Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Kolejne nowości z IWC

Rekomendowane odpowiedzi

Portugalczyk fajny, podoba mi się sposób w jaki dołożyli funkcję kalendarza wiecznego do automatu z rezerwą chodu - po prostu nałożyli. I te podwójne wskazówki rezerwy / dnia miesiąca i sekundy / dnia tydodnia.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem też jest super, ale i nowy Aquatimer mi się podoba. Zauważam w nim podobieństwa do starszej linii Aquatimerów i nie produkowanej już GST. Świetne zegarki choć coś mi mówi, że "Portugalczyk" z kalendarzem, będzie się w rzeczywistości o wiele lepiej prezentował niż na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piotrek,

dostało mi się za Ciebie. Nie wklejaj proszę więcej żadnych fotek nowych zegarków IWC tylko wskazuj do nich linki.

 

 

by the way, Mariusz

 

I did come across a website in Polish where apparently you or a colleague had posted a prior copyrighted "for collectors' forum" only image, even with the legend intact. Please be sure that does not occur again, specfically including on these new images.

 

I'm sure it was a misunderstanding. However, we absolutely do need to maintain the copyright and therefore any subsequent use of copyrighted material would require further action.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquatimer dużo ładniejszy od cousteau divers bez chrono - zwłaszcza kolorystyka wydaje się być dopracowana.

kolekcja portugalczyków na standardowym , wysokim poziomie.

repetycja :shock:

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wszystkie brzydkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsuki ! skąd wiedziałem że tak zareagujesz? Nawet się już nie zdziwiłem :evil:

 

piotrek

 

 

P.S. może w zamian troche konstruktywnej krytyki (mam na myśli wyłącznie zegarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wszystkie brzydkie.

 

Ta fotka jest trochę mało ciekawa. Na Forum IWC w artykułach są zupełnie inne zdjęcia tego zegarka - szczęka opada - jest po prostu piękny. Niestety, z przyczyn o których pisałem wyżej, nie mogę umieścić tych zdjęć na naszym Forum :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się nie podobają. Być może faktycznie przez kiepskie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piotrek,

a widziałeś nowego tourbillona :?: :shock: :shock: :shock:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych, którzy twierdzą, że zdjęcia ujmują piękno nowości IWC - można przecież założyć konto na forum IWC. :idea:

 

A odnośnie meritum - nowy Perpetual zupełnie mnie nie przekonuje. Doceniam mnogość komplikacji, precyzję wykończenia i subtelne detale, ale czy nie sądzicie, że funkcje wskazywane na tarczy powinny być harmonijnie splecione z projektem samego cyferblatu? To zagadnienie wykracza poza pojęcie gustu, dotyka bowiem historii modelu i jego przeznaczenia (wedle zapatrywań firmy oczywiście). O ile wiem (a wiem niewiele w tej materii), Portugalczyk miał wskazywać precyzyjnie czas kupcom-żeglarzom. Czy tak?

Wobec tego zastosowanie wiecznego kalendarza w tak ascetycznej linii i (o zgrozo) indykatora faz księżyca usuwa kunsztowną warstwę urzekającej prostoty nieświadomie (?) zastępując ją chaotyczną mieszanką wskazówek i napisów.

Lepsze jest wrogiem dobrego głosi porzekadło. I chyba zarazem maksyma stylistów zapomniania przez mistrzów z Schaffhausen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie bardzo rozumiem :roll:. Przecież już wcześniej IWC miało w swojej kolekcji Portuguese z wiecznym kalendarzem i fazami księżyca. Ten nowy zegarek jest rozwinięciem tej linii. To dobrze, że firma koncentruje się na komplikacjach. Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł na przyszłość. Klasyczne modele też pozostały więc jest jakaś alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tsuki ! skąd wiedziałem że tak zareagujesz? Nawet się już nie zdziwiłem :evil:
O co ci chodzi? Mam prawo wyrazić opinię. A że zegarki nie urzekją urody to i opinia nieprzychylna.

I dlaczego " :evil: "?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co ci chodzi? Mam prawo wyrazić opinię.

 

Jak wskazuje doswiadczenie - masz prawo wyrazic swoja opinie, pod warunkiem, ze jest zbiezna z opinia Marvericka. W innym wypadku wyrazanie opinii obarczone jest ryzykiem, ze Marverick bedzie Cie fanatycznie przekonywal, ze jestes w bledzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wskazuje doswiadczenie - masz prawo wyrazic swoja opinie, pod warunkiem, ze jest zbiezna z opinia Marvericka. W innym wypadku wyrazanie opinii obarczone jest ryzykiem, ze Marverick bedzie Cie fanatycznie przekonywal, ze jestes w bledzie :D

Tyle, że to nie Maverick zwrócił mu uwagę...

 

Maverick: A czy ja twierdzę, że podobał mi się poprzedni Portuguese z wiecznym kalendarzem i fazami księżyca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że to nie Maverick zwrócił mu uwagę...

 

Ooo - jestem zawiedziony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lewandek,

może przeczytaj najpierw dokładnie treść postów zanim coś napiszesz :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lewandek,

może przeczytaj najpierw dokładnie treść postów zanim coś napiszesz :?.

 

Wybacz - zostalo mi po watku nt. praktycznego wykorzystania Flasha :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie brzydkie.

jakiś kompletny debil:

nie podoba mi się - tarcza jakich są już miliony

słowem nuda, wtórność i nijakość.

możnaby pomyśleć, że zegarki im droższe tym brzydsze

Jeszcze nigdy w pojednkach zegarki jednoznacznie piękne nie walczyły z jednoznacznie brzydkimi!

Banalny

omega mdła i nijaka

Poiwiem tylko tyle, że mam gdzieś ten cały…

paskudny i prędko Ci się odpodoba

wywal tą całą galerię na jakimś głupim serwerze

Panerai to paskud

jak słyszę o "duszy zegarka" to mi się odechciewa

olewam to

tak banalna, że aż ciarki po plecach przechodzą

jest banalna i ogólnie do pupy

 

 

stąd :evil:

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać 'polactwo' wdarło się i tutaj... A sądziłem, że to ostatnia enklawa wolna od szyderstwa, małostkowości czy grubiaństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę kontekst około 10 razy zgadzałem się z Tsukim. Tutaj też sie zgadzam. Te zegarki najzwyczajniej mi sie nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zegarki. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.