Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Vinni

pytanie o dziwną tabliczkę we wnętrzu zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vinni

Dzień dobry. Mam pytanie, czy ktoś się domyśla, co może oznaczać bardzo stara metalowa, grawerowana tabliczka we wnętrzu zegara wiszącego, na której jest napisane: "A.Van Den Durpel - Props HORLOGIEMAKER Kerkstraat, 6

WETERREN" Czy to ma coś wspólnego z zegarem, czy jest to jedynie tabliczka zegarmistrza? Myślałem, że jakiegoś komisu, ale jest za ładna.

P.S.

Zadałem to samo pytanie ogólnie, nie na forum"zapytania o wszystko", tak że może się powtórzyc. Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tabliczka z danymi wlasciciela.

 

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vinni

No tak, ale co znaczy HORLOGIEMAKER. Horloge, to zegar po francusku naprzyklad. Wiec chyba nie o wlasciciela biega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiał być jakiś poliglota :wink:

Horloger - to po francusku zegrmistrz

Maker- no to wiadomo.

 

Horlogiemaker to pewnie po holendersku Zegarmistrz, reszta to adres i nazwisko aj fink.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vinni

Wiec jednak tabliczka zakladu zegarmistrzowskiego.... W każdym razie ogromnie dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy WETERREN czy WETTEREN?

WETTEREN to miejscowość w Belgii.


What's Up, Doc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vinni

Przede wszystkim dzięki za odpowiedź, i masz rację. To WETTEREN. Tylko wtedy oznaczałoby to, że chodzi o jakiś mały zakład wytwarzający zegary, bo zegarmistrz to "horloger", a "horlogiemaker" bardziej mi pasuje do "producent zegarów". Chyba że to po flamandzku, no ale czemu w takim razie Belgia...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.