Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ricardo216

Policzmy SUMO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

metodyka zaczerpnięta od Kamila (wkamil), trochę po jakichś forach, ale generalnie co miałem pod ręką to użyłem - dobrze, że młotek gdzieś w pobliżu nie leżał ;)

 

Z tym klejem, to jest tymczasowa akcja, z ciekawości zobaczę, jak to się zachowuje - jedno jest pewnie, na basen i do innych zbiorników wodnych aktualnie bym sumo nie wsadził. Docelowo będzie zrobione jak należy

No widzisz, a ja bym zaczął właśnie od młotka  ;) Tak żeby wybić sobie z głowy głupie pomysły  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy jest na forum jakiś szpec, co by lumę połozył do "wrzoda" jakbym go wydłubał? Chodzi mi o to aby, zbliżyć się jakością świecenia do tego co na tarczy. Obecenie kolor jest ok, ale efekt jest taki, że na tarczy mam reflektory, a bezel świeci jak przez mleczne szkło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum to nie wiem, ale zegarmistrz powinien dysponować lumą. Miałem nakładaną lumę na wskazówki Atlantica, więc nie sądzę, żeby tutaj był jakiś problem. I będzie na płasko a nie z pryszczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawię fotkę wieczorem - zaraz po naświetleniu i potem jak "wystygnie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję chociaż nic nie wnosi do ogólnie znanego sposobu (myślałem, że opracowałeś inną) to kluczowym jest tu moment podważenia i osadzenia - w/g mnie często siedzi tak mocno, że przy podważaniu zachodzi wysokie ryzyko wyszczerbienia koperty, albo bezela.

 

Osadzenie, pewnie dysponując prasą do dekli też byłoby łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję chociaż nic nie wnosi do ogólnie znanego sposobu (myślałem, że opracowałeś inną) to kluczowym jest tu moment podważenia i osadzenia - w/g mnie często siedzi tak mocno, że przy podważaniu zachodzi wysokie ryzyko wyszczerbienia koperty, albo bezela.

 

Osadzenie, pewnie dysponując prasą do dekli też byłoby łatwiej.

 

Na pewno, ale nie jest to jak ktoś ;) już napisał "fizyka kwantowa"

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale ja osobiście naprawdę lubię tą rozlazłą czcionkę na bezelu - dla mnie must have w sumo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Z NETU:

 

@Burns, powiesz mi skąd jest ta tarcza? To też mod? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns, powiesz mi skąd jest ta tarcza? To też mod? 

 

wygląda na limitowanego żółwia

Seiko Turtle Zimbe SRPA19K1 Thailand Limited Edition Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

wygląda na limitowanego żółwia

Seiko Turtle Zimbe SRPA19K1 Thailand Limited Edition

 

Dziękuję, dopiero teraz zauważyłem napis "Limited Edition"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawię fotkę wieczorem - zaraz po naświetleniu i potem jak "wystygnie"

Proszę. Po dziennym noszeniu 11695080_OI000021.jpg

 

Po kilkusekundowym naświetleniu żarówką. Ekspozycja ustawiona na tarcze by pokazać że cycek słabiej świeci

 

11695079_OI000020.jpg

 

Przy okazji widać, że jest inny odcień i możecie uwierzyć lub nie ale na zywo jest to niezauważalne lub ledwo zauważalne.

 

Ps. Foto robione na szybko, także tego nie oceniajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez parchow

Szkło wymienione czy ori? Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir z niebieskim AR.

Poka od góry ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mniej refleksów łapie patrząc centranie niż mój double domed, no ale ...

 

przed

 

10663150_ssss111.jpg

 

po

 

11146685_LRM_EXPORT_20180316_175811.jpg

 

po po

 

11672279_OI000017.jpg

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi podeślesz i ktoś inny zwykłe sumo to porobię foty porównawcze dla potomnych:P

 

Wydaję mi się, że u Ciebie więcej refleksów zbiera z boku - u mnie wtedy jest lepiej, no ale patrząc centralnie jesteś bliżej oryginału, a u mnie widać cały świat.

 

Przy double domed stwierdzam, że odczyt centralny zdecydowanie lepszy był na hardlexie.. no ale jak teraz indeksy błysą i trochę niebieskiego wskoczy to dla mnie jest efekt wow

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, podeślę.

Ja do refleksów się przyzwyczaiłem, nie mogłem natomiast przyzwyczaić się do faktu, że lekkie szurnięcie hardlexem o futrynę (stary typ - metalowa malowana farbą olejną ;) ) zaowocowało szramą jak Rów Mariański. Można opowiadać historie o naturalnej patynie itp., ja uznaję tylko czyste szkło :) No i oczywiście niebieska poświata... ja jestem za :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.