Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, spokojnie. To jest nóż OTF Double Action. Nie ma opcji aby sam wystrzelił, do tego trzeba suwakiem na grzbiecie naciągnąć sprężynę i dopiero jak naciągiemy do końca to suwak zwalnia blokadę i ostrze strzela. Tu nadal nie ma paniki bo moc sprężyny jest tak ustawiona że nawet kartki papieru nie przebija. To jest bardzo bezpieczna konstrukcja. Szybciej zwykły nóż składany typu folder się w kieszeni otworzy i nogę poharata.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jako rzecze powyższy :)

Nie polecam dodatkowo zalewać OTFów cieczami potencjalnie klejącymi.

Przy zabawach którymś z noży mictorecha udało mi się przy nastym/dziesiątym razie przebić wystrzałem ścianę butelki pepsi. Napsikało trochę pepsi do środka i po jej wyschnięciu ostrze na tyle spowolniło, że nie blokowało, a po całkowitym wyschnięciu utknęło w środku :D Dodać do tego durne śrubki MTeka i skończyło się na całodniowym moczeniu w gorącej wodzie z mydłem, płukaniu środka silnym strumieniem wody, a po jej wyschnięciu DW40, a po jego wyschnięciu jakimś smarowidłem ptfe.

Jak pisałem: zabawki.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noże o które trzeba dbać, tak samo jak o flippery na łożyskach. Tam też dostaje się brud i woda i potrafią niemiło zaskoczyć.

Wynagradzają to wielkością i przyjemnością klikania. Ci kto lubi. Śrubki można wymienić na normalne, można kupić klucz do nich lub po prostu nie microtecha tylko inną markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wytrzymałość blokady przy zajebaniu nożem z rozmachu od góry celem przedziurawienia metalowej beczki lub maski/dachu wraku samochodu? Wytrzyma czy ostrze schowa się do środka? 

Na filmikach Microtech niby wytrzymuje... 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu wytrzymują takie zadania. Można wbić go młotkiem w 5cm belkę, potem wybijać go młotkiem na boki celem wyluzowania i po tym nadal działa. Bardzo solidna sprawdzona konstrukcja. To nie odpustowa zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OTF wyparły u Was inne noże lub to jest teraz główny target? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8szt OTF , 4szt Stiletto i 5 folderow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takie żyletki z ameryki w kieszeni... 

 

IMG_20201129_175821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OTF nie są tak popularne jak zwykłe folderki chyba głównie ze względu na dotychczas zaporowe ceny. Microtech to ok 1.5k za podstawowe modele, na szczęście może coś się zmieni bo chinole zaczęli robić własne świetne projekty za 1/3 ceny hamerykańskich nie odpuszczając na jakości. 

 

Część użytkowników noży po prostu nie lubi sprężynowców, dla mnie są spoko jako sprzęt edc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko co taki OTF zrobi jak tłusty od kiełbasy wpadnie w piach. Obstawiam, że czeka go w domu rozbieranie na czynniki pierwsze. 

IMG_20200601_164100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o otf-a trzeba pod tym względem bardziej dbać. Niemniej fun z klikania jest przedni. Z drugiej strony moje folderki na łożyskach też nie lubią pyłu i piachu i szybko dają o tym znać.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do łożysk (tak, masz rację) mimo, że mam pewnie pół na pół to użytkowo sklaniam się ku podkładkom. Łożyska bardziej do klikania... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Burns napisał:

Ostatnio takie żyletki z ameryki w kieszeni... 

 

 

 

Fajny. Bardzo lubię ich system wspomagania otwierania. Obecnie chyba moja ulubiona marka biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rmak napisał:

 

Fajny. Bardzo lubię ich system wspomagania otwierania. Obecnie chyba moja ulubiona marka biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.

Nie ma reguły, tu złakomiłem się na stal cena wyższa i jedyne co wyszło to małżeństwo z rozsądku - leży w pudle... bo ni w kij ni w oko ;)

 

IMG_20201105_152940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mariaczi napisał:

OTF nie są tak popularne jak zwykłe folderki chyba głównie ze względu na dotychczas zaporowe ceny. Microtech to ok 1.5k za podstawowe modele, na szczęście może coś się zmieni bo chinole zaczęli robić własne świetne projekty za 1/3 ceny hamerykańskich nie odpuszczając na jakości. 

 

Część użytkowników noży po prostu nie lubi sprężynowców, dla mnie są spoko jako sprzęt edc.

