Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cytochrom

WITTNAUER ELECTRO-CHRON 1962

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu pokazywalem mlodszego brata - w gorszym stanie :P z tamtym sie rozstalem czego mocno potem zalowalem - wiec znowu polowanko i w sumie udalo sie - piekny z tarcza na sloeczku i oryginalna bateria w komplecie - to to duze kole zegarka - w pieknym stanie - dzisiaj olalem trening - dopiescilem i uruchomilem na konvertwoanej baterii 1.5 v B)

czas podzielic sie szczesciem - klasyk zegarkow elektromechanicznych na cieszacym sie swietna opinia pod wzgledem niezawodnosci 12 kamieniowym landeronie B)

 

zegarek jest spory - 38mm bez korony a uszy tak osytre ze mozna sie ciac:)

smiga juz od 4 godzin - jutro zobacze czy bateria 1.5 sie przyjela:)

 

IMGP0005-1.JPGIMGP0012-1.JPG"

IMGP0013-1.JPG>IMGP0014-1.JPG

IMGP0025-1.JPGIMGP0004-1.JPGIMGP0003.JPG

 

werk

 

IMGP0032.JPG

 

bateria

IMGP0056.JPGIMGP0055.JPG

IMGP0052.JPG

 

moja bateria:) - to chwilowe rozwiazanie ale skuteczne 386s

 

IMGP0034-1.JPG

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla takich wątków warto odwiedzać to forum. Gratuluję pięknego zegarka !1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kolejna Twoja rewelacja. :P


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny, ciekawostka, ale opisz cos wiecej.

 

Balans jak widze jest tradycyjny - on wiec "taktuje" zegarek - czyli te 4-5 Hz. W jaki sposob bateria napedza balans?

Skoro balans i czestotliwosc jest tradycyjna, to zegarek nie powinien chodzic bardziej dokladnie niz mechaniki (a taka byla przewaga kamertonow z ich 300 Hz w chwili wprowadzenia na rynek). o co wiec chodzilo tworcom mwchanizmu? O zegarek, ktory nie trzeba nakrecac? Ale byly juz przeciez dopracowane do perfekcji automaty. O zegarek na prad w takim razie?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans jak widze jest tradycyjny -

 

Moim zdaniem to raczej nie jest tradycyjny balans, bo musiałaby do tego być też kotwica, a wtedy elektryka zastępowała by tylko sprężynę co wydaje się nie za bardzo... Wygląda mi to raczej na rotor silnika elektrycznego.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - dziekuje serdecznie - moze pod moim zlym wplywem zapalasz miloscia do electromechanikow,

 

Zbyszke - kiedys ladowalem schemat jak dziala Hamilton electric 500 - teraz mam wiecej materialow - choroba postepuje - wiec podladuje w weekend troszke skanow :P schematow

 

co do werku - pierwsze amaerykanskie byly bardzo nie dokladne - wrecz slynne z tego B) - ale byly to pierwsze zegarki elektryczne - pierwsze na baterje :)

co do tego to jest to pierwszy szwajcar tego typu - nie licencja usa - hamiltona lub bulowy ale oryginalny projekt

 

Landeron 4750

 

Features

electromechanically controlled balance motor

sweep second

 

Data

11.5''', Dm= 25.6mm

H= 4.35mm

12/13 jewels

f = 18000 A/h

 

zegarek napedzany jest bateryjka ale nie jak w kamertonie na zasadzie drgan widelca ale na zasadzie pola elektromagnetycznego - ten sam patent w hamiltonie - w elektromagnesy na balansie - podobnie jak w hamiltonach reaguja na pole magnetyczne i wprawiaja balans w ruch - tu jednak inaczej niz w hamiltonie nie ma pernamentnych magnesow - ) na balansie sa stalowe terminale , namagenseowaniu ulega plyta ktora przyciaga i odpycha wraz z impulsem elektrycznym te elementy balansu wprawiajac go w ruch - dlatego jest folia na gorze werku - zdjalem na porzeby zdjecia a jesyny kontakt z bateria ma strzalka na werku:) nie wiem hjak to dobrze wytlumaczyc B) miejsa ktore przyciagaja i odpychaja na schemacie sa zaznaczone jako output i input terminal.

 

o dokladnosci porownywalnej z kamertonami nie ma mowy ale dokladnosc do 2-4 s w przypadku akurat tego werku ma sens

 

landeron2b47502bservice.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

via electric-watches.co.uk

 

 

jeszcze Hamilton 505 - ten jest bardziej dopracowany od 500 ale ta pokaze za jakies 2 miesiace - jak zrobie pacera do stanu pokazywania:)

 

IMGP0112.JPG

post-514-0-69691600-1331589949.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Czyli mylilem sie co do samej konstrukcji balansu ale nie co do czestotliwosci taktowania. Krotko mowiac zegarek na prad - czego ci ludzie nie wymysla...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny - widzę że na prawdę masz szczęście do wynajdywania takich perełek :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał gdzie ty to kupujesz???? bo na naszych polskich aukcjach takich perełek znaleźć nie można!! Nie powiem żebym się interesował tego typu napędami naszych czasomierzy ale bez względu na to czego użyto aby wprawić w ruch ten zegarek, każdy egzemplarz prezentowany przez Ciebie całkowicie trafia w mój gust, każdego z nich nosiłbym bez wahania.Uważam że masz tą smykałkę do polowania na fajne egzemplarze, zwłaszcza takie na których można zwichnąć oko.

