margines błędu 11 stopni, a wysokościomierz pokazuje co 5 metrów. Jest też pewien absurd z temperaturą, mianowicie aby wskazania ciśnieniomierza były niezależne od temperatury, należy zegarek trzymać na ręku. Co skutecznie blokuje pomiar rzeczywistej temperatury :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....zgadzam się kolego Sergserg są plusy i minusy pewnych funkcji :) ...myślę jednak że wszystko zależy od tego do jakich wędrówek będzie kolega Gonzo używał swojego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję z recenzji PRG-60 napisanej przez ratownika TOPRu:

"Należy zaznaczyć, że jeśli chcemy posiadać precyzyjne dane i odczyty to należy jak najczęściej kalibrować ustawienia, np. wysokości, jeśli jesteśmy na Kasprowym czy Hali Gąsienicowej można porównać odczyty ciśnienia i wnieść ewentualne poprawki.

Z takim zegarkiem to trochę jak z komputerem, jeden potrafi tylko grać, a inny odniesie duże korzyści. Kompas w połączeniu z altimetrem w czasie mglistych dni może oddać nam nieocenione przysługi. A wysokościomierz pokaże nam dokładne miejsce w oparciu o mapę, w którym jesteśmy miejscu na szlaku."

 

Całość tutaj:

http://www.goryonline.com/testy,269,153,0,1,F,news.html


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tegosuunciaka lub na inne. Jeżeli chodzi o twoje wymagania to Suunto ma dość sporą ofertę.

 

SUUNTO świetne, ale budżet mocno przekroczony.

 

Poszperałem trochę w internecie i znalazłem jeszcze kilka ciekawostek z wysokościomierzem:

 

Favre-Leuba Bivouac - genialny zegarek! Z chęcią przyjąłbym go do swojej kolekcji :)

 

post-27995-0-13109500-1331565206.jpg

post-27995-0-76998200-1331565207.jpg

post-27995-0-10876600-1331565209.jpg

post-27995-0-50747100-1331565210.jpg

 

Revue Thommen Altimark

 

post-27995-0-48745300-1331565212.png

post-27995-0-39499600-1331565214.png


Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o małą podpowiedź w związku z zegarkami:

Waham się pomiędzy czterema modelami (od najtańszych)

1) G-shock G-2300 jako jedyny w obecną chwilę ma jeszcze databank. Bardzo dla mnie przydatna funkcja. (http://www.allegro.pl/item1091555373_zegarki_casio_g_2300_g_shock_z_bateria_sloneczna.html)

2) protrek PAG-40 taki jak tu: http://www.allegro.pl/item1087702381_pathfinder_casio_protrek_pag_40_3vcf_kurier.html z tej czwórki najbardziej mi się podoba. Czytałem niestety nie pochlebne opinie nt jego solidności. Gumowe paski zawsze mi pękały, a koperta z trzecim czy czwartym paskiem w moejscu teleskopów zawsze też nie dawała rady. Chciałbym zegarek, który wytrzyma >10lat. (jest to możliwe?)

3) GW-9200-1er O ile się nie mylę, nie ma ogniw słonecznych, czyli trzeba się martwić o baterię, poza tym czy paski z tworzywa nie pękną po dwóch latach? (mniej więcej tyle wytrzymywały wszystkie do tej pory...) linka nie daję, bo zegarek znany tutaj...

4)PAW 1500t-7v piękny nie jest, ale jeżeli tytanowa branzoleta, teleskopy i ich mocowanie do koperty wytrzyma 10lat, to jestem skłonny zapłacić odpowiednią kwotę. Sam pasek mam nadzieje, że nie strzeli tutaj?

 

Reasumując: do tej pory miałem kilka databanków, zarówno metalowych jak i z tworzywa, każdego jednak po upływie góra 3lat trafiał &^ jaśnisty. Przede wszystkim paski plastiki, a następnie narożniki kopert. Po górach nie chodzę, w ekstremalnych warunkach nie bywam często, szukam zegarka, który byłby wieczny w normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

1) G-shock G-2300 jako jedyny w obecną chwilę ma jeszcze databank. Bardzo dla mnie przydatna funkcja. (...)

 

Pytam z czystej ciekawości, do czego wykorzystujesz tę funkcję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PINy, numery do kochanek, NIPy, pesele etc...

 

Thx, wszystko jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.