Można , tu masz np. Welde stał D2 rękojeść Tytan Kupilem bardziej z ciekawości i nie żałuje ale nie leży na polce z Microtechami😊 

094C01DC-731E-4CDB-8F44-D80BFE17E151.jpeg

5D4CDAA0-B577-43D0-BBD2-8C7AD7C98B1F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mariaczi napisał:

OTF nie są tak popularne jak zwykłe folderki chyba głównie ze względu na dotychczas zaporowe ceny. Microtech to ok 1.5k za podstawowe modele, na szczęście może coś się zmieni bo chinole zaczęli robić własne świetne projekty za 1/3 ceny hamerykańskich nie odpuszczając na jakości. 

 

Część użytkowników noży po prostu nie lubi sprężynowców, dla mnie są spoko jako sprzęt edc.

 

Pytanie brzmi co czyni cena ? Czy tylko prestiż marki ew. jakość spasowania, czy to, że za odpowiednią kwotę jest w stanie wytrzymać adekwatne przeciążenia ? Jeżeli tak to spoko. Ja nigdy tego typu nożami nie interesowałem się, chociażby przez to, że większość z nich jakie widziałem, była zepsuta. Na pewno nie było to nic powyżej 500zł, ale wystarczy, żeby wieść gminna niosła, że to pozoranckie zabawki...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

12 godzin temu, Burns napisał:

Ciekawe tylko co taki OTF zrobi jak tłusty od kiełbasy wpadnie w piach. Obstawiam, że czeka go w domu rozbieranie na czynniki pierwsze. 

 

:D Benchmade do takiego czyszczenia najlepszy i zgodny z tematem forum - nóż dla zegarmistrza ;)

3d3TlE5.jpg

 

Automat - jak najbardziej, ale taki:

Protech Walter Brend - miałem, puściłem i drugi nóż którego sprzedaży najbardziej żałuję:

protech-brend-auto-1-ivory-1151-BHQ-3748

 

 


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można , tu masz np. Welde stał D2 rękojeść Tytan Kupilem bardziej z ciekawości i nie żałuje ale nie leży na polce z Microtechami 
094C01DC-731E-4CDB-8F44-D80BFE17E151.thumb.jpeg.42d2795c1397c675d8fb9ad77992a99e.jpeg
5D4CDAA0-B577-43D0-BBD2-8C7AD7C98B1F.thumb.jpeg.915d4a3129078e5d8d23935ea47a77ad.jpeg
Tylko to jest delikatnie mówiąc inspiracja. Do tego nie w tytanie a amelinium na rękojeści. Tytanowy może w nim jest suwak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się pokazać te produkty za 1/3 ceny ze jest to bezczelna podróba to chyba widać z kilometra opis materiałów ze strony sprzedawcy Chyba nie zrozumiałeś intencji mojego wpisu😊

16 minut temu, mariaczi napisał:
11 godzin temu, Pamiko napisał:
Można , tu masz np. Welde stał D2 rękojeść Tytan Kupilem bardziej z ciekawości i nie żałuje ale nie leży na polce z Microtechamiemoji4.png 
094C01DC-731E-4CDB-8F44-D80BFE17E151.thumb.jpeg.42d2795c1397c675d8fb9ad77992a99e.jpeg
5D4CDAA0-B577-43D0-BBD2-8C7AD7C98B1F.thumb.jpeg.915d4a3129078e5d8d23935ea47a77ad.jpeg

Pokaż więcej  

Tylko to jest delikatnie mówiąc inspiracja. Do tego nie w tytanie a amelinium na rękojeści. Tytanowy może w nim jest suwak.

Może podlinkowal byś albo pokazał te chińskie wyroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pamiko napisał:

Starałem się pokazać te produkty za 1/3 ceny ze jest to bezczelna podróba to chyba widać z kilometra opis materiałów ze strony sprzedawcy Chyba nie zrozumiałeś intencji mojego wpisu😊

Może podlinkowal byś albo pokazał te chińskie wyroby?

 

Ja też nie zrozumiałem, skoro większość nie zna oryginałów (z powodów wymienionych powyżej - uprzedzenia i cen) trudno zakładać, żeby tym bardziej wszyscy znali  na wylot rynek podrób lub jeżeli inspiracja to próby odtworzenia mechaniki...

Trzeba się tym interesować i chcieć (ja np. bardziej nie chcę, są to są, poczytam, pooglądam raczej nie kupię, budżet w pierwszej kolejności przeznaczę na SOCOM ELITE)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.