Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kirova

Dlaczego Festina jest zła?

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiem Ci coś jeszcze: wybrałeś markę ogólnodostępną, możesz iść i przymierzyć wybrany model zegarka, sprawdzić jakość wykonania, wygląd, wykończenie koperty, jakość paska/bransolety, porównać z innymi które widziałeś - łatwizna. Mechanizmem nie musisz się przejmować bo tu wszędzie będzie praktycznie to samo. Spodoba się kupujesz, nie - wychodzisz. Prawda że proste?


Marek

Drugie hobby - oo SUZUKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega rafklim rzeczywiście jest nieustępliwy w swoich zapatrywaniach odnośnie Festiny.. i dobrze! jak się podoba - bierz! To będzie Twoj zegarek.

ALE NIE WYMAGAJ OGÓLNEGO POKLASKU na forum maniaków zegarków głównie mechanicznych. Może niektórym nie podoba się ten zegsarek? Może nie leży marka?

Tak jak Tobie nie podobają się seikacze.

I będę przewrotny i będę mówił inaczej niż większość Kolegów na Forum - NIE KUPUJ SEIKO!!!

Wiesz dlaczego? Bo nie chcę zalewu tych zegarków w Polsce!

 

A co do postrzegania zegarków przez społeczeństwo - ja np mam to mocno gdzieś, że ktoś się uśmiecha z politowaniem patrząc na mojego seikacza jak na tani kalkulator. Naprawdę. Miłośnicy i - co najważniejsze - JA wiem co to za zegarek, co to za firma, za co ją cenię i kocham. bo to MÓJ zegarek.

 

Tak jak Twoja Festina. I broń jej jak my naszych Seiko!

 

ps. a propos Twojego stwierdzenia "nie po to się człowiek męczył, żeby wynaleźć zegarke kwarcowy." Nie wiem czy choć rzuciłeś okiem na post któregoś z przedmówców z wklejoną historią Seiko... to właśnie Seiko skonstruowało pierwszy naręczny zegarek kwarcowy. Więc - czy tego chcesz czy nie - "szwajcarska" Festina korzysta z dokonań małych żółtych rączek hehehe

aha jeszcze jedno - możecie mi wierzyć lub nie ale jest różnica między "japońszczyzną" a "chińszczyzną", mimo że chińczycy też robią świetne zegarki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na moje ok w tej cenie taki sobie. Jak Tobie się podoba to ok, bierz. Moim zdaniem o wiele lepszy niż od takiego seiko w podobnej cenie, zgadzam się z poprzednimi głosami, że jest wiele użytkowników forum, którzy zbytnio i na wyrost chwalą chińszczyznę. Jakiekolwiek zdanie próbujące podważyć wychwalanie w niebogłosy seiko, orient, citizen kończy się obrażaniem i wyjątkowo nieprzyjemnymi uwagami ad personam.

 

Twoja Festina z pewnością lepsza od innych tanich marek...

 

właśnie doczytałem ten post i usiadłem... Kolega nie ma pojęcia zielonego o czym mówi! Seiko/Orient - chińszczyzna? Czy Kolega na oczy widział chiński zegarek ? Tania marka? Zapraszam do pooglądania w necie Grand Seiko chociażby, żeby dowiedzieć się czegoś na temat "taniego seiko".

 

Nie obrażamy się, nie zmuszamy nikogo do kupowania zegarków z dalekiego wschodu. Ja widzę za to agresję straszną, jeśli ktoś upatrzy sobie "śwajcarskom marke" i oburzony rzuca gromami jeśli ktokolwiek zasugeruje mu, że zamiast składaka udającego szwajcara może za podobne pieniądze wziąć solidnego mechanika, na inhousowym mechanizmie z przeciwnego do Szwajcarii końca świata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat stary ale pojawia się wysoko gdy wpiszę się w google frazę "festina opinie". Odpowiedź jest prosta - Festina nie jest zła. W swoim przedziale cenowym produkuje jedne z najciekawszych pod względem designu zegarki, do tego są one, jak to mówią Anglicy "value for money". Sam jestem użytkownikiem zegarka Festiny od lat, znam też wiele osób korzystających z tej firmy i nie słyszę by ktoś narzekał. To, że jednemu czy drugiemu użytkownikowi tego forum zdarzył się akurat felerny model o niczym nie świadczy. Zaś co do "szwajcarskości" tych zegarków. Widzę, że w większości kwestionują ją ludzie, którzy najwidoczniej nie rozumieją dzisiejszego świata. Festina jest marką szwajcarską, aczkolwiek faktycznie dzisiaj należy już do hiszpańskiej grupy i siedzibą firmy jest Barcelona. Nie zmienia to faktu, że Festina należy do FHS. Co więcej, Volvo nie przestaje być szwedzką firmą produkującą samochody, tak samo jak Jaguar brytyjską, tylko dlatego, że ktoś ich przejął. W erze globalizacji już tak się dzieje, po prostu. Skoro ludzie dalej wydają po 100, 200, 300 tysięcy na samochody Volvo czy Jaguara, to nie wiem czemu ktoś nie miałby wydać kilkuset złotych na Festine, skoro akurat zegarek tej firmy najbardziej mu się podoba. Dla mnie zasada jest prosta, jeśli kogoś nie stać na zegarek bardziej prestiżowej szwajcarskiej firmy niż Festina, to zegarek Festiny, najpewniej, będzie bardzo dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I Ty znów z tą szwajcarskością. Powtarzam po raz n-ty: Festina została założona w Szwajcarii, ale nie jest marką Swiss Made. Pokaż mi, gdzie na zegarku jest napisane Swiss Made?

 

 

Proszę, pokazuję :)

post-73929-0-94379100-1407917327_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego innego szukałem a trafiłem tu i się ubawiłem :) czym innym jest pochodzenie marki a czym innym "swiss made" bo volvo, choć "chińskie" to nadal made in Sweden :) a Festina nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam o swojej Festinie złego słowa nie powiem

 

fd73d55f7c79772335ef2b94f0f2c77a.jpg

9b9f1b8bda10367f17b53c447f43dad6.jpg

 

Wysłane z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.