Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

69tnt69

zegarek zatrzymuje się po krótkim czasie nienoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem nowy na tym serwisie a potrzebuję pomocy osób, które znają się na zegarkach automatycznych. Problem który mnie dotkną to zatrzymywanie się mojego zegarka. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby zatrzymywał się po dniu nienoszenia, natomiast zegarek przestaje chodzić gdy odkładam go na półkę lub gdy nie ruszam ręką przez dłuższy okres czasu. Zaczyna chodzić gdy wyciągnę koronkę i przekręcę tak jakbym ustawiał godzinę wtedy cały mechanizm znowu zaczyna się ruszać. Zatrzymuje się nawet gdy sprężyna jest nakręcona może nie na maxa ale jest nakręcona. Czego to może być wina. Prosiłbym o dość jasne wytłumaczenie i określenie ile wynosiłaby naprawa lub czy można to samemu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jezeli nie masz doswiadczenia, to lepiej oddac do kogos kto wie co i jak(zegarmistrz),zwlaszcza ze jest to automat.Za czysczenie/smarowanie bebna, sprezyny,plyty i mostu koszt w zaleznosci od zegarmistrza i miejsca zmieszkania moze byc rozny.proponuje przejsc sie po fachowcach w okolicy i popytac o koszt uslugi.Nie ukrywam ze usterka moze byc wyrobienie sie np walu,lub lozysk/tulej w bloku naciagu(beben) na plycie lub w moscie czego przyczyna moze byc slaba sila nacciagowa i zegrek krotko idzie.Nie wykluczam tez innych usterek, jednak problem czesto wystepuje wlasnie przy zatartym bebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdziwniejsze że po dzisiejszej nocy chodzi dalej, jeszcze jedno pytanie czy po usunięciu tej usterki może się ten sam problem powtarzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
69tnt69 - dublujesz tematy - sprawdź czy wskazówki nie blokują się o siebie - opisałem to w drugim twoim temacie o tym samym smile.gif).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam wczoraj jak stworzyłem pierwszy raz ten temat to wyskoczył mi jakiś błąd na forum i myślałem, że po prostu go nie ma

 

na razie testuję go na wyciągniętej koronce i chodzi bez zarzutu, zobaczę jak długo

 

EDIT:

 

czy wyciągnięta koronka może mieć wpływ na pracę zegarka?

 

od 6 godzin zegarek leży i chodzi bez żadnych problemów, nie zatrzymując się

 

EDIT2:

 

po 11 godzinach zegarek z wyciągniętą koronką działa bez zarzutów, czyli musi boś być z tą koronką, co to jest możecie mnie oświecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o radę bo widzę że kiedy edytuje posta to nie pojawia się on jako nieprzeczytany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze sprawdź z wcisnietą koronką. Teoretycznie nie może mieć to wpływu na pracę mechanizmu, bo wyciagniecie koronki powoduje jedynie zazębienie tzw beczki na wałku z zębatką napędzającą wskazówki. W pozycji wcisniętej też nie może zablokować mechanizmu, bo zazebiony m,echanizm naciągu sprężyny nie zablokuje bębna (nie umie). Jedyne co mi przychodzi do głowy to ze mechanizm jest źle zamocowany w kopercie i po wciśnięciu koronki całość przesuwa się i sekundnik haczy o szkło, czy kopertę ale to mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobny jest zwykły zbieg okoliczności, ze akurat zaczął chodzić lepiej. Jeśli jednak po wciśnięciu koronki wciąż będzie się zatrzymywał, to trzeba go rozebrać, niestety.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój błąd nie zauważyłem że wskazówki zatrzymują się dokładnie w tym samym miejscu zawsze i zawsze gdy wskazówka minutowa jest nad godzinową i sekundowa jest nad minutową, więc to wina wskazówek nie mechanizmu teraz tylko muszę zanieść żeby te wskazówki poprawił jestem ciekaw czy zrobi to ekspresowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by wiele wyjaśniało. Jesli to tylko wskazówki, to z reguły minuta roboty :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno wskazówki dzisiaj przy dziennym świetle wyraźnie widać jak minutowa zbliżając się do godzinowej podnosi się widać cień i przez szkiełko że jest wyżej niż normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.