Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Za 2 stówy ładny nabytek :)

Nie… ogólnie ładny nabytek!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Też mi się podoba. Był wystawiony w dość dziwnej kategorii, dlatego pewnie nikt się o niego nie bił ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskrzesiłem do żywych elgina z 1896 roku, zakupiony bez kotwicy i zaczęło się poszukiwanie całe szczęście znalazłem u Pana Wojnara w Krakowie. Batalia ożywienia była trudna dla mnie, bo pierwszy raz naprawiałem zegarek amerykański,dzięki pomocy pmwas i mkl1, a trudność była taka że 1paleta była nadkruszona którą musiałem wymienić, całe szczęście że znalazłem taką i wkleiłem na szerlak, ustawienie poprawnej pozycji balansu, usztywnienie kołka kotwicy, odwrócenie palca na Plato bo kamyk był nadkruszony a także regulacja położenia by stał równo, a także po kilku rozbieraniach przy ustawianiu pękł czop kotwicy, całe szczęście że mam pod ręką znajomego zegarmistrza i dorobił mi czop, kto rozbierał amerykańskie to wie że trzeba ostrożnie rozbierać i składać że względu na kotwicę, i każda zmiana ustawień, regulacji czy położenia wiąże się z rozbebeszeniem mechanizmu, po regulacjach kołków mimośrodowych mechanizm ożył i chodzi świetnie jak na razie 5 sek na dobę na plus, i ustawiony na połowie regulator, przy okazji oglądania napraw 18s na Youtube zauważyłem że brakuje blaszek przeciw kurzowych  które dorobiłem (były rowki w płytach) i tak po 3 tygodniach mam pociechę z pierwszego elgina. Poza tym poprawiłem grawerunek lokomotywy bo był mocno wytarty. Zdjęcia poniżej

IMG_20230205_151842_1.jpg

IMG_20230205_150516.jpg

IMG_20230206_191731.jpg

IMG_20230206_191334.jpg

IMG_20230208_152657.jpg

Edytowane przez graver
Korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre zegarki :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... ELGIN to ELGIN.. przynajmniej dla mnie :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc w ożywieniu Elgina,  pmwas pewnie byś nie odnawiał grawerunku tej ciuchci? Jeszcze szpecą trochę te śrubki z blaszkami mocujące mechanizm do koperty, niestety nie było ich przy zegarku dobrze że takie znalazłem z dobrym gwintem, może kiedyś się trafią z jakimś trupkiem 😜

Edytowane przez graver
korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem nurtującą mnie zagadkę odnośnie tajemniczych znaczków na częściach elgina, dla zainteresowanych link do strony nawcc gdzie jest opis w postaci tabelek a także odnośnik do zagłębienia się w temacie tajemniczych znaczków na częściach.Byście wiedzieli o co chodzi wklejam link a także zdjęcie znaczka na moim elginku.

https://mb.nawcc.org/threads/serial-number-codes-for-earlier-elgins.172749/

 

IMG_20230213_113437.jpg

Edytowane przez graver
Korekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 15:56, graver napisał(-a):

Wskrzesiłem do żywych elgina z 1896 roku, zakupiony bez kotwicy i zaczęło się poszukiwanie całe szczęście znalazłem u Pana Wojnara w Krakowie. Batalia ożywienia była trudna dla mnie, bo pierwszy raz naprawiałem zegarek amerykański,dzięki pomocy pmwas i mkl1, a trudność była taka że 1paleta była nadkruszona którą musiałem wymienić, całe szczęście że znalazłem taką i wkleiłem na szerlak, ustawienie poprawnej pozycji balansu, usztywnienie kołka kotwicy, odwrócenie palca na Plato bo kamyk był nadkruszony a także regulacja położenia by stał równo, a także po kilku rozbieraniach przy ustawianiu pękł czop kotwicy, całe szczęście że mam pod ręką znajomego zegarmistrza i dorobił mi czop, kto rozbierał amerykańskie to wie że trzeba ostrożnie rozbierać i składać że względu na kotwicę, i każda zmiana ustawień, regulacji czy położenia wiąże się z rozbebeszeniem mechanizmu, po regulacjach kołków mimośrodowych mechanizm ożył i chodzi świetnie jak na razie 5 sek na dobę na plus, i ustawiony na połowie regulator, przy okazji oglądania napraw 18s na Youtube zauważyłem że brakuje blaszek przeciw kurzowych  które dorobiłem (były rowki w płytach) i tak po 3 tygodniach mam pociechę z pierwszego elgina. Poza tym poprawiłem grawerunek lokomotywy bo był mocno wytarty. Zdjęcia poniżej

