Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

a tak trochę się nudziłem 

 

76751383_530663434151463_909763662445123

78646309_530663324151474_68301072188938678036466_531389007412239_742033154178967 76769601_530663644151442_904298059292422

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak trochę się nudziłem

 

76751383_530663434151463_909763662445123

78646309_530663324151474_68301072188938678036466_531389007412239_74203315417896776769601_530663644151442_904298059292422

Piękna robota i zegarki. Gratulacje.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifDelbana.jpg

 

A ile potrzebujesz tych oryginalnych sekundników ;)

co ja widzę jeden taki sekundnik  to zbawienie  bardzo bym prosił o jakis kontakt 609969051   potrzebuje do delbany recordmaster 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja widzę jeden taki sekundnik to zbawienie bardzo bym prosił o jakis kontakt 609969051 potrzebuje do delbany recordmaster

Tylko, że do recorda potrzebny jest dłuższy niż te, które oglądasz. ;)

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Panowie orientujecie się, czy ktoś w naszym pięknym kraju odnowi tarczę Speedmastera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowi wielu, a czy efekt będzie zadowalający, wątpię. Oczywiście wszystko zależy od odbiorcy. Ja jednak sugeruję szukać oryginału i nie bawić się w renowację. Zniszczysz oryginalność zegarka, obniżysz jego wartość, wydasz pieniądze i będziesz niezadowolony.

Nie wiem, który model speedmastera masz, ale to nie jest jakiś nieosiągalny wzór, żeby nie dało się do niego dostać tarczy w dobrym stanie, oryginalnej i nieodnawianej. Kto wie, może dostępne są nawet NOS-y serwisowe. Zadaj najpierw pytanie w serwisie, czy nie mają czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno marne zdjęcie, będzie trudno ocenić. Weź pod uwagę wysokie koszty wysyłkowe. Jak dostaniesz przesyłkę, idziesz do autoryzowanego i jeśli mają jakieś zastrzeżenia, bierzesz ekspertyzę i zakładasz spór na eBay. Po miesiącu zwracają kasę, ale musisz odesłać tarczę do nadawcy. Tracisz koszty wysyłki zwrotnej i jeśli PayPal nie odda opłat celnych, to zwracasz się do urzędu o zwrot naliczonego VAT-u. Jeśli stać Cię na ewentualną batalię, to możesz spróbować. eBay jest bardzo restrykcyjny jeśli chodzi o handel podróbkami i zwykle bez problemu rozpatruje takie spory. Za ekspertyzę autoryzowanego raczej nikt Ci nie zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pokazywany już w dziale radzieckim, ale tu jeszcze nie, a że jest wystarczająco stary by go pokazać to pokażę :D

 

Tak wyglądał po zakupie

 

post-68064-0-70805300-1579106442.jpg

 

A tak wygląda obecnie

post-68064-0-03560400-1581664610.jpg

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ;) o nim czytałem. :)

 

Fajnie wygląda ta tarcza.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszła tarcza. Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

 

Szukam starych zegarków - ostrzegają mnie wszędzie, aby wystrzegać się zegarków z malowanymi tarczami itd. po prostu kombinowanymi, ja nie jestem wstanie rozróżnić czy taka modyfikacja była wykonana jedynie mogę powiedzieć czy zegarek ładnie wygląda (nawet zza) czy jest poniszczony.

 

Natknąłem się natomiast na taką sytuacje, że facet wyprzedził moje zdanie i powiedział, że zegarek był u zegarmistrza poddany renowacji ponieważ tarcza była wyżółkła i wyblakłe miała sekundowe kreski i teraz moje pytanie jeżeli to zrobił specjalista to powinienem być zadowolony i zegarek nie utracił wartości czy mimo tego, że ładnie teraz wygląda była ingerencja w zegarek i zegarek będzie nosił znamię "poprawianego" mimo, że ładnie będzie wyglądał to stracił na wartości o to mi chodzi mam nadzieje, że mnie rozumiecie?

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracił na wartości kolekcjonerskiej na pewno. Gdyby to jeszcze było tylko mycie tarczy, a zrobione zgodnie ze sztuką, to nic złego. Ale z tego co piszesz, majster tarczę pomalował i naniósł nową podziałkę. To już niestety ingerencja w oryginalność, więc wartości jako oryginał ma niewiele. Wartość finansowa? No cóż, czasem bywają takie paździerze, że bez malowania nie da się ich nosić, więc wartości jako zegarek nie mają żadnej. Po malowaniu zyskują chociaż wartość użytkową, dają się założyć na rękę bez obrzydzenia, a czasem nawet przykuwają wzrok. 

 

Cały czas powtarzam, że jeśli trupek ma trafić na dno szuflady lub do śmieci, lepiej już jeśli zajmie się nim picownik. Zawsze serce mnie boli, jak fajny w sumie zegarek tylko mocno zaniedbany kończy żywot jako dawca, bo wizualnie nie nadaje się już do użytku. 

 

Pokaż, o jaki zegarek chodzi i co było zrobione, może nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek, o którym pisałem to doxa (odpicowany) czyli raczej odpada... (Cena 2800)

 

Natomiast mam pytanie odnośnie tego longinesa na tarczy widać ewidentnie zabrudzenia?-, patyna? i chce się dowiedzieć czy warto taki zegarek kupić i nosić czy wypadałoby go jakoś „umyc” a nie malować . Z drugiej strony czy wg Was ta tarcza jest uszkodzona i mogłabyś wcześniej malowana? (Cena za niego 2400)

 

Dziękuje

post-44913-0-30088300-1586972070_thumb.jpeg

post-44913-0-56014200-1586972081_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa to jakieś 8 gram złota - one bardzo cieniutkie były i pompowane uszy

Longines nie wiem ile waży ale zwróć uwagę na uszy - będzie problem z paskiem bo są mocno cofnięte co wymaga giętych teleskopów i robionych pasków lub wciskanie ich na siłę

Tarcza w nim jest już podrapana ale coś tam da się pewnie zmyć - jak to będzie wyglądało i jaki efekt da ...nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie oba bym odpuścił... doxa - wiadomix. drogo i marnie zrobiona. longina bym brał, ale nie za taki pieniądz.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest najlepszy moment na szukanie złotego zegarka po taniości. Przepłacisz, albo ktoś Cię spróbuje naciągnąć, tak jak ten rzeźnik od Doxy. 

Wszystko zostało przebrane już kilka razy. Złoto kosztuje teraz niemało, więc niektóre zegarki vintage okazały się bardziej warte zakupu, ale to u góry - to ceny wyspekulowane. Teraz nic ciekawego nie upolujesz, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia (nie miej żalu za szczerość).
 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.