Gratulacje i ode mnie!

Będziesz kiedyś musiał zapolować ze mną :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - to nie tak - uwielbiam vintage - mam dlugo liste rzeczy ktore chcialbym miec lub chociaz zobacyc i przymierzyc na zywo, o ile nowa mesie, rolka czy patka moge sobie przymierzyc i ponosic bez problemu o tyle z vinatge jest gorzej - w moim miescie jest jeden diler z ponad 100 vintage na wystawie, ciekawe rzeczy wychacza moj kolega zegarmistrz i paru znajomych - ale pewnych modeli jesli sam nie znajde, nie kupie etc. to sie nie dowiem - doxy szukalem pare lat, ten to drugie podjescie ale udalo sie swietnie - stan :blink: - bateria sie przyjela od 2 dni siga co do sekundy !!! memovoxa skoncze dopiero za 3 tygodnie - jak dojdzie lepsza zapinka do branzolety z izraela - mam ta pikena branzolete ale zapinka nie jest do konca idealna - calosc projektu to kilka lat - ale duzo satysfakcji,

 

Wy Panowie macie przewage w postaci tanich uslug (relatywnie) u mnie z koleji latwiej o czesci, i wiekszy wybor maszyn do kupienia - do jakiegos czasu staram sie tez kupowac stany ktore wiem ze samodzielnie i niewielkim nakladem pracy doprowadze do perfekcji - wychodzi to taniej na dluzsza mete ;)

Co do wspolnego polowania to Krzysiek wie ze sluze pomoca - oczywiscie w ramach moich ograniczonych ramek czasowych ale oczywiscie ze postaram sie pomoc.

 

Zatoka oraz lokalne gieldy zegarkowe to swietne zrodlo - oczywiscie jak dla mnie najlepszym zrodlem jest zatoka na usa:)

 

 

pozdrawiam i dziekuje

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - dziekuje serdecznie - moze pod moim zlym wplywem zapalasz miloscia do electromechanikow,Zbyszke - kiedys ladowalem schemat jak dziala Hamilton electric 500 - teraz mam wiecej materialow - choroba postepuje - wiec podladuje w weekend troszke skanow blink.gif schematowco do werku - pierwsze amaerykanskie byly bardzo nie dokladne - wrecz slynne z tego smile.gif - ale byly to pierwsze zegarki elektryczne - pierwsze na baterje smile.gifco do tego to jest to pierwszy szwajcar tego typu - nie licencja usa - hamiltona lub bulowy ale oryginalny projektLanderon 4750Featureselectromechanically controlled balance motorsweep secondData11.5''', Dm= 25.6mmH= 4.35mm12/13 jewelsf = 18000 A/hzegarek napedzany jest bateryjka ale nie jak w kamertonie na zasadzie drgan widelca ale na zasadzie pola elektromagnetycznego - ten sam patent w hamiltonie - w elektromagnesy na balansie - podobnie jak w hamiltonach reaguja na pole magnetyczne i wprawiaja balans w ruch - tu jednak inaczej niz w hamiltonie nie ma pernamentnych magnesow - ) na balansie sa stalowe terminale , namagenseowaniu ulega plyta ktora przyciaga i odpycha wraz z impulsem elektrycznym te elementy balansu wprawiajac go w ruch - dlatego jest folia na gorze werku - zdjalem na porzeby zdjecia a jesyny kontakt z bateria ma strzalka na werku:) nie wiem hjak to dobrze wytlumaczyc cool.gif miejsa ktore przyciagaja i odpychaja na schemacie sa zaznaczone jako output i input terminal.o dokladnosci porownywalnej z kamertonami nie ma mowy ale dokladnosc do 2-4 s w przypadku akurat tego werku ma sens landeron2b47502bservice.jpgUploaded with ImageShack.usvia electric-watches.co.ukjeszcze Hamilton 505 - ten jest bardziej dopracowany od 500 ale ta pokaze za jakies 2 miesiace - jak zrobie pacera do stanu pokazywania:)IMGP0112.JPG

Czy ten schemat to hamilton 505 ?

Potrzebuje jakieś materiały do zegarka hamilton skipwatch , mogą być na maila [email protected], za wszelką pomoc z góry dziękuję

post-94965-0-63988600-1541810500_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.