IMG_20230205_151842_1.jpg

IMG_20230205_150516.jpg

IMG_20230206_191731.jpg

IMG_20230206_191334.jpg

IMG_20230208_152657.jpg

Bywalec saloon'ów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem chcę pokazać zegarek a pięknie wykonaną obudowę?stojak? wyglądała naprawdę doskonale wedle mnie i gdyby była trochę tańsza to bym się zastanowił😕

IMG_20230618_103051.jpg

IMG_20230618_103107.jpg

IMG_20230618_103101.jpg

IMG_20230618_103056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna jest, i ten mahoń uroczy, lecz moim zdaniem wykonana na zamówienie pod zegarek ponieważ różnej wysokości są kominki w kieszonkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie nabytki

 

Hamilton 20230831_114139.thumb.jpg.3f2c1d07a31b8546be52ac36994409a1.jpg

 

20230831_114237.thumb.jpg.906ac7419e3e3013094d8b69ba488edd.jpg

 

20230831_114319.thumb.jpg.f67dfee27a21fa24d871651235d7c3c8.jpg

 

 

 

i nieco sfatygowany Burlington

 

b1.thumb.jpg.92691111e846fa319acbb3e9eb6fca89.jpg

 

b6.thumb.jpg.59fe1cd86e0bce2f21ada9f130a51c32.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... amerykaniec, to amerykaniec..niby zwykły mechanizm, ALE jak wykończony.... :) Dlatego lubię angoli i hamerykańskie mechanizmy.. :)

Gratuluje...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2023 o 23:48, mkl1 napisał(-a):

No tak... amerykaniec, to amerykaniec..niby zwykły mechanizm, ALE jak wykończony.... :) Dlatego lubię angoli i hamerykańskie mechanizmy.. :)

 ...w rzeczy samej...

 

  •  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 21:25, graver napisał(-a):

Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc w ożywieniu Elgina,  pmwas pewnie byś nie odnawiał grawerunku tej ciuchci? Jeszcze szpecą trochę te śrubki z blaszkami mocujące mechanizm do koperty, niestety nie było ich przy zegarku dobrze że takie znalazłem z dobrym gwintem, może kiedyś się trafią z jakimś trupkiem 😜


 

Podoba mi się poprawiona lokomotywa. 
Srubki dość łatwo dostać, tyłków Polsce z reguły wiąże się to z dorwaniem trupa na części…


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2023 o 09:01, pmwas napisał(-a):


 

Podoba mi się poprawiona lokomotywa. 
Srubki dość łatwo dostać, tyłków Polsce z reguły wiąże się to z dorwaniem trupa na części…

Dobrze żeś na końcu dodał z trupków bo dostać tak długich ciężko a także z odpowiednim gwintem i średnicą łba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, graver napisał(-a):

Dobrze żeś na końcu dodał z trupków bo dostać tak długich ciężko a także z odpowiednim gwintem i średnicą łba


W USA łatwiej, tylko nowe przepisy tak uprzykrzyły kupowanie czegokolwiek od sprzedawców w USA, że już nawet nie wchodzę na Dave’s Watch Parts patrzeć, co nowego, bo tylko mi przykro będzie.

Z każdej pierdoly trzeba się przed UC tłumaczyć :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszonkowy to nie jest, ale był. Zmęczony życiem, ale sprawny. Illinoisa jeszcze nie miałem, więc wziąłem. Chyba że to nie Illinois :P

IMG_2924.jpg

IMG_2923.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, 

 

Mam w rodzinie taki zegarek, wymagany serwis oczywiście. Wiecie może o nim coś więcej, drodzy forumowicze? Odnośnie wartości - nie chodzi mi o wycenę, jedynie może sugestię, czy jest coś więcej warty ewentualnie, czy raczej zwyklak. Na tarczy napisane Omega, na deklu Illinois Elgin.

 

IMG_20231126_170958.jpg

IMG_20231126_171046.jpg

IMG_20231126_171016.jpg

Edytowane przez sirikeeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam zapytanie odnośnie amerykańca. Szukam nieszczęsnego wałka do poniższego Walthama. Jest piękny sprawny tylko...wybrakowany. Leży dłuższy czas w szufladzie a chciałbym się nim trochę nacieszyć.

IMG_20240228_211118.jpg

IMG_20240228_211101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek (tradycyjnie dla amerykańców) dzielony, czy pojedynczy stały?

 Jeżeli pojedynczy stały to mogę spróbować dorobic..

 

W dniu 4.02.2024 o 08:42, sirikeeton napisał(-a):

czy raczej zwyklak. Na tarczy napisane Omega, na deklu Illinois Elgin.

 

Nie wycenia się  na Forum.

Pokaż werk.. to wtedy będzie widac co to jest...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić zdjęcie brzegu mechanizmu. Większość zegarków amerykańskich ma wałek w kopercie, więc trzeba szukać koperty, tutaj to będzie savonette prawdopodobnie 16s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230308_175832_edited.thumb.jpeg.06f848f478918743d525b5f544957549.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.